Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Band (Network)

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: TD-SCDMA B34/39,

WCDMA 850/900/1900/2100MHz,

CDMA 1x & EVDO 800

4G: TDD-LTE B38/39/40/41, FDD-LTE B1/B3/B5/B7/B8/B20

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby (Nano SIM)

System

OS NNubia UI 4.0 (base on Android M)

CPU Qualcomm Snapdragon 625 (MSM8953) Octa Core A53 2.0GHz 64bit

GPU Adreno 506

RAM 4GB LPDDR3 933MHz

ROM 64GB eMMC 5.1

Card Extend Support TF card up to 200GB

 

Screen

Display Size 5.5 Inch

Type Capacitive Touch Screen, AMOLED, Corning Gorilla glass

Resolution 1920x1080 pixels

 

Camera/Picture Resolution

Front camera: 16.0MP

Stacked CMOS image sensor

ƒ/2.0 aperture

80° wide angle

Dual back camera: 13.0MP + 13.0MP

Stacked CMOS image sensor

Sapphire Glass lens

ƒ/2.2 aperture

NeoVision 6.5

Language :Multilang

GPS Yes, GPS, GLONASS, Beidou

WIFI Yes, 802.11 b/g/n/ac 2.4/5GHz

Bluetooth Yes, v4.1, support BLE

Built-in Battery 3630mAh

Charge interface USB Type-C

Dimensions 154.5x75.9x7.0mm

Net Weight(Including battery) 168g

 

thumb_62584_phone_front_big.jpeg

 

Στα 156 δολάρια + 15 για priority από bangood https://www.banggood.com/Nubia-M2-Global-Rom-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-625-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1236679.html?rmmds=myorder&ID=224&cur_warehouse=HK

 

Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και για αυτό πήρα ένα για φίλο.

Στα θετικά του η διπλή κάμερα, και η b20.

Περισσότερα με την παραλαβή:)

Edited by Running_Rabbit

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι καλη περιπτωση!

Μαζι σου κι εγω .:)

Ραδιοφωνο εχει σιγουρα?

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη περιπτωση!

Μαζι σου κι εγω .:)

Ραδιοφωνο εχει σιγουρα?

 

Nαι από ότι διάβασα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...νομίζω είναι Hybrid SIM και όχι 2 SIM+SD...το fm radio δεν το είδα να αναφέρεται επίσης...αλλά όντως ενδιαφέρουσα περίπτωση στα χρήματα αυτά...έχει και Class-D Mono Audio Amplifier/DAC...έλλειψη OIS και "φτωχή" low light απόδοση αλλά στην τιμή αυτή είναι υπολογίσιμο και λόγω καλής selfie κάμερας και λόγω B20, AMOLED Corning Gorilla, NeoVision...αν δεν ενδιαφέρει ότι είναι ακόμα Android Μ, τότε νομίζω και η συνήθης ποϊότητα Nubia αξίζει...
Link to comment
Share on other sites

...νομίζω είναι Hybrid SIM και όχι 2 SIM+SD...το fm radio δεν το είδα να αναφέρεται επίσης...αλλά όντως ενδιαφέρουσα περίπτωση στα χρήματα αυτά...έχει και Class-D Mono Audio Amplifier/DAC...έλλειψη OIS και "φτωχή" low light απόδοση αλλά στην τιμή αυτή είναι υπολογίσιμο και λόγω καλής selfie κάμερας και λόγω B20, AMOLED Corning Gorilla, NeoVision...αν δεν ενδιαφέρει ότι είναι ακόμα Android Μ, τότε νομίζω και η συνήθης ποϊότητα Nubia αξίζει...

 

Τα πράγματα είναι κάπως δυσδιάκριτα από όσο μπορούσα να καταλάβω από το νήμα στο 4pda σχετικά με το αν είναι υβριδικό και για το ραδιόφωνο.

Στο επίσημο site έχει τις αναβαθμίσεις https://www.nubia.com/in/support.php?a=phone&pid=58

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στα 152 ευρώ, δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο επώνυμο τηλέφωνο, στην ίδια τιμή μπορείς να βρεις redmi note 4 4/64 που δεν διαθέτει ούτε amoled, ούτε gorilla ,ούτε dual camera και το nubia σίγουρα δείχνει πιο premium. Προσωπικά πήρα ένα, περιμένω και το Axon 7 , είμαι σε δίλημμα για το πιο από τα δύο να κρατήσω.
Link to comment
Share on other sites

Από το banggood η αποφυγή τελωνείου είναι το Priority Direct Mail ;

 

Ναι σωστά!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δύο πράγματα,

Επικοινώνησα μέσω email με την nubia και μου ανέφεραν ότι δεν έχουν πλάνο για την αναβάθμιση της συσκευής σε Νοugat.

Το δε banggood άλλαξε την ημερομηνία αποστολής από 22/12 σε 31/12

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αυτή τη στιγμή είμαι με ένα LetV X500 (το 1S δηλαδή) που τρέχει android 5.

Εδώ και ένα μήνα σκέφτομαι για το Redmi Note 4 4gb 64gb αλλά πριν μια βδομάδα είδα το προμο του banggood για το Nubia και η συσκευή του

φαίνεται πανέμορφη. Πιστεύετε λόγω μη αναβάθμισης του android οτι αξίζει να το απορρίψω για το xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αυτή τη στιγμή είμαι με ένα LetV X500 (το 1S δηλαδή) που τρέχει android 5.

Εδώ και ένα μήνα σκέφτομαι για το Redmi Note 4 4gb 64gb αλλά πριν μια βδομάδα είδα το προμο του banggood για το Nubia και η συσκευή του

φαίνεται πανέμορφη. Πιστεύετε λόγω μη αναβάθμισης του android οτι αξίζει να το απορρίψω για το xiaomi;

 

Για την κάμερα και αν δεν σε ενοχλεί η πιθανότητα ΄'οτι μπορεί αν μείνει σε 6, εγώ θα σου έλεγα να το πάρεις :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

149.92 με επιλογή Priority Direct Mail στο καλάθι.

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος :D

 

Xωρις αναβάθμιση τουλάχιστον σε 7

Έστω και με custom rom

Δεν αξιζει

Ούτε NFC έχει, ούτε ράδιο

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εγώ την έκανα την παραγγελία γιατί για τα 150 και γι αυτά που θέλω νομίζω είναι μια χαρά.

Στην ουσία και το letv le 1s που έχω πετάει για μένα απλα κινητά 100-150€ συνήθιζα να τα αλλάζω στον 1-1μιση χρόνο. Τα δίνω σε φίλους ένα 50€ και στην ουσία

μου βγαίνει ένα 80-100ρι η καινούργια συσκευή.

Χωρίς να ξέρω πολλά, μπορώ να πω ότι το προτίμησα από τo redmi note 4 για την ομορφιά αλλά και από περιέργεια να δω τι κινητά είναι αυτά τα Nubia

Link to comment
Share on other sites

Σε σε αρκετά reviews που είδα στο ιντερνέτ το χαρακτηρίζουν εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά πολύ ακριβό για τα 300+ ευρώ που κόστιζε, όταν έγιναν πριν 6 περίπου μήνες και το πρότειναν ως εξαιρετική αγορά αν πέσει η τιμή στα 250 ευρώ.

Με 150 ευρώ, απλώς δεν έχει ανταγωνιστή.

Link to comment
Share on other sites

το effect που κάνει η οθόνη (refresh να το πω?) όπως το είδα είναι ενοχλητικό. υπάρχει τρόπος να το αλλάξεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει πάντως όταν το χρησιμοποιείς το κινητό.

Γιατί στη αρχή μου φάνηκε πολύ κουλό όταν είδα το βίντεο και νόμιζα ότι το κάνει όταν το κρατάς ο ίδιος χαχα

 

Επίσης επειδή έχω κάνει και εγώ παραγγελία, σήμερα είδα ότι το priority direct mail το δίνει +1.97€ και ήδη έχω στείλει mail

στο banggood γιατί εμείς το πληρώσαμε 15€ πριν 2-3 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει πάντως όταν το χρησιμοποιείς το κινητό.

Γιατί στη αρχή μου φάνηκε πολύ κουλό όταν είδα το βίντεο και νόμιζα ότι το κάνει όταν το κρατάς ο ίδιος χαχα

 

Επίσης επειδή έχω κάνει και εγώ παραγγελία, σήμερα είδα ότι το priority direct mail το δίνει +1.97€ και ήδη έχω στείλει mail

στο banggood γιατί εμείς το πληρώσαμε 15€ πριν 2-3 μέρες...

Ουπς χρήσιμη πληροφορία, θα τους στείλω και εγώ email

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

"As for the problem that you mentioned in live chat,I have checked that in our system,when I check on how much the shipping fee is after writing the address on your order,it shows that the shipping fee is €2.32.

 

So we will return the difference €13.48-€2.32=€11.16 between them to your account that you paid for the order and the money will be returned back to your account within 48-72 hours after we complete the refund."

 

Το παραπάνω μου έστειλαν σαν απάντηση με mail οπότε κάτι κερδίσαμε :)

Link to comment
Share on other sites

"As for the problem that you mentioned in live chat,I have checked that in our system,when I check on how much the shipping fee is after writing the address on your order,it shows that the shipping fee is €2.32.

 

So we will return the difference €13.48-€2.32=€11.16 between them to your account that you paid for the order and the money will be returned back to your account within 48-72 hours after we complete the refund."

 

Το παραπάνω μου έστειλαν σαν απάντηση με mail οπότε κάτι κερδίσαμε :)

 

Τους έστειλα και εγώ, για να δούμε .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα και εγώ στο live chat και μου είπανε δε γίνεται refund η διαφορά, γιατί έχει ήδη γίνει η παραγγελία. Έστειλα και email μπας και...
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα και εγώ στο live chat και μου είπανε δε γίνεται refund η διαφορά, γιατί έχει ήδη γίνει η παραγγελία. Έστειλα και email μπας και...

 

λαλακίες,αφού δεν έχουν στείλει τίποτα , τι λένε ???

Εγώ πάντως αν μου απαντήσουν έτσι ακυρώνω την παραγγελία και την ξανακάνω με την νέα τιμή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα και εγώ στο live chat και μου είπανε δε γίνεται refund η διαφορά, γιατί έχει ήδη γίνει η παραγγελία. Έστειλα και email μπας και...

 

Τελικά μετά το mail που έστειλα, μου απάντησαν ότι θα γίνει refund και σε μένα. Ευχαριστώ qqss!!

Link to comment
Share on other sites

Mία από τα ίδια και σε εμένα, θα μου κάνουν το refund κανονικά.

Thanks @qqss!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...