Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει μήπως κανείς που θα μπορούσα να την βρω;

 

Η συσκευή σου είναι πρώτα από όλα γνήσια Global?

Για δες εδώ

http://en.miui.com/thread-3538677-1-1.html

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μέσω updater το κάνεις, κατέβασε την rom και τρέξε την.... απλά να ξέρεις πως κάνει format και πρέπει να τα περάσεις όλα από την αρχή.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι να βγει η stable, γιατί το κινητό έχει πάρει android 9 οπότε δε μπορείς να γυρίσεις σε 8.1. Υπάρχει βέβαια και ο τρόπος με ξεκλείδωμα του bootloader.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδες,

Μετά το Mi Note 3, τι?

Θέλω κάτι καλύτερο σε κάμερα με καλή αυτονομία φυσικά. Έχετε να προτείνετε κάτι? Με την gcam το κινητό κάνει παπάδες, απλά σκεφτόμουν για κάτι καλύτερο αν υπάρχει στα ίδια περίπου λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Με την gcam το κινητό κάνει παπάδες, απλά σκεφτόμουν για κάτι καλύτερο αν υπάρχει στα ίδια περίπου λεφτά

Καλύτερη κάμερα στα 150-160€ δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες,

Μετά το Mi Note 3, τι?

Θέλω κάτι καλύτερο σε κάμερα με καλή αυτονομία φυσικά. Έχετε να προτείνετε κάτι? Με την gcam το κινητό κάνει παπάδες, απλά σκεφτόμουν για κάτι καλύτερο αν υπάρχει στα ίδια περίπου λεφτά

 

Redmi note 7. Φωτογραφικά με gcam είναι αρκετά ανώτερο (βέβαια το mi note 3 το είχα δοκιμάσει μέχρι και με την 5.1 έκδοση... Δεν ξέρω πόσο βελτιωνόταν με επόμενες)

 

Μιλάω πάντα για hdr+ enhanced. Όχι night sight.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

δεν μπορώ να καταλάβω πώς έγινε, αλλά το κινητό ανάβει κάθε μέρα το πρωί (07.01 συγκεκριμένα) και δεν μπορώ να βρω από πού να το απενεργοποιήσω :blink:

 

το φανταστικό είναι ότι όταν πατάω το κουμπί για να σβήσει, γράφει κάτω κάτω ότι η συσκευή θα ενεργοποιηθεί κλπ κλπ

 

βοήθεια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα στις ρυθμίσεις της μπαταρίας και στην βελτιστοποίηση. Κάπου έχει προγραματισμένη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες,

Μετά το Mi Note 3, τι?

Θέλω κάτι καλύτερο σε κάμερα με καλή αυτονομία φυσικά. Έχετε να προτείνετε κάτι? Με την gcam το κινητό κάνει παπάδες, απλά σκεφτόμουν για κάτι καλύτερο αν υπάρχει στα ίδια περίπου λεφτά

 

Πήρα το Mi 9T για την κοπέλα μου. Πολύ καλύτερη σελφοκάμερα, μικρή βελτίωση στην κανονική, αλλά στις διακοπές με τρέλανε ο ευρυγώνιος φακός. Φοβερός για φωτογράφιση τοπίων, τον χρησιμοποίησα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες,

Μετά το Mi Note 3, τι?

Θέλω κάτι καλύτερο σε κάμερα με καλή αυτονομία φυσικά. Έχετε να προτείνετε κάτι? Με την gcam το κινητό κάνει παπάδες, απλά σκεφτόμουν για κάτι καλύτερο αν υπάρχει στα ίδια περίπου λεφτά

Το πήρα τον Μάιο του 2018 στα 330€ (6/128).

Λάθος μου δεν ξαναπετάω χρήματα.

Αν το ήξερα επειδή είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος θα το έπαιρνα τώρα στα μισά 160€.

Έτσι μου έρχεται να πάρω και 2ο αλλά συγκρατιέμαι....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με το τελευταίο update απο πόσο sot σας βγάζει? εμενα πολύ λίγο 3,30 ωρες

Δεν είναι αξιόπιστος τρόπος για να βγάλεις συμπέρασμα.

Κάποιος που κάνει απλά βιντεοκλήσεις με wifi θα σου πεί π.χ 5 ώρες ενώ κάποιος που το λιώνει με asphalt θα σου πεί 2 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με το τελευταίο update απο πόσο sot σας βγάζει? εμενα πολύ λίγο 3,30 ωρες
Και σε εμένα νομίζω συμβαίνει αλλά λόγω διακοπών δεν είμαι 100% σίγουρος. Θα το τσεκαρω αλλά σήμερα πχ μου έκλεισε το κινητό το έβγαλα απο την φόρτιση με 50% στις 13:30 και με μια κλήση μια ώρα Google maps off line λιγα λεπτά data και 15 λεπτά YouTube στις 19:00 έκλεισε. Υπερβολικά γρήγορα

 

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες με το τελευταίο update απο πόσο sot σας βγάζει? εμενα πολύ λίγο 3,30 ωρες
Και σε εμενα νομίζω συμβαίνει αλλά λόγω διακοπών δεν είμαι 100% σίγουρος. Θα το τσεκαρω αλλά σήμερα πχ το έβγαλα απο την φόρτιση με 50% στις 13:30 και με μια κλήση μια ώρα Google maps off line λιγα λεπτά data και 15 λεπτά YouTube στις 19:00 έκλεισε. Υπερβολικά γρήγορα

 

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Από το βράδυ σε αδράνεια 20% σε 9.5 ωρες 35% Android πάρα πολύ μεγάλο νούμερο.c078a530d163daa397c162eabf579c1e.jpg355eea6340192d7eb1744130ca455c56.jpg308332d37d7d6dbda47ea648b1554300.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το κλείσιμο του κύκλου. Τι λέτε έχω θέμα;61897ad3143592c6d96a97e5ff5a946d.jpg1923b31ec4d458ca7c018054dceca030.jpg47cc1227e8c2d918921ce6f85b6911c0.jpgabf4244d888f1e8e479f8c12a24c247c.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέμα, σε 9 ώρες έχασες 20% χωρίς να ανοίξεις οθόνη και γενικά πρέπει να δεις το standby του, φαίνεται χάλια

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το κάνει εδώ και 1 και χρόνο που το έχω δεν μου το έκανε ποτέ. Ενεργοποίησα να μην τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο

αλλά μου έβγαλε μήνυμα ενέργεια υψηλού ρίσκου.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f1a45a26749b7336f51670bb68b0bc68.jpg

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα ξαφνικά μου εξαφάνισε την πρόσβαση στον προγραμματιστή! Πώς ξαναμπαινω;

 

Edit για κάποιο λόγο έπρεπε ξανά να κάνω την διαδικασία να γίνω προγραμματιστής!

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...