Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

όπως έγραψα και λίγο πιο πάνω αυτήν έχω περίπου μια εβδομάδα η οποία είναι μια χαρά, σχεδόν δεν φαίνεται ότι έχεις κάτι επάνω στην οθόνη. Άγνωστο όμως τι ποσοστό προστασίας θα δώσει σε περίπτωση συνάντησης οθόνης με άγριο έδαφος-πέτρες-γωνίες!! Να σημειώσω πως με σβηστή την οθόνη μόλις την κοιτάξω υπό γωνία βλέπω κάποια σημάδια-γραμμές και αυτά είναι τα μόνα στοιχεία που μαρτυρούν την παρουσία της.

 

Σήμερα είχα μια...πτώση με το mi note 3. Φόρτιζε στο γραφείο και έπεσε με την οθόνη σε πλακάκι.

Ένα ψιλοσόκ το έπαθα αλλά...δεν έχει ούτε γρατζουνιά.

Αυτή η μεμβρανούλα μπορεί να είναι λεπτή αλλά κάνει απόσβεση στην πτώση κάτι που είναι πολύ σημαντικό.

Δε το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια...πτώση με το mi note 3. Φόρτιζε στο γραφείο και έπεσε με την οθόνη σε πλακάκι.

Ένα ψιλοσόκ το έπαθα αλλά...δεν έχει ούτε γρατζουνιά.

Αυτή η μεμβρανούλα μπορεί να είναι λεπτή αλλά κάνει απόσβεση στην πτώση κάτι που είναι πολύ σημαντικό.

Δε το περίμενα.

 

Ή μπορεί να σταθηκες τυχερός. Αν πεσει τελειως ισια η οθονη μπορεί και να την γλυτώσει ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια...πτώση με το mi note 3. Φόρτιζε στο γραφείο και έπεσε με την οθόνη σε πλακάκι.

Ένα ψιλοσόκ το έπαθα αλλά...δεν έχει ούτε γρατζουνιά.

Αυτή η μεμβρανούλα μπορεί να είναι λεπτή αλλά κάνει απόσβεση στην πτώση κάτι που είναι πολύ σημαντικό.

Δε το περίμενα.

Το ίδιο έπαθα και γω στην δουλειά πριν δύο εβδομάδες. Έπεσε από το ύψος της πλαϊνής τσέπης του παντελονιού στην προσπάθεια μου να το βάλω στην τσέπη. Δεν έπαθε απολύτως τίποτα. Δεν φοράω ούτε τζαμακι ούτε μεμβράνη και η θήκη που του φοράω είναι η κλασσική frosted shield της nillkin, που δεν την λες και την πιο ασφαλή για τέτοιες περιπτώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορεί να σταθηκες τυχερός. Αν πεσει τελειως ισια η οθονη μπορεί και να την γλυτώσει ;)

 

καλά, σίγουρα! Έχω σπάσει κινητά με πολύ πιο "αστεία" πεσίματα!

 

Καλή Ανάσταση σε όλους παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα,

Κάτοχος έδω και λίγες ημέρες ενός Μi Νote 3 παράλληλα με το Galaxy Νote 8 που έχω τον τελευταίο καιρό.

 

Αν εξαιρέσει κανείς την μέτρια οθόνη του Xiaomi κατά τα άλλα είναι τρομερή συσκευή που θα υπερκαλύψει τους περισσότερους θεωρώ και με το παραπάνω.

 

Επειδή είμαι φαν της καλής κάμερας από ότι έχω δει για να πάρω τα μέγιστα από αυτή θα πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader,να κάνω root για να μπορέσω να ανοίξω το camera2api και με Gcam να έχω καλύτερα αποτελέσματα.

 

Υπάρχει κάτι άλλο σχετικό που μπορείτε να προτείνετε,είτε με κάποιο trick είτε κάποια άλλη rom που θα δωσουν ένα καλύτερο αποτέλεσμα στις φωτογραφίες;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα,

Κάτοχος έδω και λίγες ημέρες ενός Μi Νote 3 παράλληλα με το Galaxy Νote 8 που έχω τον τελευταίο καιρό.

 

Αν εξαιρέσει κανείς την μέτρια οθόνη του Xiaomi κατά τα άλλα είναι τρομερή συσκευή που θα υπερκαλύψει τους περισσότερους θεωρώ και με το παραπάνω.

 

Επειδή είμαι φαν της καλής κάμερας από ότι έχω δει για να πάρω τα μέγιστα από αυτή θα πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader,να κάνω root για να μπορέσω να ανοίξω το camera2api και με Gcam να έχω καλύτερα αποτελέσματα.

 

Υπάρχει κάτι άλλο σχετικό που μπορείτε να προτείνετε,είτε με κάποιο trick είτε κάποια άλλη rom που θα δωσουν ένα καλύτερο αποτέλεσμα στις φωτογραφίες;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Η developers εχει μακραν τη καλύτερη κάμερα. Βέβαια από κάποια Posts που διαβασα σε διπλανό forum, πιθανότατα η 9.5.4.0 (stable) να εχει ίδια κάμερα με την developers.

 

Αν τυχόν ρουτάρεις συζητάμε και για gcam. Αλλα σε σχέση με την developers οι διαφορές ειναι μικρές (μόνο στα σκοτάδια αξίζει).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Είχα παραγγείλει το φιλμάκι της CHYI 3D για το Mi Note 3, 2 κομμάτια εμπρός, 2 πίσω και το εργαλείο τοποθέτησης. Τελικά μου ξέμειναν γιατί αποφάσισα να μην πάρω το συγκεκριμένο κινητό, οπότε τα πουλάω €5. Όποιος ενδιαφέρεται PM.

 

φιλε ενδιαφέρομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ίδια κάμερα έχει η νεα stable με την dev για όποιον ενδιαφέρεται. Εγω γύρισα σε dev γιατί προτιμώ να δοκιμάζω ποιο συχνά τις εβδομαδιαίες
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έχει πέσει 3 φορές, η τελευταία μέσα σε ποτάμι για δευτερόλεπτα και ακόμα δεν έχει πάθει το παραμικρό το θηρίο... Χωρίς tempered glass.. Σκέτο με την μαμά θήκη... :) Έχουμε ενημέρωση για το πότε παίρνουμε την νέα ενημέρωση σε stable???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έχει πέσει 3 φορές, η τελευταία μέσα σε ποτάμι για δευτερόλεπτα και ακόμα δεν έχει πάθει το παραμικρό το θηρίο... Χωρίς tempered glass.. Σκέτο με την μαμά θήκη... :) Έχουμε ενημέρωση για το πότε παίρνουμε την νέα ενημέρωση σε stable???

 

Mid April: Mi Note 2, Mi 5s, Mi MIX,

Mi Note 3, Mi 5s Plus, Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi 4, Mi 3, Mi 4

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Mid April: Mi Note 2, Mi 5s, Mi MIX,

Mi Note 3, Mi 5s Plus, Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi 4, Mi 3, Mi 4

 

Ευχαριστώ. Έχω δει την συγκεκριμένη αναγγελία αλλά δεν λέει ακριβώς, οπότε υπολογίζουμε τις επόμενες ημέρες???αντε μήπως δούμε και βελτιώσεις στην κάμερα που λένε. Καλή ανάσταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχω δει την συγκεκριμένη αναγγελία αλλά δεν λέει ακριβώς, οπότε υπολογίζουμε τις επόμενες ημέρες???αντε μήπως δούμε και βελτιώσεις στην κάμερα που λένε. Καλή ανάσταση!!!

 

Πριν μερικές ημέρες ανέβασαν αυτό στο ίδιο νήμα που ανέβασαν το παραπάνω που σου έγραψα....

 

Note: The above release dates are only estimated time and might be changed due to various reasons. We will keep you updated with the latest information. Please stay tuned!

 

Οπότε αν υποθέσουμε πως ήδη υπάρχει καθυστέρηση στα redmi 4a που θα αναβαθμιζόταν στα τέλη Μαρτίου και δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ακόμη (το ξέρω μιας και έχω δύο από τις συγκεκριμένες συσκευές) μάλλον προς τα τέλη του Απριλίου το κόβω να παίρνουμε την πολυπόθητη αναβάθμιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές ημέρες ανέβασαν αυτό στο ίδιο νήμα που ανέβασαν το παραπάνω που σου έγραψα....

 

Note: The above release dates are only estimated time and might be changed due to various reasons. We will keep you updated with the latest information. Please stay tuned!

 

Οπότε αν υποθέσουμε πως ήδη υπάρχει καθυστέρηση στα redmi 4a που θα αναβαθμιζόταν στα τέλη Μαρτίου και δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ακόμη (το ξέρω μιας και έχω δύο από τις συγκεκριμένες συσκευές) μάλλον προς τα τέλη του Απριλίου το κόβω να παίρνουμε την πολυπόθητη αναβάθμιση.

 

Οπότε το σήριαλ συνεχίζεται..... Μια τέτοια συσκευή, αξίζει ΠΟΛΥ καλύτερη αντιμετώπιση κατά την γνώμη μου. Βέβαια κάλιο αργά παρά ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το σήριαλ συνεχίζεται..... Μια τέτοια συσκευή, αξίζει ΠΟΛΥ καλύτερη αντιμετώπιση κατά την γνώμη μου. Βέβαια κάλιο αργά παρά ποτέ..

 

Γενικά υπάρχει καθυστέρηση στην αναβάθμιση σε 9.5 από όσο ξέρω, το θέμα είναι πως θα την πάρει, τώρα το πότε εμένα προσωπικά δεν με καίει και πολύ γιατί δεν σκοπεύω να προχωρήσω (τουλάχιστον όχι ακόμη) σε ξεκλείδωμα bootloader και να περάσω custom rom. Οπότε απλά αναμονή......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρίστος Ανέστη σε ολους.Να ρωτήσω και εγώ κάτι, το πηρα με global rom και συγκεκριμένα έχει την miu global 9.1/σταθερή 9.1.3 (NCHMIEI) και όταν κοιτάω την ενημέρωση μου λεει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση και έχω 9.1.3.0 σταθερή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρίστος Ανέστη σε ολους.Να ρωτήσω και εγώ κάτι, το πηρα με global rom και συγκεκριμένα έχει την miu global 9.1/σταθερή 9.1.3 (NCHMIEI) και όταν κοιτάω την ενημέρωση μου λεει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση και έχω 9.1.3.0 σταθερή

 

Καλημέρα, αληθώς ο κύριος, θα περιμένεις κι εσύ όπως οι υπόλοιποι που έχουμε τις μαμά rom να πάρουμε το update σε 9.5. Λογικά μέσα στον Απρίλιο θα το πάρουμε.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστός Ανέστη. Μια ερώτηση που ήθελα να κάνω εδώ και μήνες από τότε που πρωτοήρθε το MiA1 στα χέρια μου και στην συνέχεια το Mi Note3. Η Groupselfie ξέρει κανείς πως ακριβώς λειτουργεί;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Εν αναμονή του κινητού, σκέφτομαι να εγκαταστήσω την China stable rom μιας και δεν θέλω να μπλεχτώ με bootloader κλπ. Το να έχει ελληνικά μενού δεν με απασχολεί, τα αγγλικά μου κάνουν μια χαρά. Το έχει κάνει κάποιος; Αν ναι, έχω δύο ερωτήσεις:

-Η εγκατάσταση play store και google services ήταν εύκολη;

-Είχε κάποιος άλλο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Εν αναμονή του κινητού, σκέφτομαι να εγκαταστήσω την China stable rom μιας και δεν θέλω να μπλεχτώ με bootloader κλπ. Το να έχει ελληνικά μενού δεν με απασχολεί, τα αγγλικά μου κάνουν μια χαρά. Το έχει κάνει κάποιος; Αν ναι, έχω δύο ερωτήσεις:

-Η εγκατάσταση play store και google services ήταν εύκολη;

-Είχε κάποιος άλλο θέμα;

 

Eμένα που ήρθε με Κινέζικη ήταν τίγκα στις κινεζιές μέσα,τρελό bloatware

Link to comment
Share on other sites

Eμένα που ήρθε με Κινέζικη ήταν τίγκα στις κινεζιές μέσα,τρελό bloatware

 

Βασικά άλλο η china official και άλλο η μαιμουδοrom που μπορεί να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ριχτε μια ματιά εδώ http://en.miui.com/thread-2244832-1-1.html

Αν θέλετε πατήστε confirm. Δυστυχώς το confirm φαίνεται μόνο σε προβολή desktop.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ξαφνικά εκεί που ήμουν στο ,wi fi eκλεισε και πλέον δεν ανοίγει το wi fi. Τι μπορεί να συμβαίνει ????

 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση; Σε άλλο δίκτυο WiFi δοκίμασες να συνδεθείς;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ριχτε μια ματιά εδώ http://en.miui.com/thread-2244832-1-1.html

Αν θέλετε πατήστε confirm. Δυστυχώς το confirm φαίνεται μόνο σε προβολή desktop.

Έκανα και εγώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...