Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

320 - 340 ευρώ θα το βρείτε! Και είναι μια χαρά το κινητό! Τα προβλήματα με τις συνδέσεις στο pc οφείλονται σε λάθος χειρισμό και όχι δυσλειτουργία του κινητού!

Για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο! Εγώ το έχω 1 1/2 εβδομάδα περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Καλές φώτο , τέλειο βίντεο (σε σχέση με τα περισσότερα) , ωραία χρώματα, καλό στερεοφωνικό ηχειάκι, πανέμορφο κινητό , ελάχιστα κολλήματα, συμβατότητα με πολλές εφαρμογές-games κτλ κτλ

Μειονεκτήματα για μένα , λίγο τα μικρά κουμπιά (αλλά τα συνηθίζεις) και η έλλειψη joystick , το keypad που έχει πρέπει να το συνηθίσεις για να το "πας" καλά:happy:

Link to comment
Share on other sites

1) μια χαρα ειναι το Ν70ΜΕ ταχυτατο, ευχρηστο, και μια χαρα συμβατο με πολλα προγραμματα, εχει μεγαλη ραμ κτλ. Εγω βεβαια εχω ψαξει και εχω κανει κατι hacks που το κανουν ακομα γρηγοροτερο, ψαξτε στο gοοgle . 2)τι εκδοση εχεις κ σου κολαει?Πατα *#0000# για να μαθεις. Μπορει να εχεις παλια εκδοση , η μπορει να μην κανει καλη επαφη η καρτα μνημης η να ειναι τελειως γεματη η μνημη τηλεφωνου. 3)οι δυσλειτουργιες που υπαρχουν συμβαινουν απο λαθη των χρηστων και οχι απο το Ν70 εμενα μια χαρα παιζει.. Π.Χ. Το καλωδιο, ανταλαγη δεδομενων,ιντερνετ. Αυτα θελουν προσεκτικες αλλαγες στις ρυθμισεις και με εναν καλο οδηγο, 4)το μονο κακο που εχει το Ν70 ειναι η αυτονομια του, καθε βραδυ στο φορτιστη. Υπολογιζω οτι με αρκετη χρηση αντεχει περιπου 15ωρες. Η με μεση 30ωρες. Εγω ομως κανω καταχρηση γιατι ειμαι συγχρονος με μουσικη ,ανοικτο Msn και σερφαρω με τον web brοwser κατεβαζοντας διαφορα. Κ δν κολαει με αυτο καταλαβαινουμε οτι εχει και καλο επεξεργαστη (arm 220ΜΗΖ)

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

diladi me to n70 me de tha exo kolimata me swsto seirismo e?

fantazomai oti gia oti prokupsei oi sumvloules sas edo, tha einai katalutikes.

mia teleutaia erotisi giati agxothika. eixa sunithisei to joystick ton se. tha exo provlima me to keypad? de voleuei gia ta paixnidia?einai xenera?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ανετο ειναι, εμενα με βολευει περισσοτερο!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

mia teleutaia episis erotisi. tha kano tin ananeosi tou sumvolaiou mou se 2 vdomades.to prvto sumvolaio to ekana se oteshop.opotepali mallon apo ekei prepei na kano tin ananeosi. omos to otyeshop sto site exei to aplo n70 445 euro!!! eno o germanos to me, 375.paizei kati tetoio?
Link to comment
Share on other sites

Οντως στον γερμανο ειναι 375, τωρα τι να σου πω, δν ξερω, το ΜΕ Το θεωρω καπως ποιο νεο. Καλυτερο απο το κανονικο δν νομιζω, αν και 445 δν αξιζει. Ειναι αρκετα λεφτα.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

ma einai dunaton to music edition sto germano 375 kai to aplo n70 sto oteshop 445?

einai na trelainesai

Εγω στο Γερμανο το βρηκα 335 € ρε. Τι 400αρες λετε τωρα εσεις? :confused:

Eγω ειχα το απλο και το εκανα ΜΕ, αλλα απο περιεργεια πηγα να δω ποσο επεσε η τιμη του απο τοτε που το ειχα παρει και ειδα οτι πουλανε τωρα πια μονο το ΜΕ και μαλιστα 335 € οπως σας ειπα. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την καρτα μνημης, κανε επανεκκινηση το κινητο. Μολις το κανεις, βαλε ξανα την καρτα μνημης και δοκιμασε να κανεις κληση απο ενα τηλεφωνο στο κινητο σου. Ο,τι και να γινει(αν δεν χτυπησει οπως το ειχες ρυθμισει), ξανα καντο επανεκκινηση. :)

Λογικα πρεπει να διορθωθει.

 

σ ευχαριστω!εκανα αυτο που μου ειπες και τωρα ειναι μια χαρα

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

paidia molis agorasa to nokia n70 music edition kai to evala na fortizei.alla pouthena stis odigies den leei poso xrono prepei na diarkesei i proti fortisi kai sto katastima vodafone apo opou to agorasa mou diefige na to rotiso.

gnorizei kapios apo esas pou to agorase prosfata?

Link to comment
Share on other sites

paidia molis agorasa to nokia n70 music edition kai to evala na fortizei.alla pouthena stis odigies den leei poso xrono prepei na diarkesei i proti fortisi kai sto katastima vodafone apo opou to agorasa mou diefige na to rotiso.

gnorizei kapios apo esas pou to agorase prosfata?

δεν εχει σημασια ποτε το αγορασαμε, οσοι το αγορασαμε, αρκει να ειναι ιδιας τεχνολογιας.

αστο λιγο ακομα απ'οταν τελειωσει η φορτιση και εισαι ενταξει. κανε πληρεις φορτισεις/αποφορτισεις τις πρωτες φορες. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λενε οι πωλητες (για 16 ωρες φορτιση την πρωτη φορα:X ), ειναι μπουρδες!!

Οταν αγοραζεις ενα κινητο, βαζεις την μπαταρια του(οσο αδεια κι αν ειναι) και το αφηνεις να κλεισει μονο του απο low batt. Το βαζεις να φορτισει κλεισστο μεχρι να σταματησουν να κουνιουνται οι γραμμες και το βαζεις σε λειτουργια. Το αφηνεισ ξανα να ξεφορτισει και να κλεισει μονο του και ξανακανεις τη διαδικασια αυτη 2 φορες. Μετα εισαι Οk!:cool: ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

einai exakrivomeno ayto ?

ας πουμε ναι :)

πιο καλη αποδειξη απο τους χρηστες του myphone δε θα βρεις :p

Link to comment
Share on other sites

einai exakrivomeno ayto ?

MyPhone' s members speaking.... ;) :lol: :p

Μπρικια κολλαμε? :cool:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λενε οι πωλητες (για 16 ωρες φορτιση την πρωτη φορα:X ), ειναι μπουρδες!!

Οταν αγοραζεις ενα κινητο, βαζεις την μπαταρια του(οσο αδεια κι αν ειναι) και το αφηνεις να κλεισει μονο του απο low batt. Το βαζεις να φορτισει κλεισστο μεχρι να σταματησουν να κουνιουνται οι γραμμες και το βαζεις σε λειτουργια. Το αφηνεισ ξανα να ξεφορτισει και να κλεισει μονο του και ξανακανεις τη διαδικασια αυτη 2 φορες. Μετα εισαι Οk!:cool: ;)

Μια διόρθωση μόνο.

Μόλις πάρουμε το κινητό το βάζουμε να φορτίσει κατυθείαν χωρίς να εξαντλήσουμε καθόλου την μπαταρία.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα n70 με 2 μπαταριες 100 ευρο.το μειονεκτημα ειναι οτι δεν φορτιζει,οποτε πρεπει να βρω τροπο να φορτιζω εξωτερικα τις μπαταριες....

 

 

Απο e-bay πήρα 2 μπαταριες και βάση φόρτισης κινιτού ή μπαταρίας μόνο 10 ευρώ τελική τιμή.Το είχα πάρει για το 6270 αλλά αποδείχτηκε οτι κάνει και για το Ν70. Οι μπαταρίες δεν έχουν το hologram αλλά η ουσία είναι οτι κάνουν τη δουλειά τους.Θα προσπαθήσω να δώδω φοτο για την βάση.

Link to comment
Share on other sites

mia teleutaia episis erotisi. tha kano tin ananeosi tou sumvolaiou mou se 2 vdomades.to prvto sumvolaio to ekana se oteshop.opotepali mallon apo ekei prepei na kano tin ananeosi. omos to otyeshop sto site exei to aplo n70 445 euro!!! eno o germanos to me, 375.paizei kati tetoio?

Κωτσοβολος, 325-330ΕURO

Link to comment
Share on other sites

1) μια χαρα ειναι το Ν70ΜΕ ταχυτατο, ευχρηστο, και μια χαρα συμβατο με πολλα προγραμματα, εχει μεγαλη ραμ κτλ. Εγω βεβαια εχω ψαξει και εχω κανει κατι hacks που το κανουν ακομα γρηγοροτερο, ψαξτε στο gοοgle . 2)τι εκδοση εχεις κ σου κολαει?Πατα *#0000# για να μαθεις. Μπορει να εχεις παλια εκδοση , η μπορει να μην κανει καλη επαφη η καρτα μνημης η να ειναι τελειως γεματη η μνημη τηλεφωνου. 3)οι δυσλειτουργιες που υπαρχουν συμβαινουν απο λαθη των χρηστων και οχι απο το Ν70 εμενα μια χαρα παιζει.. Π.Χ. Το καλωδιο, ανταλαγη δεδομενων,ιντερνετ. Αυτα θελουν προσεκτικες αλλαγες στις ρυθμισεις και με εναν καλο οδηγο, 4)το μονο κακο που εχει το Ν70 ειναι η αυτονομια του, καθε βραδυ στο φορτιστη. Υπολογιζω οτι με αρκετη χρηση αντεχει περιπου 15ωρες. Η με μεση 30ωρες. Εγω ομως κανω καταχρηση γιατι ειμαι συγχρονος με μουσικη ,ανοικτο Msn και σερφαρω με τον web brοwser κατεβαζοντας διαφορα. Κ δν κολαει με αυτο καταλαβαινουμε οτι εχει και καλο επεξεργαστη (arm 220ΜΗΖ)

 

Exw tin v 5.0638.3.0.1 kai mou fenete oti einai h televtaia giati evaza to kinito gia update kai mou elege oti exw tin televtaia ekdosi.Twra vevaia kolaei ligotero giati eklisa to avtivirus(travouse polli mnimi).Alla kai pali den paei kala :(

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα n70 με 2 μπαταριες 100 ευρο.το μειονεκτημα ειναι οτι δεν φορτιζει,οποτε πρεπει να βρω τροπο να φορτιζω εξωτερικα τις μπαταριες....

 

 

Απο e-bay πήρα 2 μπαταριες και βάση φόρτισης κινιτού ή μπαταρίας μόνο 10 ευρώ τελική τιμή.Το είχα πάρει για το 6270 αλλά αποδείχτηκε οτι κάνει και για το Ν70. Οι μπαταρίες δεν έχουν το hologram αλλά η ουσία είναι οτι κάνουν τη δουλειά τους.Θα προσπαθήσω να δώδω φοτο για την βάση.

 

μια χαρα φαινεται..αλλα δεν ειναι λιγο <επικίνδυνο> για την μπαταρια?

απο θεμα τασεως κτλ..ξερω γω..εχω ακουσει πολλα για τους φορτιστες -μαιμου-..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ειναι κανε ενα hard fοrmat, κανε κ ενα backup. Επισης βγαλε και την καρτα μνημης και αν εχει σκονη η υποδοχη φυσα να φυγει και μετα με ενα πανακι σκουπισε κ την καρτα μνημης , αν δν διορθωθει μαλλον εχει βλαβη, γιατι δν γινεται να τρεχει μονο το Αντιβιρους κ να κολαει, εδω εγω το ξεχναω με 3-5προγραμματα σε εξελιξη κ εχω κ ενα αντιβιοτικο ξεχναω γιατι δν βλεπω συχνα το task κ δν παρατηρω καθυστερηση! Το μονο που καθυστερει ειναι οι νεες φωτο που εβγαλα κ παντα την πρωτη φορα που ανοιγω την εκθεση αναγκαζομαι να περιμενω 10-16 δευτερολεπτα να ανοιξουν οι νεες φωτο!(εχω 350φωτογραφιες υψηλης αναλυσης κ παρα πολλα βιντεο) Κατα τα αλλα ειμαι οκ,

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...