Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ κάτι βλέπω

http://m.topix.com/forum/com/netflix

χωρίς να ξέρω αν είναι κάτι επίσημο

edit: μάλλον όχι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μοιραζεσαι με 4 ατομα μια συνδρομη και βγαινει 3€/μηνα.

εαν εμπλουτιστει και με περισσοτερες νεες ταινιες θα ειναι αψογο! :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλει δουλειά ακόμα με τους ελληνικούς υπότιτλους, αλλά προσωπικά βολεύομαι και με τους αγγλικούς. Έχω επιλέξει HD (720p) και η ποιότητα είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα (πιάνω γύρω στα 13mb/s). Βλέπω σε λάπτοπ και κινητό, οπότε δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω.

Δεν έχει τα πάντα αλλά γενικά είναι καλή φάση και απλό στη χρήση.

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να επισημάνω ότι όταν επιλέγεις HD τότε αν τρέχει η γραμμή σου έστω στα 8 Mbs κλειδώνει σε σύντομο σχετικά χρονικό διάστημα (σε 1-2 λεπτά) στα 1080p (στο κινητό οκ μπορείς να επιλέξεις χαμηλότερης ποιότητας streaming , μιλάμε πάντα για την HD συνδρομή και 2 οθόνες ταυτόχρονα) αλλά το κυριότερο είναι κάτι άλλο μαγικό που έχει το NETFLIX : Εξακάναλο ήχο διακριτό (5.1) , Προσοχή όχι εξάκάναλη στερεοφωνία αλλά πραγματικό εξακάναλο Surround dolby. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις αντιστοιχο πολυκάναλο ενισχυτή και 6 ηχεία F-left, central, F-right, Sub (αν χρειάζεται), Back-left Back-right και κατόπιν ..το χάσιμο (π.χ. βλέποντας το The Expanse ή το StarTrek Discovery)

Βέβαια ο ήχος σε ορισμένα σήριαλ έχει τα θεματάκια του (Μπερδεύει λίγο τα πισω surround κανάλια) αλλά σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλός.

 

Υστερόγραφο: Το Kodi το έχω δοκιμάσει πιο παλιά αλλά και πρόσφατα και δυστυχώς περισσότερο σου σπάει τα νεύρα (χωρίς αξιοπιστία στο streaming με κολλήματα, χάσιμο του συγχρονισμού στους υποτίτλους, κακή συνήθως εικόνα, 2 κάναλος ήχος), καλύτερα να κατεβάζεις από torrent και να βλέπεις αργότερα ή την επόμενη μέρα.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

άραγε δωροκαρτα Google play δέχεται?

έχω μια χρεωστική της εθνικής που δεν τραβάει εκτός Ελλάδος

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη Γερμανία έχει σε όλα τα supermarket δωροκαρτα για το Netflix. Δεν ξέρω τι γίνεται Ελλάδα μιας και είναι -σχετικά- φρέσκο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως, έτσι είναι. Για να μπορείς να δεις Ελληνικούς υπότιτλους, θα πρέπει να βάλεις κάποιο άτομο στην Ελλάδα να μπει με τα στοιχεία του λογαριασμού σου στο Netflix (άλλαξε πχ. προσωρινά τον κωδικό σου), μετά να βάλει να παίξει κάποια ταινία / σείρα που έχει ελληνικούς υπότιτλους και να επιλέξει τους ελληνικούς υπότιτλους. Ας δοκιμάσει πχ. το Stranger Things.

 

Την επόμενη φορά που θα μπεις από Ολλανδία, ασχέτως αν πριν δεν σου έβγαζε επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους, τώρα θα στους εμφανίζει. Τουλάχιστον αυτά τα βήματα ακολούθησα και το αμερικάνικο Netflix μου δείχνει πια ελληνικούς υπότιτλους (σε όποια σειρά / ταινία αυτοί είναι διαθέσιμοι). Προσοχή : αν οποιαδήποτε στιγμή αλλάξεις τους υπότιτλους σε άλλη γλώσσα, θα πρέπει να επαναλάβεις την διαδικασία.

 

Ελπίζω τα βήματα αυτά να ισχύσουν και στην δική σου περίπτωση (από τη στιγμή που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις πχ. κάποιο VPN για να φαίνεσαι ότι μπαίνεις από Ελλάδα).

 

Θα συμφωνήσω. Είμαι Ολλανδία και έχω μία χαρά ελληνικούς υπότιτλους. Αυτό έγινε αυτόματα αφού πήγα μία φορά για διακοπές στην Ελλάδα και επιχείρησα να δω κάτι. Επέλεξα ελληνικούς υπότιτλους, από τότε μου εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους και στην Ολλανδία.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω να πω τα καλύτερα για τo netflix...Παλαιότερα κατέβαζα τα πάντα με torrents και απερριπτα οτιδήποτε ζητούσε συνδρομή.Δοκιμασα τον δωρεάν μήνα και από τότε πληρώνω 10€ το μήνα και είμαι υπερευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με της τιμές του αυτά που προσφέρει είναι απιαστα, πρέπει να το πούμε, τώρα για το Amazon Prime video είναι σίγουρα η μέρα με την νύκτα. Ένα επιβαρυντικό στοιχείο του Amazon Prime video είναι ότι ενώ πουλάει τα δικά δεν έχει βάλει όλο το περιεχόμενο που παράγει. Πάντως δεν είναι τυχαίο ότι διαδικτυακές πλατφόρμες σαρώνουν τα βραβεία. Ελπίζω να δούμε και την Home Box Office και το Hulu το 2018. Netflix και Amazon Prime video είναι το μέλλον πλέον και οι παραγωγοί της Ελλάδας θα πρέπει να το καταλάβουν, είναι λίγα για το netflix και της αλλαγές που έφερε ότι και να λέμε.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κ γω να το βάλω έστω τον μήνα δοκιμής για αρχή. Με κάρτα από το atm αφήνει; με κάρτα από σουπερ μαρκετ με χρήματα του playstore? Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος έχει και το prison break? Game of thrones? Αν είμαστε 4 άτομα μπορούμε με τον ίδιο κωδικό να βλέπουμε ότι θέλουμε π καθένας απτο σπίτι του; ευχαριστώ για τις απαντήσεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κ γω να το βάλω έστω τον μήνα δοκιμής για αρχή. Με κάρτα από το atm αφήνει; με κάρτα από σουπερ μαρκετ με χρήματα του playstore? Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος έχει και το prison break? Game of thrones? Αν είμαστε 4 άτομα μπορούμε με τον ίδιο κωδικό να βλέπουμε ότι θέλουμε π καθένας απτο σπίτι του; ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Έχει πακέτο για 4 συνδρομητές. Για να μη μπερδεύεστε, δεν έχει όλες τις σειρές και τις ταινίες.

 

Έχει σίγουρα όλες τις παραγωγές του νετφλιξ. Παίρνει δικαιώματα από αλλά κανάλια εξωτερικού, αν τα δικαιώματα δεν ανήκουν σε κάποιο άλλο τοπικό μας κανάλι και τα προβάλλει. Πχ το big bang theory που το έχει το σταρ, δεν μπορεί να το έχει το νετφλιξ. Το game of thrones που το έχει η νόβα επίσης δεν μπορεί να το έχει. Οπότε έχει τα δικά του και πολλά άλλα πχ izombie, lucifer, how to get away with murder κοκ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κ γω να το βάλω έστω τον μήνα δοκιμής για αρχή. Με κάρτα από το atm αφήνει; με κάρτα από σουπερ μαρκετ με χρήματα του playstore? Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος έχει και το prison break? Game of thrones? Αν είμαστε 4 άτομα μπορούμε με τον ίδιο κωδικό να βλέπουμε ότι θέλουμε π καθένας απτο σπίτι του; ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Έχει όλα τα δικά του και ότι δεν μεταδίδεται από τα Ελληνικά κανάλια, είτε έχει μεταδοθεί, είτε δεν έχει μεταδοθεί(πχ. Gothan season 1-3, star trek, How Get away with muder season 1-2) και δεν μπορεί να μεταδώσει άλλης εταιρίας ( Π.χ Game of thrones της HBO, prison break της Hulu, The man in the high castle του Amazon) και όλα τα υπόλοιπα κανονικά.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Από τα γνωστά έχει elementary, Sherlock , House of Cards ,hatfields & mccoys, μία σεζόν με τον σεφ Bourdain δεν έχει υπότιτλους. Η καταπληκτική σειρά godlles western παλιάς εποχής με φοβερή εικόνα και ήχο. Fargo,real detective όχι όμως το true detective. Έχει Dexter, Breaking Bad, δυστυχώς δεν έχει το Big Bang Theory, How I Met Your Mother. Δεν είναι μόνο ότι εάν είστε 4 άτομα με ένα καφέ το μήνα έχεις ευκολία στο να βλέπεις ταινίες και σειρές Αλλά το ότι έχει και φοβερό ήχο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πώς θα πληρώσουμε με δωροκαρτα

https://help.netflix.com/en/node/42851

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για έναν παράξενο λόγο όταν πάω να φτιάξω λογαριασμό δεν μου επιτρέπει να βάλω τον λογαριασμό μου στο paypal

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για έναν παράξενο λόγο όταν πάω να φτιάξω λογαριασμό δεν μου επιτρέπει να βάλω τον λογαριασμό μου στο paypal

 

Netflix accepts PayPal as a payment method if it is available in your region.

Link to comment
Share on other sites

Netflix accepts PayPal as a payment method if it is available in your region.

 

στραβωμάρα :)

Thanks!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ταινιες εχει με ελληνικους υποτιτλους?

Εχει αρκετες

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

δυο ερωτησούλες για το Netflix :O

1) τα ντοκυμαντέρ εχουν ελληνικούς υπότιτλους;

2) Πως μπορώ να το παρακολουθήσω απο "συμβατική" τηλεόραση (οχι smart TV);

πρέπει να την συνδέσω με τον υπολογιστή ή να βάλω αυτό το "εξαρτηματάκι" που την κάνει smart;

κατι τέτοιο δηλαδη;

https://www.pswnia.gr/index.php?route=product/product&product_id=2490

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποια ντοκυμαντερ με ελληνικούς υπότιτλους της περασμένης δεκαετίας τυπου bbc life και κάποια παραγωγής netflix... γενικά ότι περισσεύει σε δικαιώματα, καλες σειρες και ταινίες δεν έχει καθώς έχουν άλλοι τα δικαιώματα ... έχει όλη τη σαβούρα από γκρεμλινς μέχρι ιντιανα τζοουνς :lol:
Link to comment
Share on other sites

1) τα περισσότερα ναι.

2) μπορείς να πάρεις και ένα tv box!

Το έχω μοιραστεί με 3 φίλους μου και πληρώνουμε 4 εύρο ο καθένας. Αξίζει τα λεφτά του!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι μου γύρισε και τους τίτλους σειρών/ταινιών σε Ελληνική έκδοση (πχ Designated Survivor = Επιζών της επόμενης μέρας)... Θα το γυρίσω πάλι σε Αγγλικά, βολεύει περισσότερο...

 

) Πως μπορώ να το παρακολουθήσω απο "συμβατική" τηλεόραση (οχι smart TV);

πρέπει να την συνδέσω με τον υπολογιστή ή να βάλω αυτό το "εξαρτηματάκι" που την κάνει smart;

κατι τέτοιο δηλαδη;

https://www.pswnia.gr/index.php?route=product/product&product_id=2490

ευχαριστω

 

Καλησπέρα, μπορείς να βάλεις και ένα απλό chromecast και να το βλέπεις από την TV

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην τηλεόραση που εχω μια lg smart tv του 2014 εχει είδη μεσα το Netflix. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορώ να κανω update το netflix στην τελευταία του εκδοση για να εχω και ελληνικούς υπότιτλους. Ξέρει κανενας πως θα το κάνω?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Στην τηλεόραση που εχω μια lg smart tv του 2014 εχει είδη μεσα το Netflix. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορώ να κανω update το netflix στην τελευταία του εκδοση για να εχω και ελληνικούς υπότιτλους. Ξέρει κανενας πως θα το κάνω?

 

Firmware update στην TV.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Στην τηλεόραση που εχω μια lg smart tv του 2014 εχει είδη μεσα το Netflix. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορώ να κανω update το netflix στην τελευταία του εκδοση για να εχω και ελληνικούς υπότιτλους. Ξέρει κανενας πως θα το κάνω?

 

Κάποιες τηλεοράσεις που κατασκευάστηκαν πριν το 2014 δεν υποστηρίζουν ελληνικούς υπότιτλους - από την επίσημη σελίδα του Netflix :

 

The Netflix app may not support subtitles for non-Latin alphabets on devices manufactured before 2014.

 

Ισως και η δική σου ανήκει σε αυτή την κατηγορία, ασχέτως αν γράφουν 'πριν το 2014'.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες τηλεοράσεις που κατασκευάστηκαν πριν το 2014 δεν υποστηρίζουν ελληνικούς υπότιτλους - από την επίσημη σελίδα του Netflix :

 

The Netflix app may not support subtitles for non-Latin alphabets on devices manufactured before 2014.

 

Ισως και η δική σου ανήκει σε αυτή την κατηγορία, ασχέτως αν γράφουν 'πριν το 2014'.

 

δυστηχώς και εγώ μια samsung που έχω πριν του 2014 δεν υποστηρίζει τους Ελληνικούς υπότιτλους. Μικρό το κακό καθώς έχω ένα blue ray της Sony και εκεί έχει το netflix app και παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...