Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο πιο γρήγορο, αλλά μπορεί να είναι και η καθαρή εγκατάσταση. Ίδια μπαταρία, πιο σύγχρονα γραφικά και καλύτερο tray εφαρμογών συχνής χρήσης. Όλα αυτά με την xtrv dev της Ελληνικής κοινότητας. Το api2 ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένο αν ενδιαφέρεσαι για gcam, οπότε θες root και ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Διέρρευσε ήδη κατά λάθος και κάποιος την έχει ανεβάσει στο telegram group, αλλά είναι CN raw. Απ' ότι λένε δουλεύει μια χαρά... Επίσης υπάρχει και pixel experience android 10 στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείς την λειτουργία macro στην κάμερα?

Δλδ για να φωτογραφίσω μικρό αντικείμενο με λεπτομέρειες απο κοντά σε απόσταση 10-15 cm απο τον φακό.

Προσπαθώ αλλά το βγάζει θολό

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο γρήγορο, αλλά μπορεί να είναι και η καθαρή εγκατάσταση. Ίδια μπαταρία, πιο σύγχρονα γραφικά και καλύτερο tray εφαρμογών συχνής χρήσης. Όλα αυτά με την xtrv dev της Ελληνικής κοινότητας. Το api2 ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένο αν ενδιαφέρεσαι για gcam, οπότε θες root και ενεργοποίηση.

 

Α οκ. Εγώ αναφερόμουν στην Global Stable (10.4.2.0). Όπως και να έχει την πέρασα. Διαφορές ιδιαίτερες δεν είδα, μόνο στην κάμερα κάποιες επιλογές. Αναμένω να δω στην μπαταρία.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος Mi note 3 έδωσα την μπαταρία σε έναν φίλο γιατί του είχε φουσκωσει. Εμένα το κινητό έκαψε πλακέτα και τώρα μου έχουν μείνει άθικτα η οθόνη με το πλαίσιο. Το συμπέρασμα είναι ότι και άλλος ένας φίλος που έχει και αυτός Mi Note 3 μου ανέφερε πρόβλημα με την αυτονομία της μπαταρίας. Νομίζω ότι έχει αρχίσει να πονάει στην μπαταρία σε όσους το έχετε. Έχει χάσει από το αρχικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το Νοέμβρη του 2017 πήρα το κινητό.

Άνοιξα και το παρών thread.

Αυτή τη στιγμή μου ήρθε αναβάθμιση για 10.4.2.0 για να δούμε τι θα γίνει!

Το κινητό το έχω πάντα φορτωμένο, έχω κάμερες-συναγερμό σπίτι-μαγαζί, πάντα έχει στο background resident εφαρμογές.

Η μπαταρία έχει πέσει φυσικά, μου βγάζει όμως τη μέρα.

Σε όλα μου τα χρόνια είναι το κινητό που έχω ευχαριστηθεί περισσότερο από όλα όσα είχα, και δεν έχω καθόλου urge to update.

Ίσως ένας υπερευρυγώνιος φακός θα μου ήταν χρήσιμος, αλλά αν δεν πάθει κάτι το mi note 3 δε πρόκειται να πάρω άλλο.

Θα το λιώσω.

Τιλ ντεθ ντου ας παρτ.

 

150 ευρώ το δίνουν τώρα? Να πάρω ένα ακόμα να το βάλω στη βιτρίνα μαζί με τα κρύσταλλα να το βλέπω!

 

Well done xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έχω από τον Μάρτιο του '18, στα 160€ που βρίσκεις το 128gb σοβαρά το σκέπτομαι να πάρω ένα για όταν τα φτύσει η μπαταρία του "παλιού" - προς το παρόν είμαι μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως πολυ δυνατο το κινητακι μας, και γω το εχω φορτωμενο και δεν εχει κανενα θεματακι. εχω βαλει και το dark mode και ολα κομπλε. και ναι θα παρει miui11 global stable τελος οκτωβρη

 

ερωτηση, εχει ενεργοπιοησει κανεις face unlock?

Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως πολυ δυνατο το κινητακι μας, και γω το εχω φορτωμενο και δεν εχει κανενα θεματακι. εχω βαλει και το dark mode και ολα κομπλε. και ναι θα παρει miui11 global stable τελος οκτωβρη

 

ερωτηση, εχει ενεργοπιοησει κανεις face unlock?

 

Πως εχεις dark mode?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Προβολή->Σκοτεινή λειτουργία, και την ρυθμίζεις όπως σε βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος και νήματος αλλά μια που αναφερθήκατε στην τιμή που παίζει, υπάρχει κάποιο site που θα μπορούσα να παραγγείλω το 128αρι, αποφεύγοντας το τελωνείο;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ξεκλείδωτο bootloader μπορεί από χθες να κατεβάσει και να εγκαταστήσει την πρώτη miui 11 από το Ελληνικό club. Νέα αισθητική και κάποια επιπλέον features, πολύ γρήγορη και σταθερή. Η μπαταρία μου φαίνεται ίδια αλλά θα δείξει μετά από κάμποση χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείς την λειτουργία macro στην κάμερα?

Δλδ για να φωτογραφίσω μικρό αντικείμενο με λεπτομέρειες απο κοντά σε απόσταση 10-15 cm απο τον φακό.

Προσπαθώ αλλά το βγάζει θολό

:( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση, στα 10-15cm τραβάει κανονικά - απλά κεντράρεις στο σημείο εστίασης με το δάχτυλο και προσέχεις να έχεις αρκετό φως και σταθερό χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση, στα 10-15cm τραβάει κανονικά - απλά κεντράρεις στο σημείο εστίασης με το δάχτυλο και προσέχεις να έχεις αρκετό φως και σταθερό χέρι.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να κατεβάσω θέματα για να το αλλάξω αλλά μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται στην περιοχή μου... σας το κάνει και εσάς αυτό;

Είναι κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω θέματα για να το αλλάξω αλλά μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται στην περιοχή μου... σας το κάνει και εσάς αυτό;

Είναι κάποια ρύθμιση;

 

Άλλαξε το region της συσκευής σου, τότε θα μπορείς να αλλάξεις... μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε Βοσνία ή Ρωσία ή Ινδία.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Xiaomi Mi 6: διαθέσιμο το MIUI 11, δεν είναι βασισμένο στο Android 10

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το note 3 τιποτε;

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 6: διαθέσιμο το MIUI 11, δεν είναι βασισμένο στο Android 10

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το note 3 τιποτε;

Η custom ROM πάντως του ελληνικού φόρουμ είναι ήδη miui11 (pie)

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Οκτωβρίου

Xiaomi: Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Xiaomi Mi CC 9, Xiaomi Mi CC 9 Meitu Custom Version, Xiaomi Mi CC 9e, Xiaomi Mi MIX 2, Xiaomi Mi Note 3, Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi 6X.

 

Οπότε υπομονή λίγες ημέρες. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Νοεμβρίου 4-11 είχα διαβάσει ότι θα προκύψει η stable 11, είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...