Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace 2


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://xiaomishka.ru/wp-content/uploads/novyj-amazfit-pace-2-img-10.jpg

 

http://xiaomishka.ru/wp-content/uploads/novyj-amazfit-pace-2-img-17.jpg

 

|

 

The watch comes in two versions, a standard and a premium that improves the design and quality of belt. The first one is available in China now with the second one set to land on January 9th. In terms of price, the lower spec edition will go for around $140 and the premium one for $200.

 

The premium version with a genuine leather bracelet and sapphire crystal will cost 1499 yuan (about $ 226). The start of sales: January 9, 2018.

The standard version is already available for purchase at a price of 999 yuan ($ 150).

 

The next generation timepiece takes the built-in GPS, continuous heart rate tracking, and on board storage for music from the previous device and upgrades it with some new features. This time around you’ll get a bumped up processor (1.2 GHz dual core processor, 512 MB of RAM, 4 GB of storage of which 2 GB is usable), 5 ATM water resistance (bumped up from IP67), improved heart-rate tracking and a new swim mode.

 

In fact, the watch recognizes if you are in open water or not, which is something we have not seen to date. In total, there are 11 built-in sport profiles including a new mountaineering mode, as well as some more advanced Firstbeat performance metrics such as Vo2Max, Training Effect and more.

 

Battery life is pretty much unchanged. The 280 mAh Li-Po battery has enough juice to keep going for 5 days on a single charge, and 35 hours with GPS switched on.

 

In addition to waterproofing, there are couple of other changes on the design front. The watch is still round, but it now comes with a 316L stainless steel finish combined with other materials such as carbon fiber to provide the lightest weight possible. There is also a reinforced leather strap (on the premium version) and the sapphire crystal dial comes with a 2.5D finish. Version 2 has three physical buttons with which to interact, in addition to the always-on 1.34-inch, LCD touch-screen (320 x 300 pixels resolution).

 

In terms of smartwatch features you’ll find AliPay, smartphone notifications, music and camera control, time, alarm, reminders and more. Amazfit Pace 2 can also be used to control smart appliances around your home.

 

http://gadgetsandwearables.com/2017/12/12/amazfit-pace-2/

 

xiaomi-amazfit-pace-2-arena-715x374.jpg

 

xiaomi-amazfit-pace-2-715x374.jpg

 

http://gadgetsandwearables.com/wp-content/uploads/2017/12/Amazfit-Pace-2_04.jpg

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευτυχως που το προηγουμενο το ειχα κανει παραγγελεια και δεν ειχαν διαθεσιμο απο το gearbest, και εγινε επιστροφη χρηματων,σε καλο μου βγηκε μου φενεται για να παρω αυτο.ειναι καταπληκτικο.. νομιζω ειναι πιο ωραιο απο το προηγουμενο,και σχεδιαστηκα και εμφανιση,νομιζω οτι αξζει η αναμονη...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρώτης γενιάς και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Φυσικά δεν είναι η super συσκευή, αλλά είναι πολύ τίμιο (και ανταγωνίσιμο ακόμη και με ακριβότερα) για τα λεφτά του.

Σίγουρα το 2ης γενιάς είναι πιο όμορφο, πιο ανθεκτικό αλλά και πιο χοντρό απ' το πρώτο. Γι' αυτό καμία απ τις φώτο δεν δείχνει καθαρά το πραγματικό του πάχος :p

Απ' ότι φαίνεται, δεν έχει αυξηθεί ούτε η ανάλυση, ούτε η χρωματική παλέτα, ούτε και ο φωτισμός της Always On οθόνης. Θα εξοικονομεί ενέργεια φυσικά, αλλά θα απεικονίζει τις πληροφορίες μάλλον το ίδιο ξεπλημένες και το βράδυ κακοφωτισμένες και δυσδιάκριτες όπως και το πρώτης γενιάς. Δεν γίνεται όμως διαφορετικά αν θέλει κανείς Always On οθόνη και όχι Black Screen που έχει ο ανταγωνισμός.

 

Οι δυο εκδόσεις που ανακοινώθηκαν θα έχουν πανομοιότυπες δυνατότητες, με μόνη διαφορά το πιο ακριβό μοντέλο που θα έχει δερμάτινο λουράκι και κρύσταλλο οθόνης απο ζαφείρι.

 

Ας μαζέψουμε τα σάλια μας περιμένοντας τα πρώτα review :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η οθόνη του άραγε είναι το ίδιο άθλια οπως του πρώτου;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του άραγε είναι το ίδιο άθλια οπως του πρώτου;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι είναι του pace η οθόνη ακριβώς; :wacko:

Να προσέχεις τους κλώνους, κυκλοφορούν πολλοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους η οθόνη του amazfit μπορεί όταν ανάβει να μην είναι σαν τις oled των άλλων smartwatch αλλά είναι συνεχεία ανοιχτή στον ήλιο φαίνεται πεντακάθαρα και έχει από τις καλλίτερες μπαταρίες αν βάλεις ποιότητα κατασκευής και τιμή είναι παραπάνω από τίμιο
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Amazfit 2 (Stratos), όπως και του προηγούμενου μοντέλου, είναι τύπου e-ink, όπως ακριβώς των ebook readers. Όσο πιο δυνατός είναι ο φωτισμός, τόσο καλύτερα φαίνεται η οθόνη. Με αυτόν τον τρόπο, εξαοικονομεί πολύ μπαταρία. Άρα, άθλια δεν τη λες την οθόνη.

Πάντως ψήνομαι για αυτό το ρολογάκι. Περιμένω να βγει σε αγγλική γλώσσα και να περάσει και κάποιες δοκιμές και να δούμε τι θα γράψουν γι' αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Περιμένω πως και πως τα πρώτα review με αγγλικά στο ρολόι!
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

έχω το stratos κάνα μήνα από σκρουτζομαγαζο,τώρα παίρνει την ανηφόρα η τιμή από ότι ειδα.

 

Έχει Αγγλικά η έκδοση που πήρα και διαβάζει τα ελληνικά στις ειδοποιήσεις κανονικα.

 

Από εμφάνιση όπως έχουν πει στα περισσότερα reviews είναι τούμπανο.

 

Για αντοχη,λόγω όγκου το έχω κοπανησει σε πόρτες και γραφεία αλλά δεν έχω βρει το παραμικρό σημάδι στη κάσα του.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η επίσημη εφαρμογή (android) για το amazfit 2 ή Stratos είναι η Amazfit Watch by Huami?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

έχω το stratos κάνα μήνα από σκρουτζομαγαζο,τώρα παίρνει την ανηφόρα η τιμή από ότι ειδα.

 

Έχει Αγγλικά η έκδοση που πήρα και διαβάζει τα ελληνικά στις ειδοποιήσεις κανονικα.

 

Από εμφάνιση όπως έχουν πει στα περισσότερα reviews είναι τούμπανο.

 

Για αντοχη,λόγω όγκου το έχω κοπανησει σε πόρτες και γραφεία αλλά δεν έχω βρει το παραμικρό σημάδι στη κάσα του.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς , οι τύποι έχουν κάνει απίστευτη δουλειά, εμφάνιση , αντοχές , μπαταρία.

Ποιο πολύ το έχω σαν κλασικό ρολόι, συγχρονισμό με κινητό αυτόματα 5 λεπτά τη μέρα , σε ειδοποιήσεις τα πάει καλά αλλά δεν με ενδιαφέρει, φόρτιση κάθε 15-18 μέρες, έχει φάει αρκετά χτυπήματα και δεν έχω πουθενά σημάδι , δεν έχω βάλει μεμβράνες κτλπ, όλο το καλοκαίρι μέσα στη Θάλασσα, με άσπρο δερματάκι είναι τούμπανο για καλοκαίρι.

Ψάχνω κάτι ποιοτικό σε λουράκια αν έχει κανένας υπόψη του.

 

......

Την οθόνη που έχει γραφτεί ποιο πάνω μόνο άθλια δεν την λες , καταρχήν φαίνεται ότι φοράς ρολόι και δεν φαίνεται απλά ένα μαύρο τζάμι , ακόμα και σε ελάχιστο φως δεν χρειάζεται να ανάψεις την οθόνη.

Επίσης είναι πούπουλο , δεν νιώθεις καν ότι το φοράς.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάτι ποιοτικό σε λουράκια αν έχει κανένας υπόψη του.

Λουρακια απο εδω :

https://www.watch-band-center.com/shop-watchstrap.html

 

Μεγαλη ποικιλια και αψογη εξυπηρετηση

Link to comment
Share on other sites

Λουρακια απο εδω :

https://www.watch-band-center.com/shop-watchstrap.html

 

Μεγαλη ποικιλια και αψογη εξυπηρετηση

 

Λογικά μας κάνουν και τα λουράκια από samsung s3;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μας κάνουν και τα λουράκια από samsung s3;

Aν ειναι 22mm ναι !

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Watch-strap-for-Xiaomi-Huami-Amazfit-Watch-strap-replacement-watch-stainless/292731227963?hash=item4428240f3b:g:2uYAAOSwnXpbn7M~

 

Το αντίστοιχο στο best το βρίσκω σε διπλασια τιμή,και μου ήρθε και με μηχανάκι για κοντημα

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by solas
LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. το έχει αγοράσει ο γαμπρός μου και δεν μπορεί να το συνδέσει με pc το οποίο φοράει windows 10.. Δεν αναγνωρίζει καθόλου την συσκευή.. το έχει αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα αυτό;; Και πως το ξεπεράσατε;; Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. το έχει αγοράσει ο γαμπρός μου και δεν μπορεί να το συνδέσει με pc το οποίο φοράει windows 10.. Δεν αναγνωρίζει καθόλου την συσκευή.. το έχει αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα αυτό;; Και πως το ξεπεράσατε;; Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να περάσει και τους drivers φίλε μου....

Τους βρίσκει από εδώ

https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=129

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τρελαμένος με τα λουράκια πιστεύω ότι τα ομορφότερα και τα καλύτερα είναι της πάνω σειράς με αποκορύφωμα το κόκκινο και το πορτοκαλί.

Περιμένω αλλά 3 χρώματα, σε ροζ (ναι ροζ), θαλασσί και μωβ. 2da3551abbec8eb9976476cff46dca5e.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε πείτε, όλοι δεν έχουμε απογοητεύει με το watch face του Stratos στο εξώφυλλο του κουτιού; Και όλοι δεν χρησιμοποιούμε το Prototype Source;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παιδιά, με την κορώνα του ρολογιού θα έπρεπε γυρνώντας τη, να μπορούμε να κινούμαστε δεξιά-αριστερά;

 

Εμένα δεν κάνει τίποτα...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παιδιά, με την κορώνα του ρολογιού θα έπρεπε γυρνώντας τη, να μπορούμε να κινούμαστε δεξιά-αριστερά;

 

Εμένα δεν κάνει τίποτα...

 

Δεν περιστρέφεται !! Η περιήγηση στα μενου γίνεται είτε από τα κουμπιά, είτε από την οθόνη αφής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...