Jump to content

Huawei watch 2


airmanku
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται έχοντας μια εβδομάδα το συγκεκριμένο εργαλείο και μένοντας σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος, είπα να αρχίσω ένα θέμα πέριξ του ρολογιού, γιατί είδα ότι δεν υπάρχει! Πολλοί φίλοι έχουν γράψει για το ρολόι στο θέμα του πρώτου ρολογιού, αλλά καλύτερα να μαζευτούμε εδώ πιστεύω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να αρχίσω με δύο τρείς απορίες,

Έχοντας το σονυ 3 πριν και με wear 1, είδα κάποιες διαφορές που δεν μου άρεσαν πχ, μπορεί να μην υποστήριζε Ελληνικά αλλά σε μηνύματα βιμπερ μεσετζερ του μιλούσα και απαντούσα κανονικά σε ελληνικά, έχω δεν το έχω βρει ακόμα, εάν γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε!

-Εάν γνωρίζουμε καμία εφαρμογή τα στήνω το κινητό κάπου κ να πατάω Εγώ οπότε θέλω να τραβάει βίντεο;

Ευχαριστώ

-Το Sony είχε να δείχνει συνέχεια την ώρα χωρίς φως,κ τη μέρα μπορούσες να δεις την ώρα αλλά το βράδυ όχι, γιατί τώρα το Huawei εάν αφήσεις την οθόνη ανοιχτή φωταει ;-) συνέχεια κ το βράδυ είμαι σαν πυγολαμπηδα!

Edited by airmanku
Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω παραγγείλει και το περιμένω τις επόμενες ημέρες. Η οθόνη είναι oled; Το μαύρο είναι πραγματικά μαυρο; Ρωτάω γιατί είχα στο παρελθόν το lg urbane 2 και η οθόνη ήταν λίγο μάπα σε αυτό τον τομέα. Έχεις το LTE version; Από μπαταρία τι λέει με LTE ανοιχτό;

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα δεν το δουλεύω αλλά με όλα ανοιχτά WiFi Bluetooth gps κ ανοιχτή οθόνη στο μισό της μέρας το βράδυ το απενεργοποιω βγάζω δύο μέρες σχεδόν. Η οθόνη είναι μαύρη δεν έχω διαπιστώσει κάτι
Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Το αγόρασα και εγώ πριν λίγες μέρες και εχω φάει μεγάλη απογοήτευση που δεν μπορείς να απαντήσεις με φωνητική ομιλία στα ελληνικά στο messenger πχ. Πριν ειχα το moto 360 με android 1.κατι και υποστήριζε ελληνική φωνητική αναγνώριση και εγραφε ότι ελεγα. Τι πάθανε και το αφαίρεσαν?? Τι λύση έχουμε αφου δεν υπάρχει? αλλο πληκτρολόγιο που να έχει ελληνική υποστήριξη στο android wear! Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα! Το αγόρασα και εγώ πριν λίγες μέρες και εχω φάει μεγάλη απογοήτευση που δεν μπορείς να απαντήσεις με φωνητική ομιλία στα ελληνικά στο messenger πχ. Πριν ειχα το moto 360 με android 1.κατι και υποστήριζε ελληνική φωνητική αναγνώριση και εγραφε ότι ελεγα. Τι πάθανε και το αφαίρεσαν?? Τι λύση έχουμε αφου δεν υπάρχει? αλλο πληκτρολόγιο που να έχει ελληνική υποστήριξη στο android wear!

 

Παιδια, μπειτε στο androidwear help&feedback (στην εφαρμογη) και αφηστε ενα σχολιο για ελληνικη φωνητικη πληκτρολογηση και πληκτρολογιο, μπας και φιλοτιμηθουν να το δωσουν σε επομενη αναβαθμιση. Αν δε δουν μεγαλο ογκο μηνυματων απο Ελληνες, δε θα δραστηριοποιηθουν, οποτε καντε ενα κοπο να αφησετε μηνυμα...

Για την ωρα, μονο το Wear keyboard υποστηριζει ελληνικα (εχω αγορασει ολη τη γκαμα εφαρμογων της εταιριας, καμια δεκαρια εφαρμογες στα 10 ευρω - αξιζει τον κοπο)...

Link to comment
Share on other sites

Οκ τ ο έκανα. Ποιο εννοείς εσύ γιατί έχω βρει και εγώ ένα από play store που έχει ελληνικά αλλά όχι πολύ καλο

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Οκ τ ο έκανα. Ποιο εννοείς εσύ γιατί έχω βρει και εγώ ένα από play store που έχει ελληνικά αλλά όχι πολύ καλο

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ένα είναι όλο κι όλο με υποστήριξη ελληνικών, το ίδιο θα λέμε

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appfour.wearkeyboard

Ναι δεν είναι καλή υλοποίηση, αλλά δεν έχουμε άλλη επιλογή για την ωρα, δυστυχως...

Btw, έχοντας αλλάξει τα περισσότερα smartwatches της αγοράς, μόνο το huawei watch 2 με βόλεψε τόσο πολύ (στη 4g εκδοχή του)

Καλή αυτονομία για Androidwear, πλήρες σε χαρακτηριστικα κι ελαφρύ... Μια φωνητική πληκτρολόγηση μας λείπει μόνο... :(

Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι όλο κι όλο με υποστήριξη ελληνικών, το ίδιο θα λέμε

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appfour.wearkeyboard

Ναι δεν είναι καλή υλοποίηση, αλλά δεν έχουμε άλλη επιλογή για την ωρα, δυστυχως...

Btw, έχοντας αλλάξει τα περισσότερα smartwatches της αγοράς, μόνο το huawei watch 2 με βόλεψε τόσο πολύ (στη 4g εκδοχή του)

Καλή αυτονομία για Androidwear, πλήρες σε χαρακτηριστικα κι ελαφρύ... Μια φωνητική πληκτρολόγηση μας λείπει μόνο... :(

Όντως αυτό έχω και εγώ. Είναι Απαράδεκτοι που δεν υποστηρίζουν ελληνική πληκτρολόγηση ενώ στο Moto 360 πριν το Google Assistant to Google Voice το υποστήριζε μία χαρά. Αντί να τα καλύτερευουν τα κάνουνε πιο δύσκολα και δεν έχουμε μόνο εμείς παράπονα για την Ελληνική γλώσσα απ ότι ειδα υπάρχουν και άλλοι για άλλες γλώσσες από όλο τον κόσμο και αυτό το δημιούργησε που βγάλανε το google voice που είχε το android wear 1.4 και βάλανε το google assistant

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό έχω και εγώ. Είναι Απαράδεκτοι που δεν υποστηρίζουν ελληνική πληκτρολόγηση ενώ στο Moto 360 πριν το Google Assistant to Google Voice το υποστήριζε μία χαρά. Αντί να τα καλύτερευουν τα κάνουνε πιο δύσκολα και δεν έχουμε μόνο εμείς παράπονα για την Ελληνική γλώσσα απ ότι ειδα υπάρχουν και άλλοι για άλλες γλώσσες από όλο τον κόσμο και αυτό το δημιούργησε που βγάλανε το google voice που είχε το android wear 1.4 και βάλανε το google assistant

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως. Υποστήριζαν μια χαρά τα ελληνικά και τα έκαναν μαντάρα με τη v2. 0

Ναι εννοείται πως λείπουν κι άλλες γλώσσες πλην των ελληνικών. Και στην ορεο προστέθηκαν μόνο 7 νέες γλώσσες.

Ελπίζω να λογικευτουν και να υποστηρίξουν και πάλι όλες τις γλώσσες, όπως και στο παρελθόν....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

Σήμερα το πρωί βρήκα ενα μήνυμα στο ρόλοι να εγκαταστήσω την εφαρμογή sleep mode ,

έχει έλθει και σε κάποιον από σας αυτή η εφαρμογή ?

ευχαριστω

ewsd
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μάλλον έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή που έχεις στο κινητό σου και το wear OS σου πρότεινε να την εγκαταστήσεις και στο ρολόι...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
αξίζει το ρολοι σε lte version ?ειναι το μονο που βλεπω εδω με αυτην την υποστηρίξει .δουλεύει οπως πρεπει σαν αυτόνομο σωστα ?ευχαριστω
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει πλέον η αγορά τους από την στηγμη που έρχεται το 3 με αυτονομία της προκοπής επιτέλους (από ότι είδα έχει αυτονομία καθος δεν έχει τον καρκίνο που λέγεται wear os)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει πλέον η αγορά τους από την στηγμη που έρχεται το 3 με αυτονομία της προκοπής επιτέλους (από ότι είδα έχει αυτονομία καθος δεν έχει τον καρκίνο που λέγεται wear os)

 

Δεν το ήξερα ότι βγαίνει το 3 .αραγε θα αργήσει ;θα εχει νάνο σιμ η μόνο esim και έτσι δεν θα δουλεύει σαν αυτόνομο πάλι εδώ ;

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι βγαίνει το 3 .αραγε θα αργήσει ;θα εχει νάνο σιμ η μόνο esim και έτσι δεν θα δουλεύει σαν αυτόνομο πάλι εδώ ;
Για 4g δεν άκουσα κάτι (παίζει και να μην έχει)
Link to comment
Share on other sites

Για 4g δεν άκουσα κάτι (παίζει και να μην έχει)

 

οκ ευχαριστω :)θελω να κανω το επομενο βημα στα smartwatch και να εχω και την γραμμή μου μαζι οποτε βγαίνω για κανενα τρέξιμο αλλα απο οτι βλεπω ειναι νωρις ακομα .θα παω μάλλον στην σίγουρη για μενα λυση(galaxy sport) προς το παρον και του χρονου βλεπουμε .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήρθε και το wear os 2.1 update για Huawei watch 2 4g

Παρα πολύ καλή έκδοση από τη Google

Εξακολουθώ να απολαμβάνω αυτό το ρολόι όσο κανένα άλλο (κι έχω δοκιμάσει τα περισσότερα)

Ειδικά η δυνατότητα να αφήνεις το κινητό σπίτι και να πας γυμναστήριο, για τρέξιμο ή για μια βραδινή έξοδο είναι μοναδική

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το wear os 2.1 update για Huawei watch 2 4g

Παρα πολύ καλή έκδοση από τη Google

Εξακολουθώ να απολαμβάνω αυτό το ρολόι όσο κανένα άλλο (κι έχω δοκιμάσει τα περισσότερα)

Ειδικά η δυνατότητα να αφήνεις το κινητό σπίτι και να πας γυμναστήριο, για τρέξιμο ή για μια βραδινή έξοδο είναι μοναδική

 

Βαγγελη δουλεύει σωστα το ρολοι για κλησεις σαν αυτονομο .;γενικος σαν ρολοι αν το συγκρίνουμε με ενα samsung s3 η samsung watch ποσο κοντα ειναι ; θελω και γω αυτονομο περιμενω να παρω οταν βγουν με esim αλλα βλεπω να αργούμε.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη δουλεύει σωστα το ρολοι για κλησεις σαν αυτονομο .;γενικος σαν ρολοι αν το συγκρίνουμε με ενα samsung s3 η samsung watch ποσο κοντα ειναι ; θελω και γω αυτονομο περιμενω να παρω οταν βγουν με esim αλλα βλεπω να αργούμε.
Την έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και το κάνανε πολύ καλύτερο επιτελους! Το νεο ρολόι μαλον είναι το huawei gt το οποίο δεν φοράει android wear το οποίο είναι ΑΚΥΡΟ για μένα. Έχω το μοντέλο με την σιμ και στις κλήσεις είναι πολύ καλό με αυτή και χωρίς αυτή μέσω κινητού.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη δουλεύει σωστα το ρολοι για κλησεις σαν αυτονομο .;γενικος σαν ρολοι αν το συγκρίνουμε με ενα samsung s3 η samsung watch ποσο κοντα ειναι ; θελω και γω αυτονομο περιμενω να παρω οταν βγουν με esim αλλα βλεπω να αργούμε.

 

Ναι φυσικά, άψογα δουλεύει

Είναι τελείως διαφορετική φιλοσοφία το wear os από το tizen. Όλα είναι θέμα προτιμήσεων

Εμένα με καλύπτει περισσότερο το wear os, καθώς μου δίνει δυνατότητα χρήσης σαν τηλέφωνο, διαθέτει περισσότερες και πιο χρήσιμες εφαρμογές στο playstore, και το Huawei watch 2 είναι πολύ βολικό κι ελαφρύ

Λάβε υπόψη σου πώς θες καθημερινή φόρτιση αν κάνεις βαριά χρήση, σε BT Mode, ενώ σαν τηλέφωνο ή καθημερινή φόρτιση είναι επιβεβλημένη

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα .πρωτες εντυπώσεις πολυ θετικες. Ομορφο και ελαφρύ. Αρκετα γρήγορο και φαινεται να παει καλα με το s9 plus. Περισσότερα σε λιγες μερες οταν το δουλεψω αρκετα .Ευχαριστώ Βαγγέλη για το ρολογακι :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα .πρωτες εντυπώσεις πολυ θετικες. Ομορφο και ελαφρύ. Αρκετα γρήγορο και φαινεται να παει καλα με το s9 plus. Περισσότερα σε λιγες μερες οταν το δουλεψω αρκετα .Ευχαριστώ Βαγγέλη για το ρολογακι :)

 

Καλοριζικο Γιαννη! Εγω δεν το αλλαζω μεχρι να βγουν νεα ρολογια το 2019, με τον 3100 και φυσικα υποστηριξη για καρτα sim...

ΥΓ Tip σημαντικο.

Ψαξε στις ρυθμισεις να απενεργοποιησεις το "Ok google detection". το ρολογακι θα μεταμορφωθει και θα "πεταξει" απο πανω του το lag που βλεπεις τωρα οταν κινεισαι στα μενου (ειναι ενεργη η ρυθμιση αυτη, by default).

Επισης, μην παραλειψεις να ενεργοποιησεις τη ρυθμιση, που σου επιτρεπει να απαντας απο το ρολοι σου τις κλησεις που λαμβανεις στο κινητο (οταν το εχεις συνδεδεμενο με ΒΤ). Ουτε αυτη ειναι ενεργη by default...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Γιαννη! Εγω δεν το αλλαζω μεχρι να βγουν νεα ρολογια το 2019, με τον 3100 και φυσικα υποστηριξη για καρτα sim...

ΥΓ Tip σημαντικο.

Ψαξε στις ρυθμισεις να απενεργοποιησεις το "Ok google detection". το ρολογακι θα μεταμορφωθει και θα "πεταξει" απο πανω του το lag που βλεπεις τωρα οταν κινεισαι στα μενου (ειναι ενεργη η ρυθμιση αυτη, by default).

Επισης, μην παραλειψεις να ενεργοποιησεις τη ρυθμιση, που σου επιτρεπει να απαντας απο το ρολοι σου τις κλησεις που λαμβανεις στο κινητο (οταν το εχεις συνδεδεμενο με ΒΤ). Ουτε αυτη ειναι ενεργη by default...

Το δευτερο ψάχνω να το βρω που ειναιιιιι;

Κατά τα αλλα το ρολοι οπως μου τα ειπες .τα σπάει. Προπόνηση το καλύτερο ρολοι που εχω δοκιμασει σε ακριβεια μετρήσεων και παλμών! Και μονο που φευγεις για τρεξιμο και εχεις το 4g μαζι μεγαλο θεμα για μενα .η μπαταρια χωρις το 4g ειναι δυο μερες .με 4g αν το λιωσεις ειναι απο το πρωι μεχρι αργα το βραδυ .τερμα ευχαριστημένος μεχρι τωρα :)

Edit το βρηκα ειναι μεσα στις ρυθμισεις bluetooth.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο ψάχνω να το βρω που ειναιιιιι;

Κατά τα αλλα το ρολοι οπως μου τα ειπες .τα σπάει. Προπόνηση το καλύτερο ρολοι που εχω δοκιμασει σε ακριβεια μετρήσεων και παλμών! Και μονο που φευγεις για τρεξιμο και εχεις το 4g μαζι μεγαλο θεμα για μενα .η μπαταρια χωρις το 4g ειναι δυο μερες .με 4g αν το λιωσεις ειναι απο το πρωι μεχρι αργα το βραδυ .τερμα ευχαριστημένος μεχρι τωρα :)

Edit το βρηκα ειναι μεσα στις ρυθμισεις bluetooth.

Ε ναι. Μακραν το πληρεστερο ρολοϊ ακομα και σημερα. Αν δεν βγαλουν άλλο σοβαρο με αυτονομη καρτα σιμ, δεν κουναω ρουπι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...