Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς τη κάρτα μνήμης έκανα φορμάτ και όλαμια χαρα.Αν τη ξαναβάλω πάλι θα κολήσει?Να τη πάω σε κάποιο φωτογραφείο για φορμάτ μήπως?

Κανε εγκατασταση ενα διαχηρηστη αρχειων στην σησκεβη κ σβησε ολο το φακελο system μεσα απο την καρτα (να μην υπαρχη τιποτα απο αυτον) ξανακανε ενα φορματ το τηλ κ αυτο ειταν ολο:rolleyes: :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι γίνεται κάποιος λόγος για την διάρκεια της μπαταρίας του N70, να σας πω μια μικρή ιστορία.

 

Οταν το πήρα, η μπαταρία κρατούσε 1 μέρα.Επειδή είχε και κανα δυο άλλα προβληματάκια, το έστειλα για επισκευή επισημαίνοντας οτι υπάρχει και πρόβλημα στην μπαταρία (μικρή διάρκεια).

 

Μου το στείλανε πίσω, εγκατέστησα τα ίδια προγράμματα που είχα και πριν, του κάνω πολύ μεγαλύτερη χρήση και απο την Παρασκευή 20/10 το μεσημέρι που το φόρτισα ο δείκτης μπαταρίας είναι ακόμα στην μέση.

 

Δεν γνωρίζω τι του κάνανε αλλά πλέον η μπαταρία κρατάει πολύ.Οπότε δείτε το, οσοι έχετε πρόβλημα με μικρή διάρκεια μπαταρίας (1-2 μέρες).

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση ενα διαχηρηστη αρχειων στην σησκεβη κ σβησε ολο το φακελο system μεσα απο την καρτα (να μην υπαρχη τιποτα απο αυτον) ξανακανε ενα φορματ το τηλ κ αυτο ειταν ολο:rolleyes: :rolleyes:

και στη κάρτα τι θα κάνω?Αν βάλω τη κάρτα και το κλείσω μετά εμφανίζεται πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι γίνεται κάποιος λόγος για την διάρκεια της μπαταρίας του N70, να σας πω μια μικρή ιστορία.

 

Οταν το πήρα, η μπαταρία κρατούσε 1 μέρα.Επειδή είχε και κανα δυο άλλα προβληματάκια, το έστειλα για επισκευή επισημαίνοντας οτι υπάρχει και πρόβλημα στην μπαταρία (μικρή διάρκεια).

 

Μου το στείλανε πίσω, εγκατέστησα τα ίδια προγράμματα που είχα και πριν, του κάνω πολύ μεγαλύτερη χρήση και απο την Παρασκευή 20/10 το μεσημέρι που το φόρτισα ο δείκτης μπαταρίας είναι ακόμα στην μέση.

 

Δεν γνωρίζω τι του κάνανε αλλά πλέον η μπαταρία κρατάει πολύ.Οπότε δείτε το, οσοι έχετε πρόβλημα με μικρή διάρκεια μπαταρίας (1-2 μέρες).

Εγώ πάντως εκτός απο τις τρείς πρώτες φορτίσεις που είναι φυσιολογικό να μη κρταήσει πολύ,μου κρατάει κανά 5ήμερο χαλαρά,βέβαια το κλείνω το βράδυ.Αλλά κάποιες φορές σαν σήμερα που το κανα καμοιά δεκαριά φορμάτ τι να σου αντέξει η μπαταρία?:lol::D:p

Link to comment
Share on other sites

Απο τι στηγμη που θα εχεις σβηση ολο το φακελο system μεσα απο την καρτα και κανεις ενα φορματ το τηλ σου δεν θα εμφανιζετε. το δοκημασες αυτο που σου ειπα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο τι στηγμη που θα εχεις σβηση ολο το φακελο system μεσα απο την καρτα και κανεις ενα φορματ το τηλ σου δεν θα εμφανιζετε. το δοκημασες αυτο που σου ειπα?

Δεν έχω card reader για να το δοκιμάσω.;):(

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση ενα διαχηρηστη αρχειων στην σησκεβη κ σβησε ολο το φακελο system μεσα απο την καρτα (να μην υπαρχη τιποτα απο αυτον) ξανακανε ενα φορματ το τηλ κ αυτο ειταν ολο:rolleyes: :rolleyes:

Αυτο το διαβασες? δεν χρηαζετε να εχεις cerd reader εγκατεστησε ενα διαχειριστη αρχειων στη μνημη της σησκευης σου κ πηγενε μεσα απο αυτον κ σβησε το φακελο system της καρτας σου μετα κανε ξανα ενα φορματ στο τηλ(δηλαδει στην σησκευη σου) κ αυτο ειναι ολο, Τοσο απλα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εκτός απο τις τρείς πρώτες φορτίσεις που είναι φυσιολογικό να μη κρταήσει πολύ,μου κρατάει κανά 5ήμερο χαλαρά,βέβαια το κλείνω το βράδυ.Αλλά κάποιες φορές σαν σήμερα που το κανα καμοιά δεκαριά φορμάτ τι να σου αντέξει η μπαταρία?:lol::D:p

se mena giati kratai mia mera ante me to zori dio????den kanw tin treli xrisi!!paliotera poy ekana treli xrisi moy kratage mia mera me diskolia!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το διαβασες? δεν χρηαζετε να εχεις cerd reader εγκατεστησε ενα διαχειριστη αρχειων στη μνημη της σησκευης σου κ πηγενε μεσα απο αυτον κ σβησε το φακελο system της καρτας σου μετα κανε ξανα ενα φορματ στο τηλ(δηλαδει στην σησκευη σου) κ αυτο ειναι ολο, Τοσο απλα..

Κοίταξε για να κατλάβεις.Αυτή τη στιγμή δεν έχει τίποτα,αλλά το έχω χωρίς τη κάρτα.Αν τη βάλω και το επανεκκινήσω ξαναεμφανίζεται η γραμματοσειρά.Τώρα θα τη πάω σε ένα μαγαζί να μου διαγράψουν το φάκελο system.Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα σήμερα, με χρέωσαν 9€ [κι όχι 15-20 που μου έλεγαν! :secret: ]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα.Έκανα φορμάτ τη κάρτα μνήμης,σε ένα μαγαζί τζάμπα βέβαια μου το έκανε.

Όλη η πρόσοψη πόσο περίπου βγαίνει?Εσείς πήρατε μόνο το πίσω το καπάκι?Πως δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

@kostakiss πάρε τηλέφωνο σε αυτό που είναι κοντά σου να το παραγγείλουν, στοκ δεν νομίζω να κρατάει κάποιο μαγαζί. Εγώ το πήρα από της Τούμπας με τη διαδικασία της παραγγελίας.

 

@mi3s Δεν τόλμησα να ρωτήσω πόσο θα έκανε ολόκληρη η πρόσοψη, εδώ έκανα αμάν μέχρι να μάθω πόσο στοιχίζει το καπάκι!! Στην αρχή μου έλεγαν 15-20€, δεν ξέραν ακριβώς γιατί έπρεπε να το παραγγείλουν. Σήμερα που τους πήρα να επιβεβαιώσω ότι έφθασε και ρώτησα τιμή, η απάντηση ήταν "δεν μπορώ να κοιτάξω τώρα!" :wacko: Tην τελική τιμή των 9€ την έμαθα στο ταμείο.

 

(πάντως όταν έρθει η μαύρη πρόσοψη του ΜΕ θα την παραγγείλω απ'έξω!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

ρωταω απο που το πηρες γιατι αλλο 9 και αλλο 15..βαλε μπρος πισω και καπακι καμερας..θα γλιτοσω κανα 10ευρο ετσι :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Μια ερώτηση,πως κάνουμε απεγκατάσταση σε μια εφαρμογή από το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Μια ερώτηση,πως κάνουμε απεγκατάσταση σε μια εφαρμογή από το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ

Πας στην διαχειρση μπενεις μεσα βρησκης την εφαρμογη που θελεις να κανεις απεγκατασταση πατας επιλογες και μετα διαγραφη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση: Ανοιγω το κινητό, φορτώνουν τα πάντα και πατώ σταθερά το πλήκτρο πάνω απο το μολυβάκι. Εκείνο που εμφανίζει τα τρέχοντα tasks. Εμφανίζονται δυο. Το Telephone και το MadChan... . Τι είναι το δεύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum και θελω να σας κανω μια ερωτηση. Ξερω οτι η ερωτηση μπορει και να εχει απαντηθει στο παρελθον αν ομως καποιος μπορει να μου δωσει μια λυση η να με κατευθυνει στο αντιστιχο post θα μου ελεινε τα χερια.

 

Προσπαθω να κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης sis στο Ν70(δοκιμασα πολλες) και μου δινει το μηνυμα "ΣΦΑΛΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΔΥΝΑΤΗ" να σημειωσω οτι πολλες απο τις εφαρμογες τις ειχα εγκαταστησει παλιοτερα σε 6600 και δεν ειχα κανενα προβλημα. Λογικα μεσα απο καποιες ρυθμισεις διορθωνεται αλλα πως δεν ξερω..παντως δεν εχει να κανει με το Norton γιατι το απενεργοποιησα και δε καταφερα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum και θελω να σας κανω μια ερωτηση. Ξερω οτι η ερωτηση μπορει και να εχει απαντηθει στο παρελθον αν ομως καποιος μπορει να μου δωσει μια λυση η να με κατευθυνει στο αντιστιχο post θα μου ελεινε τα χερια.

 

Προσπαθω να κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης sis στο Ν70(δοκιμασα πολλες) και μου δινει το μηνυμα "ΣΦΑΛΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΔΥΝΑΤΗ" να σημειωσω οτι πολλες απο τις εφαρμογες τις ειχα εγκαταστησει παλιοτερα σε 6600 και δεν ειχα κανενα προβλημα. Λογικα μεσα απο καποιες ρυθμισεις διορθωνεται αλλα πως δεν ξερω..παντως δεν εχει να κανει με το Norton γιατι το απενεργοποιησα και δε καταφερα τιποτα..

Πηγενε μεσα στη διαχειριση εφαρμογων πατα επιλογες, ρυθμισεις και εκει που λεει εγκατασταση λογισμηκου πατα ενεργοποιηση.;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε? :D

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Απο οτι καταλαβα πρεπει να κανει την ειδια δουλια με το flashlight αλλα να ειναι πιο απλο στην χρηση του. (δυστηχος δεν δουλευει ουτε και αυτο στο 6680 μου:( :( :( )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...