Jump to content

Huawei watch 2


airmanku
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

200 με μεταφορικά κλπ, για λίγες ώρες.

Τσάμπα σε αυτά τα χρήματα για το πληρεστερο ρολοι της αγορας

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

200 με μεταφορικά κλπ, για λίγες ώρες.

Τσάμπα σε αυτά τα χρήματα για το πληρεστερο ρολοι της αγορας

 

Το μόνο που με αποτρέπει είναι το πάχος του και ότι προτιμώ εμφανισιακά το classic από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια νομιζω ειναι καλη δυο μερες με bluetooth .αλλα αυτο που βοηθαει να το εχεις αρκετα στο χερι σου ειναι η πολυ γρήγορη φορτισει που εχει.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει και επίσης εκτός της μπαταρίας πώς είναι σαν smartwatch (αν αφαιρέσουμε τις αθλητικές δραστηριότητες); Είναι ένα από τα υποψήφια που σκέφτομαι να αγοράσω...
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Για μενα overall ειναι το καλύτερο μεχρι στιγμής. Δεν ειναι τοσο smooth οσο το series 3 που ειχα αλλα το + που έχει να το δουλεψεις σαν αυτόνομο το κανει ιδιαίτερο. Σαν smartwatch εχει οτι χρειαζεσαι .σαν ρολοι προπόνησης που παω για τρέξιμο ειναι φοβερα ακριβες και σε αποστάσεις και σε παλμους .η μπαταρια παει 2 μερες αν το εχεις με το κινητο με κλειστα δεδομενα ,gps,wifi...αν το εχεις σαν αυτονομο με αρκετες κλησεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ το παει οριακα.η φορτισει ειναι πολυ πιο γρήγορη απο ολα οσα εχω δοκιμασει . Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Όταν λες το series 3 εννοείς το Huawei Watch 3 (γιατί έχω λίγο καιρό που ασχολούμαι εντατικά με το θέμα, οπότε δε γνωρίζω και πολλά πράγματα). Αυτόνομο να το λειτουργήσεις εννοείς να πάρεις το lte με την κάρτα sim;

Το έχεις καιρό και επίσης το συστήνεις για αγορά, έναντι του galaxy s3 frontier για παράδειγμα; Τέλος, για να μη σε ζαλίζω, έχεις κατεβάσει εφαρμογές και τις χρησιμοποιείς είτε αυτόνομα είτε σε συνεργασία με το κινητό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Όταν λες το series 3 εννοείς το Huawei Watch 3 (γιατί έχω λίγο καιρό που ασχολούμαι εντατικά με το θέμα, οπότε δε γνωρίζω και πολλά πράγματα). Αυτόνομο να το λειτουργήσεις εννοείς να πάρεις το lte με την κάρτα sim;

Το έχεις καιρό και επίσης το συστήνεις για αγορά, έναντι του galaxy s3 frontier για παράδειγμα; Τέλος, για να μη σε ζαλίζω, έχεις κατεβάσει εφαρμογές και τις χρησιμοποιείς είτε αυτόνομα είτε σε συνεργασία με το κινητό;

 

Δεν με ζαλίζεις φιλε μου.οχι series 3 ειναι το apple watch .ναι αυτόνομο εννοώ να εχεις μεσα καρτα sim και να το λειτουργείς χωρις να εχεις το κινητο μαζι σου .το εχω καμια βδομαδα και κατι .το δουλευω με το s9 plus .άμεσος πριν απο αυτο ειχα το samsung gear sport .το θεωρω καλητερο το Huawei παντου εκτος την αυτονομια που εκεινο πήγαινέ σχεδον 3 μερες .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ζαλίζεις φιλε μου.οχι series 3 ειναι το apple watch .ναι αυτόνομο εννοώ να εχεις μεσα καρτα sim και να το λειτουργείς χωρις να εχεις το κινητο μαζι σου .το εχω καμια βδομαδα και κατι .το δουλευω με το s9 plus .άμεσος πριν απο αυτο ειχα το samsung gear sport .το θεωρω καλητερο το Huawei παντου εκτος την αυτονομια που εκεινο πήγαινέ σχεδον 3 μερες .

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Βασικά το βρήκα στο πλαίσιο στα 199 € που είναι χαμηλότερα και από το skroutz. Για να μη δημιουργηθεί κάποιο λάθος, αυτό και αυτό δεν είναι; Βέβαια αυτά είναι με την bluetooth την έκδοση (δε με πολυενδιαφέρει αυτή με τη sim κάρτα). Θέλω να σε ρωτήσω, καθώς είχες και το gear sport, ποιο ήταν μεγαλύτερο στο χέρι σου. Έχω φορέσει και το gear sport και το frontier και πιο πολύ μου άρεσε το frontier στο χέρι μου (πιο μεγάλο μου αρέσει να είναι).

Εγώ θέλω να το χρησιμοποιώ για τις δυνατότητες που έχει στη σύνδεσή του με το τηλέφωνο (άρα πάντα συνδεδεμένο θα το έχω) και όχι για το αθλητικό κομμάτι. Δηλαδή τι κάνεις; Κατεβάσεις apps όπως viber, whatsapp κλπ από το market του wear; Σου το ρωτάω αυτό γιατί ακόμα ουσιαστικά έχω θολή εικόνα στο μυαλό μου πώς λειτουργεί η όλη φάση

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Βασικά το βρήκα στο πλαίσιο στα 199 € που είναι χαμηλότερα και από το skroutz. Για να μη δημιουργηθεί κάποιο λάθος, αυτό και αυτό δεν είναι; Βέβαια αυτά είναι με την bluetooth την έκδοση (δε με πολυενδιαφέρει αυτή με τη sim κάρτα). Θέλω να σε ρωτήσω, καθώς είχες και το gear sport, ποιο ήταν μεγαλύτερο στο χέρι σου. Έχω φορέσει και το gear sport και το frontier και πιο πολύ μου άρεσε το frontier στο χέρι μου (πιο μεγάλο μου αρέσει να είναι).

Εγώ θέλω να το χρησιμοποιώ για τις δυνατότητες που έχει στη σύνδεσή του με το τηλέφωνο (άρα πάντα συνδεδεμένο θα το έχω) και όχι για το αθλητικό κομμάτι. Δηλαδή τι κάνεις; Κατεβάσεις apps όπως viber, whatsapp κλπ από το market του wear; Σου το ρωτάω αυτό γιατί ακόμα ουσιαστικά έχω θολή εικόνα στο μυαλό μου πώς λειτουργεί η όλη φάση

Σε μεγεθος ειναι περιπου σαν το frontier στο χερι .ναι κατεβαζεις τα app που σε ενδιαφερουν .αλλα αν θες δες καπιο βιντεο στο youtube για την λειτουργία τους .πιστευω θα μεινεις ικανοποιημένος. Αν και εγω προτίμησα την 4gέκδοση νομιζω ειναι ιδια στις λειτουργίες. Φυσικα τα πιο πολλα βιντεο που θα δεις στο YouTube τρεχουν την 2.0 εκδοση αντροιντ .τωρα εχει παρει 2.1 που ειναι ακομα καλύτερή.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σε μεγεθος ειναι περιπου σαν το frontier στο χερι .ναι κατεβαζεις τα app που σε ενδιαφερουν .αλλα αν θες δες καπιο βιντεο στο youtube για την λειτουργία τους .πιστευω θα μεινεις ικανοποιημένος. Αν και εγω προτίμησα την 4gέκδοση νομιζω ειναι ιδια στις λειτουργίες. Φυσικα τα πιο πολλα βιντεο που θα δεις στο YouTube τρεχουν την 2.0 εκδοση αντροιντ .τωρα εχει παρει 2.1 που ειναι ακομα καλύτερή.

Με δελεάζεις πολύ (με την καλή έννοια). Βασικά είδα ένα vs βιντεάκι με το frontier, πιο πολύ για να συγκρίνω το μέγεθος και ήταν μια χαρά, δεν είχαν διαφορά. Λουράκια να υποθέσω ότι αλλάζουν και κάπου νομίζω είδα για 20mm; Αυτά που σου έδειξα στο link, αυτά δεν είναι; Επιμένω γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο να τα έχει πιο φθηνά το πλαίσιο από το skroutz. Τώρα πρέπει να βγω έξω αλλά θα κοιτάξω μερικά βιντεάκια μόλις επιστρέψω. Όπως και να έχει, το βλέπω πιο κοντά στην τελική μου επιλογή η οποία θα γίνει σε περίπου μία εβδομάδα, ίσως και νωρίτερα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα ειναι απο το λινκ .προσεχε ομως το δευτερο λινκ λεει οτι ειναι εκθεσιακα κοματια .λουρακια αν μπορεις να πάρεις απο ebay εχει απειρα και τζαμπα .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ωχ δεν το είχα δει ότι στο δεύτερο έλεγε εκθεσιακό κομμάτι, εκτός και αν το έβγαλε τώρα ότι είναι εκθεσιακό. Αν αποφασίσω αυτό, θα κοιτάξω μετά στο skroutz.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του μοντέλου LTE εδώ κι ένα μήνα. Αυστηρά υπό 3 πρoϋποθέσεις (για μένα) μπορώ να πω: 'ΠΕΤΑΞΑ' ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΦΛΑ!!! 1) καιρό τώρα αναρωτιόμουν πόσες φορές χρειάστηκα την κάμερα στην καθημερινότητά μου, 2) περιόρισα τα social media στο ελάχιστο και κυρίως στο σπίτι και 3) δεν μιλώ με τις ώρες στο τηλέφωνο με την 'παντόφλα' στο κεφάλι!

 

Αλήθεια σας λέω, νιώθω ότι απελευθερώθηκα κατά κάποιο τρόπο χωρίς να χάνω την επικοινωνία (με το απαραίτητο bt handsfree)! Συν, η συσκευή προέκυψε αξιόλογη και στο fitness!

 

Όποιος δεν ενοχλείται και από την καθημερινή φόρτιση (λες και φορτίζω αραιότερα την παντόφλα) δεν νομίζω ότι γυρίζει πίσω. Προσωπικά, νομίζω ότι το προσωπικό μου setup επικοινωνίας θα παγιωθεί σε wearable για τις καθημερινές εξόδους μαζί με ένα phablet-σταθμό κυρίως σε σπίτι-ταξίδια.

 

ΥΓ - Το πείραμα με το Huawei watch 2 LTE ως αυτόνομη συσκευή πέτυχε. Παρόλα αυτά, τη φωνητική αναγνώριση στα ελληνικά, την περιστρεφόμενη κορώνα της Samsung, τη μεγαλύτερη σύγκλιση των εφαρμογών Android-Gooogle Wear και τη μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας πολύ θα τα ήθελα.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του μοντέλου LTE εδώ κι ένα μήνα. Αυστηρά υπό 3 πρoϋποθέσεις (για μένα) μπορώ να πω: 'ΠΕΤΑΞΑ' ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΦΛΑ!!! 1) καιρό τώρα αναρωτιόμουν πόσες φορές χρειάστηκα την κάμερα στην καθημερινότητά μου, 2) περιόρισα τα social media στο ελάχιστο και κυρίως στο σπίτι και 3) δεν μιλώ με τις ώρες στο τηλέφωνο με την 'παντόφλα' στο κεφάλι!

 

Αλήθεια σας λέω, νιώθω ότι απελευθερώθηκα κατά κάποιο τρόπο χωρίς να χάνω την επικοινωνία (με το απαραίτητο bt handsfree)! Συν, η συσκευή προέκυψε αξιόλογη και στο fitness!

 

Όποιος δεν ενοχλείται και από την καθημερινή φόρτιση (λες και φορτίζω αραιότερα την παντόφλα) δεν νομίζω ότι γυρίζει πίσω. Προσωπικά, νομίζω ότι το προσωπικό μου setup επικοινωνίας θα παγιωθεί σε wearable για τις καθημερινές εξόδους μαζί με ένα phablet-σταθμό κυρίως σε σπίτι-ταξίδια.

 

ΥΓ - Το πείραμα με το Huawei watch 2 LTE ως αυτόνομη συσκευή πέτυχε. Παρόλα αυτά, τη φωνητική αναγνώριση στα ελληνικά, την περιστρεφόμενη κορώνα της Samsung, τη μεγαλύτερη σύγκλιση των εφαρμογών Android-Gooogle Wear και τη μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας πολύ θα τα ήθελα.

 

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και για μένα. Η υπόθεση "βγαίνω από το σπίτι χωρίς να κουβαλάω ένα μπογο" είναι εντελώς απελευθερωτικη. Μέχρι να δούμε esim και smartwatch από τα ελληνικά δίκτυα έχουμε ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και για μένα. Η υπόθεση "βγαίνω από το σπίτι χωρίς να κουβαλάω ένα μπογο" είναι εντελώς απελευθερωτικη. Μέχρι να δούμε esim και smartwatch από τα ελληνικά δίκτυα έχουμε ακόμα...

 

Συμφωνω και γω με τους προλαλήσαντες:)

Μου ειπε φιλος απο γερμανια οτι εχει esim αλλα εχουν και τσουχτερο πάγιο για την esim.για να δουμε οταν θα ειναι έτοιμοι εδω ποσο θα το κοστολογισουν.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μην παραλειπετε να κανετε κι ενα request για την ελληνικη γλωσσα (φωνητικη και πληκτρολογιο, οπως ειχαμε μαθει στις παλιες εκδοσεις του ANDROIDWEAR), μεσω απο τη σχετικη φορμα της εφαρμογης της Google. Ειναι απο τα σημαντικοτερα μειον αυτων των ρολογιων (και το γμτ της υποθεησης ειναι οτι ειχαμε καλομαθει αυτα να ειναι δεδομενα, μεχρι που στη 2αρα εκδοση τα γκρεμισαν ολα) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του μοντέλου LTE. Κατέληξα στην αγορά αυτή (smartwatch) απορρίπτοντας την αγορά ενός sportwatch (Garmin - Fenix 5) για δύο βασικούς λόγους, στις δραστηριότητες μου να αφήσω πίσω κινητό και πορτοφόλι! Υπέθεσα λοιπόν ότι η τεχνολογία nfc σε μια τέτοια υλοποίηση (ρολόι) θα ήταν διαθέσιμη και στη χώρα μας, καθώς επίσης και η παροχή μιας δεύτερης sim θα ήταν κάτι αυτονόητο από την πλευρά των παρόχων (Vodafone). υπέθετα όμως χωρίς τον ξενοδόχο αφενός γιατί στη χώρα μας δεν μπορούμε να κάνουμε ανέπαφες συναλλαγές τέτοιου τύπου μέσω ρολογιού,αφετέρου γιατί είμαι κάτοχος καρτοσυμβολέου και η Vodafone δεν εκδίδει δεύτερη sim για κατροσυμβόλεα. Επίσης το GPS του κάπου κάπου μου τα χαλάει καθώς με εμφανίζει να περνάω μέσα από οικοδομικά τετράγωνα και όχι περιμετρικά αυτών. Έπρεπε λοιπόν να το είχα ψάξει λίγο καλύτερα. Μακάρι να κάνω κάπου λάθος ή να έχω κάποια εναλλακτική. Κατά τ' άλλα το ρολόι είναι κουκλί, ελαφρύ και με έχει βολέψει για όλα τα υπόλοιπα (ειδοποιήσεις, viber, κλπ).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελευταία μου κανει ενα 2 κουλά .πρωτον οτι face και να εχω σε καποια φαση μεσα στην μερα μου το γυρναει στο αρχικο του .και δευτερον ενω το εχω απάντηση στις κλήσης απο ρολοι μου το γυρναει απαντήσει απο το κινητο .αν το κανω επανεκκίνηση στρώνει.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα και χρονια πολλα .

το 2.2 το πήρατε ;σημερα τυχαια ειδα το version και ελεγε 2.2

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου κανει ενα 2 κουλά .πρωτον οτι face και να εχω σε καποια φαση μεσα στην μερα μου το γυρναει στο αρχικο του .και δευτερον ενω το εχω απάντηση στις κλήσης απο ρολοι μου το γυρναει απαντήσει απο το κινητο .αν το κανω επανεκκίνηση στρώνει.

Εμένα μου κάνει τέτοια σκαλώματα όταν πέφτει η μπαταρία <15% και απενεργοποιεί αυτόματα το modem. Αν το φορτίσω νωρίτερα δεν κολλάει πουθενά.

 

Καλημερα και χρονια πολλα .

το 2.2 το πήρατε ;σημερα τυχαια ειδα το version και ελεγε 2.2

Χρόνια πολλά. Το έχω κι εγώ. Πρέπει να το έδωσαν εδώ και καμιά εβδομάδα.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει τέτοια σκαλώματα όταν πέφτει η μπαταρία <15% και απενεργοποιεί αυτόματα το modem. Αν το φορτίσω νωρίτερα δεν κολλάει πουθενά.

 

 

Χρόνια πολλά. Το έχω κι εγώ. Πρέπει να το έδωσαν εδώ και καμιά εβδομάδα.

 

Ωραια ωραια ουτε που το καταλαβα ποτε το εκανε :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Έχω το εξής πρόβλημα: οι επαφές μου, όπως εμφανίζονται στο ρολόι, εμφανίζουν μόνο το όνομα, με συνέπεια να ψάχνω τους Γιάννηδες και τους Κώστηδες πέντε πέντε για να πετύχω τον σωστό! Προσπάθησα από το κινητό να κάνω ταξινόμηση ανά επίθετο, αλλά δεν βοήθησε. Ούτε βρήκα κάτι στο Wear OS. Καμιά ιδέα;

 

Επίσης: Η καταγραφή ύπνου από την 1η Ιανουαρίου δεν μου δείχνει την ανάλυση που έκανε με τους βιοδείκτες του Harvard. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο;

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...