Jump to content

Redmi 5A


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50213130268_fb221c1922_c.jpg

 

Xiaomi Redmi 5A

εκδοση 2/16 $110 banggood

εκτιμηση 3/32 $135

 

οθονη 5" (720x1280)

2G/3G/4G (800mhz στην global version)

δικαρτο με 3 ξεχωριστες θέσεις για 2 sim και 1 sd (μεχρι 128gb) ταυτοχρονα

android 7.1.2 (miui 9.1) link

2ram/16rom (διαθεσιμα 8.8), 3ram/32rom

επεξεργαστης 4πυρηνος 1.4 snapdragon 425 (64bit) [antutu 36000+]

γραφικα adreno 308 (500mhz)

καμερες 5mp & 13mp / εγγραφη βιντεο 720/1080p

 

τηλεχειριστηριο υπερυθρων / gps agps glonass beidu / step counter / πυξιδα / κλασικη θυρα ακουστικων

bluetooth 4.1 / ραδιοφωνο fm / double tap to wake / notification led κατω (οχι πολυχρωμο) / split screen

3 fingers screenshot / otg / κουμπια μη φωτιζομενα / fingerprint οχι / γυροσκοπιο οχι

μπαταρια 3000mah (μη αφαιρουμενη) / micro usb 2.0 / φορτιστης 1Α

 

διαστασεις 140.4 x 70.1 x 8.35mm / βαρος 137γρ

πισω πλαστικο με οψη-αισθηση μεταλλου οπως redmi 4a

πιο στρογγυλεμενες γωνιες απο το redmi 4a

χρωματισμοι: λευκο εμπρος χρυσομπεζ πισω / μαυρο+γκριζοασημι / λευκο+ροζε / (λευκο+γαλαζιο)

 

Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα αυτο ειναι το Xiaomi Redmi Note 5A ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αυτο ειναι το Xiaomi Redmi Note 5A ;

 

οχι. αυτο εδω ειναι 5".

ειναι ο αντικαταστατης του redmi 4a.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

οχι. αυτο εδω ειναι 5".

ειναι ο αντικαταστατης του redmi 4a.

 

Α οκ να σαι καλα δεν το ηξερα επειδη ειδα που ελεγε 5Α αλλα οχι 5Α Note Prime.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Την prime εκδοσή πότε να την περιμένουμε ?

οντως το 2/16 ειναι λιγο πια. το 3/32 ακομα ουτε για προπαραγγελια

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα το πρωί το redmi 5a global version 2/16.

Αγορασμενο στα 75€.

Μοιάζει τίμιο για τα λεφτά του, για κάποιον που το θέλει για τα βασικά. Σε αυτην την τιμή είναι λίγες οι επιλογές.

Για μπαταρία κλπ θα δείξει μέσα από την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα! Θα μπορουσε καποιος που το εχει το τηλεφωνο να μου πει την γνωμη του? Μου βγαινει με μια διαφορα 10€ και θα ηθελα αποψεις, να ξερω αν αξιζει. Ευχαριστω!!!
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θα μπορουσε καποιος που το εχει το τηλεφωνο να μου πει την γνωμη του? Μου βγαινει με μια διαφορα 10€ και θα ηθελα αποψεις, να ξερω αν αξιζει. Ευχαριστω!!!

 

αντι "redmi 5a" με χωρο 16gb παρε "redmi 4a global edition" με χωρο 32gb

(θα βγει και το redmi 5a με 32gb καποια στιγμη)

Link to comment
Share on other sites

αντι "redmi 5a" με χωρο 16gb παρε "redmi 4a global edition" με χωρο 32gb

(θα βγει και το redmi 5a με 32gb καποια στιγμη)

 

Το προβλημα μου ειναι οτι το 4a μου βγαινει με περισσοτερη διαφορα να πκηρωσω και δεν εχω την δυβατοτητα.. Γι αυτο ρωταω για το συγκεκριμενο.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω αυτο https://www.skroutz.gr/s/12749534/Xiaomi-Redmi-Note-5a-Standard-16GB.html απο το σκρουτζ,ειναι περιπου 10 ευρω διαφορα απο το banggood.Εξηγηστε μου λιγο πως τα σκρουτζομαγαζα το εχουν αλλα το banggood το εχει σε preoder??

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5A-Global-Edition-5_5-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1198978.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

Απο τα πρωτα 6 καταστηματα που εχει το σκρουτζ απο πιο να παρω??ποιο ειναι πιο αξιοπιστο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω αυτο https://www.skroutz.gr/s/12749534/Xiaomi-Redmi-Note-5a-Standard-16GB.html απο το σκρουτζ,ειναι περιπου 10 ευρω διαφορα απο το banggood.Εξηγηστε μου λιγο πως τα σκρουτζομαγαζα το εχουν αλλα το banggood το εχει σε preoder??

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5A-Global-Edition-5_5-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1198978.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

Απο τα πρωτα 6 καταστηματα που εχει το σκρουτζ απο πιο να παρω??ποιο ειναι πιο αξιοπιστο??

 

αυτο εδω το θεμα ειναι για το redmi 5a που εχει 5 ιντσες

και οχι για το redmi note 5a που εχει 5.5 ιντσες

 

μπορει να τους ελειψε η παρτιδα και περιμενουν νεα παραλαβη.

μπορει να μην ειναι ακριβως ιδιες εκδοσεις (προτιμησε global version).

 

θα διαλεγα καταστημα με πολλα αστερια και views, πχ τα πρωτα 4 του λινκ σου.

ακομα μια συμβουλη: μην παρεις κινητο 16rom, παρε εστω 32.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο έρημο

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στο έρημο σπίτι του xiaomi 5a. Λοιπόν το έχω δύο εβδομάδες το κινητό και όταν το άνοιξα πήρε μία μεγάλη αναβάθμιση (1.2g)και τώρα φοράει την ( global) 9.5.2.0 σταθερή. Η ερώτηση είναι αυτή η rom παίρνει συχνές αναβαθμίσεις; και αν ναι κάθε πότε; δύο εβδομάδες τώρα εμένα δεν μου ήρθε άλλη. Μήπως είναι να κάνω κάτι στο κινητό και δεν το έχω κάνει; Τα φώτα σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο έρημο

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στο έρημο σπίτι του xiaomi 5a. Λοιπόν το έχω δύο εβδομάδες το κινητό και όταν το άνοιξα πήρε μία μεγάλη αναβάθμιση (1.2g)και τώρα φοράει την ( global) 9.5.2.0 σταθερή. Η ερώτηση είναι αυτή η rom παίρνει συχνές αναβαθμίσεις; και αν ναι κάθε πότε; δύο εβδομάδες τώρα εμένα δεν μου ήρθε άλλη. Μήπως είναι να κάνω κάτι στο κινητό και δεν το έχω κάνει; Τα φώτα σας παρακαλώ.

Η xiaomi γενικά αναβαθμίζει συχνά το λειτουργικό της αλλά όχι και κάθε 2 εβδομάδες. 1-2 φορές το εξάμηνο, ανάλογα και με το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi γενικά αναβαθμίζει συχνά το λειτουργικό της αλλά όχι και κάθε 2 εβδομάδες. 1-2 φορές το εξάμηνο, ανάλογα και με το μοντέλο.

Οκ. Ευχαριστώ! Απλά είχα ακούσει για εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις και δεν ήξερα τι ακριβώς γίνεται. Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο έρημο

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στο έρημο σπίτι του xiaomi 5a. Λοιπόν το έχω δύο εβδομάδες το κινητό και όταν το άνοιξα πήρε μία μεγάλη αναβάθμιση (1.2g)και τώρα φοράει την ( global) 9.5.2.0 σταθερή. Η ερώτηση είναι αυτή η rom παίρνει συχνές αναβαθμίσεις; και αν ναι κάθε πότε; δύο εβδομάδες τώρα εμένα δεν μου ήρθε άλλη. Μήπως είναι να κάνω κάτι στο κινητό και δεν το έχω κάνει; Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

η stable παρολο που αναβαθμιζεται πιο αραια

ειναι η καταλληλοτερη για σενα. μια χαρα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολύ κίνηση εδώ πέρα. Έχει κανείς το prime; Nα μας πει γνώμη, πως του φαίνεται;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θελω το κινητο για την θεια μου και η αγορα πρεπει να γινει αμεσα. Εδω λεει οτι εχει ελληνικο μενου και global edition. Θα χρειαστει να κανω περαιτερω ενεργειες ή το κινητο ειναι ετοιμο προς χρηση;
Link to comment
Share on other sites

Θελω το κινητο για την θεια μου και η αγορα πρεπει να γινει αμεσα. Εδω λεει οτι εχει ελληνικο μενου και global edition. Θα χρειαστει να κανω περαιτερω ενεργειες ή το κινητο ειναι ετοιμο προς χρηση;

 

Από τη στιγμή που έχει την 800 μπάντα είναι το global. Το κινητό είναι έτοιμο προς χρήση, με τις αναβαθμίσεις του, ελληνικά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου κανει εντυπωση που για μια τοσο vfm συσκευη δεν υπαρχει κινηση/ζητηση. Υπαρχει καποια αλλη τοσο αξιολογη σε αυτο το budget και αυτα τα specs;

Επισης η 32gb εκδοση δεν εχει βγει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Επισης η 32gb εκδοση δεν εχει βγει ακομα;

2-3 καταστημανα πουλανε την κινεζικη version.

global version (hardware) δεν εντοπισα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

παιδιά τ αξίζει τα λεφτά του για 99 ευρω που εχει τώρα στις εκπτώσεις; τα κάνει τα βασικά χωρίς κολλήματα;

το θέλω για δεύτερο να τονίσω και να μπορώ να παίζω κανα μη απαιτητικό παιχνιδάκι τύπου subway surfers

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι, κι εγώ για δεύτερο το πήρα στα 86 το βρήκα, χρησιμοποιώ και τις δύο κάρτες (dual) και του έβαλα και sd και πετάει
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι, κι εγώ για δεύτερο το πήρα στα 86 το βρήκα, χρησιμοποιώ και τις δύο κάρτες (dual) και του έβαλα και sd και πετάει

 

σ ευχαριστώ.. μήπως λέει μεσα στο μενου κάπου ποσο sar έχει; δεν το βρίσκω ουτε εδώ ουτε στο gsmarena

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...