Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

9.6.5 με Oreo σε καμμιά βδομάδα λένε κάποια πουλάκια.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9.6.5 με Oreo σε καμμιά βδομάδα λένε κάποια πουλάκια.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To MIUI 10 δεν θα το δουμε εμεις δηλαδη?Μιλαω παντα για στοκ και απειραχτα κινητα....Στο εξωτερικο αρκετοι εχουν παρει 8 και MIUI 10....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

To MIUI 10 δεν θα το δουμε εμεις δηλαδη?Μιλαω παντα για στοκ και απειραχτα κινητα....Στο εξωτερικο αρκετοι εχουν παρει 8 και MIUI 10....

 

miui 10 και android 8 έχει βγει σε development αν βιάζεσαι μπορείς να την περάσεις, αλλιώς υπομονή κάποια στιγμή θα βγει και stable

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ετυχε τωρα πριν απο λιγο το εξης. Ενω εχω την 9.6.4 μολις συνδεθηκα στο wifi μου εβγαλε ενημερωση συστηματος. Πηγα να δω αν ηρθε καινουρια rom και τελικα δεν ηταν τιποτα. Τοσα χρονια πρωτη φορα μου ετυχε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε μενα. Εβγαλε ενημερωση συστηματος 9.6.5 και μολις πηγα να την κατεβασω δεν υπηρχε.

 

Εσυ βλεπω προλαβες και ειδες ποια rom. Οποτε εγινε και σε αλλον. Αντε να παρουμε το miui 10 γιατι ξενερωνω να την εχω στο παλιο μου redmi note 3 pro με global dev. και να μην την εχω στο plus. Παντως ρε παιδια το redmi note 3 pro κανει χαβαλε το redmi 5plus σε ταχυτητες. Ακομα και το πληκτρολογιο μου κολλαει στο 5 plus. Μεγαλη υποβαθμιση ο 625 απο τον 650

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανονικα μου εβγαλε απο χτες βραδυ αργα την 9.6.5 stable και επειδη ειναι nightly rom αυτη σημαινει οτι πρεπει να αφησετε το κινητο με wifi το βραδακι να την κατεβασει και αυριο βραδυ παλι σας την περναει

Μπηκε το OREO 8.1 κανονικα και face unlock αν το γυρισετε σε Ινδια. Και καμερα selfie portrait. Ακομα το ψαχνω.

Edited by franklawl
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,εχω στο redmi 5 τον nova launcher και εχω ενεργοποιησει τα gestures..ηθελα να ρωτησω πως ενεργοποιω την google assistant, πριν πχ ειχα το κεντρικο κουμπι,και πως να απανταει στις εντολες και οχι να τις βγαζει σε αναζητηση,για παραδειγμα οταν ρωταω την ωρα να μ το λεει οχι να κανει search.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μολις ηρθε η 9.6.5 σταθερη, 8.1,αλλα δεν βλεπω πουθενα στις ρυθμισεις face unlock,ουτε το ανεφερε στην αναλυση του πακετου ενημερωσης!!...Portrait mode υπαρχει στην μπροστινη....Γενικα το βλεπω πιο γρηγορο το κινητο,και ισως μια μικρη βελτιωση στις φωτο χαμηλου φωτισμου με ακομα λιγοτερο θορυβο.... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κ γω, πρώτη εμφανής διαφορά η εφαρμογή της κάμερας.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κ γω, πρώτη εμφανής διαφορά η εφαρμογή της κάμερας.

 

Για τσεκαρε σε παρακαλω..Ξεκλειδωμα με προσωπο εχεις στις ρυθμισεις??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Περασα 9.6.5.0

Ωραια αλλαγη στην καμερα,γρηγορο το κινητο με καμια 15-20 εφσρμογες μεσα δικες μου

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νικακι71 δε βλέπω καμία σχετική ρύθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τουλάχιστον έφτιαξε η προσφώνηση ελληνικών παιδιά

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Νικακι71 δε βλέπω καμία σχετική ρύθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τουλάχιστον έφτιαξε η προσφώνηση ελληνικών παιδιά

 

Ναι,τουλαχιστον φτιαξανε την assistant,και το μενου της καμερας ειναι πολυ πιο ευχρηστο τωρα ...Ευχαριστω mikelangelo...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα κανονικά το πρωί..να δούμε αν βελτιωθεί.η.μπαταρια σέ μένα μια μέρα κρατούσε δεν κρατούσε..για face unlock πρέπει να το γυρίσεις Ινδία απο Ελλάδα και θα φανεί στο λοκσκρην.. δουλεύει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα κανονικά το πρωί..να δούμε αν βελτιωθεί.η.μπαταρια σέ μένα μια μέρα κρατούσε δεν κρατούσε..για face unlock πρέπει να το γυρίσεις Ινδία απο Ελλάδα και θα φανεί στο λοκσκρην.. δουλεύει κανονικά...

 

A γεια σου...Ευχαριστουμε....:D:happy:Αν αφησουμε τη χωρα Ινδια μετα θα υπαρχει κανενα θεμα,γιατι χανεται η αναγνωριση προσωπου και το καρουζελ αν γυρισουμε ξανα σε Ελλαδα....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για το καρουζέλ δεν ξέρω καν πού και τι είναι για πες που είναι τι κάνει..

Αν το γυρίσεις Ελλάδα νομίζω θα χαθεί δεν ξέρω.. δοκίμασε το καί πες μου..

Δεν έχω χρόνο νά το είδω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σταμάτησαν και τα lag αλλά φτου μη το ματιάξω
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Για το καρουζέλ δεν ξέρω καν πού και τι είναι για πες που είναι τι κάνει..

Αν το γυρίσεις Ελλάδα νομίζω θα χαθεί δεν ξέρω.. δοκίμασε το καί πες μου..

Δεν έχω χρόνο νά το είδω τώρα..

 

To καρουζελ ειναι στις ιδιες ρυθμισεις με την αναγνωριση προσωπου κ αν το επιλεξεις ενεργοποιει την εναλλαγη ταπετσαριων αυτοματα στην οθονη κλειδωματος,αλλα χανεται οπως και η αναγνωριση προσωπου αν ξαναγυρισουμε σε Ελληνικα τελικα...Γι αυτο ρωταω αν ειναι ασφαλες να το αφησουμε σε επιλογη χωρας/περιοχης Ινδια....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Oreo downloading...

Για να δούμε.

9.6.5 stable.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

εγκατέστησα την 9.6.5.0 αλλά η Google Assistant μου βγάζει μήνυμα ότι ''Τα Ελληνικά(Ελλάδα) δεν υποστηρίζονται ακόμη από τον Bοηθό Google ???

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ download. Χρειάζεται να το κάνουμε hard reset μετά;

Περίμενε να σκάσει και η MIUI10 και κάνεις μία κι έξω. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...