Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες κατέγραψα ένα βίντεο 3-4 περίπου λεπτών με το Nokia N70. Όταν πάτησα παύση και πήγα να το αποθηκεύσω ξαφνικά το κινητό μου έσβησε! Κατά την επανεκκίνηση δεν βρήκα το βίντεο στην έκθεση και είδα ότι δεν υπήρχε κάπου. Έχετε ιδέα που μπορεί να αποθηκεύεται και αν αποθηκεύεται σε προσωρινό αρχείο? FExplorer έχω οπότε πείτε μου που να ψάξω. Αν αυτό δεν έχει γίνει τότε θα χάσω πάσα ιδέα για τη Nokia.

 

Θα αναμένω βοήθειες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέγραψα ένα βίντεο 3-4 περίπου λεπτών με το Nokia N70. Όταν πάτησα παύση και πήγα να το αποθηκεύσω ξαφνικά το κινητό μου έσβησε! Κατά την επανεκκίνηση δεν βρήκα το βίντεο στην έκθεση και είδα ότι δεν υπήρχε κάπου. Έχετε ιδέα που μπορεί να αποθηκεύεται και αν αποθηκεύεται σε προσωρινό αρχείο? FExplorer έχω οπότε πείτε μου που να ψάξω. Αν αυτό δεν έχει γίνει τότε θα χάσω πάσα ιδέα για τη Nokia.

 

Θα αναμένω βοήθειες. Ευχαριστώ.

Αφού έκλεισε χωρίς να αποθηκευτεί..πάει το βίντεο.

Το ίδιο θα πάθεις και με μηνύματα, σημειώσεις και τα πάντα σε όλα τα κινητα, υπολογιστές και οτιδήποτε άλλο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα ταλαιπωρηθει παλιοτερα και ημουν χωρις κινητο,αλλα την 3η φορα μου το αντικατεστησαν με καινουργιο :D
Link to comment
Share on other sites

Nokia N70

V 5.0717.3.0.1

27-04-07

RM-84

Vodafone

 

Μπορεί να γίνει αναβάθμιση και σε κινητό χωρίς Vodafone αρχεία μέσα ; :worry:

Ισχύει και για τα Music Edition χωρίς Vodafone αρχεία ; :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Tι θελεις να πεις δεν καταλαβα? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tι θελεις να πεις δεν καταλαβα? :O

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N70

 

Μπες και δες τι εννοώ...

Περιμένω γρήγορα απάντηση γιατί είμαι σε internet cafe τώρα και θα φύγω σε λίγο... :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Nokia N70

V 5.0717.3.0.1

27-04-07

RM-84

Vodafone

 

Μπορεί να γίνει αναβάθμιση και σε κινητό χωρίς Vodafone αρχεία μέσα ; :worry:

Ισχύει και για τα Music Edition χωρίς Vodafone αρχεία ; :worry:

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N70

 

Μπες και δες τι εννοώ...

Περιμένω γρήγορα απάντηση γιατί είμαι σε internet cafe τώρα και θα φύγω σε λίγο... :O

 

Εφόσον είναι για Vodafone live εκδόσεις, όχι δεν μπορείς να τη βάλεις.

Η τελευταία για το “No branded” N70 είναι η 5.0705.3.0.1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μηπως ποτε θα ειναι διαθεσιμες οι νεες εκδωσεις απο το Nokia Software Updater ;
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι για Vodafone live εκδόσεις, όχι δεν μπορείς να τη βάλεις.

Η τελευταία για το “No branded” N70 είναι η 5.0705.3.0.1.

 

κι εγω αυτην εχω..σιγουρα δεν εχει βγει αλλη στα νοκια shops?

Link to comment
Share on other sites

OI ..... στις νοκια μετα απο 2 απανοτες αντικαταστασεις πλακετας ξεχασαν να μου στειλουν τη καρτα μνημης!!!Τρομπες ειναι ολοι εκει μεσα...Anyway επειδη ειχα περασει μεσα απο το nokia suite τις επαφες στο pc καθε φορα που εβαζα το καλώδιο μου τις εμφανιζε και εκανα ενημερωση. Τωρα δε μου τις εμφανιζει...ξερεις κανεις πως αλλιως τις βλεπω για να τις ξαναπερασω?
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτην εχω..σιγουρα δεν εχει βγει αλλη στα νοκια shops?

Βάλε εδώ το product code της συσκευής σου. Είναι ένας επταψήφιος αριθμός στην ετικέτα κάτω από την μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Sorry, there is no software available for your product code

αυτο μαλλον σημαινει οτι εχω την τελευταια ε?

Αυτό βγάζει κανονικά:

http://www.imageshack.gr/images/zymmmwjqzq0zyem2kjgy.gif

 

Εγώ δοκίμασα αυτά τα product codes 0524106 και 0533700

 

Ξαναδοκίμασε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

0527714 ειναι το code της συσκευης μου..εχει γινει αντικατασταση συσκευης,δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο..παντως εχω την 5.0705.3.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλημερα ΣΟΣ...

 

Απο προχθες το βραδυ, οταν εβγαλα το κινητο Ν70 απο το τσαντακι μου ειδα οτι ηταν σβηστο...

 

Το ειχα φορτισμενο, χωρις να εχει χτυπηθει, χωρις να εχει πεσει τιποτε επανω του υγρα και τετοια...με το που το ανοιγα απο το κουμπι στο επανω μερος της συσκευης βγαζει ασπρη οθονη(φως) και μετα σβηνει...το βαζω να φορτισει και δεν μου βγαζει την ενδειξη φορτισματος επανω δεξια που ανεβοκατεβαινει ...απλα ασπρη οθονη..

 

Το πηγα χθες το πρωι στον Γερμανο να δοκιμασει αναβαθμιση..σημερα που το πηρα τζιφος...

 

Σας εχει συμβει εσας παιδια τετοιο πραγμα ποτε....?

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω φωτογραφιες, τηλεφωνα , μηνυματα μεσα που οπως παει το πραγμα θα τα χασω..

 

Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων

 

Ενας ακομα στενοχωρημενος χρηστης ΝΟΚΙΑ

 

Συγνωμη που εβαλα το topic στα γενικα...

 

Γεια και χαρά και απο μένα. Έψαχνα σε τούτες τις σελίδες μήπως βρώ αντίστοιχο πρόβλημα με το δικό μου και ανακάλυψα την παραπάνω έκθεση. Με δεδομένο ότι απάντηση δεν δόθηκε ποτέ στον φίλο αλλά ούτε και ο ίδιος μας έγραψε τι ακριβώς είχε τελικά η συσκευή του, θα ήθελα να με βοηθήσετε καθώς η συσκευή μου παρουσιάζει απο χθές τα ίδια συμπτώματα. Υπάρχει περίπτωση να θέλει αντικατάσταση η μπαταρία? Ενημέρωση λογισμικού δεν έχω κάνει ποτέ. Το θέμα μου όμως είναι να μάθω κάτι στα σίγουρα και να μην κάνω ενέργειες δαπανηρές και άσχετες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να δω βιντεο στο κινητο πχ ολοκληρη ταινια. Σε τι πρεπει να την μετατρεψω? και σε τι αναλυση

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Paides na rwthsw kati.

Exw mynhmata sto kinhto kai epeidh tha allaksw syskeyh kai noumero tha hthela na ta apothikeusw ston ypologisth.

Gnwrizei kaneis pws mporw na to kanw???

 

Μεσω Nokia Pc Suite μπορεις να τα κανεις back up και μετα τα ξαναπερνας :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

gia se olous. mpori kapios na me boithisi se ena problimataki pou exw ?

to n70 otan patao to koumpi gia na anixi kolai soto nokia pou bgazi prin balo pin mipos me mia anabathmisi strosi i thelei kati alo?

euxaristo.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μετα δεν ανοιγει καθολου? εαν ειναι ετσι δοκιμασε να το ανοιξεις με τον συνδιασμο των 4 κουμπιον οπως κανουμε hard format αλλα θα χασεις ολα σου τα δεδομενα απο την μνημη του τηλ.. για να μαθεις πως γεινετε το hard format διαβαζεις αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω κολλήσει άσχημα με το κινητό (κουκλί αν κ παλιό),να ρωτήσω.

 

Η Μέγιστη ανάλυση βίντεο πόση είναι?thnx :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα δεν ανοιγει καθολου? εαν ειναι ετσι δοκιμασε να το ανοιξεις με τον συνδιασμο των 4 κουμπιον οπως κανουμε hard format αλλα θα χασεις ολα σου τα δεδομενα απο την μνημη του τηλ.. για να μαθεις πως γεινετε το hard format διαβαζεις αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

 

 

menei ekei .prin balo ton kodiko pin me anabathmisi den ginetai les e?.

ok afxaristo poli.:rolleyes:

 

mois to ekana hard format kai anixe sosta mia fora kai xana ta idia.

 

mois to ekana hard format kai anixe sosta mia fora kai xana ta idia.

 

 

etsi opos tin ikona..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης σου φταίει.

 

Ανοιξε το χωρίς κάρτα και αν δεν το κάνει πάλι τότε κάνε φορμάτ την κάρτα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...