Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω MIUI 9620 σταθερή όπως μάλλον και αρκετοί άλλοι εδώ,

Κάνω έλεγχο για ενημερώσεις ξαι μου απαντάει " δεν υπάρχουν διαθέσιμες.."

Τι νομίζεις ότι μπορεί να συμβαίνει; :(

 

Λίγο πιο πάνω έγραψα την διαδικασία πως να περάσεις την beta φίλτατε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχω MIUI 9620 σταθερή όπως μάλλον και αρκετοί άλλοι εδώ,

Κάνω έλεγχο για ενημερώσεις ξαι μου απαντάει " δεν υπάρχουν διαθέσιμες.."

Τι νομίζεις ότι μπορεί να συμβαίνει; :(

 

Έγραψα "Global Developer 8.11.22", εσύ έχεις την σταθερή όπως λες :) Κτγμ αν θες το νέο MIUI και δεν θες να περιμένεις κατέβασε την Developer, είναι μια εύκολη εγκατάσταση απλά θα σβήσουν τα δεδομένα σου. Δεν έχει κάποιο θέμα πλην μικρής υποβάθμισης της κάμερας σε σκοτεινές λήψεις αλλά αυτό φοβάμαι πως είναι γενική τάση των Global εκδόσεων του MIUI 10. Βέβαια θα έχεις και το συν του bokeh effect στις σέλφες που λειτουργεί αξιοπρεπώς.

 

Πάντως, για να μην είμαι άδικος με το κινητό μας, εχθές έπεσε στα χέρια μου το Honor Play φίλης για να της το σετάρω. Το Mi Note 3 είναι ξεκάθαρα ανώτερο στην κάμερα, ακόμα και σε πρωινές λήψεις σε σχέση με το Play. Αυτό που μου έκανε εντύπωση πάντως είναι πως σε εφαρμογές όπως το Google Photos το Note ήταν γρηγορότερο, παρά τον σαφώς δυνατότερο επεξεργαστή του Play. Γεγονός που δείχνει κτγμ πόσο καλή δουλειά έχει κάνει η Xiaomi στη βελτιστοποίηση του MIUI 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κι εγώ την 9.6.2.0 σταθερή... Έχω κατεβάσει το αρχείο με την τελευταία dev αλλά μόλις πάω να το περάσω μου βγάζει το εξής μήνυμα.

Can't verify update

Couldn't verify. Looks like current Android version is different from that in the recovery package. Try flashing your device in the fastboot mode.

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν μου κάνει το update;

Τα στοιχεία του τηλεφώνου είναι.

Android version 7.1.1NMF26X

Android security patch level 2018-05-01

MIUI version : miui global 9.6l

Stable

9.6.2.0 (NCHMIFD)

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κι εγώ την 9.6.2.0 σταθερή... Έχω κατεβάσει το αρχείο με την τελευταία dev αλλά μόλις πάω να το περάσω μου βγάζει το εξής μήνυμα.

Can't verify update

Couldn't verify. Looks like current Android version is different from that in the recovery package. Try flashing your device in the fastboot mode.

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν μου κάνει το update;

Τα στοιχεία του τηλεφώνου είναι.

Android version 7.1.1NMF26X

Android security patch level 2018-05-01

MIUI version : miui global 9.6l

Stable

9.6.2.0 (NCHMIFD)

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Εγώ είχα κάνει μετάβαση στην Global Developer από Global Stable μέσω του Recovery mode και έσβησα όλα τα στοιχεία μου. Αν και η Xiaomi λέει πως αυτό δεν είναι απαραίτητο δεν είμαι σίγουρος πως αυτό ισχύει όταν αλλάζεις έκδοση Android (τώρα θα πας 8.1 από 7.1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει μετάβαση στην Global Developer από Global Stable μέσω του Recovery mode και έσβησα όλα τα στοιχεία μου. Αν και η Xiaomi λέει πως αυτό δεν είναι απαραίτητο δεν είμαι σίγουρος πως αυτό ισχύει όταν αλλάζεις έκδοση Android (τώρα θα πας 8.1 από 7.1)

 

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα τι εννοείς, δλδ τι πρέπει να κάνω για να περάσει η dev που κατέβασα;

Πρέπει δλδ να πάω από το system update στις τρεις τελίτσες και μετά reboot to recovery mode και όχι να επιλέξω το update package;

EDIT: Τελικά με την βοήθεια από το xiaomi forum την πέρασα κι εγώ την Beta...Όλα τέλεια μέχρι τώρα....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει ξεκινήσει η ενημέρωση για miui 10, ήρθε ειδοποίηση.. Την έβαλε κάνεις να μας πει εντυπώσεις? Ειδικά κάμερα και μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει ξεκινήσει η ενημέρωση για miui 10, ήρθε ειδοποίηση.. Την έβαλε κάνεις να μας πει εντυπώσεις? Ειδικά κάμερα και μπαταρία..

Από μπαταρία μπορώ να πω από την προηγούμενη έκδοση που το έχω πως είναι σούπερ, πολύ καλή αυτονομία. Τώρα με την σημερινή αναβάθμιση δεν ξέρω τι παίζει, πρέπει να περάσουν μερικές ημέρες για να δω. Όσο για την κάμερα δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως έχει αλλάξει κάτι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία μπορώ να πω από την προηγούμενη έκδοση που το έχω πως είναι σούπερ, πολύ καλή αυτονομία. Τώρα με την σημερινή αναβάθμιση δεν ξέρω τι παίζει, πρέπει να περάσουν μερικές ημέρες για να δω. Όσο για την κάμερα δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως έχει αλλάξει κάτι.

 

Το ότι εξαφανίστηκε η ενημέρωση επειδή δεν την πέρασα αμέσως, πως το εξηγείτε??? Ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έβγαζε ειδοποίηση και σήμερα έχει χαθεί... Την πηραν πίσω????

 

Καλά δεν χάνετε και τίποτα να την περάσετε, εγώ που πρόλαβα το μόνο που κατάλαβα είναι αισθητή πτώση της μπαταρίας και ειδικά όταν είναι κλειστό, η εφαρμογή "μέσα" έχει χτυπήσει κόκκινα και έχει φτάσει στο 50%..... από χθες το φορτίζω και δεύτερη φορά μέσα στη μέρα...οπότε μια χαρά κάνετε και δεν τη κατεβάζετε, ίσως αντιλήφθηκαν πως κάτι συμβαίνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την περνάμε;bd4a774efb8b79ba355c1d8075b43f50.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η σταθερή, φυσικά και την περνάς.. εγώ μιλάω για την beta έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει εντυπώσεις κάποιος που θα βάλει την stable.

 

Εγω πριν λίγο καιρό έβαλα την dev (tην κατέβασα και μέσω updater επέλεξα το αρχείο). . Eαν θέλω να πάω σε stable, θα το κάνω με την ίδια διακασία, ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω το εξής πρόβλημα.Εδω και 1 εβδομάδα περίπου δυσκολεύομαι να ακούσω τον συνομιλητή μου όταν είμαι π.χ στον δρόμο με κάποια φασαρία αλλά και σε απόλυτη ησυχία θα έλεγα ότι είναι αισθητά χαμηλότερη η ένταση σε σχέση με πριν.Ολα είναι στο τέρμα φοράω την 9.6.2.0 global έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει κ φυσικά το πώς λύνεται το πρόβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την καινούρια έκδοση stable που έχει ξεκινήσει να δίνεται για να δεις αν έχει κάποιο πρόβλημα software η hardware, ίσως κάποιο πρόβλημα με το μικρόφωνο. Έχεις δοκιμάσει με Bluetooth να δεις πως ακούγεσαι;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια stable έκδοση κ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος βλέπω μια βελτίωση στο ακουστικό βέβαια θα το δοκιμάσω ακόμα.Μεντην νέα έκδοση παρατήρησα χαμηλότερο σήμα στο wifi στα ίδια σημεία του σπιτιού.Δλδ εκεί που είχα 3 γραμμές τώρα έχω 1. παρατήρησε κάποιο κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχω κι μια μπαρα λιγοτερη στο wifi. Θα το τσεκαρω και αυριο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα με το wi-fi αλλά το 4G είναι σίγουρα καλύτερο. Πιάνω σε μέρη που δεν έπιαναν πριν. Επίσης πολύ καλό το νέο look με τις ενημερώσεις πιο λειτουργικές και ευανάγνωστες. Κάπως μεγάλωσαν εικονίδια και γράμματα. Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το κινητο, το εχω δυο βδομαδς και ειναι κομπλ.ε παρολα αυτα περιμενα πως και πως να παρω κι εγς το Miui10 κι οντως ανακαλυπτω οτι ενω το πηρε και παει μια χαρα, εχει ακομα android 7 επανω. ισως εχει να κανει με αυτο που ελεγαν καποιοι σε προηγουμενο post, οτι το εβγαλαν το rom και το πηραν αμεσως μετα πισω.

να δουμε εαν θα παρουμε ποτε android 8, ειναι λες και δεν θελουν να το υποστηριξουν οπως πρεπει το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 24ωρες συμβίωσης με τη νέα stable Miui10 οι εντυπώσεις είναι αρχικά καλές,

Εχει ωραίο interface ..το σήμα wi-fi είναι ολόιδιο..γιατί στα ίδια σημεία του σπιτιού συνεχίζω και έχω το ίδιο σήμα με πριν!

Εχω την εντύπωση ότι τα ηχεία είναι λίγο καλύτερα και πιο δυνατά και τέλος νομίζω ότι είναι λίγο ταχύτερη γενικά σαν rom.

 

Επίσης μετά λείπεις παρατηρώ και εγώ με μεγάλη απογοήτευση ότι είναι android 7 και όχι android 8 oreo η 9pie ας πούμε, και θυμάμαι ότι όλες οι Beta Miui10 ήτανε σε android 8 oreo..ελπίζω γρήγορα σε μία αναβάθμιση με android 8 για να μην πω 9 :p

Link to comment
Share on other sites

Η beta έχουν ήδη android 8.1.0 και μετά από περίπου μια εβδομάδα πιστεύω πως όλα λειτουργούν μια χαρά, επίσης πιστεύω πως η επόμενη μεγάλη αναβάθμιση stable για το κινητό θα είναι για να αναβαθμιστεί σε android 8. Οπότε δυστυχώς υπομονή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το interface από την νέα είναι σαφώς πιο ευχάριστο στο μάτι. Επίσης οι ήχοι που έχουν προστεθεί είναι πολύ ωραίοι . Φωτογραφίες από την κατανάλωση μπαταρίας.

1 1/2 ώρα τηλέφωνο, 2,5 ώρες οθονη και είμαι στο 50%. Μια χαρά νομίζω.

392d66ada1b3b086384d8cf52c7d4ec0.jpg0a099a41be3e5b93167edb68bbcc7e09.jpg6d747007f663a87697d1daefa5ac9ffb.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...