Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-5-plus-64gb-mple-dual-sim-4g-smartphone/prod8961009pp/

Βρήκα αυτήν την τιμή. Τι λέτε είναι καλή; έχει αναβαθμιστεί σε Android 8 η συσκευή; από μπαταρία πως πάει η συσκευή; άλλες εντυπώσεις από τους χρήστες της συσκευής;

 

ONEPLUS A5010

Ναι φοράει android 8, μπαταρία τέρας, αλλά δεν έχει τόσο καλή κάμερα το βράδυ . Εγώ θα προτιμούσα note 5, βέβαια η τιμή είναι πάρα πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλου το Redmi 5 Plus του έχει κολλήσει 3-4 φορές (δεν δέχεται καμία λειτουργία) ... Κάνει επανεκκίνηση και επανέρχεται ...

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό ? ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω 7.1 ειναι.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

>επειδη εχω αγορασει δυο πλαστικα μπροστινα τζαμια (full tempered υποτιθεται) και τα δυο κανουν σκαλοπατι και δεν εφαπτονται ακριβως , μπορει να μου προτεινει καποιος φιλος ενα τζαμι δοκιμασμενο που κουμπώνει ολοκληρο γιατι εχω απογοητευτει.

για redmi 5

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/184382-xiaomi-redmi-5-16gb-gold-dual-sim#homepage-#tab3

value for money στην κατηγορια μεχρι 100 ευρω απ ολες τις προσφορες που εχουν στην black friday

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/184382-xiaomi-redmi-5-16gb-gold-dual-sim#homepage-#tab3

value for money στην κατηγορια μεχρι 100 ευρω απ ολες τις προσφορες που εχουν στην black friday

Το πήρα σήμερα, πραγματικά τα σπάει

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω να πάρω ένα δώρο για τους γονείς μου και είμαι ανάμεσα σε xiaomi redmi 5 και Xiaomi redmi 6a. Η χρήση είναι πολύ βασική.. Κλήσεις, ίντερνετ και κανένα παιχνίδι. Απλά με ενδιαφέρει να έχει καλό ηχείο για τις κλήσεις και να μην κολλάει πολύ.. Το xiaomi redmi 5 δεν έχει πάρει Android 8, σωστά; ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη καμερα ομως.

 

Σε αυτά τα χρήματα οι κάμερες δεν είναι καλές. Προσπαθείς, λοιπόν, να μη σέρνεται το κινητό. Σήμερα οι εφαρμογές της google "γονατίζουν" πολύ δυνατότερες συσκευές.

 

O snap450 είναι σαφώς καλύτερος του exynos και αν συνυπολογίσεις και το βαρύ UI (αλλά όμορφο) της samsung δε μου φαίνεται καλή επιλογή. Καλύτερα να θυσιάσεις amoled οθόνη και τη λιγότερο κακή κάμερα για κάτι που θα είναι λειτουργικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Θέλω να πάρω ένα δώρο για τους γονείς μου και είμαι ανάμεσα σε xiaomi redmi 5 και Xiaomi redmi 6a. Η χρήση είναι πολύ βασική.. Κλήσεις, ίντερνετ και κανένα παιχνίδι. Απλά με ενδιαφέρει να έχει καλό ηχείο για τις κλήσεις και να μην κολλάει πολύ.. Το xiaomi redmi 5 δεν έχει πάρει Android 8, σωστά; ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε;

 

Αν τα βρεις ιδια τιμή Redmi 5 λόγω snapdragon. Επίσης, αν τα δεις από κοντά και τα 2 το redmi 5 -αν και παλαιότερο- φαίνεται πιο ποιοτικό. To 6α το μόνο που έχει είναι νεότερο android.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το redmi 5 plus, ειχα δει οτι η εταιρεια εχει "κοψει" τα themes για την χωρα μας, σε καποιο βιντεο στο youtube βρηκα ενα "κολπο" για να μπορω να βαλω παρολα αυτα, να αλλαξω απο τις ρυθμισεις την χωρα. Αν το κανω, θα μου χαλασει καποια αλλη ρυθμιση που εχω ηδη? Η μηπως μου κανει τιποτα reset? Γνωριζει κανεις? Αλλιως, πως μπορω να κατεβασω καποιο theme? Ευχαριστω!
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το redmi 5 plus, ειχα δει οτι η εταιρεια εχει "κοψει" τα themes για την χωρα μας, σε καποιο βιντεο στο youtube βρηκα ενα "κολπο" για να μπορω να βαλω παρολα αυτα, να αλλαξω απο τις ρυθμισεις την χωρα. Αν το κανω, θα μου χαλασει καποια αλλη ρυθμιση που εχω ηδη? Η μηπως μου κανει τιποτα reset? Γνωριζει κανεις? Αλλιως, πως μπορω να κατεβασω καποιο theme? Ευχαριστω!
Βάλε Ελβετία. Δεν θα σε επηρεάσει.

Αν δεις κάτι διαφορετικό γύρνα το ξανά Ελλάδα και ότι θέμα έχεις κατεβάσει θα σου μείνει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Ελβετία. Δεν θα σε επηρεάσει.

Αν δεις κάτι διαφορετικό γύρνα το ξανά Ελλάδα και ότι θέμα έχεις κατεβάσει θα σου μείνει.

Θα το δοκιμασω, σε ευχαριστω!! :D

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, πραγματικά τα σπάει

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το 16ρη ?...
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου έλεγε για ενημέρωση, το τηλέφωνο (redmi 5 plus). Καλύτερη απόδοση και άλλο 1 πράγμα δεν θυμάμαι τι. Μάλλον στις επόμενες μέρες θα μας έρθει η ενημέρωση, διότι πήγα να την κάνω, αλλά μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιοι εχουν την 10.0.4 στο redmi 5 plus ξαναπεραστε τα αποτυπωματα στο ξεκλειδωμα. Μου ετρωγε τρομερα κολληματα και τωρα ειναι μια χαρα.

Αν εχετε θεμα θα ησυχασετε.

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση oreo στο redmi 5 plus ποια ειναι?γιατι εχω κανει στο redmi 5 αναβαθμιση σε 10.1 και ειναι ακομα στη nougat.....βεβαια εχουν γινει αλλαγες στην εμφανιση του μενου και στο volume.
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση oreo στο redmi 5 plus ποια ειναι?γιατι εχω κανει στο redmi 5 αναβαθμιση σε 10.1 και ειναι ακομα στη nougat.....βεβαια εχουν γινει αλλαγες στην εμφανιση του μενου και στο volume.

0f273b098ebf2cff2bed3bb4e908626e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως για θέματα βάζω ως χώρα Ελβετία και δεν τα χάνεις. Στην ηχογράφηση κλήσεων δεν έχω δυνατό ήχο από τον συνομιλητή μου κατά την εγγραφή, αν και είμαι με hands free. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί; Επίσης θήκη επειγόντως σε ελληνικό κατάστημα με αντικαταβολή που θα βρω; Προτείνετε
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση oreo στο redmi 5 plus ποια ειναι?γιατι εχω κανει στο redmi 5 αναβαθμιση σε 10.1 και ειναι ακομα στη nougat.....βεβαια εχουν γινει αλλαγες στην εμφανιση του μενου και στο volume.

 

Δεν υπαρχει official stable oreo ακομα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Redmi 5 plus 8.1 redmi 5 δεν έχει πάρει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χανει κανεις το σημα του Wi-Fi μετα την τελευταια αναβαθμιση?

Το 4G φαινεται να λειτουργει κανονικα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...