Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'οτι έχω διαβάσει κατά καιρούς , χωρίς να το κάνω, να το βάλεις μέσα σε ρύζι γιατί τραβά την υγρασία.

 

Ναι γιατι το ρυζι προσελκυει κινεζάκια που θα στο επισκευάσουν :lol:

 

(πλακίτσα :) )

 

Αν ειναι ενταξει η συσκευη αργά ή γρηγορα θα στεγνώσει και θα ειναι οκ. Αν κερδίσεις σε κάτι είναι ίσως σε χρονο που θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τελικά όλα καλά με το κινητό. Το άφησα μισή μέρα σε ρύζι και για σιγουριά μετά το πήγα σε τεχνικό που το άνοιξε και το στέγνωσε. Δεν είχε ιδιαίτερη υγρασία μου είπε, ίσως και λόγω που το έβγαλα αμέσως από τα νερά.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι το ρυζι προσελκυει κινεζάκια που θα στο επισκευάσουν :lol:

 

(πλακίτσα :) )

 

Αν ειναι ενταξει η συσκευη αργά ή γρηγορα θα στεγνώσει και θα ειναι οκ. Αν κερδίσεις σε κάτι είναι ίσως σε χρονο που θα χρειαστεί.

Πλάκα πλάκα. Μου έπεσε στο νερό πρόσφατα. Η οθόνη στη μεριά που είναι οι σιμ είχε μέσα νερό. Τα έβγαλα όλα. Λέω αυτό ήταν. Το έβαλα σε ρύζι μια μέρα κι όλα μπόμπα. Είναι γνωστό ότι το ρύζι τραβάει την υγρασία..

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο. Μια χαρά. :)

 

Νίκο δεν διαφωνώ. Απλά λέω ότι αργά ή γρήγορα το νερό θα φύγει. Αν είναι να φτιάξει θα φτιάξει. Το θέμα είναι να μην έκανε κάποιο βραχυκύκλωμα. Για αυτό και είπα μην βιαστεί να το ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά ,

Μια και εχει περάσει καιρός ολο και κάποιος θα εχει καταλήξει σε ποιο είναι ενα καλο screen protector

Εγω ειχα αυτα εδω αλλα δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημένος .

Οποτε ακούω προτάσεις για screen protector αλλο η temperglass αλλα χωρις λάδια ή κενα αν υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιους μήνες χρησιμοποιώ αυτό https://www.aliexpress.com/item/Baixin-For-Xiaomi-Mi-Note3-Tempered-Glass-Xiaomi-Mi-note-3-Full-Cover-Screen-Protector-For/32841168118.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.65bb4c4d6PpQCT

 

Άψογη εφαρμογή χωρίς κενά, απλά επειδή είναι πολύ λεπτό πάρτε 2 τουλάχιστον γιατί ραγίζει σχετικά εύκολα σε περίπτωση πτώσης/κρούσης.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το νήμα είναι ακόμη ζωντανό.

Αναμένω σύντομα να μου έρθει η συσκευή (λογικά ο τελευταίος που την παρήγγειλα).

Έχει ξεκλειδώσει κανείς πρόσφατα?

Πόσο καιρό σε φρενάρει η xiaomi για την συγκεκριμένη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

nikiforos, εγώ άνοιξα αυτό το νήμα.

Μετά από τόσο καιρό...no urge to update.

Το κινητό είναι σούπερ, γρηγορότατο και ακόμα παίρνει updates.

Αν δε σε "χαλάει" να μην έχεις full screen οθόνη....μια χαρά θα είσαι.

Μάλλον είναι το πιο value κινητό που μπορείς να πάρεις σήμερα. 250 νομίζω το 6/64 από Ελλάδα.

Αν χαλάσει και όταν....θα το αλλάξω.

Απόλαυσε το φίλε.

Link to comment
Share on other sites

nikiforos, εγώ άνοιξα αυτό το νήμα.

Μετά από τόσο καιρό...no urge to update.

Το κινητό είναι σούπερ, γρηγορότατο και ακόμα παίρνει updates.

Αν δε σε "χαλάει" να μην έχεις full screen οθόνη....μια χαρά θα είσαι.

Μάλλον είναι το πιο value κινητό που μπορείς να πάρεις σήμερα. 250 νομίζω το 6/64 από Ελλάδα.

Αν χαλάσει και όταν....θα το αλλάξω.

Απόλαυσε το φίλε.

Ναι γι' αυτό το πήρα (πολύ φτηνότερα φυσικά από Κίνα το 6/128).

Με το θέμα "ξεκλείδωμα" και "root" έχεις εικόνα τί παίζει?

Link to comment
Share on other sites

nikiforos, εγώ άνοιξα αυτό το νήμα.

Μετά από τόσο καιρό...no urge to update.

Το κινητό είναι σούπερ, γρηγορότατο και ακόμα παίρνει updates.

Αν δε σε "χαλάει" να μην έχεις full screen οθόνη....μια χαρά θα είσαι.

Μάλλον είναι το πιο value κινητό που μπορείς να πάρεις σήμερα. 250 νομίζω το 6/64 από Ελλάδα.

Αν χαλάσει και όταν....θα το αλλάξω.

Απόλαυσε το φίλε.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Ακόμα και σήμερα, εξακολουθεί να θεωρείται το ομορφότερο κινητό.

Τουλάχιστον για εμένα που είμαι λάτρης των κλασικών κινητών με τα παραδοσιακά bezels.

Εξαιρετική σχεδίαση, καταπληκτικές φωτό, ταχύτατο, ποιοτικοτατο.

Το κράτησα στα χέρια μου για ένα διάστημα και το επεξεργάστηκα.

Το μόνο που με φρεναρε και δεν το απέκτησα, ήταν η έλλειψη της 800αρας. Τίποτα άλλο.

Για την Αθήνα δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά με φόβισε πολύ η επαρχία και οι διακοπές στα εξοχικά κι έτσι δεν το ρισκαρα.

Καλορίζικο στο φίλο που το περιμένει.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως με την 800αρα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. Q telecom έχω. Σας πληροφορω ότι με Mi A1 δίπλα δίπλα υπάρχουν σημεία που μπορεί εγώ να είχα 4G και το Mi A1 απλά να είχε το υποτυπώδες. Ειδικά το μπροστινό κουμπί touch όλα τα λεφτά. Εκεί που το έχει ακουμπήσει στο τραπέζι και θες να δεις ποιος σου έστειλε και τα λοιπά, δεν χρειάζεται καν να το σηκώσεις το κινητό. Από κάμερα απλά δεν υπάρχει για τα λεφτά του.Απλα τέλεια. Με ΟΙS στο βιντεο. Μπαταρία οκ. Το καλό είναι ότι φορτίζει πολύ γρήγορα άρα και να βιάζεσαι μέσα σε 10 λεπτά θα πάρεις αυτό που θες. Μου έχει πέσει από την τσέπη της φόρμας ενώ οδηγούσα το μηχανάκι και δεν έπαθε τίποτα. Με θήκη εννοείται. ( Να ναι καλά ο άνθρωπος που μου το επέστρεψε) Xiaomi και ξερό ψωμι. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει ραδιόφωνο ( αν και το ήξερα) και ότι δεν έχει 3.5 jack υποδοχή και πρέπει να έχεις το ανταπτορακι αν είσαι σε κανένα άλλο σπίτι. Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα !! Πείρα το κινητό στον αδερφό μου επειδή τον ενδιαφέρει ποίο πολύ η κάμερα το κινητό με gcamerα έχει μεγάλη διαφορά με την μαμά και αν ναι πως την βάζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Την νύχτα ναι έχει μεγάλη διαφορά. Πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις bootloader κάνοντας αίτημα στην xiaomi και στην συνέχεια root. Τα υπόλοιπα θα στα πω μετά...
Link to comment
Share on other sites

Την νύχτα ναι έχει μεγάλη διαφορά. Πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις bootloader κάνοντας αίτημα στην xiaomi και στην συνέχεια root. Τα υπόλοιπα θα στα πω μετά...

 

Οκ σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με miui 10 δεν έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω το api2 που απαιτείται για να λειτουργήσει η gcam. Αυτό αφορά και την τελευταία dev 9.5.30 που είναι android 9.00 - κρίμα γιατί υποτίθεται ότι θα μας το έδινε έτοιμο η xiaomi...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά και την τελευταία dev 9.5.30 που είναι android 9.00 - ...

Μήπως γνωρίζεις αν και η global πάρει pie?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με miui 10 δεν έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω το api2 που απαιτείται για να λειτουργήσει η gcam. Αυτό αφορά και την τελευταία dev 9.5.30 που είναι android 9.00 - κρίμα γιατί υποτίθεται ότι θα μας το έδινε έτοιμο η xiaomi...

Συγνώμη που ρωτάω, εγώ έχω την Global 9.5.16 Beta, η beta είναι η developer ή άλλη rom?

(Θέλω να δω αν πλησιάσει το android 9.00 και σε μας)

Link to comment
Share on other sites

Beta είναι οι developer roms, και λογικά θα πάρουν όλοι android 9 pie, απλά θέλει υπομονή οι global έρχονται τελευταίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα το mi note 3 για την κόρη μου, οπότε από δω και πέρα θα παρακολουθώ το θέμα. Μία ερώτηση: δέχεταιsd card? Αν ναι πού; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα το mi note 3 για την κόρη μου, οπότε από δω και πέρα θα παρακολουθώ το θέμα. Μία ερώτηση: δέχεταιsd card? Αν ναι πού; Ευχαριστώ!

 

Δέχεται Ναι, στην δεύτερη slot αν θυμάμαι καλά... παίρνει η δύο κάρτες sim η μια sim και μια SD Card.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν παίρνει.

Με κάθε επιφύλαξη βέβαια καθώς δεν έχω το κινητό.

Απλά όταν το έψαχνα, θυμάμαι ότι δεν έπαιρνε επέκταση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν παίρνει.

Με κάθε επιφύλαξη βέβαια καθώς δεν έχω το κινητό.

Απλά όταν το έψαχνα, θυμάμαι ότι δεν έπαιρνε επέκταση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Έχεις δίκιο, συγγνώμη για το λάθος μου.... κι εγώ το είχα και ήμουν σίγουρος πως έχει....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Μετά τον χαμό που έχει δημιουργηθεί όσον αφορά την καινούρια ενημέρωση , όταν με το καλό μας έρθει την κάνουμε ή όχι ; Ισχύει όντως ότι αυτοί που έχουν ξεκλειδωμενο bootloader μπορούν να την πάρουν κανονικά ενώ για κλειδωμένο θα μπρικαρει ; Δώστε λίγο τα φώτα σας γιατί δεν λέει να μείνουμε χωρίς κινητό καλοκαιριατικα .. ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Μετά τον χαμό που έχει δημιουργηθεί όσον αφορά την καινούρια ενημέρωση , όταν με το καλό μας έρθει την κάνουμε ή όχι ; Ισχύει όντως ότι αυτοί που έχουν ξεκλειδωμενο bootloader μπορούν να την πάρουν κανονικά ενώ για κλειδωμένο θα μπρικαρει ; Δώστε λίγο τα φώτα σας γιατί δεν λέει να μείνουμε χωρίς κινητό καλοκαιριατικα .. ευχαριστώ !

 

Πάντως εγώ τελικά ξεκλείδωσα και πέρασα την τελευταία Global stable, μιας και το κινητό ήταν China version και μετά από επαναφορά εργοστασιακών το πήρα στο χέρι... να είναι καλά τα παιδιά στο φόρουμ της xiaomi gr που βοήθησαν να βρεθεί γνώστης που μόνο με τεστ πόϊντ κατάφερε να του δώσει ζωή ξανά...Global stable μέχρι να σταματήσει να το υποστηρίζει πλέον η xiaomi μιας και πλέον προορίζεται για τον γιο μου.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...