Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα

Ενδιαφερομαι να αγορασω το XIAOMI ΜΙ ΝΟΤΕ 3 απο κινεζικο μαγαζι και εχω βρει τα παρακατω

1.honorbuy απο ευρωπαικη αποθηκη στα 289 ευρω περιπου (δεν γνωριζω αν εχει και μεταφορικα)

2.bangood στα 255 ευρω συν Priority direct mail 13,36

Ηθελα την γνωμη σας αν ειναι αξιοπιστα για παραγγελια και ποιο θα προτιμουσατε απο θεμα χρονου και φερρεγυοτητας.

Ευχαριστω

 

Γεια σου φιλαρακι και τα 2 ειναι αξιοπιστα απο το honorbuy ερχεται απο ευρωπαικη αποθηκη και το εχεις σε 3-4 μερες

αλλα εχει κ ενα κοντα στο 25αρι μεταφορικα. Απο το Banggood θα σου βγει πιο φτηνα αλλα θα το εχεις σε 2 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

σε ευχαριστω πολυ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το honorbuy έχει μεταφορικά. Νομίζω κάπου στα 30 ευρώ

 

Σίγουρα σε θέμα χρόνου αποστολής είναι προτιμότερη η ευρωπαική αποθήκη. Από την άλλη αν μπορείς να κάνεις υπομονή 2-3 βδομάδες πάρτο από banggood αφού γλυτώνεις ενα 50αρη ακόμα.

σε ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σου φιλαρακι και τα 2 ειναι αξιοπιστα απο το honorbuy ερχεται απο ευρωπαικη αποθηκη και το εχεις σε 3-4 μερες

αλλα εχει κ ενα κοντα στο 25αρι μεταφορικα. Απο το Banggood θα σου βγει πιο φτηνα αλλα θα το εχεις σε 2 εβδομαδες.

 

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό με το κινητό αποφάσισα να περάσω την global stable (το τηλέφωνο ήρθε με την αγγλοκινέζικη).

Συμβουλή σε όσους παραλάβουν με αγγλοκινέζικη και θέλουν να περάσουν global: Μη κάνετε αναβάθμιση ΟΤΑ αν σας το ζητήσει γιατί μετά θα μπλέξετε με bootloader unlocking κλπ κλπ.

Μπήκα σε μια διαδικασία που πλέον τώρα στα 42 μου μου φάνηκε βουνό.

Έκανα αίτημα στη xiaomi (τι μ@λ@κί@!) για ξεκλείδωμα bootloader

Μου απάντησαν την επόμενη μέρα θετικά

Κατέβασα το εργαλείο για το ξεκλείδωμα αλλά κολλάει και μου λέει ότι πρέπει το κινητό να είναι bound με αυτό το λογαριασμό

Μπήκα στο μενού του κινητού στο developer options>>>add account and device στο mi unlock status και μου έβγαζε μύνημα 10008 κάτι κινέζικα API κάτι κινέζικα

Έβαλα VPN από hong kong ξαναδοκίμασα, τίποτα

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα έβαλα ένα προγραμματάκι στο κινητό που λέγεται dns changer, στο οποίο έβαλα κινέζικες διευθύνσεις!

Έκανα και πάλι τη διαδικασία και στο unlocker πλέον μου λέει πλέον να περιμένω 72 ώρες για να ξεκλειδώσω το κινητό.

 

Δηλαδή έλεος ρε xiaomi να πουμε, μια official global stable rom θέλουμε να βάλουμε!

 

ΥΓ:θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα όταν τα...καταφέρω!

 

Ακριβώς τα ίδια έκανα και εγώ πριν κάνα μήνα... Υπομονή... Θα χάσεις face.unlock και θα είσαι ενα update πίσω πληροφοριακά... Λίγο το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Και μια πολύ απλή κ ωραια θηκη για το θηρίο μας.. 3cc6f8348123ee24823685e54c8a5c2e.jpg1456be41937f995aa0248e4b70978a9f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μια πολύ απλή κ ωραια θηκη για το θηρίο μας.. 3cc6f8348123ee24823685e54c8a5c2e.jpg1456be41937f995aa0248e4b70978a9f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ περιμένω αυτή ενάμιση μήνα και ακόμα...LEPHEE%20for%20Xiaomi%20Mi%20Note%203%20Case%20for%20Xiaomi%20Mi%20Note3%20Cover%20Soft%20TPU%20Protection%20Laser%20Transparent%20Plating%20Mi%20Note%203%20Phone%20Cases%20

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/01/24/xiaomi-mi-note-3-black-variant-lightinthebox/

 

249€ , με ασφάλεια τελωνείου.

Τι εννοεί;

Έχει πάρει κάποιος από εδώ;

Σου... επιστρέφει τα χρήματα μετά;;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/01/24/xiaomi-mi-note-3-black-variant-lightinthebox/

 

249€ , με ασφάλεια τελωνείου.

Τι εννοεί;

Έχει πάρει κάποιος από εδώ;

Σου... επιστρέφει τα χρήματα μετά;;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ακριβώς. Οταν περάσει τελωνείο σου επιστρέφουν τα χρήματα που πλήρωσες.

Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει με την αναμονή που θα φας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μαλλον αυριο παραλαμβανω, πως να κανω τις πρωτες φορτισεις για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μαλλον αυριο παραλαμβανω, πως να κανω τις πρωτες φορτισεις για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα ;
Με το καλό να παραλάβεις! Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο.

Θα το δουλέψεις μέχρι να φτάσει 20-30% και μετά φορτιση.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα η Eu dev να είναι τόσο διαφορετική και καλή. Αν έχει καλές αυτονομίες μένω σε αυτή χαλαρά!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία dev έχει πολύ καλή αυτονομία.

 

Μου βγάλε 6 ώρες sot και 30 ώρες αναμονη στο 28%. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία dev έχει πολύ καλή αυτονομία.

 

Μου βγάλε 6 ώρες sot και 30 ώρες αναμονη στο 28%. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο νούμερο.

Εγώ έβαλα αυτήν που προτείνατε παραπάνω, αλλά ίσως περάσω την τελευταία αργότερα.

Μου άρεσε πολύ και το ui των ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η τελευταία δεν έχει face recognition αλλά μου αρεσουν οι ήχοι και τα εφέ.

 

Γενικά περιμένουμε ωραία πράγματα. Αν φτιάξουν και το αυτόματο hht να δουλεύει σωστά πήγε σε άλλο επίπεδο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η τελευταία δεν έχει face recognition αλλά μου αρεσουν οι ήχοι και τα εφέ.

 

Γενικά περιμένουμε ωραία πράγματα. Αν φτιάξουν και το αυτόματο hht να δουλεύει σωστά πήγε σε άλλο επίπεδο το κινητό.

Το face unlock δε με νοιάζει και τόσο. Έχουμε τρόπους για να το ξεκλειδωνουμε άλλωστε. Λίγο που έπαιξα όμως μαζί του, έχει πλάκα και είναι αρκετά γρήγορο. Κάμερα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αν και θυμάμαι έγραφες ότι τις νυχτερινές είχε καλύτερα αποτελέσματα.

 

Γενικά πολύ καλή δουλειά!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια βδομάδα global developer γιοκ...

Απλα απαράδεκτοι και θέλουν να επεκταθούν και σε Ευρώπη, Ρωσία κτλ τρομαρα τους.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια βδομάδα global developer γιοκ...

Απλα απαράδεκτοι και θέλουν να επεκταθούν και σε Ευρώπη, Ρωσία κτλ τρομαρα τους.

 

May the mi note 3 force be with you.

 

Βασικά μόνο στο Mi note 3 το χω δει αυτό. Δεν έχω καταλάβει το λόγο που δεν βγάζει global dev.

 

Τώρα περι Ευρώπης δεν ξέρω γιατί ποτε δεν προορίστηκε για την Ευρώπη αλλά και πάλι υπάρχει έστω αυτή η stable.

 

Έχει διαβάσει κανένας κάποιο λογο που έχει κάνει αυτή τη διάκριση και δεν δινει global dev?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην σκοπεύουν να βγάλουν; Αν και δύσκολο το βλέπω..... Πάντως όλα να τα περιμένουμε.

 

 

Έχει διαβάσει κανένας κάποιο λογο που έχει κάνει αυτή τη διάκριση και δεν δινει global dev?

Μόλις θα το ρωτούσα κι αυτό..... Με πρόλαβες.

Μπαίνω κάθε μέρα στο επίσημο site με τις rom μπας και δω επίσημη dev, αλλά τρώω πόρτα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Προσωπικά πρώτη φορά το βλέπω αυτό να μην δίνει global dev.

 

Πολύ παράξενο πάντως, οκ είναι καινούρια συσκευή αλλά πότε σκοπεύουν να την δώσουν. Εσείς που είστε πιο αγγλομαθείς δεν μπορείτε να διαβάσετε μήπως και αναφέρθηκε τίποτα στα ξένα site;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργα πραματα...Ενω ολοι ζηταμε global dev στο φορουμ τους μας γραφουν κανονικα....

 

Εδω αντι να παρει την global stable 9.2 απο το πρωτα ακομη δεν την πηρε....

 

Αρχιζω και ξενερωνω σιγα σιγα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν κάνει μαντάρα με τόσες συσκευές και δεν προλαβαίνουν μάλλον.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα στο επίσημο forum σε ερώτηση πότε θα δοθεί επίσημη dev η απάντηση ήταν πως προς το παρόν μόνο official Stable υπάρχει και πώς σύντομα θα δοθεί επίσημη global dev. Η ερώτηση έγινε 25-11-2017 και η απάντηση δόθηκε στις 11-12-2017. Ας ελπίσουμε σύντομα να δοθεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.

 

Πάντως η global dev υποτίθεται ειναι μια μορφή δοκιμής. Αν λοιπόν είναι να καθυστερήσει η επόμενη global stable τότε ίσως για αυτό και δεν βγάζουν global dev. Η τελευταία global stable που βγήκε τι ημερομηνία έχει;

Link to comment
Share on other sites

Tελη νοεμβριου νομιζω βγηκε η global stable..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ανα 2μηνο βγαίνει η κάθε stable. Για να δούμε.... ή μάλλον για να δειτε :p (προτιμώ πάντα eu ή ελληνική).

 

Πάντως παιδιά αν δεν σας φοβίζει το ξεκλείδωμα και twrp, άδικα ασχολείστε με την official. Σε όλες τις συσκευές της xiaomi, πάντα οι custom έχουν κάποια πραγματάκια παραπάνω, παίρνουν βελτιώσεις νωρίτερα και χωρίς να υστερούν κάπου. Γιατί κάνετε την ζωή σας δύσκολη; Ακόμα και στο θέμα updates, κάνεις απλά ενα dirty flash (ή σε κάποιες έχει και ota). Δεν είναι τόσο ταλαιπωρία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...