Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αρχές Νοεμβρίου 4-11 είχα διαβάσει ότι θα προκύψει η stable 11, είδωμεν...

 

Για πάμε αν και είναι βασισμένo σε Android 9 :(

https://ibb.co/1zFXYYD

 

Έφθασε!!! MIUI 11.0.3.0.PC σε OTA

την κατεβάζω , για να δούμε τι θα δούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Global & face unlock γιοκ, μόνο σε dev από το Ελληνικό club...

 

Τι είναι dev , αν και φοβάμαι να το πειράξω .

Link to comment
Share on other sites

Developer rom που βασίζεται σε china+eu rom. Για να την περάσεις πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader κάνοντας το σχετικό αίτημα στην xiaomi, με χρόνο αναμονής συνήθως 3 μέρες. Στην συνέχεια θα εγκαταστήσεις το twrp, και μέσω αυτού την rom της επιλογής σου. Αν θες μπορείς να γίνεις και root για επιπλέον δυνατότητες, όπως εγκατάσταση google camera κ.λ.π.

 

Αν δεν έχεις ασχοληθεί, θα χρειαστείς αρκετό διάβασμα και κάμποση βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Developer rom που βασίζεται σε china+eu rom. Για να την περάσεις πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader κάνοντας το σχετικό αίτημα στην xiaomi, με χρόνο αναμονής συνήθως 3 μέρες. Στην συνέχεια θα εγκαταστήσεις το twrp, και μέσω αυτού την rom της επιλογής σου. Αν θες μπορείς να γίνεις και root για επιπλέον δυνατότητες, όπως εγκατάσταση google camera κ.λ.π.

 

Αν δεν έχεις ασχοληθεί, θα χρειαστείς αρκετό διάβασμα και κάμποση βοήθεια...

Νομίζω εχω ξεκλειδώσει τον bootloader αν θυμάμαι καλά, Πώς θα το ελέγξω?

Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες με τα βήματα που πρέπει να κάνεις για twrp κλπ?

Το παλιό κινητό dooge x5pro το είχα κάνει root με link2sd αλλά τελικά κρασάριζε και δεν κατάφερα να το επαναφέρω σε unroot .

Πάραυτα σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

miui 11 πλέον, το έχω λατρέψει το κινητάκι...

 

Για το face unlock να κάνεις root? είναι τόσο σημαντικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread.

Εχω παραγγείλει νέα μπαταρία, γιατί η παλιά τα φτυσε. Σε αντίθεση με την ματσακωνιά που έκανα στο προηγούμενο τηλ και άλλαξα μπαταρία (Redmi note 3) , τώρα το καπάκι κολλάει με κόλλα. Και άντε το ανοίγεις. Πως το κλείνεις ; Ποια είναι η κατάλληλη κόλλα να χρησιμοποιήσεις για να το ξανακλείσεις ; Εχει κανείς εμπειρία ή μήπως να βρώ κανα μαστορομάγαζο να μου αλλάξουν εκείνοι ;

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε ερθει η miui 11 και τωρα μου δειχνει παλι την παλαιοτερη miui v10.4.2.0 και η 11 χαθηκε

Γνωριζει καποιος γιατι;

Κάνε επανεκκίνηση και μετά ξανά έλεγχο για ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

@tasos_v για ξεκλείδωμα bootloader, root κ.λ.π. καλύτερα να κοιτάξεις στο ελληνικό club. Εκεί θα βρεις και τις τελευταίες rom. Φοράω την miui 11 xtrv stable και πάει σφαίρα, με καλή μπαταρία: βγάζω άνετα 1,5 μέρα με ελαφριά/μέτρια χρήση, λίγο σερφάρισμα, ομιλία και κανένα παιχνιδάκι online, με συσκευή που κλείνει 2 χρόνια τον Φεβρουάριο...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Νομίζω ότι το έχω κάνει και ο bootloader [ρέπει να είναι ξεκλείδωτος.

Με ποίο τρόπο μπορώ να το ελέγξω αν πράγματι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader ή όχι???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Νομίζω ότι το έχω κάνει και ο bootloader [ρέπει να είναι ξεκλείδωτος.

Με ποίο τρόπο μπορώ να το ελέγξω αν πράγματι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader ή όχι???

 

Και σε μια επανεκκίνηση αν κάνεις την ώρα που ανοίγει λέει κάτω bootloader unlock.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και σε μια επανεκκίνηση αν κάνεις την ώρα που ανοίγει λέει κάτω bootloader unlock.

 

Γράφει σκέτο :unlocked:

Μήπως υποδηλώνει SIM unlocked.

 

Κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Γράφει σκέτο :unlocked:

Μήπως υποδηλώνει SIM unlocked.

 

Κάποιος άλλος τρόπος?

 

Καμία σχέση με την Sim στην επανεκκίνηση, ο bootloader σου λέει είναι ξεκλείδωτος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με την Sim στην επανεκκίνηση, ο bootloader σου λέει είναι ξεκλείδωτος.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και καλό μήνα! Έχω το note 3 εδώ και 6 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας. Μετά από μια αναβάθμιση που ήρθε πριν την 11 πέφτει πολύ η φωτεινότητα στο αυτόματο σε σκοτεινό περιβάλλον. Αυτό συνεχίζεται και στην 11 και είναι ενοχλητικό γιατί καθε φορά αναγκάζομαι να την ανεβάζω εγώ. Αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...