Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace 2


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμενου αποκλειστικά και μονο για χρήση σε κολυμβητηριο (κλειστό ή ανοιχτό) , 25αρες και οι δυο πισίνες, αλλά και ανοιχτή θάλασσα. Επειδή κάνω προπόνηση με χρονόμετρο και συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, χρησιμοποιώ ένα ρολόι απλό Casio που μπορείς να σεταρεις αντίστροφη μέτρησηή οποία επαναλαμβάνεται αυτόματα μέχρι και δέκα φορές , με ότι διάλειμμα έχεις επιλέξει Έχει τέτοια δυνατοτα; Προφανώς όλες οι πληροφορίες θα είναι χρήσιμες, αλλά το απλό ρολόι προς το παρόν με βοηθά να τσεκάρω το ρυθμό μου ανά 50-100 μέτρα που το κοιτάζω. Κάτι διάβασα για όχι τόσο καλη ακρίβεια στην ανοιχτή θάλασσα. Γενικά για σοβαρή κολυμβητική προπόνηση κάνει; βασικά κυρίως ελεύθερο, κάνω μεν και τα άλλα στυλ αλλά σε αυτό δουλευω , με σκοπό αγώνες ανοιχτής θάλασσας .

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Νομίζω θα σε βοηθήσει το παρακάτω βίντεο:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος αν στα amazfit ισχύει ότι και στα κινητά της Xiaomi σχετικά με τις συσκευές που αναφέρονται ως global; Υπάρχουν δηλαδή κάποια χαρακτηριστικά στις συσκευασίες που δίνουν κάποια ένδειξη; Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του Stratos από ελληνικό κατάστημα και ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λίγο με συσκευές που αναφέρονται ως EU Global κτλπ. Όπως επίσης και τι διαφορές υπάρχουν, αν υπάρχουν.

Σε ένα bip πάντως που είχα αγοράσει πριν λίγους μήνες, ως global, δεν βλέπω να αναφέρεται κάτι στην συσκευασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν στα amazfit ισχύει ότι και στα κινητά της Xiaomi σχετικά με τις συσκευές που αναφέρονται ως global; Υπάρχουν δηλαδή κάποια χαρακτηριστικά στις συσκευασίες που δίνουν κάποια ένδειξη; Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του Stratos από ελληνικό κατάστημα και ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λίγο με συσκευές που αναφέρονται ως EU Global κτλπ. Όπως επίσης και τι διαφορές υπάρχουν, αν υπάρχουν.

Σε ένα bip πάντως που είχα αγοράσει πριν λίγους μήνες, ως global, δεν βλέπω να αναφέρεται κάτι στην συσκευασία.

 

Προσωπικά δεν έχω δει κάτι. Αν θες μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία το κουτί μήπως εντοπίσεις κάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Τι έκδοση έχεις αγοράσει; Global;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα χθες. A1619 ο κωδικός.

Να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει. Σε Redmi Note 4 αν το amazfit app δεν το έχω να τρέχει στο background αποσυνδέεται το Stratos. Κάτι το οποίο δεν συνέβαινε όσο δούλευα το Bip με το mi fit. Οτιδήποτε χρειάζεται ενεργοποίηση και έγκριση είναι on.

 

Τώρα βλέπω ότι ενώ δεν το έχω να τρέχει στο background είναι συνδεδεμένο και εμφανίζεται το amazfit app στην κουρτίνα. Μάλλον το on-off διακοπτών, κλασικά, έκανε δουλειά.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Τι έκδοση έχεις αγοράσει; Global;

 

Ναι global. Το μοντέλο είναι Α1619. Δεν μπορώ να βάλω εδώ εικόνα. Αν θες μέσω messenger. Για τα άλλα που ρωτάς δεν κατάλαβα τι εννοείς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα χθες. A1619 ο κωδικός.

Να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει. Σε Redmi Note 4 αν το amazfit app δεν το έχω να τρέχει στο background αποσυνδέεται το Stratos. Κάτι το οποίο δεν συνέβαινε όσο δούλευα το Bil με το mi fit. Οτιδήποτε χρειάζεται ενεργοποίηση και έγκριση είναι on.

 

Τώρα βλέπω ότι ενώ δεν το έχω να τρέχει στο background είναι συνδεδεμένο και εμφανίζεται το amazfit app στην κουρτίνα. Μάλλον το on-off διακοπτών, κλασικά, έκανε δουλειά.

 

Καλημέρα, Ναι αυτό πρέπει να κάνεις για να συνδέεται... Όπως επίσης να το έχεις στις άδειες να εκκινεί μόνο του μετά από επανεκκίνηση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Ναι αυτό πρέπει να κάνεις για να συνδέεται... Όπως επίσης να το έχεις στις άδειες να εκκινεί μόνο του μετά από επανεκκίνηση.

Τελικά όποτε θέλει δουλεύει σωστά. Όταν έκανα την τροποποίηση στο προηγούμενο ποστ έκλεισα το app και συνέχισε να είναι συνδεδεμένο το ρολόι. Χθες και σήμερα πάλι πρόβλημα. Πολύ ιδιότροπο το miui.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλα!

 

Σκεφτομαι την αγορά του stratos 2. Είστε ευχαριστημένοι απο πλευράς ποιότητας?

 

Εχετε παρατηρήσει προβλήματα ποιότητας όσο αφορά τα κουμπιά (χαλάνε) ? τα καλύμματα απο το λουράκι που φεύγουν?

 

Θα το προτείνατε σε αυτά τα χρήματα ή θα πηγαίνετε σε κάποιο άλλο ρολόι τώρα?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλα!

 

Σκεφτομαι την αγορά του stratos 2. Είστε ευχαριστημένοι απο πλευράς ποιότητας?

 

Εχετε παρατηρήσει προβλήματα ποιότητας όσο αφορά τα κουμπιά (χαλάνε) ? τα καλύμματα απο το λουράκι που φεύγουν?

 

Θα το προτείνατε σε αυτά τα χρήματα ή θα πηγαίνετε σε κάποιο άλλο ρολόι τώρα?

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής και δεν το βγάζω ποτέ από το χέρι μου ούτε σε ύπνο ούτε σε μπάνιο ούτε σε προπόνηση. Και παρόλο που το έχω κοπανησει αρκετές φορές δεν έχει ίχνος γρατσουνιάς πουθενά.

 

Επομένως και τώρα ανά ξανά αγόραζα αυτό θα έπαιρνα. Το μόνο που με χαλάει είναι που δεν έχει indor rowing στις δραστηριότητες ενώ άλλα έχουν, και προσωπικά ασχολούμαι με κλειστή κωπηλασία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής και δεν το βγάζω ποτέ από το χέρι μου ούτε σε ύπνο ούτε σε μπάνιο ούτε σε προπόνηση. Και παρόλο που το έχω κοπανησει αρκετές φορές δεν έχει ίχνος γρατσουνιάς πουθενά.

 

Επομένως και τώρα ανά ξανά αγόραζα αυτό θα έπαιρνα. Το μόνο που με χαλάει είναι που δεν έχει indor rowing στις δραστηριότητες ενώ άλλα έχουν, και προσωπικά ασχολούμαι με κλειστή κωπηλασία.

 

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα, καταπληκτικό smartwatch που κάνει τα πάντα και δεν χαλάει με τίποτα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ. Είμαι περίεργος αν κάποιες άλλες, γνωστές, εταιρείες έβγαζαν μια ανάλογη συσκευή με ανθρακονήματα και κεραμικά υλικά πόσο θα το κοστολογούσαν.

 

Σε ότι αφορά όμως το amazfit app έχω χοντρά θέματα και από ότι διαβάζω δεν είμαι ο μόνος. Ένα θέμα έχει να κάνει με τις ειδοποιήσεις. Χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις, δουλεύοντας πριν το bip χωρίς πρόβλημα, στο stratos είναι μπερδεμένα τα πράγματα. Από viber έρχονται όποτε θυμηθούν και αν. Από slack τις περισσότερες φορές έρχονται διπλές χωρίς να προτίθεται η μία στην άλλη. Αν δηλαδή μου έρθει μία ειδοποίηση και μετά ακόμα μία αν μπω στο μενού για να διαβάσω τότε εμφανίζεται μόνο η τελευταία. 2-3 φορές μόνο εμφανίστηκε ολόκληρη λίστα με τα μηνύματα τα οποία έγιναν με διαφορά χρονική.

Επίσης, στο Redmi note 4, έχω το γνωστό θέμα με χαμηλή ταχύτητα στο WiFi όπως επίσης και αποσυνδέσεις από το router στο οποίο είμαι συνδεδεμένος. Αν αποσυνδέω το stratos τότε βελτιώνεται πολύ η κατάσταση. Αν δεν κάνω λάθος έχει να κάνει με το ότι είναι κοινό το chip WiFi bluetooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δικά μου faces πως κάνω;

 

Για να κάνεις δεν ξέρω, μπορείς όμως να επιλέξεις και να κατεβάσεις από τα εκατοντάδες που υπάρχουν στο διαδίκτυο .... Εγώ αυτήν την στιγμή έχω περασμένα γύρω στα 50.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρουμε τι διορθώνει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρουμε μήπως τι διορθώνει;

Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές ουσίας. Αυτό όμως που ξενίζει είναι ότι το πάνω και κάτω κουμπί δεν κάνουν πλέον πλοήγηση στο μενού. Το πάνω πατώντας το σε πάει στο τελευταίο μενού που είχες και στην αρχική οθόνη. Το κάτω δεν κάνει τίποτα.

 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-stratos-firmware-update-2-3-8-0-t3890486

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές ουσίας. Αυτό όμως που ξενίζει είναι ότι το πάνω και κάτω κουμπί δεν κάνουν πλέον πλοήγηση στο μενού. Το πάνω πατώντας το σε πάει στο τελευταίο μενού που είχες και στην αρχική οθόνη. Το κάτω δεν κάνει τίποτα.

 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-stratos-firmware-update-2-3-8-0-t3890486

 

Το ίδιο χάλασε και εμένα. Μόνο με την οθόνη μπορείς να κάνεις πλοήγηση πλέον. Ελπίζω να το αλλάξουν σε επόμενη αναβάθμιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, και το touch είναι εντελώς χάλια.

Θα την αποφύγουμε προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το touch το βλέπω ελαφρά καλύτερο.

 

Φυσικά θα συμφωνήσω μαζί σου, το touch κι εγώ το βλέπω καλύτερο, αλλά παρατήρησα επίσης πως δουλεύει καλύτερα και στο διπλό πάτημα για να ξεκλειδώσει.

Ατυχώς θα το έχω μέχρι την Δευτέρα στην κατοχή μου μιας και το έδωσα στον κουμπάρο που του άρεσε, εγώ παράγγειλα ήδη το amazfit 3 verge και ελπίζω να είναι ισάξιο αν όχι καλύτερο από το Stratos.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...