Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασε κανείς την 10.4? Σκέφτομαι να κάνω clean install καθώς μου αρέσει η xXx ως τώρα αλλά τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί κατα διαστήματα τουλάχιστον για προηγούμενες εκδόσεις, με κάνουν διστακτικό.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασε κανείς την 10.4? Σκέφτομαι να κάνω clean install καθώς μου αρέσει η xXx ως τώρα αλλά τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί κατα διαστήματα τουλάχιστον για προηγούμενες εκδόσεις, με κάνουν διστακτικό.

Εκανα το λαθος να την περάσω απο πάνω απο 10.3α και το live wallpaper μεσω 500firepaper σταμάτησε να δουλεύει.

Ξαναγύρισα πισω και παλι δεν δουλεύει παραδόξως,ενω δούλευε προτού πάω στην 10.4:confused::blink:

Έκανα και καθαρη εγκατάσταση στην 10.4 μπας και δουλέψει και το απόλυτο μηδέν.

 

Δεν ειχα προλαβει να παρω backup της 10.3α διοτι δεν πιστευα θα ειχα τέτοιο θέμα με την αναβαθμιση στην 10.4

 

Επομένως με βαριά καρδιά γυρισα στην official open beta 6 απο το backup που είχα όπου εκεί δουλεύει άψογα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδες το Youtube Vanced module δεν μου δουλεύει οσο και αν προσπάθησα μέσω magisk επανειλημμένες φορές μάλιστα.

Ακολουθω και τις οδηγιες σε xda και κανενα αποτελεσμα.

Μονο οταν περασα την xXx No Limits rom που εγκαθιστάτε κατα το setup δουλευει αψογα.

Κυριως για background το θελω μονο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex με ποια ρομ είσαι τώρα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την τελευταία open beta 6.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή για μπαταρία; είμαι με την stable 5.1 και σκέφτομαι να πάω σε beta

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή για μπαταρία; είμαι με την stable 5.1 και σκέφτομαι να πάω σε beta

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίδια επίπεδα αποδοσης οπως με την εξαιρετικη open beta 4.

Stable δεν βρίσκω λόγο ουσιαστικό να γυρίσω αφου τις beta τις βρισκω σε υψηλα επίπεδα υλοποίησης.

Στα σκαριά να βγει και νεα open beta με νεα feature επόμενο διάστημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι μόλις την έβαλα και εγώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδες το Youtube Vanced module δεν μου δουλεύει οσο και αν προσπάθησα μέσω magisk επανειλημμένες φορές μάλιστα.

Ακολουθω και τις οδηγιες σε xda και κανενα αποτελεσμα.

Μονο οταν περασα την xXx No Limits rom που εγκαθιστάτε κατα το setup δουλευει αψογα.

Κυριως για background το θελω μονο.

Γιατί το κουράζετε και δεν βάζετε την noroot έκδοση η οποία δουλεύει ρολόι να τελειώνετε; Το είπα και λίγα post πιο πίσω (#1016).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδες το Youtube Vanced module δεν μου δουλεύει οσο και αν προσπάθησα μέσω magisk επανειλημμένες φορές μάλιστα.

Ακολουθω και τις οδηγιες σε xda και κανενα αποτελεσμα.

Μονο οταν περασα την xXx No Limits rom που εγκαθιστάτε κατα το setup δουλευει αψογα.

Κυριως για background το θελω μονο.

Ήμουν έτοιμη να βάλω τη noroot μέχρι που πήγα στο playstore και έκανα απεγκαταση τις ενημερώσεις. Μετά δούλεψε κανονικά. Σε beta 6.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κουράζετε και δεν βάζετε την noroot έκδοση η οποία δουλεύει ρολόι να τελειώνετε; Το είπα και λίγα post πιο πίσω (#1016).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός απεγκατεστησα με titanium την official και έβαλα την non root και ολα κομπλέ.:):up:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Καινούργιος στην παρέα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας, υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει το wifi calling cosmote? και αν ναι πως?

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για την κάμερα που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες απο την στοκ εφαρμογή?

Υπάρχει τρόπος να φαίνονται τα χρώματα πιο ζωντανά στην οθόνη?

 

Προέρχομαι απο galaxy s7 edge και αυτα είναι τα 3 πράγματα που μου φάνηκαν υποδεεστερα. Κατά τα άλλα η συσκευή πετάει, ειδικά σε θέμα μπαταρίας και κολλήματος

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Καινούργιος στην παρέα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας, υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει το wifi calling cosmote? και αν ναι πως?

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για την κάμερα που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες απο την στοκ εφαρμογή?

 

Υπάρχει τρόπος να φαίνονται τα χρώματα πιο ζωντανά στην οθόνη?

 

 

 

Προέρχομαι απο galaxy s7 edge και αυτα είναι τα 3 πράγματα που μου φάνηκαν υποδεεστερα. Κατά τα άλλα η συσκευή πετάει, ειδικά σε θέμα μπαταρίας και κολλήματος

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για το wifi calling θες πρωτα ενεργοποίηση απο τον παροχο σου και μετα θες root για να εγκαταστησεις την επιλογή μέσω magisk module ετσι ωστε να προστεθει στις ρυθμισεις της συσκευής.

dd973e80d29694027678919e168aa0ba.jpg

 

d53818a64999bbe1e7b0d5875109f5b5.jpg

 

 

Για το δεύτερο μονο με google camera.

 

 

Για το τριτο να βγάλεις την εργοστασιακή προστασια οθόνης η αλλιως να παιξεις με τα χρώματα σε settings-display-screen calibration επιλέγοντας καποιο απο τις διαθεσιμες επιλογές.

 

 

 

Αν εισαι βεβαια root θα εχεις παραπάνω εργαλεία για calibration οθονης πχ μεσω custom kernel

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Καινούργιος στην παρέα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας, υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει το wifi calling cosmote? και αν ναι πως?

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για την κάμερα που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες απο την στοκ εφαρμογή?

Υπάρχει τρόπος να φαίνονται τα χρώματα πιο ζωντανά στην οθόνη?

 

Προέρχομαι απο galaxy s7 edge και αυτα είναι τα 3 πράγματα που μου φάνηκαν υποδεεστερα. Κατά τα άλλα η συσκευή πετάει, ειδικά σε θέμα μπαταρίας και κολλήματος

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Η συσκευή δεν υποστηρίζεται από την Cosmote, οπότε wifi calling και volte τα ξεχνάς, τουλάχιστον προς το παρόν. Αν την υποστηρίξει στο μέλλον δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi calling θες πρωτα ενεργοποίηση απο τον παροχο σου και μετα θες root για να εγκαταστησεις την επιλογή μέσω magisk module ετσι ωστε να προστεθει στις ρυθμισεις της συσκευής.

dd973e80d29694027678919e168aa0ba.jpg

 

d53818a64999bbe1e7b0d5875109f5b5.jpg

 

 

Για το δεύτερο μονο με google camera.

 

 

Για το τριτο να βγάλεις την εργοστασιακή προστασια οθόνης η αλλιως να παιξεις με τα χρώματα σε settings-display-screen calibration επιλέγοντας καποιο απο τις διαθεσιμες επιλογές.

 

 

 

Αν εισαι βεβαια root θα εχεις παραπάνω εργαλεία για calibration οθονης πχ μεσω custom kernel

 

 

Καλησπέρα, μόνο με root δλδ δουλεύει ; ο επόμενος φίλος λέει ότι δεν λειτουργεί, τι ισχύει;

 

Την Google camera που μπορώ να την βρω; γτ μέσα στις εφαρμογές δεν την βρίσκω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόνο με root δλδ δουλεύει ; ο επόμενος φίλος λέει ότι δεν λειτουργεί, τι ισχύει;

 

 

 

Την Google camera που μπορώ να την βρω; γτ μέσα στις εφαρμογές δεν την βρίσκω.

 

 

 

Ευχαριστώ

 

Δεν το δουλεύω διότι έχω wind που δεν υποστηρίζει WiFi calling ακόμα απλά ήθελα να σου δείξω ότι για να προστεθεί στην συσκευή θέλει root διότι από stock δεν έχει τέτοια επιλογή.

 

Εσυ που είσαι cosmote η άλλος χρήστης που είναι και root ας το δοκιμάσει να μας πει.

 

Google camera έχει σε xda.

Google it η πήγαινε στο νήμα με τις φωτογραφίες εδώ στο φόρουμ να σου πουν ποια έκδοση κατεβάζεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7553220#post7553220

 

Πάντως δεν είναι σε όλες τις συνθήκες καλύτερη η google από την stock.

Πρέπει και τα 2 να δουλεύεις ανάλογα τη σκηνή η συνθήκες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πρόσφατα τη συσκευή και μου βγάζει από την πρώτη ημέρα ενημερώσει συστήματος. Θέλω να ρωτήσω αυτή που βγάζει είναι η oreo? Και επίσης αν είναι η original? Διότι δεν θέλω να μπλέξω με root και κάτι τέτοια γιατί δεν γνωρίζω κιόλας: One Plus5TOxygen_43_1802230142. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πρόσφατα τη συσκευή και μου βγάζει από την πρώτη ημέρα ενημερώσει συστήματος. Θέλω να ρωτήσω αυτή που βγάζει είναι η oreo? Και επίσης αν είναι η original? Διότι δεν θέλω να μπλέξω με root και κάτι τέτοια γιατί δεν γνωρίζω κιόλας: One Plus5TOxygen_43_1802230142. Ευχαριστώ

 

Αν δεν το εχεις πειραξει το κινητο σου καθολου τοτε ειναι επισημη ενημερωση και καλο ειναι να την περασεις.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δουλεύω διότι έχω wind που δεν υποστηρίζει WiFi calling ακόμα απλά ήθελα να σου δείξω ότι για να προστεθεί στην συσκευή θέλει root διότι από stock δεν έχει τέτοια επιλογή.

 

 

Έχω την εντύπωση ότι στην Beta 4 τα VoLTE και WiFi Calling υπάρχουν σαν επιλογές.

Εμένα που ο πάροχος μου τα υπόστηρίζει και τα δύο, υπάρχουν σαν επιλογές από την αρχή χωρίς να χρειαστεί να κάνω οτιδήποτε!

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι στην Beta 4 τα VoLTE και WiFi Calling υπάρχουν σαν επιλογές.

Εμένα που ο πάροχος μου τα υπόστηρίζει και τα δύο, υπάρχουν σαν επιλογές από την αρχή χωρίς να χρειαστεί να κάνω οτιδήποτε!

Που υπάρχουν φίλε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχουν φίλε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα βλέπω στο "SIM & network settings "

ως Enhanced Communications.

 

όπως είπα ο πάροχος μου τα υποστηρίζει σίγουρα και δεν είναι ελληνικός.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι στην Beta 4 τα VoLTE και WiFi Calling υπάρχουν σαν επιλογές.

Εμένα που ο πάροχος μου τα υπόστηρίζει και τα δύο, υπάρχουν σαν επιλογές από την αρχή χωρίς να χρειαστεί να κάνω οτιδήποτε!

Το θέμα είναι ότι δεν φτάνει να τα υποστηρίζει μόνο ο πάροχος ( Cosmote) αλλά και η συσκευή μέσω του παρόχου. Προς το παρόν νομίζω μόνο κάποιες συσκευές της Huawei και δεν θυμάμαι ποιών άλλων εταιριών οι συσκευές τα δουλευουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν φτάνει να τα υποστηρίζει μόνο ο πάροχος ( Cosmote) αλλά και η συσκευή μέσω του παρόχου. Προς το παρόν νομίζω μόνο κάποιες συσκευές της Huawei και δεν θυμάμαι ποιών άλλων εταιριών οι συσκευές τα δουλευουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ το είχα ψάξει στην παλιά μου συσκευή και δεν υπήρχε.

Στο oneplus 5t από όταν το κοίταξα ήταν εκεί, χωρίς να κάνω τίποτα!

(το μονο που δεν θυμάμαι είναι αν το κοίταξα πριν βάλω custom kernel ή μετα!)

 

Απενεργοποίησα την μία σιμ και άφησα μόνο την wind ενεργή. Έκανα επανεκίνησα και οι επιλογές για VoLTE, WiFi calling εξαφανίστηκαν.

Επίσης ενεργοποίησα πάλι την πρώτη εκανα επανεκίνηση και οι επιλογές δεν υπήρχαν.

Απενεργοποίησα την wind, έκανα επανεκίνηση και επανήλθαν.

 

Συμπέρασμα Όταν έχω δυο κάρτες ενεργές και η μία δεν τα υποστηρίζει, τότε δεν εμφανίζονται στο μενού.

Edited by kostasls

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει στο φορουμ ο,τι μπορεις να ενεργοποιησεις την καρτα σου για wifi calling kai volte σε καποιο κινητο

που υποστηριζει η cosmote και μετα να το χρησιμοποιησεις κανονικα στο δικο σου

 

το εχουν κανει παιδια με το mate 10 pro που δεν το υποστηριζει ακομα η κοσμοτε , ενεργοποιησαν την καρτα πχ σε iphone ή καποιο απο τα πολλα galaxy που υποστηριζει και μετα την χρησιμοποιησαν με επιτυχια στο mate 10 pro

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει στο φορουμ ο,τι μπορεις να ενεργοποιησεις την καρτα σου για wifi calling kai volte σε καποιο κινητο

που υποστηριζει η cosmote και μετα να το χρησιμοποιησεις κανονικα στο δικο σου

 

το εχουν κανει παιδια με το mate 10 pro που δεν το υποστηριζει ακομα η κοσμοτε , ενεργοποιησαν την καρτα πχ σε iphone ή καποιο απο τα πολλα galaxy που υποστηριζει και μετα την χρησιμοποιησαν με επιτυχια στο mate 10 pro

 

Δεν δουλεύει φίλε μου, στο p10 που είχα πριν δούλευε κανονικά volte και wifi call ενώ στο 5τ οχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...