Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το titanium αλλά όχι την pro έκδοση. Εχω κάνει backup αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών και δεδομένων σύστηματος. Αν περάσω castum rom προφανώς κάνω την αντίστοιχη επαναφορά και έχω το backup στη νέα ρομ χωρίς να χρειάζεται να σεταρω από την αρχή. Αν θέλω όλα αυτά τα backup να τα περάσω σε νέα συσκευή θα μπορέσω να τα περάσω χωρίς την προ έκδοση;

 

Δεν συνίσταται να περνάμε backup εφαρμογών και δεδομένων συστήματος σε οποιαδήποτε rom είτε custom ούτε καν stock.

 

Και ειδικά σε custom rom οι developer επανελημενος έχουν τονίσει μην περνάμε titanium backup εφαρμογών η μέρους συστήματος διότι τα bug,conflict παραμονεύουν στην γωνία.

 

Και στο δεύτερο ερώτημα δεν γίνεται διότι το backup αφορά βάση μιας συγκεκριμενης και μοναδικής συσκευής δεδομένα που πήρες.

 

Δεν είναι πασπαρτού να το περνάς από συσκευή σε συσκευή ακόμα και ίδιου τύπου συσκευή να είναι.

 

Θα έλεγα να αφήσεις τα του titanium backup αυστηρά για την συσκευή και rom όπου είχε αρχικό προορισμό και μην μπλέκεις με πράγματα που πολύ πιθανό περισσότερα προβλήματα να δημιουργήσεις παρά λύσεις.

 

Προτιμότερο δε αν θες να παίρνεις backup να το κανεις ολικό μέσω twrp δηλαδή σαν να λέμε ολόκληρο το image και κανεις πανεύκολα επαναφορά με τα πάντα στημένα και σεταρισμενα στην συσκευή που δημιούργησες φυσικά.

 

Ούτε τα backup full image είναι πασπαρτού να τα μεταφέρεις από συσκευή σε συσκευή.

 

Είμαστε που είμαστε root και με custom recovery ας εκμεταλλευτούμε όσο πιο αποδοτικά και αποτελεσματικά οτιδήποτε θετικό παρεχει και μην περιπλέκουμε το πράγμα ανακατεύοντας διαφορετικά πράγματα σε ένα μίγμα χωρίς λόγο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Alex εγώ χρησιμοποιώ titanium για να επαναφέρω εφαρμογές δικές μου , όχι όμως του συστήματος και ουδέποτε είχα πρόβλημα. Αλλάζω ρομ και σε πέντε λεπτά (και πολύ λέω) είναι όλες οι εφαρμογές στη θέση τους. Τις ρυθμίσεις συστήματος τις φτιάχνω πάντα....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Alex εγώ χρησιμοποιώ titanium για να επαναφέρω εφαρμογές δικές μου , όχι όμως του συστήματος και ουδέποτε είχα πρόβλημα. Αλλάζω ρομ και σε πέντε λεπτά (και πολύ λέω) είναι όλες οι εφαρμογές στη θέση τους. Τις ρυθμίσεις συστήματος τις φτιάχνω πάντα....

 

Εφαρμογές ok αλλά και πάλι δεν συνίσταται ειδικότερα σε custom rom.

Διότι μπορεί κάλλιστα αργά η γρήγορα bug να εμφανιστούν.

 

Συστήματος εννοείται απαγορεύεται ρητώς.

 

Εγώ προσωπικα είμαι τυπικός και δεν θέλω να ανακατεύω και περιπλέκω τα πράγματα.

 

Όσο πιο πολλά μπλέκεις από διαφορετικά πράγματα ξέρεις ότι αυξάνονται οι πιθανότητες κάτι,κάπου να εμφανίσει θέμα.

 

Titanium θα κάνω χρήση αυστηρά πχ βγήκε αναβάθμιση εφαρμογές που τα σκατωσε και μη χάσω δεδομένα η και στήνω απον αρχή και το επαναφέρω από backup που ειχα πάρει ενώ δούλευε άριστα.

 

Δεν θα το κάνω ποτε όμως με άλλη rom από αυτήν που το πήρα.

 

Πχ είμαι crDroid πάρω backup μιας εφαρμογής και την μεταφέρω σε άλλη rom για τον α η β λόγο.

 

Ούτε κατά διάνοια.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνίσταται να περνάμε backup εφαρμογών και δεδομένων συστήματος σε οποιαδήποτε rom είτε custom ούτε καν stock.

 

Και ειδικά σε custom rom οι developer επανελημενος έχουν τονίσει μην περνάμε titanium backup εφαρμογών η μέρους συστήματος διότι τα bug,conflict παραμονεύουν στην γωνία.

 

Και στο δεύτερο ερώτημα δεν γίνεται διότι το backup αφορά βάση μιας συγκεκριμενης και μοναδικής συσκευής δεδομένα που πήρες.

 

Δεν είναι πασπαρτού να το περνάς από συσκευή σε συσκευή ακόμα και ίδιου τύπου συσκευή να είναι.

 

Θα έλεγα να αφήσεις τα του titanium backup αυστηρά για την συσκευή και rom όπου είχε αρχικό προορισμό και μην μπλέκεις με πράγματα που πολύ πιθανό περισσότερα προβλήματα να δημιουργήσεις παρά λύσεις.

 

Προτιμότερο δε αν θες να παίρνεις backup να το κανεις ολικό μέσω twrp δηλαδή σαν να λέμε ολόκληρο το image και κανεις πανεύκολα επαναφορά με τα πάντα στημένα και σεταρισμενα.

 

Είμαστε που είμαστε root και με custom recovery ας εκμεταλλευτούμε όσο πιο αποδοτικά και αποτελεσματικά οτιδήποτε θετικό παρεχει και μην περιπλέκουμε το πράγμα ανακατεύοντας διαφορετικά πράγματα σε ένα μίγμα χωρίς λόγο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Είναι η πρώτη φορά που ασχολιυμε με το να περάσω νέα ρομ για αυτό και ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα για το πως δουλεύουν τα πράγματα . Για να κάνεις ολικό από twrp επιλέγω τα sytem data kai boot η όλα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που ασχολιυμε με το να περάσω νέα ρομ για αυτό και ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα για το πως δουλεύουν τα πράγματα . Για να κάνεις ολικό από twrp επιλέγω τα sytem data kai boot η όλα;

 

Όλα τα τικαρεις εκτός 3 πράγματα αλλά επειδή δεν έχω OnePlus συσκευή πλέον στείλε μου screenshot από twrp backup menu να σου πω διότι δεν το θυμάμαι απ έξω.

 

 

Η γράψε μου τις 8-9 επιλογές που έχει να σου πω ποιες 3 δεν τικαρεις.

 

Η ας σου απαντήσουν νυν χρήστες που έχουν συσκευή.

 

Και επειδή δεν έχεις εμπειρία επαρκή παρτα τα πράγματα με τον απλό δρόμο και άσε τα πιο εξεζητημένα για αργότερα που θα έχεις αποκτήσει μια εμπειρία.

 

Δηλαδή κανε εγκατάσταση και στήσιμο όλα από αρχή και μετά πάρε ένα ολικο backup.

 

Μην μπλέκεις με titanium δεν χρειάζεται καν,δεν είναι απαραίτητο κι ολας.

 

Άστο για πολύ αργότερα άλλωστε αν στραβώσει κάτι οτιδήποτε κανεις επαναφορά από το ολικο backup που έχεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Boot,Cash , recovery, system, system image, data, Modem,efs

 

Τη συσκευή την έχω σεταρισμενη κανονικά. Τώρα κοίτα ποια custom να φορέσω. Δε βιάζομαι να προχωρήσω βήματα. Θέλω να γίνουν όλα σωστά

Link to comment
Share on other sites

Boot,Cash , recovery, system, system image, data, Modem,efs

 

 

 

Τη συσκευή την έχω σεταρισμενη κανονικά. Τώρα κοίτα ποια custom να φορέσω. Δε βιάζομαι να προχωρήσω βήματα. Θέλω να γίνουν όλα σωστά

 

Εδώ βρήκα screenshots

f8d91b5aaf6d514ac485d732d91332fe.jpg

 

Αυτά τα 3 δεν τικαρεις μόνο όλα τα αλλά ναι.

 

Τώρα custom rom βάλε οποιαδήποτε είτε με 8.1 είτε 9.

 

Όλες είναι πολύ καλές με πολύ μικρές διαφοροποιήσεις σε customization μεταξύ AOSP(Phoenix,crDroid,Liquid Remix κ.α)

 

Μόνο τα Pixel στυλ Experience rom η Lineages είναι πιο φτωχές σε features και customization σε σχέση με τις πιο full AOSP όπως αυτές που ανέφερα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρήκα screenshots

f8d91b5aaf6d514ac485d732d91332fe.jpg

 

Αυτά τα 3 δεν τικαρεις μόνο όλα τα αλλά ναι.

 

Τώρα custom rom βάλε οποιαδήποτε είτε με 8.1 είτε 9.

 

Όλες είναι πολύ καλές με πολύ μικρές διαφοροποιήσεις σε customization μεταξύ AOSP(Phoenix,crDroid,Liquid Remix κ.α)

 

Μόνο τα Pixel στυλ Experience rom η Lineages είναι πιο φτωχές σε features και customization σε σχέση με τις πιο full AOSP όπως αυτές που ανέφερα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ωραία. Σκεφτόμουν η για phoenix η για crdroid. Από ότι είδα σε προηγούμενες σελίδες η liquid είναι λίγο περίεργη στο αν θες να ξαναγυρίσεις σε στοκ

Link to comment
Share on other sites

Boot,Cash , recovery, system, system image, data, Modem,efs

 

Τη συσκευή την έχω σεταρισμενη κανονικά. Τώρα κοίτα ποια custom να φορέσω. Δε βιάζομαι να προχωρήσω βήματα. Θέλω να γίνουν όλα σωστά

 

Μπορείς με το titanium να πάρεις backup εφαρμογές από μια ρομ και να κάνεις επαναφορά σε άλλη, απλά στο αρχικό σεταρισμα αφήνεις να κατέβουν από το store όλες οι εφαρμογές και κάνεις επαναφορά μόνο τα δεδομένα μετά. Μην κάνεις επαναφορά (ούτε τα δεδομένα) σε εφαρμογές που θέλεις να έχεις ειδοποιήσεις πχ Viber γιατί είναι πολύ πιθανό να μην δουλεύουν σωστά μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Σκεφτόμουν η για phoenix η για crdroid. Από ότι είδα σε προηγούμενες σελίδες η liquid είναι λίγο περίεργη στο αν θες να ξαναγυρίσεις σε στοκ

 

Ναι η liquid άστην διότι θέλει extra

Βάλε τα αλλά 2.

 

Τα βήματα τα έχω γράψει πίσω σε φλασαρισμα και για stock και custom η και εναλλαγή μεταξύ τους είτε αναβάθμιση.

 

Απλά δεν ασχολείσαι με no verify μιας και encrypted είσαι.

 

Για titanium είπα τη γνώμη δεν αξίζει να ασχοληθείς καθοοου.

 

Να είσαι τυπικός προτιμότερο ειδικά με custom rom developers δεν συνιστούν οποιοδήποτε backup με titanium να περνάς.

 

Και ας σου πάρει μισή με 1 ώρα πάνω το σεταρισμα.

 

Άλλωστε και μια custom rom παίρνεις backup όπως και με stock.

 

Δεν αλλάζει κάτι.

 

Και μπορείς να εναλλάσσεις από μια στην άλλη και απλά κάθε τόσο κανε ανανέωση backup για να είναι πιο φρεσκο και διέγραφε το παλιό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι η liquid άστην διότι θέλει extra

Βάλε τα αλλά 2.

 

Τα βήματα τα έχω γράψει πίσω σε φλασαρισμα και για stock και custom η και εναλλαγή μεταξύ τους είτε αναβάθμιση.

 

Απλά δεν ασχολείσαι με no verify μιας και encrypted είσαι.

 

Για titanium είπα τη γνώμη δεν αξίζει να ασχοληθείς καθοοου.

 

Να είσαι τυπικός προτιμότερο ειδικά με custom rom developers δεν συνιστούν οποιοδήποτε backup με titanium να περνάς.

 

Και ας σου πάρει μισή με 1 ώρα πάνω το σεταρισμα.

 

Άλλωστε και μια custom rom παίρνεις backup όπως και με stock.

 

Δεν αλλάζει κάτι.

 

Και μπορείς να εναλλάσσεις από μια στην άλλη και απλά κάθε τόσο κανε ανανέωση backup για να είναι πιο φρεσκο και διέγραφε το παλιό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ναι τα έχω δει τα βήματα. Το encrypted πως το αλλάζεις; αν θυμάμαι καλά είναι καλό να αλλαχτεί

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω δει τα βήματα. Το encrypted πως το αλλάζεις; αν θυμάμαι καλά είναι καλό να αλλαχτεί

 

Αν είναι αλλάξε το τώρα μια και καλή.

Απλά θα χρειαστείς format data και τα πάντα από αρχή.

Και αν έχεις παρει ήδη backup ενώ είσαι encrypted άχρηστο είναι.

 

Θα ξανακάνεις ενώ εισαι decrypted καινούργιο.

 

Έγραψα τα βήματα που θα χρειαστείς.

 

Ξεκινά πρώτα να περάσεις stock rom είτε beta 17 είτε stable 5.1.5

Κανε στήσιμο κανονικά,σεταρισμα και μετά backup.

 

Να έχεις ένα μαξιλάρι και μετά ασχοληθείς με πέρασμα custom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αλλάξε το τώρα μια και καλή.

Απλά θα χρειαστείς format data και τα πάντα από αρχή.

Και αν έχεις παρει ήδη backup ενώ είσαι encrypted άχρηστο είναι.

 

Θα ξανακάνεις ενώ εισαι decrypted καινούργιο.

 

Έγραψα τα βήματα που θα χρειαστείς.

 

Ξεκινά πρώτα να περάσεις stock rom είτε beta 17 είτε stable 5.1.5

Κανε στήσιμο κανονικά,σεταρισμα και μετά backup.

 

Να έχεις ένα μαξιλάρι και μετά ασχοληθείς με πέρασμα custom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Οκ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ

 

Απλά όταν θα εισαι decrypted να ακολουθείς με θρησκευτική ευλάβεια τα βήματα που απαιτούνται σε οποιαδήποτε καθαρή εγκατάσταση,αναβάθμιση(stock και custom)εναλλαγή μεταξύ custom rom η custom με stock όπως και στις όλικες επαναφορες backup(stock και custom)

 

Πρέπει να είσαι τυπικός σε όλα έτσι ώστε να δουλεύουν ρολοι και να ελαχιστοποιήσεις πιθανότητες να πάνε στραβά κάτι.

 

Και φυσικά θα πηγαίνεις στο ανάλογο thread σε XDA στην rom που σε ενδιαφέρει και θα παρακολουθείς συχνά-πυκνά στην πρώτη σελίδα που οι developer ανανεώνουν περίεχομενο και έκδοση Rom και προαπαιτούμενα.

 

Πχ τελευταίες εκδόσεις των custom rom με a Pie ενσωματώνουν και Magisk ενώ πριν όχι και ήθελε περάσεις εσυ extra με φλασαρισμα σε κάθε εγκατάσταση η αναβάθμιση.

 

Αυτό μπορεί να ξανααλλαξει και επανέλθει όπως αρχικά ήταν επι πολύ μεγάλο διάστημα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια..οταν ειμαι σε twrp δεν βλεπει το κινητο το λαπτοπ μα αποτελεσμε να μ,ην μπορω να περασω ρομ να την φλασαρω..τι μπορω να κανω
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια..οταν ειμαι σε twrp δεν βλεπει το κινητο το λαπτοπ μα αποτελεσμε να μ,ην μπορω να περασω ρομ να την φλασαρω..τι μπορω να κανω

 

Με usb στικακι;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Μου τρώγεται το χέρι για Pie. Βλέπω στο XDA ότι η crDroid έχει την περισσότερη κίνηση. Την έχει κανείς; Αξίζει να ξαναστήνω ή να κάτσω στα αβγά μου? Το λέω από άποψη bugs και μπαταρίας κυρίως.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που μ' ενόχλησε στην crDroid είναι το pill αντί για τα oneplus gestures. Κράτα ένα backup και αν δεν σου αρέσει η 9άρα κάνε επαναφορά όλο το τηλέφωνο
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Από open beta 17 decrypted, αν δεν κάνω wipe data για να περάσω crDroid είναι κομπλέ ; Απλά για δοκιμή θέλω να την περάσω, δεν καίγομαι να την κρατήσω .. εκανα ήδη τα πάντα backup με twrp και titanium.. φαντάζομαι θα χρειαστεί και το no Verity?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Από open beta 17 decrypted, αν δεν κάνω wipe data για να περάσω crDroid είναι κομπλέ ; Απλά για δοκιμή θέλω να την περάσω, δεν καίγομαι να την κρατήσω .. εκανα ήδη τα πάντα backup με twrp και titanium.. φαντάζομαι θα χρειαστεί και το no Verity?

 

Εγώ έκανα wipe data για να είμαι ήσυχη (όχι format) και πέρασα μετά τις εφαρμογες με titanium. Και ναι, πάντα μετά το noverity.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έδωσα ποτέ βαρύτητα στο decrypted/encrypted δεν εχω καταλάβει τη διαφορά τους και πώς πας από το ένα στο άλλο. Υπάρχει κανένας οδηγός που να τα εξηγει;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έδωσα ποτέ βαρύτητα στο decrypted/encrypted δεν εχω καταλάβει τη διαφορά τους και πώς πας από το ένα στο άλλο. Υπάρχει κανένας οδηγός που να τα εξηγει;

 

Δες σε αυτό το νήμα σελίδα 79 και μετά που ρωτούσα και εγώ και μου τα εξήγησε η Μαρία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δες σε αυτό το νήμα σελίδα 79 και μετά που ρωτούσα και εγώ και μου τα εξήγησε η Μαρία.

 

Και σε μένα ο alextrela στη σελίδα 112!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα μια μέρα χθες φλασάροντας, ξεφλασάροντας, decryptοντας, re-encryptοντας. και ούτω καθεξής. Δε θα αναλύσω τη διαδικασία αλλά θα αναφέρω απλά δυο σηματικά πραγματάκια.

 

Αρχικά θέλω να πω ότι από την αρχή δεν αισθανόμουν σιγουριά με το να πάρω Nandroid backup. Κι αυτό γιατί δεν ήξερα κατά πόσο είναι εφικτό να γυρίσω σε Oreo από Pie (παλιες κακές εποχές του Android). Με τα πολλά το κατάφερα αλλά υπήρχαν πολλά προβλήματα. Αρχικά δεν έμπαινε σε WiFi. Το άνοιγα κι έκλεινε μόνο του, δεν μπορούσε να συνδεθεί όσο κι αν προσπαθούσα. Έπειτα δεν εμφάνιζε τις φωτογραφίες μου. 15GB Nandroid backup και δεν εμφάνιζε τις φώτος! Πολύ περίεργα πράγματα κι έτσι αποφάσισα να ξαναστήσω από την αρχή κι ευτυχώς που είχα κρατήσει στον υπολογιστή τις φωτογραφίες μου. Επίσης ευτυχώς μου έκοψε να φλασάρω το firmware της Beta 17 που δίνουν στο crDroid κι έτσι μόνο κατάφερα να το επαναφέρω, αλλιώς δεν περνιόταν η Beta.

 

Δεν ξέρω αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με Nandroid αλλά εμένα μόνο ευχαριστημένο δε με άφησε η χθεσινή εμπειρία μου!

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα μια μέρα χθες φλασάροντας, ξεφλασάροντας, decryptοντας, re-encryptοντας. και ούτω καθεξής. Δε θα αναλύσω τη διαδικασία αλλά θα αναφέρω απλά δυο σηματικά πραγματάκια.

 

Αρχικά θέλω να πω ότι από την αρχή δεν αισθανόμουν σιγουριά με το να πάρω Nandroid backup. Κι αυτό γιατί δεν ήξερα κατά πόσο είναι εφικτό να γυρίσω σε Oreo από Pie (παλιες κακές εποχές του Android). Με τα πολλά το κατάφερα αλλά υπήρχαν πολλά προβλήματα. Αρχικά δεν έμπαινε σε WiFi. Το άνοιγα κι έκλεινε μόνο του, δεν μπορούσε να συνδεθεί όσο κι αν προσπαθούσα. Έπειτα δεν εμφάνιζε τις φωτογραφίες μου. 15GB Nandroid backup και δεν εμφάνιζε τις φώτος! Πολύ περίεργα πράγματα κι έτσι αποφάσισα να ξαναστήσω από την αρχή κι ευτυχώς που είχα κρατήσει στον υπολογιστή τις φωτογραφίες μου. Επίσης ευτυχώς μου έκοψε να φλασάρω το firmware της Beta 17 που δίνουν στο crDroid κι έτσι μόνο κατάφερα να το επαναφέρω, αλλιώς δεν περνιόταν η Beta.

 

Δεν ξέρω αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με Nandroid αλλά εμένα μόνο ευχαριστημένο δε με άφησε η χθεσινή εμπειρία μου!

Εγω δεν ειχα κανενα θεμα με δεκαδες φλασαρισματα και χρηση backup και restore και εναλλαγες μεταξυ rom(stock-custom) και απο 8.1 σε 9 και το αντίστροφο τελευταίο εξαμηνο ειδικα απο τη στιγμή εγινα decrypted.

 

Με encrypted στην αρχη πηρα κινητο ειχα καποια θεματα(κυριως και λογω απειρίας)αλλα αφου εμαθα πολυ καλα διαδικασία μετα έστρωσε το πράγμα.

 

Μετα αφού εγινα και decrypted τα πράγματα απλοποιηθηκαν ολοκληρωτικά και τηρωντας πιστα ολα τα απαραίτητα βήματα καθε φορα δεν είχα προβλήματα.

 

Φροντιζα να ειμαι και πολυ τυπικος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...