Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 18€ μίλησα, μην κάνουμε λάστιχο την τιμή κατά το συμφέρον μας. Τα 6€ δίνονται με τον γνωστό τρόπο χωρίς θέμα τα 18€ δεν δίνονται με την καμία όσο και αν το επαινείς, άριστο το ondemand αλλά σε τέτοια τιμή nova - cote χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Έχεις/είχες και τις τρεις υπηρεσίες και πιστεύεις ότι το netflix είναι κατώτερο(ας τα πούμε όλα ότι ήταν στα 18)?δεν σου μιλάω καν από πλευρά ευελιξίας που έχει το netflix άστο αυτό εκεί ούτε σαν σκέψη η σύγκριση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για 18€ μίλησα, μην κάνουμε λάστιχο την τιμή κατά το συμφέρον μας. Τα 6€ δίνονται με τον γνωστό τρόπο χωρίς θέμα τα 18€ δεν δίνονται με την καμία όσο και αν το επαινείς, άριστο το ondemand αλλά σε τέτοια τιμή nova - cote χωρίς δεύτερη σκέψη.
Δεν τίθεται αύξηση τιμής για Ελλάδα έχει γίνει ερώτηση.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πού ακούσατε 18€ για Ελλάδα;

Βάλετε πηγή αλλιώς είναι ραδιο αρβύλα το νέο.

 

Επίσης, δεν ξέρω πού είδατε χάλια ποιότητα του 4κ, αλλά είδα στο Netflix τον Νονό του 1970κατι σε 55αρα Samsung και η ποιότητα ήταν λες και είχε γυριστεί χτες.

 

Ή κάτι παίζει με την γραμμή σας ή με την τηλεόραση όσοι παραπονιούνται για το 4κ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα. Ξερει κανεις πως γίνεται να εχω το "ελληνικο" Netflix στην Ολλανδια που ζω? Ειμαι ηδη συνδρομητης και δυστυχως στην επιλογη που υπαρχει για υποτιτλους δεν δινει καθολου ελληνικα. Καποιος μου ειπε οτι διαφερει απο χωρα σε χωρα και οτι αφου ζω στην Ολλανδια μονο το Ολλανδικο Netflix μπορω να εχω, εκτος αν αλλαξω μεσω ενος προγραμματος την τοποθεσια του υπολογιστη μου, να φαινεται δηλαδη οτι ειμαι στην ελλαδα. Δεν ειμαι και πολυ εξοικειωμένος με αυτα να πω την αληθεια. Καμια συμβουλη?

 

 

Πας στις ρυθμίσεις λογαριασμού -> γλώσσα -> ελληνικά.. Τότε μπορείς να επιλέξεις και τα ελληνικά στις ταινίες και σειρές που το παρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην τους δώσω 18€ , με λίγα παραπάνω έχω Nova - cote με 12€/2 = 6€ για Ελλάδα 4k και πολλά τους είναι να βάλουνε και άλλο περιεχόμενο!
Ακριβώς. Παρα πολλά τα 18€ για το Netflix πλέον.

Ίσως στην Ελλάδα που το περιεχόμενο εμπλουτίζεται σιγά σιγά να φαίνεται σαν να εμπλουτίζεται συνέχεια, ωστόσο σε Ευρώπη και Αμερική που χάνει συνέχεια περιεχόμενο, πραγματικά δεν αξίζει καμία αύξηση στην τιμή.

 

Εδω στην Ελλάδα είναι 10 το HD και 12 το 4k,από άποψη περιεχουμενου δεν αξίζει λες?
Προσωπικά, δεν είδα τρελές διαφορές από το HD στο 4Κ.

Επίσης σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με την ποιότητα. Σε κάποιες σκηνές ας πούμε βλέπεις motion blur λες και κάνει upscale την ανάλυση αντί να δίνει native 4k.

Κατά τα υπόλοιπα, εάν στην Ελλάδα μείνει στα 12€ αντί για 10€ του hd, δεν τίθεται θέμα.

Εάν ανέβει ανάλογα όπως σε όλο τον υπόλοιπο πλανήτη, τότε πραγματικά δεν αξίζει κατ εμέ.

 

Υγ. Για τον φίλο που ανέφερε την γραμμή ειρωνικά, να τονίσω ότι έχω 400αρα γραμμή με 390+ download και 140+ upload :rolleyes:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Παρα πολλά τα 18€ για το Netflix πλέον.

Ίσως στην Ελλάδα που το περιεχόμενο εμπλουτίζεται σιγά σιγά να φαίνεται σαν να εμπλουτίζεται συνέχεια, ωστόσο σε Ευρώπη και Αμερική που χάνει συνέχεια περιεχόμενο, πραγματικά δεν αξίζει καμία αύξηση στην τιμή.

 

Προσωπικά, δεν είδα τρελές διαφορές από το HD στο 4Κ.

Επίσης σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με την ποιότητα. Σε κάποιες σκηνές ας πούμε βλέπεις motion blur λες και κάνει upscale την ανάλυση αντί να δίνει native 4k.

Κατά τα υπόλοιπα, εάν στην Ελλάδα μείνει στα 12€ αντί για 10€ του hd, δεν τίθεται θέμα.

Εάν ανέβει ανάλογα όπως σε όλο τον υπόλοιπο πλανήτη, τότε πραγματικά δεν αξίζει κατ εμέ.

 

Υγ. Για τον φίλο που ανέφερε την γραμμή ειρωνικά, να τονίσω ότι έχω 400αρα γραμμή με 390+ download και 140+ upload :rolleyes:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πω ρε φίλε αυτό είναι ταχύτητα,τι πληρώνεις για αυτή την γραμμή αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ίσως μπει στην Ελλάδα είναι το πειραματικό πακέτο για κινητά όχι αυξήσει.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε αυτό είναι ταχύτητα,τι πληρώνεις για αυτή την γραμμή αν επιτρέπεται?

40€ μαζί με απεριόριστα σταθερά, 4 τηλεφωνικούς αριθμούς και έκπτωση 10€ κάθε μήνα στο πάγιο μου στο κινητό.

Σορυ για το οφ τοπικ :p

Αυτό που ίσως μπει στην Ελλάδα είναι το πειραματικό πακέτο για κινητά όχι αυξήσει.
Μακάρι. Γιατί οι αυξήσεις έξω είναι τραγικές πραγματικά..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις λογαριασμού -> γλώσσα -> ελληνικά.. Τότε μπορείς να επιλέξεις και τα ελληνικά στις ταινίες και σειρές που το παρέχουν.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις ταινίες και σειρές που έχουν τη δυνατότητα ελληνικών υποτίτλων; Για παράδειγμα βλέπω με τον λογαριασμό του κουμπάρο μου που ζει Γερμανία. Αποτέλεσμα, κάποιες σειρές που στην Ελλάδα έχουν κανονικά ελληνικούς υπότιτλους (π.χ. το suits), εγώ δεν έχω. Σε κάποιες άλλες όμως έχω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

40€ μαζί με απεριόριστα σταθερά, 4 τηλεφωνικούς αριθμούς και έκπτωση 10€ κάθε μήνα στο πάγιο μου στο κινητό.

Σορυ για το οφ τοπικ :p

Μακάρι. Γιατί οι αυξήσεις έξω είναι τραγικές πραγματικά..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Δεν ξέρω ποιες αυξήσεις είδες και πού.

Πριν λίγους μήνες πήγε στα 14€ στο account που έχω από Μάλτα.

 

Και όταν μπορείς να μοιραστείς το κόστος με άλλα 3 άτομα είναι αστείο να μιλάμε για συνταρακτικές αυξήσεις και να δημιουργούμε θέματα από το πουθενά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιες αυξήσεις είδες και πού.

Πριν λίγους μήνες πήγε στα 14€ στο account που έχω από Μάλτα.

 

Και όταν μπορείς να μοιραστείς το κόστος με άλλα 3 άτομα είναι αστείο να μιλάμε για συνταρακτικές αυξήσεις και να δημιουργούμε θέματα από το πουθενά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Την είδα σε πολλά αρθα στο feed μου και μπαίνοντας στο Netflix εδώ στη Γερμανία χωρίς να κάνω log in.

Όπως και να χει, εγώ το ανέφερα για να είναι στα υπ όψιν.

Τώρα για μοίρασμα εδώ κι εκεί του account, δεν ξέρω. Αστείο το θεωρώ προσωπικά :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλες τις ταινίες και σειρές που έχουν τη δυνατότητα ελληνικών υποτίτλων; Για παράδειγμα βλέπω με τον λογαριασμό του κουμπάρο μου που ζει Γερμανία. Αποτέλεσμα, κάποιες σειρές που στην Ελλάδα έχουν κανονικά ελληνικούς υπότιτλους (π.χ. το suits), εγώ δεν έχω. Σε κάποιες άλλες όμως έχω κανονικά.
Δεν μπορείς. Πρέπει να περιμένεις να περάσει κάνα τρίμηνο για να γυρίσει μόνο του. Είναι νόμος που ισχύει από τον Μάιο νομίζω. Στο λέω με σιγουριά γιατί είχα το ίδιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ισχύει για όλες τις ταινίες και σειρές που έχουν τη δυνατότητα ελληνικών υποτίτλων; Για παράδειγμα βλέπω με τον λογαριασμό του κουμπάρο μου που ζει Γερμανία. Αποτέλεσμα, κάποιες σειρές που στην Ελλάδα έχουν κανονικά ελληνικούς υπότιτλους (π.χ. το suits), εγώ δεν έχω. Σε κάποιες άλλες όμως έχω κανονικά.
Και για να συμπληρωσω γιατι το ξεχασα. Τώρα έχεις το γερμανικό περιεχόμενο. Θα σου γυρίσει σε ελληνικό σε λίγους μήνες. Το ξεχνάς το γερμανικό . Σε περίπτωση που βλέπεις κάποια σειρά κτλ που εμείς δεν έχουμε .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Πρέπει να περιμένεις να περάσει κάνα τρίμηνο για να γυρίσει μόνο του. Είναι νόμος που ισχύει από τον Μάιο νομίζω. Στο λέω με σιγουριά γιατί είχα το ίδιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για να συμπληρωσω γιατι το ξεχασα. Τώρα έχεις το γερμανικό περιεχόμενο. Θα σου γυρίσει σε ελληνικό σε λίγους μήνες. Το ξεχνάς το γερμανικό . Σε περίπτωση που βλέπεις κάποια σειρά κτλ που εμείς δεν έχουμε .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Αυτόματα θα γυρίσει; Εκείνος δηλαδή θα συνεχίσει να βλέπει ο,τι προβάλλει το γερμανικό και εγώ όχι;

Link to comment
Share on other sites

Την είδα σε πολλά αρθα στο feed μου και μπαίνοντας στο Netflix εδώ στη Γερμανία χωρίς να κάνω log in.

Όπως και να χει, εγώ το ανέφερα για να είναι στα υπ όψιν.

Τώρα για μοίρασμα εδώ κι εκεί του account, δεν ξέρω. Αστείο το θεωρώ προσωπικά :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Τι σου φαίνεται αστείο δηλαδή;

Κάτι που δεν κάνεις εσύ;

 

Ακόμα πηγή δεν είδα από τα άρθρα που λες πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι σου φαίνεται αστείο δηλαδή;

Κάτι που δεν κάνεις εσύ;

 

Ακόμα πηγή δεν είδα από τα άρθρα που λες πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Δεν θα επεκταθώ άλλο στο θέμα, είναι αστείο!

Καλή συνέχεια και καλή σου μέρα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αυτόματα θα γυρίσει; Εκείνος δηλαδή θα συνεχίσει να βλέπει ο,τι προβάλλει το γερμανικό και εγώ όχι;
Ναι αυτόματα . Εσύ θα έχεις το ελληνικό και ο κουμπάρος σου το γερμανικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μπορεί να μου λύσει κάποιος την παρακάτω απορία?Μπαίνω κατά καιρούς σε διάφορα site και βλέπω άρθρα με τίτλο "Τι να δείτε τον Μάρτιο στο Netflix." και συνοδεύονται συνήθως και από βιντεάκι του youtube.Χαρακτηριστικό παράδειγμα εδώ>.

https://www.reader.gr/life/tv-movies/osa-den-prepei-na-hasete-ton-martio-sto-netflix-vids

 

Αν πατήσετε το βιντεάκι,σας βγάζει τι θα παιχτεί τον Μάρτιο στο Netflix.Ολα καλά μέχρι εδώ...Το περίεργο είναι,ότι αν πατήσεις άνοιγμα στο youtube,στο βιντεάκι από το site,στο ανοίγει κανονικά στο youtube,και μάλιστα αυτός που το ανέβασε είναι το Netflix Greece.Ολα φυσιολογικά μέχρι εδώ.Ελα όμως που είμαι εγγεγραμένος στο κανάλι του Netflix Greece και αυτά τα βιντεάκια δεν υπάρχουν πουθενά στο κανάλι,και ούτε εννοείται μου έχει έρθει ειδοποίηση για αυτά.Πως είναι δυνατόν να υπάρχουν στα sites τέτοια βίντεο,που σε παραπέμπουν στο κανάλι του Netflix Greece,αλλά στο κανάλι δεν υπάρχουν?Μου διαφεύγει κάτι?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου λύσει κάποιος την παρακάτω απορία?Μπαίνω κατά καιρούς σε διάφορα site και βλέπω άρθρα με τίτλο "Τι να δείτε τον Μάρτιο στο Netflix." και συνοδεύονται συνήθως και από βιντεάκι του youtube.Χαρακτηριστικό παράδειγμα εδώ>.

https://www.reader.gr/life/tv-movies/osa-den-prepei-na-hasete-ton-martio-sto-netflix-vids

 

Αν πατήσετε το βιντεάκι,σας βγάζει τι θα παιχτεί τον Μάρτιο στο Netflix.Ολα καλά μέχρι εδώ...Το περίεργο είναι,ότι αν πατήσεις άνοιγμα στο youtube,στο βιντεάκι από το site,στο ανοίγει κανονικά στο youtube,και μάλιστα αυτός που το ανέβασε είναι το Netflix Greece.Ολα φυσιολογικά μέχρι εδώ.Ελα όμως που είμαι εγγεγραμένος στο κανάλι του Netflix Greece και αυτά τα βιντεάκια δεν υπάρχουν πουθενά στο κανάλι,και ούτε εννοείται μου έχει έρθει ειδοποίηση για αυτά.Πως είναι δυνατόν να υπάρχουν στα sites τέτοια βίντεο,που σε παραπέμπουν στο κανάλι του Netflix Greece,αλλά στο κανάλι δεν υπάρχουν?Μου διαφεύγει κάτι?

Όχι δεν νομίζω:!:
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο με τις χρεώσεις ;Έχω πακέτο με 2 .Έχετε το ίδιο σε χρέωση;βλέπω αυτή την αύξηση 5ece709328df7428ad02e13e989d1fe7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

13€ για 2 οθόνες;; Στην Ελλάδα;

Τόσο δίνω για 4 σε λογαριασμό από Μάλτα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

13€ για 2 οθόνες;; Στην Ελλάδα;

Τόσο δίνω για 4 σε λογαριασμό από Μάλτα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δολλάρια λέει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ξημερώματα μου τράβηξε κλασικά 9,99€ για δύο οθόνες. Δεν είδα κάποια αύξηση στο δικό μου.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ξημερώματα μου τράβηξε κλασικά 9,99€ για δύο οθόνες. Δεν είδα κάποια αύξηση στο δικό μου.

 

το ιδιο και σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...