Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφήστε τις πατέντες, μπορεί να κάνετε ζημιά στο κινητό!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πάω να το αγοράσω αύριο/μεθαύριο από tokinito.gr. Τί προσέχουμε; Ζητάω global version και προσέχω η συσκευασία να είναι σφραγισμένη;

Η απόδειξη πρέπει να αναγράφει το ΙΜΕΙ;

Ευχαριστώ.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και στα τρία ερωτήματα η απάντηση είναι Ναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δες μόνο αν το χει, γιατί στο site τα χει διαθέσιμα κατόπιν παραγγελίας
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολύ μαστορια να το πετύχεις αυτο με τις 2 sim και sd.

Σε καθε περίπτωση. ρισκάρεις να χαλάσεις το sim (5eur),το tray (10eur) ή στην χειρότερη το slot (αρκετά eur η επισκευή)

Αξίζει?

 

Αφήστε τις πατέντες, μπορεί να κάνετε ζημιά στο κινητό!

 

Το θεμα ειναι αν μπορει να δουλεψει και τα 3 μαζι το κινητο και η απαντηση ειναι καταφατικη.

Απο κει και περα οποιος αισθανεται αυτοπεποιθηση ας το επιχειρησει, οι υπολοιποι αφηστε το ή πηγαινετε το σε καποιο μαγαζι.

Παντως η "πατεντα" επιβεβαιωμενα δουλευει.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπαμε ότι δεν δουλεύει.

Δουλεύει, εγώ όμως προσωπικά δεν θα το επιχειρούσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω.. στο προηγούμενό μου τηλέφωνο (LG) όταν έπαιρνα κάποιον και μίλαγε, μου έβγαζε μια ένδειξη στην οθόνη ότι είμαι σε αναμονή. Στο redmi 5 plus, υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Δεν μου το δείχνει πλέον, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να γίνει? Ευχαριστώ.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω.. στο προηγούμενό μου τηλέφωνο (LG) όταν έπαιρνα κάποιον και μίλαγε, μου έβγαζε μια ένδειξη στην οθόνη ότι είμαι σε αναμονή. Στο redmi 5 plus, υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Δεν μου το δείχνει πλέον, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να γίνει? Ευχαριστώ.

 

Δεν υπαρχει απ οσο ξερω,μονο για επιστροφη στη κληση οπως τα iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ νέος χρήστης του redmi 5 plus. Καταρχάς σαν κινητό και για τα χρήματα του είναι απίστευτο. Δυο θέματα με ψιλοχαλάνε. Παρατήρησα ότι μετά την νέα αναβάθμιση σε κάποιες κλήσεις κολλάει ο proximity sensor και δεν απενεργοποιεί την οθόνη με αποτέλεσμα να γίνεται χαμός! Επίσης όταν το ξεκλειδώνω με δακτυλικό και υπάρχει δεν ξέρω πως να το πω καλύτερα σκοτάδι σαν να είναι κάτω από γραφείο δίνει για ελάχιστα δευτερόλεπτα πολύ έντονο φως η οθόνη θεωρώ. Έχει κάποιος κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ νέος χρήστης του redmi 5 plus. Καταρχάς σαν κινητό και για τα χρήματα του είναι απίστευτο. Δυο θέματα με ψιλοχαλάνε. Παρατήρησα ότι μετά την νέα αναβάθμιση σε κάποιες κλήσεις κολλάει ο proximity sensor και δεν απενεργοποιεί την οθόνη με αποτέλεσμα να γίνεται χαμός! Επίσης όταν το ξεκλειδώνω με δακτυλικό και υπάρχει δεν ξέρω πως να το πω καλύτερα σκοτάδι σαν να είναι κάτω από γραφείο δίνει για ελάχιστα δευτερόλεπτα πολύ έντονο φως η οθόνη θεωρώ. Έχει κάποιος κάτι παρόμοιο?
Το είχες προσέξει ότι πριν δεν το έκανε; Εμένα (άλλη συσκευή βεβαια-redmi 6) το έκανε και το κάνει και με τη 10. Πόσο δύσκολο είναι τελικά να τελειώσουν το προβλημα με τον αισθητήρα. Ψάχνοντας, γιατί πρώτη φορά xiaomi, είδα ότι αρκετα τηλέφωνα xiaomi κατα καιρούς αντιμετώπιζαν το ιδιο προβλημα (βλ. M1A1). Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ξεκλείδωμα με το δακτυλικο που για ελάχιστο χρόνο ανεβαίνει η φωτεινότητα και μετά επανέρχεται, μερικές φορές το κάνει και σε μένα.

Όχι πάντα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνετε ένα factory reset; Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σένσορα. Δε γνωρίζω αν παίζει ρόλο που πέρασα καθαρή την MIUI η αν είναι θέμα συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από αναζήτηση στο internet πάντως είδα ότι γενικά η xiaomi έχει θέμα στα μοντέλα με τον proximity sensor. Σε παλιότερα περισσότερο στα νεότερα λιγότερο. Υπάρχουν και βιντεάκια που δείχνουν πατέντες για την διόρθωση και γενικά προτείνουν επανεκκίνηση, factory reset αλλά λένε ότι θα ξαναεμφανιστεί το θέμα. Γενικά δεν μπορεί να το πολυβρεί η xiaomi με τον αισθητήρα
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κανένα θέμα με τον proximity sensor.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλυμπραρεται απο το CIT menu πάντως

Τι ακριβώς είναι αυτό φίλε μου;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ταν ν ανοίγαμε ένα thread για το MI τηλεχειριστήριο. Μήπως ξέρει κανείς για turbo x τηλεόραση ποιος κατασκευαστής ταιριάζει καλύτερα απ τους υπάρχοντες της εφαρμογής;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το CIT είναι το μενού που κάνεις τα hardware tests και εμφανίζεται αν πας ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλέφωνο και πατήσεις αρκετές φορές το "έκδοση kernel"

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ήδη Android 9.0 με GSI στο Redmi 5.

Σιγά μην περιμένω την Xiaomi. HAVOC GSI.

αυτο τι ακριβως ειναι φιλε,root και ετσι?ας ερθει το 8.1 και βλεπουμε για 9

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ταν ν ανοίγαμε ένα thread για το MI τηλεχειριστήριο. Μήπως ξέρει κανείς για turbo x τηλεόραση ποιος κατασκευαστής ταιριάζει καλύτερα απ τους υπάρχοντες της εφαρμογής;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το CIT είναι το μενού που κάνεις τα hardware tests και εμφανίζεται αν πας ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλέφωνο και πατήσεις αρκετές φορές το "έκδοση kernel"

Ενώ και εμένα μου έκανε κάποια παράξενα ο proximity αλλά μετά από ένα καλιμπραρισμα μέσα από το cit δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο τι ακριβως ειναι φιλε,root και ετσι?ας ερθει το 8.1 και βλεπουμε για 9
Από την στιγμή που η miui 10 για αυτό το κινητό βασίζεται σε Android 7 το θεωρώ απίθανο να πάρει το 8, και αν το δώσουν θα αργήσει πολύ. Η καλύτερη λύση είναι custom rom με Android 8-9 και απολαμβάνεις το καθαρό Android χωρίς τις παραξενιες του miui.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη πάρει την 8, official rom.

Εδώ και αρκετές μέρες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...