Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω και στην μπαταρία είναι λίγο καλύτερα. Τέτοια ώρα άλλη μέρα ήμουν κάτω από 10% τώρα στο 16 με 5 ώρες οθονη και 1,5 ώρα ομιλία1ff364b7499c7d2f881fa1876da7ba1f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

195.33€

 

Xiaomi Mi Note 3 4G Phablet International Version - BLACK 286450501

 

6GB RAM 128GB ROM 16.0MP Front Camera Fingerprint Sensor

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009601631974.html?wid=1349303&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_special_181213_1544700182_m16&eo=TCE11AUUAR9IGJDJ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει την αναβάθμιση μπορώ να πω ότι όλα είναι good.

Ωραίο γραφικό περιβάλλον, μου φάνηκε πιο "snappy" γενικά η περιήγηση, σίγουρα η μπαταρία ένα κλικ καλύτερη.

Φωτογραφική δε κάθησα να συγκρίνω, αλλά νομίζω ότι είναι στα ίδια.

Δε μετάνοιωσα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την αναβάθμιση δεν παίζουν οι ήχοι που είχα βάλει διαφορετικούς σε κάποιες επαφές email μηνύματα Viber κλπ που είχα βάλει από το zedge παίζει μόνο τους ήχους συστήματος, καμμία ιδέα για να μπορώ να έχω τους ήχους όπως πριν
Link to comment
Share on other sites

απο θεμα stability kai battery management ποια rom είναι καλύτερη ; china stable , xiaomi eu stable, ή global?

 

Τι λέτε μεχρι στιγμης?

Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία είναι ένα 10% καλύτερη ως τώρα με την αναβάθμιση. Πρώτα με βαρειά χρήση 12 το βράδυ έπεφτα κάτω από το 10% και πήγαινα άμεσα σε φορτιστη. Τώρα με ιδία χρήση είμαι πάνω από 15% την ίδια ώρα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το face unlock υπάρχει περίπτωση να υποστηριχθεί ή τέλος ;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το face unlock υπάρχει περίπτωση να υποστηριχθεί ή τέλος ;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα ντέ!

Και το διαφήμιζε σαν στάνταρ στην αρχή....

Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη κινέζικη έκδοση υποστηρίζεται κανονικά, εγώ ελπίζω με την global developer που έχω τώρα κάποια στιγμή να το περάσουν ως αναβάθμιση εβδομαδιαία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ ή μάλλον καλύτερα την πέρασε μόνο του χωρίς να ρωτήσει. Παρατήρησα και εγώ καλύτερη μπαταρία, χειρότερο wifi σήμα αλλά είδα επιπλέον πως όταν μιλάς και σε πάρει κάποιος του δείχνει πως το έχεις κλειστό και σου έρχεται μήνυμα χαμένης κλήσης.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει την Stable china εδώ κι ένα μήνα σχεδόν

Άλλο κινητό. Έχει face unlock όχι τόσο ασφαλές όμως καλύτερη κάμερα και μπαταρία και Android 8 με security patch Νοεμβρίου

Αν δεν έχεις θέμα που δεν έχει τα ελληνικά την περνάς και σωζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει την Stable china εδώ κι ένα μήνα σχεδόν

Άλλο κινητό. Έχει face unlock όχι τόσο ασφαλές όμως καλύτερη κάμερα και μπαταρία και Android 8 με security patch Νοεμβρίου

Αν δεν έχεις θέμα που δεν έχει τα ελληνικά την περνάς και σωζεσαι

 

Με ποιον τρόπο την πέρασες;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει την Stable china εδώ κι ένα μήνα σχεδόν

Άλλο κινητό. Έχει face unlock όχι τόσο ασφαλές όμως καλύτερη κάμερα και μπαταρία και Android 8 με security patch Νοεμβρίου

Αν δεν έχεις θέμα που δεν έχει τα ελληνικά την περνάς και σωζεσαι

 

1. Η Stable China έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο για μηνύματα κλπ? Έχει επιπλέον κινέζικες εφαρμογές που δεν αφαιρούνται;

2. Που μπορώ να την κατεβάσω και πως την περνάω; Υπάρχουν κάπου οδηγίες;

3. Αν μετά θέλω να ξαναγυρίσω σε Global Stable γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ειδοποιήσεις σας δουλεύουν κανονικά;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα δουλεύουν κανονικά αν εννοείς email Messenger Facebook μηνύματα, και να τα εμφανίζει στην μπάρα.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω επειδή θα τρελαθώ. Πήρα το Mi Note 3 για καλύτερη συσκευή και είδα ότι το κινητό της κοπέλας μου (Mi A1) πήρε Android Pie ενώ ακόμα το δικό μας τρέχει Android 7. Αξίζει να περάσω άλλη rom; Περισσότερο από θέμα ασφάλειας εννοώ γιατί χρησιμοποιώ εφαρμογές τραπεζών για πληρωμές. Είναι ασφαλές ή να παραμείνω στην Global Stable;
Link to comment
Share on other sites

δε συγκρίνεται το α1 με το mi note 3.

Το ότι έχει πάρει πιο νέα έκδοση rom δε σημαίνει κάτι.

Εγώ για τον ίδιο λόγο έχω global stable και είναι σούπερ.

Μη τρελλαίνεστε με την τελευταία έκδοση rom...

Link to comment
Share on other sites

Άρα μένουμε όπως είμαστε με απείραχτο κινητό όπως ήρθε από την Κίνα.

 

Η περνάς πανεύκολα την Global Developer που τρέχει Android 8 και μέχρι τώρα που την έχω περάσει εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

δε συγκρίνεται το α1 με το mi note 3.

Το ότι έχει πάρει πιο νέα έκδοση rom δε σημαίνει κάτι.

Εγώ για τον ίδιο λόγο έχω global stable και είναι σούπερ.

Μη τρελλαίνεστε με την τελευταία έκδοση rom...

 

Σωστότατος!!!! :clap:

Έχουμε κινητάρα,

και σιγά τα λάχανα για τον ανεπαίσθητα αργότερο επεξεργαστή σε σύγκριση με ΜΙ8 .

Έχουν πολλά αισθητήρα πίεσης;;

Η XIAOMI το ψιλουποστηρίζει στην Ευρώπη γιατί με τα χαρακτηριστικά του κάνει ζημιά σε πολλά άλλα .

Θέματα marleting/

Άσε το λειτουργικό που ήταν μια χαρά και τώρα ακόμη καλλίτερο με μαμά MIUI 10.

 

Η περνάς πανεύκολα την Global Developer που τρέχει Android 8 και μέχρι τώρα που την έχω περάσει εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Έτσι μόνο από μαμά να έχουμε το κεφαλάκι μας ήσυχο! :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο σχεδόν ένα μήνα μετά που κυκλοφόρησε στην Κίνα, από Κίνα εννοείται. Φαν του Dev λειτουργικού (λόγω του ότι είχα ήδη το Mi Max 1 με Dev) είχα την εντύπωση πως σύντομα θα έδιναν και Dev έκδοση στο Mi Note 3, εγελάσθην πικρά όταν έμαθα πως η Xiaomi δεν σκόπευε να υποστηρίξει το Mi Note 3 για το λόγο ότι προορίζονταν μόνο για την Κινέζικη αγορά, έφαγα τρελή ήτα και στην αρχή ήμουν έτοιμος να το δώσω όσο όσο, έλα όμως που αυτό το τηλέφωνο το αγάπησα από την πρώτη στιγμή για όλα του, οπότε το κράτησα και δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή. Τελικά μετά σχεδόν ένα χρόνο η xiaomi εδέησε να το υποστηρίξει αφού έφαγε τρελό κράξιμο παντού στο διαδίκτυο και πήραμε επιτέλους GLOBAL ROM DEVELOPER.... Συμπέρασμα, δεν αλλάζει αυτό το τηλέφωνο για αρκετά χρόνια ακόμη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η περνάς πανεύκολα την Global Developer που τρέχει Android 8 και μέχρι τώρα που την έχω περάσει εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Μπορείς να μου δώσεις λίγο τα φώτα σου πως γίνεται; Πρέπει να περιμένω μέρες για unlock bootloader; Και κάτι ακόμα. Μετά μπορώ να περάσω gcam;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις λίγο τα φώτα σου πως γίνεται; Πρέπει να περιμένω μέρες για unlock bootloader; Και κάτι ακόμα. Μετά μπορώ να περάσω gcam;

 

ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ Ο BOOTLOADER, είναι επίσημος ο τρόπος που την περνάς την ROM.

 

Κατεβάζεις πρώτα αυτή εδώ τη rom

http://xiaomi%20mi%20note%203%20%7C%20global%20developer%208.11.1%20%7C%20miui10%20%7C%20recovery%20%7C%20download/

Είναι η τελευταία Rom με Android 7....

Την κατεβάζεις από το κινητό σου και την αποθηκεύεις όπου θέλεις μέσα στο εσωτερικό χώρο.

Μετά πήγαινε ρυθμίσεις/ Σχετικά με το τηλέφωνο/ Ενημέρωση συστήματος/ πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες/ Επιλογή πακέτου ενημέρωσης...Ψάχνεις να βρεις την Rom που την έχεις αποθηκεύσει και την επιλέγεις... ξεκινάει η εγκατάσταση...

 

ΥΠΌΨΙΝ Νο1 να έχεις κρατήσει Back up ότι χρειάζεσαι από το τηλέφωνο γιατί κάνει Hard reset και σβήνει τα πάντα....

 

ΥΠΌΨΙΝ Νο2 να έχεις διαγράψει τον λογαριασμό σου MIUI από το τηλέφωνο σου για να μην έχεις προβλήματα κατά την ρύθμιση του στην αρχή.

 

Τελειώνει σε λίγα λεπτά, μετά ψάχνεις με τον ίδιο τρόπο αλλά αυτόματα (Έλεγχος για ενημερώσεις) να βρει το καινούριο Update που είναι και η αλλαγή σε Android 8......Από κει και πέρα και μόλις τελειώσεις θα έχεις κάθε Παρασκευή αναβαθμίσεις....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ Ο BOOTLOADER, είναι επίσημος ο τρόπος που την περνάς την ROM.

 

Κατεβάζεις πρώτα αυτή εδώ τη rom

http://xiaomi%20mi%20note%203%20%7C%20global%20developer%208.11.1%20%7C%20miui10%20%7C%20recovery%20%7C%20download/

Είναι η τελευταία Rom με Android 7....

Την κατεβάζεις από το κινητό σου και την αποθηκεύεις όπου θέλεις μέσα στο εσωτερικό χώρο.

Μετά πήγαινε ρυθμίσεις/ Σχετικά με το τηλέφωνο/ Ενημέρωση συστήματος/ πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες/ Επιλογή πακέτου ενημέρωσης...Ψάχνεις να βρεις την Rom που την έχεις αποθηκεύσει και την επιλέγεις... ξεκινάει η εγκατάσταση...

 

ΥΠΌΨΙΝ Νο1 να έχεις κρατήσει Back up ότι χρειάζεσαι από το τηλέφωνο γιατί κάνει Hard reset και σβήνει τα πάντα....

 

ΥΠΌΨΙΝ Νο2 να έχεις διαγράψει τον λογαριασμό σου MIUI από το τηλέφωνο σου για να μην έχεις προβλήματα κατά την ρύθμιση του στην αρχή.

 

Τελειώνει σε λίγα λεπτά, μετά ψάχνεις με τον ίδιο τρόπο αλλά αυτόματα (Έλεγχος για ενημερώσεις) να βρει το καινούριο Update που είναι και η αλλαγή σε Android 8......Από κει και πέρα και μόλις τελειώσεις θα έχεις κάθε Παρασκευή αναβαθμίσεις....

 

Το link που μου έδωσες δεν το ανοίγει. Βρήκα πιο πίσω ένα άλλο link http://www.bigota..... το κατέβασα αλλά μου γράφει ότι δεν υποστηρίζει το recovery που έχω. Ίσως επειδή έχω περασμένη την 10αρα Stable. Απλά πάνω στις τρεις τελιτσες μου έβγαζε μια επιλογή λήψη ενημέρωσης και το πάτησα και κάτι κατεβάζει τώρα. Με Global Stable 10 είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...