Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα. πήρα για το δωμάτιο ένα μεταχείρισμενο wd tv live και βλέπω ότι ελληνικούς υπότιτλους δεν παίζει με τίποτα όμως μου βγάζει στα Τουρκίκα...σε όλα σχεδόν ταινίες και σειρές όμως στο σαλόνι που έχω το PS3 μου παίζει κανονικά με ελληνικούς υπότιτλους. υπάρχει τρόπο να το φτιάξω αυτό;

 

 

Κάποιο φεγγάρι ρωτήσαμε στο Netflix για ελληνικούς υπότιτλους μας είπαν ότι η αντίστοιχη Smart TV πρέπει μα είναι του 2017 και μετά.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι υπότιτλοι μάλλον δεν είναι φιλικοί στις παλαιότερες συσκευές.

 

Κρίμα το WD TV live πάρε κανένα Apple TV... είχα δώσει κάποτε 100€ για ένα WD TV live κι εγώ και όλο πονοκεφάλους ήταν με 120€ μετά πήρα Apple TV 3 και βρήκα την υγεία μου :)

 

Εναλλακτικά κανένα Android set top box.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιο φεγγάρι ρωτήσαμε στο Netflix για ελληνικούς υπότιτλους μας είπαν ότι η αντίστοιχη Smart TV πρέπει μα είναι του 2017 και μετά.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι υπότιτλοι μάλλον δεν είναι φιλικοί στις παλαιότερες συσκευές.

 

Κρίμα το WD TV live πάρε κανένα Apple TV... είχα δώσει κάποτε 100€ για ένα WD TV live κι εγώ και όλο πονοκεφάλους ήταν με 120€ μετά πήρα Apple TV 3 και βρήκα την υγεία μου :)

 

Εναλλακτικά κανένα Android set top box.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Νάσαι καλά για την απάντηση κρίμα αλλά δεν είναι και τόσο μεγάλη ζημιά γιατί το πήρα μεταχείρισμενο σαν καινούργιο με 25€ μόνο. απλά είχα την απορία γιατί στο PS 3 στο σαλόνι είναι όλα κομπλέ με ελληνικά και τα ίδια έργα μόνο με Τουρκίκα και αγγλικά στο WD.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο φεγγάρι ρωτήσαμε στο Netflix για ελληνικούς υπότιτλους μας είπαν ότι η αντίστοιχη Smart TV πρέπει μα είναι του 2017 και μετά.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι υπότιτλοι μάλλον δεν είναι φιλικοί στις παλαιότερες συσκευές.

 

Κρίμα το WD TV live πάρε κανένα Apple TV... είχα δώσει κάποτε 100€ για ένα WD TV live κι εγώ και όλο πονοκεφάλους ήταν με 120€ μετά πήρα Apple TV 3 και βρήκα την υγεία μου :)

 

Εναλλακτικά κανένα Android set top box.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Samsung 2014 έχω παίζει άψογα Netflix 1080p με ελληνικούς υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου Sony Bravia W805b του 2015 δεν έχει κανένα απολύτως θέμα με τους Ελληνικούς υπότιτλους στο Netflix..
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου Sony Bravia W805b του 2015 δεν έχει κανένα απολύτως θέμα με τους Ελληνικούς υπότιτλους στο Netflix..

 

 

Samsung 2014 έχω παίζει άψογα Netflix 1080p με ελληνικούς υπότιτλους.

 

 

 

Άρα μας είπανε μπαρούφες

 

 

 

 

———————

iPhone XS Max

iPad Pro 10.5”

AppleTV 4K

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Άρα μας είπανε μπαρούφες

 

 

 

 

———————

iPhone XS Max

iPad Pro 10.5”

AppleTV 4K

Κάποιες εταιρείες όπως πχ η lg έχουν σταματήσει την υποστήριξη σε παλαιότερα μοντέλα όπως το δικό μου, μοντ. 2012. Οπότε δεν αναβαθμιζεται η εφαρμογή του netflix και δεν δείχνει ελληνικούς υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Άρα μας είπανε μπαρούφες

 

 

 

 

———————

iPhone XS Max

iPad Pro 10.5”

AppleTV 4K

 

Μάλλον εσύ λες. Είναι γνωστό πρόβλημα σε τηλεοράσεις lg και samsung, λόγω μη αναβάθμισης του λειτουργικού από μέρους των κατασκευαστών, οπότε δεν μπορούσε να αναβαθμιστεί το app. Όπως διάβασα, τους τελευταίους μήνες άλλαξε την κωδικοποίηση των υποτίτλων οπότε και είναι δυνατή η θέαση Ελληνικών υποτίτλων, αλλά ακόμα παραμένει άγνωστο αν αφορά το σύνολο ή όχι.

 

Διάβασε εδώ πολλές αναφορές, : https://www.insomnia.gr/forums/topic/629449-netflix-ελληνικοί-υπότιτλοι/

 

Και : https://www.insomnia.gr/forums/topic/688942-lg-32lb5800-netflix/?tab=comments#comment-56764680

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι δοκίμασα σε smart TV Sony που έχω στο εξοχικό, και δεν έπαιζε με τίποτα ελληνικούς υπότιτλους. Βρήκε update η τηλεόραση και το πέρασα, και στη συνέχεια εξακολουθούσε να μην εμφανίζει υπότιτλους (αν θυμάμαι καλά μόνο Αγγλικά και τουρκικά).

Κάποια στιγμή αργότερα μου έρχονται κάποια emails που φαινόταν πως κάποιος μπήκε στο λογαριασμό μου από Μαρόκο... Λογικά κάποιος με χάκεψε. Αλλάζω κωδικό και το φτιάχνω ξανά στον υπολογιστή γιατί έδειχνε σαν γλώσσα αραβικά, και στη συνέχεια κάνω εκ νέου σύνδεση στην τηλεόραση γιατί δεν έμπαινε (φυσιολογικό) .

Από εκείνη τη στιγμή που έκανε log in ξανά, ως εκ θαύματος αρχίζει να βγάζει ελληνικούς υπότιτλους παντού...

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αφού ήρθε δεκέμβριος του 2015 πως να παίξουν Ελληνικούς Υποτίτλους αυτές οι συσκευές και χωρίς αναβάθμισή λογικό δεν είναι. Το παράλογο θα ήταν να έπαιζαν Ελληνικούς Υποτίτλους αυτές οι συσκευές.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη δική μου Samsung σειρά 8, Ελληνικους υπότιτλους και φωνή, έχει μόνο στο παιδικό προφίλ, ενώ στο δικό μου μόνο τα trailer τα έχει με ελληνικούς υπότιτλους...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα

 

Νετφλιξ σε παλια σμαρτ σαμσουγκ εχει καταφερει καποιος να δει?

Υπαρχουν καποια "ματζουνια" αλλα δεν δουλευει κανενα

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα chromecast να παίζει ακόμα και σε 15 χρόνων tv :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Το θεμα ειναι να μην μας φυγει το 40αρι.

Εναλλακτικη υπαρχει...pc k hdmi

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία χαζή ερώτηση?Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω smart tv και ούτε καν ξέρω τι παίζει με αυτές.Οσοι δεν παίζει το netfix τους με ελληνικούς υπότιτλους στην smart tv τους λόγω μη ενημέρωσης της εφαρμογής κτλ,δεν μπορούν να μπούν στο browser της smart tv,και να δούν netflix από εκεί?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία χαζή ερώτηση?Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω smart tv και ούτε καν ξέρω τι παίζει με αυτές.Οσοι δεν παίζει το netfix τους με ελληνικούς υπότιτλους στην smart tv τους λόγω μη ενημέρωσης της εφαρμογής κτλ,δεν μπορούν να μπούν στο browser της smart tv,και να δούν netflix από εκεί?
Δεν ειναι καθολου χαζη η ερωτηση.

Ειναι λιγο μανουρα να μπεις στον εξερευνητή, που ειναι κ της πλακας.

Θα το δοκιμασω ομως για να δω σε ποση ωρα θα μπορέσω να δω.

 

Απο πισι κ hdmi ειναι δευτερολεπτα η υποθεση.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit

 

Μετα απο δεκα γεματα λεπτα... να γραψω λινκ κ κωδικους μπαινει νετφλιξ αλλα χωρις γραφικα.

Αφου επιλεξεις σειρα κ κανεις το κλικ... δεν κανει τιποτα.

Μαλλον ειναι λιγο πισω απο τις εξελιξεις η συγκεκριμένη smart. Την εχω πανω απο 5 χρονια.

Edited by mourgakos2007
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με την μη υποστήριξη από τις εταιρείες στις παλαιότερες συσκευές...ιδιαίτερα για μια εφαρμογή που τα τελευταία χρόνια έχει τέτοια πέραση
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε οι εταιρείες, αλλά το Netflix

Οι εταιρείες φταίνε στο ότι βγάζουν 30 μοντέλα κάθε χρόνο

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω τελεία από pc και έξυπνο κινητό πάντως.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με την μη υποστήριξη από τις εταιρείες στις παλαιότερες συσκευές...ιδιαίτερα για μια εφαρμογή που τα τελευταία χρόνια έχει τέτοια πέραση
5 (6 ισως) χρονων smart tv samsung 40" led με τιμη αγορας 1200ευρω ειναι παλια. Σαν αστειο ακούγεται.

 

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το XBOX ONE S ,πάντως για όσους έχουν, βολεύει πολύ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 (6 ισως) χρονων smart tv samsung 40" led με τιμη αγορας 1200ευρω ειναι παλια. Σαν αστειο ακούγεται.

 

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς φίλε μου είναι παλιά. Οι εταιρείες στον χρόνο επάνω τα παρατάνε τα μοντέλα.

Και η δική μου Philips μοντέλο 2016, πήρε τρεις αναβαθμίσεις μέχρι το καλοκαίρι του 17 και έκτοτε σα να μην υπάρχει.

Απλά δεν θέλει τόσο ακριβές αγορές πλέον.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μαλάκια αυτό με της αναβάθμισης. Άκου ενημέρωσης για 1 έτος.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι ειναι κ "εξυπνη" συσκευη με συνδεση στο διαδίκτυο.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα το μεσημέρι ότι η prepaid κάρτα μου που έχω συνδεδεμένη με το netflix, είχε +10 ευρώ. Για την ακρίβεια είχα μέσα 1,87 ευρώ και τώρα έχει 11,86.Μπαίνω στο ιστορικό της και βλέπω ότι στις 30/10 που τραβάει το netflix μόνο του 9,99€ για το πρόγραμμά μου, το netflix μου έχει πιστώσει 9,99€.Τι γίνεται? Δεν είμαι στον πρώτο μήνα δωρεάν εννοείται.Θα μου τα τραβήξει ξανσ αργότερα λόγω λάθους ή για κάποιο λόγο μοιράζουν λεφτά... Χαχαχα! Το έχει πάθει κάποιος άλλος αυτό?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα το μεσημέρι ότι η prepaid κάρτα μου που έχω συνδεδεμένη με το netflix, είχε +10 ευρώ. Για την ακρίβεια είχα μέσα 1,87 ευρώ και τώρα έχει 11,86.Μπαίνω στο ιστορικό της και βλέπω ότι στις 30/10 που τραβάει το netflix μόνο του 9,99€ για το πρόγραμμά μου, το netflix μου έχει πιστώσει 9,99€.Τι γίνεται? Δεν είμαι στον πρώτο μήνα δωρεάν εννοείται.Θα μου τα τραβήξει ξανσ αργότερα λόγω λάθους ή για κάποιο λόγο μοιράζουν λεφτά... Χαχαχα! Το έχει πάθει κάποιος άλλος αυτό?
Τσέκαρε ότι δεν έγινε χρέωση παλιότερα και μετά η πίστωση .

Σε μένα έγινε αντίστοιχη φάση πριν μερικές βδομάδες

Ουσιαστικά μου χάρισαν έναν μήνα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...