Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, την αυτόματη απάντηση, δεν ξέρω για τα Samsung αλλά είχα το g2 και το θυμάμαι

 

ενταξει ρε παιδια , μια υπερβολη ειπαμε ... απλα το ηθελα και στο 5Τ

το G2 ηταν κινηταρα για την εποχη του, το ιδιο και το 5Τ

 

 

καλα εχω παθει πλακα με τα gestures , απιστευτο !

βεβαια, ειχα ρυθμισει ας πουμε με παρατεταμενο back να εμφανιζεται η φωνητικη αναζητηση ή με double tap στο home button να κλεινει η οθονη

αυτα δεν μπορουμε να τα εχουμε καπως ;

 

χιλια μπραβο στην 1+

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα κι εγω open beta 4 απο stable 5.0.4 ! πανευκολο , δεν εχασα τιποτα , περνας το ζιπακι στο κινητο και τοπικη αναβαθμιση !

δεν εχω root, twrp κλπ

 

βεβαια , μου φαινεται λιγακι πιο αργο αλλα θα δουμε ! εκανα και wipe cache 2-3 φορες

 

Το zipaki πως το περνάς;; μέσω pc ;;

Link to comment
Share on other sites

Το zipaki πως το περνάς;; μέσω pc ;;

 

εε ναι, το κατεβαζεις στο pc απο τα λινκς που εχουν δωσει πιο πανω

το περνας στο κινητο, ετσι χυμα και το βρισκεις στην τοπικη αναβαθμιση και προχωρας

 

προσοχη, δεν ειμαι root, δεν εχω twrp ... ειχα stable 5.0.4 και το εκανα σαν να βαζω την επομενη stable χειροκινητα, πανευκολο :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να βάλει dolby atmos? Και αν ναι πια έκδοση ακριβώς.openbeta4

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Άψογα δουλεύουν και όλα τα tweaks and module είτε με Magisk είτε Xposed με Oreo 8.1 εξίσου. :up:

 

fdf410402e633edadef675cea3ac5353.jpg

 

a93ddfb1c55a65dc9c7f861f52cbc157.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω δοκιμάσει πολλές custom rom αλλά δεν με κάλυψαν επειδή δεν έχουν face unlock και η navbar είτε εξαφανίζεται εντελώς είτε στο fb lite καλύπτει τα κουμπιά.

 

Οπότε βάζω την official αλλά με τίποτα δεν μπορώ να το ρουταρω. Βάζω magisk 15.0 (το 16.0 νομίζω δεν το παίρνει απευθείας) αλλά όταν ανοίγω chrome δεν συνδέεται ποτέ. Και μου βγάζει ενα μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί σε σερβερ.

 

Όταν βέβαια βάζω supersu δεν το παίρνει ποτέ, είτε το φορτώνω μαζί με τη ρομ και σαν να μην έκανα ποτέ την εγκατάσταση, ή φορτώνω τη ρομ την ανοίγω κ μετά μπρικαρει! Έχω δοκιμάσει την supersu 2.82 και την sr5..

 

Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 16 μπήκε με την μια στην Open Beta 4.

Δοκίμασε την διότι δούλευε άψογα και στην Open Beta 3 ενάμιση μήνα που την είχα.

 

Αλλιώς δοκίμασε την Beta 16.1 σε magisk.

 

Σε XDA θα βρεις link για κατέβασμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την open beta 3 που είχα βάλει παλι εξαφάνιζε την navbar ή έμενε μόνιμα on. Κ δεν με βόλεψε καθόλου. (ακόμα και σε κινητό με φυσικά κουμπιά ανεβάζω την navbar από συνήθεια). Στην 4 που έχεις γίνεται το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Την open beta 3 που είχα βάλει παλι εξαφάνιζε την navbar ή έμενε μόνιμα on. Κ δεν με βόλεψε καθόλου. (ακόμα και σε κινητό με φυσικά κουμπιά ανεβάζω την navbar από συνήθεια). Στην 4 που έχεις γίνεται το ίδιο;

 

Έχει επιλογή απλά να την κρύβεις χωρίς να την εξαφανίζει μόνιμα.

7d3a9b5c7aa51068af7521be8f37d3da.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή απλά να την κρύβεις χωρίς να την εξαφανίζει μόνιμα.

7d3a9b5c7aa51068af7521be8f37d3da.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Η επιλογή Navigation Gesture ερχεται με την 5.0.4?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καθόλου. Ήμουν stable και ξαναεβαλα beta. Μου αρέσουν και τα gestures και η απάντηση στην εισερχόμενη κλήση σέρνοντας προς τα πάνω.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Dolby atmos πέρασε κανείς στην beta4???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή απλά να την κρύβεις χωρίς να την εξαφανίζει μόνιμα.

7d3a9b5c7aa51068af7521be8f37d3da.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

Α ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ! :thanks::thanks::thanks:

Edited by olympia20
2 φορές το ίδιο
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/1m06a1n7cqijagg/Dolby-Oreo.zip?dl=0

 

Εδώ dolby atmos για 8.1beta4. το δοκίμασα και είναι τέρμα γκάζι..flash το ζιπ μέσα από twrp..επιτελους

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι οταν φορτιζω το κινητο με beta 4 , ζεσταινεται αρκετα , 38 βαθμους λεει στο cpu-z

δεν ζεσταινοταν με stable, οποτε δεν ειχα κοιταξει και θερμοκρασια απο cpu-z

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια μικρη ερώτηση θα θελα να κανω. Εβαλα την την τελευταία beta και εχω θεμα με το notification panel με nova launcher

 

Οταν αλλαζω οθονη, με αριστερα δεξια ή μπαινω στο app drawer, κατεβαίνει μόνο του το notification panel. Σκέφτηκα μηπως.υπαρχει κάποιο conflict αναμεσα στα gestures του op5t κ αυτα που έχω στο nova launcher αλλα οταν τα απενεργοποίησα, παλι προβλημα.

Εκανα clear cache στην εφαρμογή, τπτ. Απεγκατασταση κ εκ νεου εγκατάσταση παλι τπτ. Το πρόβλημα υπάρχει με nova μονο (η prime εκδοση προς ενημέρωση). Με καμιά δεκαριά αλλους που δοκιμασα, το notofication panel δεν κατεβαίνει.απο μόνο του.

Κάποιος καποια ιδεα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Nova έχω και εγώ και δεν μου συμβαίνει αυτό. Στα gestures του Nova, στο swipe down έχω όμως αναζήτηση. Αν παίζει κάποιο ρόλο.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια μικρη ερώτηση θα θελα να κανω. Εβαλα την την τελευταία beta και εχω θεμα με το notification panel με nova launcher

 

Οταν αλλαζω οθονη, με αριστερα δεξια ή μπαινω στο app drawer, κατεβαίνει μόνο του το notification panel. Σκέφτηκα μηπως.υπαρχει κάποιο conflict αναμεσα στα gestures του op5t κ αυτα που έχω στο nova launcher αλλα οταν τα απενεργοποίησα, παλι προβλημα.

Εκανα clear cache στην εφαρμογή, τπτ. Απεγκατασταση κ εκ νεου εγκατάσταση παλι τπτ. Το πρόβλημα υπάρχει με nova μονο (η prime εκδοση προς ενημέρωση). Με καμιά δεκαριά αλλους που δοκιμασα, το notofication panel δεν κατεβαίνει.απο μόνο του.

Κάποιος καποια ιδεα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα conflict δεν έχω με τα gesture του Nova Prime 1,5 μήνα που έβαλε τα gesture navigation system.

 

Άψογη συνεργασία με της OnePlus.

 

Έτσι τα έχω ρυθμίσει τα gesture σε εμένα με Nova.

 

d27a81f28125dd03726af9c74b72f891.jpg

Κοίταξε μήπως κάτι λάθος έβαλες σε λάθος επιλογή η και θέση η με λάθος app η εντολή.

 

Επίσης κοίταξε μην έχεις ενεργοποιήσει να κατεβαίνει η notifications από δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Εγώ το έχω στο off διότι στο on αρκετες φορές κατά λάθος πάταγα και κατέβαινε όταν το κρατάω στο χέρι.

 

παρατηρησα οτι οταν φορτιζω το κινητο με beta 4 , ζεσταινεται αρκετα , 38 βαθμους λεει στο cpu-z

δεν ζεσταινοταν με stable, οποτε δεν ειχα κοιταξει και θερμοκρασια απο cpu-z

 

Δεν φορτιζω με μαμά φορτιστή έχω ένα της Sony 1.5A και ίσα ίσα ελαφριά ζεστενετε η πλάτη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο χιλιες δυο αλλαγες 0ου εκανα σε settings, απλα σεταρα απο την αρχή το νοβα χωρις να κάνω επαναφορά backup και ως δια μαγείας πλεον δεν κατεβαίνει το notification panel.

Δεν ξέρω τί εφταιγε, αλλά στην προηγούμενη beta οπου ειχαν πρωτοεισαχθει τα gestures σε αντικατάσταση της nav bar, το nova launcher λειτουργούσε κανονικά.

Τεσπά, εφοσον λύθηκε το πρόβλημα μου αν κ δε βρηκα την αιτία, εγω ειμαι χαρούμενος. Σας υπέρ ευχαριστώ για τη συνεισφορά σας παιδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ' τα gesture της beta, τα οποία δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψουν, σαν εμπειρία χρήσης η beta έχει διαφορά απ' την stable 5.0.4;
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ' τα gesture της beta, τα οποία δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψουν, σαν εμπειρία χρήσης η beta έχει διαφορά απ' την stable 5.0.4;

 

Περιλαμβάνει και αλλά feature όπως pick up the phone and answer gesture όπως και επιλογή με swipe up όταν θες να δεχτείς κλήση και προστέθηκαν επιλογές σε ambient display με εμφάνιση ρολογιού ανάμεσα σε 4 μορφές ρολογιού.

 

Επίσης Φεβρουαρίου security patches που επιλύει το πολύ σοβαρό πρόβλημα ασφαλείας Meltdown and Spectre που έπληξε όλα τα CPU-SOC ανα τον κόσμο.

 

Αν έχεις Bluetooth ακουστικά πλέον δείχνει και ποσοστό μπαταρίας του και όχι απλώς στάθμη μόνο όπως με 7.1.1 και 8.0

 

Και γενικά είναι σταθερά εξαιρετικά smooth και άψογη απόδοση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε beta 4 με νόβα prime έχω βάλει gestures αλλά όταν πάω να βάλω να κλειδώνει η οθόνη δεν με αφήνει να ξεκλειδώσω με δακτυλικο ούτε με πρωσοπο και θέλει κωδικό ή ότι άλλο. Δεν γίνεται κάτι εκεί?γιατι βολεύει πολύ το ταπ στην οθόνη για κλείσιμο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...