Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace 2


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωταω γιατί στο δικό μου, γυρνώντας την κορώνα ακούγεται ένα μηχανικό κλικ κλικ καμία φορά και λέω παίζει να είναι κανένας διακόπτης

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Παρόλα αυτά, η κορώνα, γυρίζει γύρω γύρω ή ήταν σταθερή;

 

Λες να της έβγαλα τα μάτια που την γύρισα 3-4 φορές δεξια-αριστερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο prototype source έχει ένα εικονίδιο πάνω από τους παλμούς που είναι σαν σκαλάκια και μου δείχνει τον αριθμό 1.

 

Τι είναι αυτό;

 

Διάβασα ότι είναι ο αριθμός των δορυφόρων που έχει δει αλλά δεν νομίζω καθώς δεν αλλάζει σε εξωτερικό χώρο.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Στο prototype source έχει ένα εικονίδιο πάνω από τους παλμούς που είναι σαν σκαλάκια και μου δείχνει τον αριθμό 1.

 

Τι είναι αυτό;

 

Διάβασα ότι είναι ο αριθμός των δορυφόρων που έχει δει αλλά δεν νομίζω καθώς δεν αλλάζει σε εξωτερικό χώρο.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το είχα παρατηρήσει, αλλά εμένα έχει 2 παύλες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατί στο δικό μου, γυρνώντας την κορώνα ακούγεται ένα μηχανικό κλικ κλικ καμία φορά και λέω παίζει να είναι κανένας διακόπτης

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Παρόλα αυτά, η κορώνα, γυρίζει γύρω γύρω ή ήταν σταθερή;

 

Λες να της έβγαλα τα μάτια που την γύρισα 3-4 φορές δεξια-αριστερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανονικά είναι σταθερή, τουλάχιστον στο δικό μου έτσι είναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του Stratos αλλά έχω διαβάσει διάφορες απόψεις για την ακρίβεια των αθλητικών αποτελεσμάτων. Επειδή με ενδιαφέρει Να μετράει σωστά παλμούς και αποστάσεις στο τρέξιμο, ποια είναι η προσωπική σας εμπειρία; Σας βγάζει γενικά λάθη ή είναι οκ;

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του Stratos αλλά έχω διαβάσει διάφορες απόψεις για την ακρίβεια των αθλητικών αποτελεσμάτων. Επειδή με ενδιαφέρει Να μετράει σωστά παλμούς και αποστάσεις στο τρέξιμο, ποια είναι η προσωπική σας εμπειρία; Σας βγάζει γενικά λάθη ή είναι οκ;

Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου το έχω εδώ κ λίγες μέρες.. Στο κολυμβητηριο αν κάνεις ελεύθερο μετράει τέλεια..

Σε παλμούς σε ηρεμία πιστεύω μετράει σωστά.. Έχει για πολλά αθλήματα

Κ στο τρέξιμο με το GPS νομίζω δεν γίνεται να έχει μεγάλη απόκλιση..

Ειμαι ευχαριστημενος περιμένω κ Bluetooth ακουστικά να πηγαίνω με το ρολόι χωρίς το κινητό για άθληση..

Απτηα μπαταρία έχω παράπονα αν το συνδέεις μέσω Bluetooth με την εφαρμογή του κινητού πέφτει σαν νερό ή μπαταρία...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω εδώ κ λίγες μέρες.. Στο κολυμβητηριο αν κάνεις ελεύθερο μετράει τέλεια..

Σε παλμούς σε ηρεμία πιστεύω μετράει σωστά.. Έχει για πολλά αθλήματα

Κ στο τρέξιμο με το GPS νομίζω δεν γίνεται να έχει μεγάλη απόκλιση..

Ειμαι ευχαριστημενος περιμένω κ Bluetooth ακουστικά να πηγαίνω με το ρολόι χωρίς το κινητό για άθληση..

Απτηα μπαταρία έχω παράπονα αν το συνδέεις μέσω Bluetooth με την εφαρμογή του κινητού πέφτει σαν νερό ή μπαταρία...

Καλημερα, δηλαδή πόσες μέρες σου κρατάει συνδεδεμένο;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω εδώ κ λίγες μέρες.. Στο κολυμβητηριο αν κάνεις ελεύθερο μετράει τέλεια..

Σε παλμούς σε ηρεμία πιστεύω μετράει σωστά.. Έχει για πολλά αθλήματα

Κ στο τρέξιμο με το GPS νομίζω δεν γίνεται να έχει μεγάλη απόκλιση..

Ειμαι ευχαριστημενος περιμένω κ Bluetooth ακουστικά να πηγαίνω με το ρολόι χωρίς το κινητό για άθληση..

Απτηα μπαταρία έχω παράπονα αν το συνδέεις μέσω Bluetooth με την εφαρμογή του κινητού πέφτει σαν νερό ή μπαταρία...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Σε παλμούς σε άσκηση με νοιάζει πιο πολύ. Όσο για το gps επειδή χρησιμοποιώ τo runtastic στο κινητό και μετράει οτιναναι πολλές φορές στο θέμα απόστασης φοβαμαι μήπως εχω τέτοια θέματα και μήπως αξίζει να δώσω περισσότερα χρήματα για ένα πιο ακριβό ρολόι.

Πάντως παίρνει αρκετά καλές κρητικές που ψάχνω σε διάφορα reviews. Στο θέμα αυτονομίας με προπονητική χρήση δεν βγάζει έστω 2 με 3μερες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δηλαδή πόσες μέρες σου κρατάει συνδεδεμένο;

 

Τέσσερις έως πέντε ημέρες άνετα, νομίζω δεν υπάρχει αυτή την στιγμή ρολόι να το ξεπερνάει στην αυτονομία. Εγώ το έχω 24 ώρες το 24ωρο συνδεδεμένο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις έως πέντε ημέρες άνετα, νομίζω δεν υπάρχει αυτή την στιγμή ρολόι να το ξεπερνάει στην αυτονομία. Εγώ το έχω 24 ώρες το 24ωρο συνδεδεμένο.

 

Εγώ το πήρα χθες και η μπαταρία φεύγει νερό. Φταίει κάποια ρύθμιση ή θα στρώσει μετά από κάποιες φορτίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ εχθές και προς το παρόν έχω των αισθητήρα παλμών μόνιμα ανοιχτό και θα δω πως θα πάει η μπαταρία. Μήπως έχεις κάνει και εσύ το ίδιο;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ εχθές και προς το παρόν έχω των αισθητήρα παλμών μόνιμα ανοιχτό και θα δω πως θα πάει η μπαταρία. Μήπως έχεις κάνει και εσύ το ίδιο;

 

Οχι, τον έχω απενεργοποιημένο. Μόλις όμως έφτασε στο 80% μετά την πρώτη φόρτιση πέφτει πολύ αργά η μπαταρία όποτε ίσως θέλει κάποιους κύκλους για να στρώσει. Εξαιρετικό παρεπιπτόντως ρολογάκι, ίσως λίγο πιο φωτεινή οθόνη θα ήθελα σε σκοτεινά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, τον έχω απενεργοποιημένο. Μόλις όμως έφτασε στο 80% μετά την πρώτη φόρτιση πέφτει πολύ αργά η μπαταρία όποτε ίσως θέλει κάποιους κύκλους για να στρώσει. Εξαιρετικό παρεπιπτόντως ρολογάκι, ίσως λίγο πιο φωτεινή οθόνη θα ήθελα σε σκοτεινά σημεία.

 

Η οθόνη ναι θα μπορούσε να είναι λίγο πιο φωτεινή στο σκοτάδι.

Έκανα το πρωί την πρώτη φόρτιση του φόρτιση και έχω μόνιμα ανοιχτό τον αισθητήρα παλμών και συνέχεια συνδεδεμένο με το κινητό και στις 5.5 ώρες που έχουν περάσει με ελαφριά χρήση έχει πέσει 6%.

 

Akazaki πήγαινε στο μενού των παλμών επέλεξε το και στο continuous hr πάτα στο on.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια rom του stratos. Ειναι ιδια με την τελευταία του pace;

Ευχαριστώ.

 

2.3.6.0 είναι η rom που πήρε εχθές που το άνοιξα. Για το pace δεν ξέρω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειδα στο youtube καποια βιντεακια που φαινεται να εχει προβλημα το stratos σε 1. φορτιση και 2. οτι εσπασαν σε καποιους απο την πιεση του φορτιστη τα σημεια που πιανουν τα λουρακια. Δεν ξερω πως τα λενε αυτα που προεξεχουν. Προτεινουν και μαλιστα ειναι ενα ελληνικο βιντεακι να παρουν ενα αλλον φορτιστη usb. Ειναι ξαποιος που εχει καποιο τετοιο θεμα στο φόρουμ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειδα στο youtube καποια βιντεακια που φαινεται να εχει προβλημα το stratos σε 1. φορτιση και 2. οτι εσπασαν σε καποιους απο την πιεση του φορτιστη τα σημεια που πιανουν τα λουρακια. Δεν ξερω πως τα λενε αυτα που προεξεχουν. Προτεινουν και μαλιστα ειναι ενα ελληνικο βιντεακι να παρουν ενα αλλον φορτιστη usb. Ειναι ξαποιος που εχει καποιο τετοιο θεμα στο φόρουμ;

 

Εγώ 2 φορές το έχω φορτίσει μέχρι στιγμής οπότε δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ξεχάσει πόσες φορές το έχω φορτίσει αλλά πρόβλημα δεν έχω σε καμία περίπτωση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.

 

Προέρχομαι από Moto 360 και μετά από Apple Watch 1st Gen. Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο ρολόι και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις γιατί έχω διαβάσει κάποιες πληροφορίες συγκεχυμένες και θέλω να τις διασταυρώσω.

 

1) Συνδέεται με 2 κινητά; Αν ναι μπορούν αυτά να είναι 1 iPhone & 1 Android?

 

2) Σε λειτουργία με iPhone οταν απομακρυνθεί το ρολόι και αποσυνδεθεί, μετά ξανασυνδέεται εύκολα;

 

3) Διάβασα ότι πλέον υπάρχει η δυνατότητα να περάσεις κάποιες προεπιλεγμένες απαντήσεις, ώστε να στέλνεις απάντηση σε sms,Viber κλπ. Ισχύει;; Και με iPhone?? Αν ναι, πως γίνεται;

 

4) Watchfaces επιπλέον μπορώ να περάσω αν το λειτουργώ με iPhone?

 

Γενικά, η χρήση που το θέλω είναι αθλητισμός, ειδοποιήσεις και αν μπορώ να στέλνω και προεπιλεγμενες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.

 

Προέρχομαι από Moto 360 και μετά από Apple Watch 1st Gen. Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο ρολόι και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις γιατί έχω διαβάσει κάποιες πληροφορίες συγκεχυμένες και θέλω να τις διασταυρώσω.

 

1) Συνδέεται με 2 κινητά; Αν ναι μπορούν αυτά να είναι 1 iPhone & 1 Android?

 

2) Σε λειτουργία με iPhone οταν απομακρυνθεί το ρολόι και αποσυνδεθεί, μετά ξανασυνδέεται εύκολα;

 

3) Διάβασα ότι πλέον υπάρχει η δυνατότητα να περάσεις κάποιες προεπιλεγμένες απαντήσεις, ώστε να στέλνεις απάντηση σε sms,Viber κλπ. Ισχύει;; Και με iPhone?? Αν ναι, πως γίνεται;

 

4) Watchfaces επιπλέον μπορώ να περάσω αν το λειτουργώ με iPhone?

 

Γενικά, η χρήση που το θέλω είναι αθλητισμός, ειδοποιήσεις και αν μπορώ να στέλνω και προεπιλεγμενες απαντήσεις.

 

1. Δεν το έχω δοκιμάσει

2. Δεν έχω iphone

3. Με android που έχω δεν έχω δει πουθενά τέτοια επιλογή.

4. Μπορείς να περάσεις ότι θες και να φτιάξεις και ότι θες με το android που έχω. Αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο android ή iphone. Γιατί τα βάζεις και κατευθείαν από τον υπολογιστή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμενου αποκλειστικά και μονο για χρήση σε κολυμβητηριο (κλειστό ή ανοιχτό) , 25αρες και οι δυο πισίνες, αλλά και ανοιχτή θάλασσα. Επειδή κάνω προπόνηση με χρονόμετρο και συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, χρησιμοποιώ ένα ρολόι απλό Casio που μπορείς να σεταρεις αντίστροφη μέτρησηή οποία επαναλαμβάνεται αυτόματα μέχρι και δέκα φορές , με ότι διάλειμμα έχεις επιλέξει Έχει τέτοια δυνατοτα; Προφανώς όλες οι πληροφορίες θα είναι χρήσιμες, αλλά το απλό ρολόι προς το παρόν με βοηθά να τσεκάρω το ρυθμό μου ανά 50-100 μέτρα που το κοιτάζω. Κάτι διάβασα για όχι τόσο καλη ακρίβεια στην ανοιχτή θάλασσα. Γενικά για σοβαρή κολυμβητική προπόνηση κάνει; βασικά κυρίως ελεύθερο, κάνω μεν και τα άλλα στυλ αλλά σε αυτό δουλευω , με σκοπό αγώνες ανοιχτής θάλασσας .

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμενου αποκλειστικά και μονο για χρήση σε κολυμβητηριο (κλειστό ή ανοιχτό) , 25αρες και οι δυο πισίνες, αλλά και ανοιχτή θάλασσα. Επειδή κάνω προπόνηση με χρονόμετρο και συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, χρησιμοποιώ ένα ρολόι απλό Casio που μπορείς να σεταρεις αντίστροφη μέτρησηή οποία επαναλαμβάνεται αυτόματα μέχρι και δέκα φορές , με ότι διάλειμμα έχεις επιλέξει Έχει τέτοια δυνατοτα; Προφανώς όλες οι πληροφορίες θα είναι χρήσιμες, αλλά το απλό ρολόι προς το παρόν με βοηθά να τσεκάρω το ρυθμό μου ανά 50-100 μέτρα που το κοιτάζω. Κάτι διάβασα για όχι τόσο καλη ακρίβεια στην ανοιχτή θάλασσα. Γενικά για σοβαρή κολυμβητική προπόνηση κάνει; βασικά κυρίως ελεύθερο, κάνω μεν και τα άλλα στυλ αλλά σε αυτό δουλευω , με σκοπό αγώνες ανοιχτής θάλασσας .

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Δεν έχω καθόλου προσωπική εμπειρία σε δραστηριότητες στο νερό. Έχει μια ρύθμιση όμως στις δραστηριότητες που φτιάχνεις τα interval όπως θες οπότε μπορεί να σε βοηθάει να φτιάξεις από εκεί τους χρόνους σου. Ας σου πει όμως και κάποιος που το χρησιμοποιεί για κολύμβηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...