Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

images

Καλησπερα, δεν εχω κανει ενημερωση, να την κανω? Εχω το redmi 5 plus. Την εχει κανει καποιος? Ειναι οκ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.imageshack.us/my/images

images

Καλησπερα, δεν εχω κανει ενημερωση, να την κανω? Εχω το redmi 5 plus. Την εχει κανει καποιος? Ειναι οκ?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται η εικόνα

Την ανεβασα στο imageshack, δεν ξερω πως αλλιως να την βαλω εδω..

Τωρα μηπως? https://www.imageshack.us/i/pmcZr7Ngp

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα οκ, αλλά εγώ έχω την 10.0.4.0 σε redmi 5 plus πάντα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει προηγουμενη απο την δικη σου δηλαδη αν καταλαβα.. Δεν εχω κανει καμια ενημερωση εδω και μηνες,να την κανω λες? Ειναι οκ? Δεν ειχε κανενα προβλημα?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει προηγουμενη απο την δικη σου δηλαδη αν καταλαβα.. Δεν εχω κανει καμια ενημερωση εδω και μηνες,να την κανω λες? Ειναι οκ? Δεν ειχε κανενα προβλημα?

Την εμφάνισε αυτόματα; Αν ναι, κάνε την.

Πώς γίνεται όμως να βγάζει προηγούμενη έκδοση; Δεν έχεις την global version του κινητού ;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την εμφάνισε αυτόματα; Αν ναι, κάνε την.

Πώς γίνεται όμως να βγάζει προηγούμενη έκδοση; Δεν έχεις την global version του κινητού ;

Εχω την εντυπωση πως ναι ειναι η global. Το τηλ το πηρα αρχες Σεπτεμβρη και καθε τοσο μου βγαζει να κανω ενημερωση και δεν εχω κανει καθολου. Ισως γι αυτο ναεμφανιζει πιο παλια. Γενικοτερα, πρεπει να κανω καθε φορα που μου βγαζει?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ναι ειναι η global. Το τηλ το πηρα αρχες Σεπτεμβρη και καθε τοσο μου βγαζει να κανω ενημερωση και δεν εχω κανει καθολου. Ισως γι αυτο ναεμφανιζει πιο παλια. Γενικοτερα, πρεπει να κανω καθε φορα που μου βγαζει?

Εγώ τις κάνω τις αναβαθμίσεις, όλο και κάτι καινούριο δίνουν.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το redmi 5 περιπου 3 μηνες και ενω ειχε μια χαρα σημα τηλεφωνιας μεσα στο σπιτι εδω και 10 μερες περιπου πιανει ελαχιστα

εως καθολου μηπως ξερει καποιος τι μπορει να φτεει; (ειναι στην κοσμοτε) η μηπως μπορω να του κανω κατι;

Edited by kritikos2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το redmi 5 περιπου 3 μηνες και ενω ειχε μια χαρα σημα τηλεφωνιας μεσα στο σπιτι εδω και 10 μερες περιπου πιανει ελαχιστα

εως καθολου μηπως ξερει καποιος τι μπορει να φτεει; (ειναι στην κοσμοτε) η μηπως μπορω να του κανω κατι;

 

Μήπως η κοσμοτέ μετακίνησε ή απενεργοποίησε κάποια κεραία στην περιοχή σου; Δοκίμασες με άλλες συσκευές και είχανε φουλ σήμα; Σε άλλα μέρη που κυκλοφορείς, το σήμα είναι πάλι ασθενές;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τό Redmi note 5 .Εχω καί τίς δύο συσκευές δηλαδή καί το 5 plus δικό μου καί τό note 5 γιά τήν σύζηγο. Πολύ καλύτερο. Πολύ πίο γρήγορο μέ αισθητή διαφορά , καί χωρίς ίχνος από μικροκοληματάκια καί κομπιάσματα στίς αλλαγές τών μενού , (λόγω καλύτερου επεξεργαστή) καλύτερη ανάληση οθόνης καί στήν αφή είναι λίγο κυρτή στίς άκρες (όπως τό samsung) καλύτερες κάμερες μπρός πίσω, έχω τήν αίσθηση ότι καί τό ηχείο είναι δυνατότερο σέ ένταση , αλλά τό κυριότερο γιά εμένά είναι ότι ενώ έχουν τήν ίδια χωριτικότητα μπαταρίας κρατά τό Redmi Note 5 πολύ περισσότερο ( καί ξερετε οί γυναικες όλη μέρα στό instagram ,facebook και μέ τήν τρέλα τών selfie) τού δίνουν καί καταλαβαίνει...παίρνει φωτιά. Νά σημειώσω ότι καί τά δύο έχουν πάρει τό MIUI 10. Καί σέ τιμή είναι σχεδόν τό ίδιο .

 

To 5 plus φιλε μου εχει ανωτερη οθονη απο το redmi note 5 και αυτο ειναι καρατσεκαρισμενο σε πολλες συσκευες. Αν και εχουν υποτιθεται ιδιες οθονες το redmi 5 plus εχει μεγαλυτερη φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

To 5 plus φιλε μου εχει ανωτερη οθονη απο το redmi note 5 και αυτο ειναι καρατσεκαρισμενο σε πολλες συσκευες. Αν και εχουν υποτιθεται ιδιες οθονες το redmi 5 plus εχει μεγαλυτερη φωτεινοτητα.

Ισως νά ισχύει αυτό πού λές.....αλλά είναι μόνο ένα υπέρ. Αξίζει μέ τόσες άλλες διαφορές υπέρ τού note 5 ??

Link to comment
Share on other sites

Ισως νά ισχύει αυτό πού λές.....αλλά είναι μόνο ένα υπέρ. Αξίζει μέ τόσες άλλες διαφορές υπέρ τού note 5 ??

 

To redmi 5 plus που πουλανε εδω ειναι στην πραγματικοτητα το redmi note 5 και αυτο που πωλειται ως redmi note 5 ειναι στην πραγματικοτητα το redmi note 5 AI, το οποιο ειναι ουσιαστικα το ιδιο με το redmi note 5 pro με εξαιρεση τη selfie καμερα.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8959&idPhone2=9120&idPhone3=8893#redmi-note-5,*,*

 

Με βαση αυτα ειναι σαφως καλυτερη επιλογη το redmi note 5 AI (ή εδω redmi note 5), αφου το redmi note 5 pro δε διατιθεται καν.

H καλυτερα το redmi note 6 pro, που ειναι στην ιδια τιμη, ειναι ελαφρως καλυτερο και δεν υπαρχει και συγχυση.

Η ακομα καλυτερα το mi A2 με ενα 10αρικο παραπανω που υπερεχει παντου με διαφορα.

Αυτα βεβαια εως οτου κυκλοφορησει επιτελους και εδω το redmi note 7, το οποιο εχει αποσπασει ηδη πολυ θετικες κριτικες.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δύο Note 5 στην οικογένεια, ένα με 3gb ram και ένα με 4, βλέπω ότι η οθόνη του είναι λίγο καλύτερη από το Plus μας.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δύο Note 5 στην οικογένεια, ένα με 3gb ram και ένα με 4, βλέπω ότι η οθόνη του είναι λίγο καλύτερη από το Plus μας.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi 5 plus....Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 Redmi note 5......Qualcomm Snapdragon 636

Redmi 5 plus....Qualcomm Adreno 506 Redmi note 5......Adreno 509 Redmi 5 plus...76.883 (Antutu v7) Επιδόσεις καλύτερες από το 77% των συσκεών Redmi note 5.....116.663 (Antutu v7) Επιδόσεις καλύτερες από το 85% των συσκευών. Αυτά καί άλλα πολλά μέ αναλυτικότερες αναλύσεις εδώ https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-5-plus4gb-64gb-global καί εδώ https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρά όλα αυτά είπα ότι έχω τό redmi 5 plus είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα σέ κινητό, αξίζει γιά πολύ περισσότερα χρήματα, είναι τό δεξί μου χέρι στήν δουλειά μου γιά εποικοινωνία μέ τούς πελάτες καί χρήση τού ακριβέστατου gps γιά καταγραφή και εύρεση στίγματος. Βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες καί συγκρίνοντάς τις μέ τού redmi note 5 πιστεύω ότι ειναι πίο καθαρές τού 5 plus. Είναι πώς νά τό πώ .....τό πολύτιμό μου..δέν τό αλλάζω μέ κανένα.:rolleyes::rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν για το plus η σταθερή έκδοση είναι 10.0.4 έχουν βγει όμως νεώτερες και ετοιμάζει dark mode. Πώς μπορώ να βάζω τις beta? Αργούν λίγο πάντως οι ανανεώσεις
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με τις beta εδώ και μήνες, γι' αυτό έχει να βγει από τον Νοέμβριο beta έκδοση. Οπότε μαζί με την beta καθυστερεί να βγει και η σταθερή. Πάντως η τελευταία σταθερή λειτουργεί μια χαρά ευτυχώς και από θέμα μπαταρίας και από θέμα σταθερότητας.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 4Α που είχα, περισσότερο το 'πρόσεχαν' σε update.... ακόμα δέχεται ενημερώσεις!

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι με τη συγκεκριμένη έκδοση όλα πάνε καλά στο Plus μας.

Κακά τα ψέματα ή Xiaomi έχει χάσει λίγο τη μπάλα με τις συσκευές. Πάρα πολλές.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Όταν πάω στο play store αργεί στο κατέβασμα εφαρμογών. Αν πάω όμως και διαγράψω δεδομένα και μνήμη του play store, τότε κατεβάζει κανονικά. Αν όμως μετά από ώρες πάω πάλι να κατεβάσω από το play store κάτι, πάλι το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορεί να φταίει? Μήπως περιορισμοί παρασκηνίου? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

κατοχος (συζηγου) του redmi 5 16 gb. Ενω εχει μολις 2-3 εφαρμογες (facebook, viber, instagram) της βγαζει οτι δεν εχει επαρκεια μνημης και κολλαει προφανως για αυτον τον λογο. υπαρχει δυνατοτητα να μεταφορονται αυτοματα οι εφαρμογες στην εξωτερικη και οχι στην διαχειρησιμη μνημη? ή φταει κατι αλλο...?

Link to comment
Share on other sites

Άς μπει στον αποθηκευτικό χώρο να δει τι γίνεται. Επίσης, φωτογραφίες και βίντεο τα αποθηκεύει στην sd;
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πάντως για τις αναβαθμίσεις περισσότερα πράγματα για dark mode και πρόσθετα πράγματα, μενού για προγραμματιστές δεν έχει; beta πως βάζεις?
Link to comment
Share on other sites

γινετε να μεγαλωσει μονο η γραμματοσειρα των εικονιδιων, ισως και να σκουρινει λίγο, γιατι με την επιλογη medium απο το μεγεθος κειμενου γινονται ολα μεγαλα?

Γενικα η προβολη των εικονιδιων δεν ειναι πολυ ικανοποιητικη. Αυτο αλλαζει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...