Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια στην οθονη κλειδωματος δεν εμφανιζεται καμια ειδοποιηση. τι γινεται?

Στις πληροφορίες της κάθε εφαρμογής, πήγαινε στις ειδοποιήσεις και ενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Αν και πάλι δεν τις βγάζει και, γενικότερα αν έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις, σ εμένα λύθηκαν όλα όταν απενεργοποίησα την βελτιστοποίηση του miui από το μενού "επιλογές προγραμματιστών".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις πληροφορίες της κάθε εφαρμογής, πήγαινε στις ειδοποιήσεις και ενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Αν και πάλι δεν τις βγάζει και, γενικότερα αν έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις, σ εμένα λύθηκαν όλα όταν απενεργοποίησα την βελτιστοποίηση του miui από το μενού "επιλογές προγραμματιστών".
Στο δικό μου δεν βρίσκω πουθενά το "επιλογές προγραμματιστών". Μήπως επειδή δεν είναι ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν βρίσκω πουθενά το "επιλογές προγραμματιστών". Μήπως επειδή δεν είναι ρουτ?

 

 

 

Πάτα 3-4 φορές την έκδοση MIUI μέσα από το 'σχετικά με το τηλέφωνο".

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ paiktis21 για την απαντηση. μηπως γνωριζεις γιατι δεν ακουγεται ο ηχος κλησης απο τα ακουστικα οταν τα εχω κουμπωμενα? Σ ευχαριστω και παλι Αεκαρα (?).
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ paiktis21 για την απαντηση. μηπως γνωριζεις γιατι δεν ακουγεται ο ηχος κλησης απο τα ακουστικα οταν τα εχω κουμπωμενα? Σ ευχαριστω και παλι Αεκαρα (?).

 

Να είμαι ειλικρινής, φοράω τα ακουστικά σπάνια και συνήθως τα κουμπώνω αφού απαντήσω οπότε δεν το έχω παρατηρήσει. Θα το ελέγξω όμως κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγειλει απο internet 2 πλαστικα τζαμακια για το redmi 5 και κανενα δεν καλυπτει ολη την επιφανεια του κινητου. Τα πλαινα και το κατω κανουν σκαλοπατι. Σε ενα sony που εχω, ειχα βαλει τζαμι , απο μαγαζι αγορασμενο , και καλυπτε ολο το κινητο. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα κατι τετοιο και ειμαι ευχαριστημενος. εφαρμοζει απολυτα.

 

https://www.ebay.com/p/for-XIAOMI-REDMI-5-Plus-5-99-inch-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector/24013954297

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα κατι τετοιο και ειμαι ευχαριστημενος. εφαρμοζει απολυτα.

 

https://www.ebay.com/p/for-XIAOMI-REDMI-5-Plus-5-99-inch-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector/24013954297

 

Πολύ καλόοοοοοοο ,,,,, το παραγγέλνω !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα κατι τετοιο και ειμαι ευχαριστημενος. εφαρμοζει απολυτα.

 

https://www.ebay.com/p/for-XIAOMI-REDMI-5-Plus-5-99-inch-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector/24013954297

 

 

Πολύ καλόοοοοοοο ,,,,, το παραγγέλνω !
Μπορείς να μου στείλεις το καινουργιο link γιατί αυτό δε δουλεύει;

Βγάζει "this page does not exist"

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή να συνδεόμαστε μόνο σε 2.4 η μόνο σε 5ghz στο WiFi την αφαίρεσαν η την άλλαξαν θέση στο μενού στο miui 10; Γιατί δεν μπορώ να την βρω. Πριν βρισκόταν στο advanced settings στο WiFi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σε λίγες μέρες γίνομαι κάτοχος του redmi 5 plus. Αν του βάλω nova launcher θα μπορώ να έχω app drawer εφαρμογών κανονικά? Θα δουλεύουν κανονικά τα πάντα η πρέπει να έχω την αρχική οθόνη την δική του(του τηλεφώνου) για να δουλεύουν όλα σωστά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σε λίγες μέρες γίνομαι κάτοχος του redmi 5 plus. Αν του βάλω nova launcher θα μπορώ να έχω app drawer εφαρμογών κανονικά? Θα δουλεύουν κανονικά τα πάντα η πρέπει να έχω την αρχική οθόνη την δική του(του τηλεφώνου) για να δουλεύουν όλα σωστά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την αρχική οθόνη του τηλεφώνου, ποιο καταναλώνει λιγότερη μπαταρία, η εργοστασιακή εκκίνηση, η ο nova launcher? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

ιδικά για την μπαταρία δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα ...

Εγώ στην κυριολεξία ξεχνάω να το φορτίζω ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την αρχική οθόνη του τηλεφώνου, ποιο καταναλώνει λιγότερη μπαταρία, η εργοστασιακή εκκίνηση, η ο nova launcher? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Λογικά καίει περισσότερο ο Nova. Όπως αναφέρθηκε όμως, δεν έχεις ανάγκη διότι από αυτονομία είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

Σου προτείνω τον Poco Launcher. Είναι από την Xiaomi και έχει πιο φιλικές καταβολές από κάθε άλλο Launcher.

Έχει δεχθεί ήδη το πρώτο update και ρολλάρει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά καίει περισσότερο ο Nova. Όπως αναφέρθηκε όμως, δεν έχεις ανάγκη διότι από αυτονομία είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

Σου προτείνω τον Poco Launcher. Είναι από την Xiaomi και έχει πιο φιλικές καταβολές από κάθε άλλο Launcher.

Έχει δεχθεί ήδη το πρώτο update και ρολλάρει πολύ καλά.

Από κατανάλωση μπαταρίας στ σχέση με τον εργοστασιακό launcher τι λέει ο poco launcher? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση μπαταρίας στ σχέση με τον εργοστασιακό launcher τι λέει ο poco launcher? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν υπάρχει διαφορά. Βάλτον άφοβα. Εγώ αυτόν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση εχει βαλει κανένας το iGO PRIMO 2.4 με τα Skin Doupas η του ARINE...

Γιατί εγώ μεν το τρέχω άλλα δεν μπορώ να τα δω μέσα στα σκιν.....

Αν κάποιος το τρέχει θα μπορούσε να μου δωση της αναλύσεις οθόνης ώστε να της βάλω μέσα στο info.ini των skin για να τα δω..

Κάθε βοήθεια σε αυτο θα ήμουν ευγνώμον....

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω ισχύει αυτο που δείχνει και λέει στην φωτό για το Xiaomi Redmi 5 Plus η όχι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

Στο δικό μου τηλέφωνο πάντως δεν είναι έτσι το slot. Έχεις τη δυνατότητα να βάλεις είτε δύο κάρτες SIM, είτε μία κάρτα SIM και μία SD. Όχι ταυτόχρονα δύο SIM και μία SD.

Τώρα εάν αυτό είναι κάποιο προϊόν που πωλείται ξεχωριστά, δεν το γνωρίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει κάποιος να προτείνει τζαμάκι για το redmi 5, το απλό, που να μην αφήνει κενό περιμετρικά;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...