Jump to content

xiaomi vs huawei


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχουν γινει απλησιαστα τα samsung, ειμαι αναμεσα σε xiaomi και huawei τι μου προτεινετε???? Ειστε ευχαριστημενοι απο τα xiaomi????
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάμερα καλυτερα huawei.Έχει φιλη το redmi4x και πραγματικα η κάμερα είναι άθλια.Αν και ηδικη μου γνώμη είναι πάρε κάτι άλλο,επώνυμο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα διαθέτεις? Με 200-220€ παίρνεις αξιοπρεπέστατη συσκευή από Ελλάδα όπως το Huawei p10 lite και Huawei p9 lite 2017 που θα σε καλύψουν απόλυτα. Αυτές τις ημέρες παίζουν πολύ καλές προσφορές λόγω black Friday, πολύ Καλή περίοδος για αγορά για κάποιον που ψάχνει κινητό.

Αν θες κάτι πιο φθηνό κοίτα αυτό http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/HUAWEI-Smartphone-Y6-2017-Gkri-51091MCF.htm

Καθώς και το Huawei honor 6a.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το λέει η λεξη........ επωνυμο.Δεν θέλω να έχω στα χέρια μου κινητό "κινεζια". Αν και όλα τα υπολοιπα εκεί κατασκευάζονται αλλά με προδιαγραφές εργοστασίων.

Άντε τώρα να πεισεις όμως κάτοχο iphone οτι είναι κινεζικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλες οι xiaomi συσκευές κακή κάμερα. Πχ το mi a1 σε συγκριτικά έχει καλύτερη κάμερα από honor 6x. Ή το Mi5s έχει καλύτερες νυχτερινές από p9. Οπότε εξαρτάται περισσότερο από τη συσκεύη παρά την εταιρεία.

 

Συμπλήρωσε αν θες αυτή τη φόρμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621 και βλέπουμε ποια συσκευή σου ταιριάζει καλύτερα ;)

 

Παρεμπιπτόντως, η ενότητα λέγεται επιλογη συσκευής και όχι "τεχνολοκικοί διαξιφισμοί". Ας μην συνεχίσει η γενική διαμάχη περί "κινεζιών" και "επωνύμων" παρακαλώ. Ας μείνουμε στις συσκευές που θα τις προτείνουμε :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου δεν θέλω να διαπληκτιστω με κανέναν.Αλλά εδώ έχει καταντήσει να είναι μαγαζί της xiaomi.Οποίος και αν γράψει κάτι σε οτι τιμή οι περισσότεροι προτείνουν xiaomi δηλαδή τα υπολοιπα κινητά είναι για πεταμα και η xiaomi έχει τα καλυτερα; Δεν νομιζω .Φιλικά.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου δεν θέλω να διαπληκτιστω με κανέναν.Αλλά εδώ έχει καταντήσει να είναι μαγαζί της xiaomi.Οποίος και αν γράψει κάτι σε οτι τιμή οι περισσότεροι προτείνουν xiaomi δηλαδή τα υπολοιπα κινητά είναι για πεταμα και η xiaomi έχει τα καλυτερα; Δεν νομιζω .Φιλικά.

 

Υπάρχει μια υπερβολή γύρω από την Xiaomi,αλλά επειδή οι περισσότερες περιπτώσεις έχει να κάνει με κόστος κάτω από 200€,τότε η Xiaomi είναι πρώτη επιλογή...

Αλλά σε κάμερα είναι χάλια...Είχα το Redmi Note 4,και στις δύο εκδόσεις 3/32-4/64 και ενώ ήταν άψογο σε λειτουργία,στην κάμερα ήταν για εμένα απογοήτευση...Από τα 250€ και πάνω υπάρχουν συσκευές που είναι καλύτερες από τις αντοιστοιχες της Xiaomi,και εκεί βλέπεις ότι σχεδόν ποτέ δεν είναι πρώτη επιλογή...Όσο αφορά το τελευταίο μέρος του ποστ σου,αν πας να γράψεις κάτι για π.χ την Samsung,αμέσως θα σε χαρακτηρίσουν fanboy,ενώ για άλλες εταιρίες δεν υπάρχει αυτός ο όρος,αν και υπερασπίζονται το χ.ψ.μοντελο/εταιρεια με σθεναρο τρόπο....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια υπερβολή γύρω από την Xiaomi,αλλά επειδή οι περισσότερες περιπτώσεις έχει να κάνει με κόστος κάτω από 200€,τότε η Xiaomi είναι πρώτη επιλογή...

Αλλά σε κάμερα είναι χάλια...Είχα το Redmi Note 4,και στις δύο εκδόσεις 3/32-4/64 και ενώ ήταν άψογο σε λειτουργία,στην κάμερα ήταν για εμένα απογοήτευση...Από τα 250€ και πάνω υπάρχουν συσκευές που είναι καλύτερες από τις αντοιστοιχες της Xiaomi,και εκεί βλέπεις ότι σχεδόν ποτέ δεν είναι πρώτη επιλογή...Όσο αφορά το τελευταίο μέρος του ποστ σου,αν πας να γράψεις κάτι για π.χ την Samsung,αμέσως θα σε χαρακτηρίσουν fanboy,ενώ για άλλες εταιρίες δεν υπάρχει αυτός ο όρος,αν και υπερασπίζονται το χ.ψ.μοντελο/εταιρεια με σθεναρο τρόπο....

Κάτω απο τα 200 ευρώ,επειδή είναι κατηγορία η οποία ενδιαφέρει πολύ κοσμο και κατα προέκταση και εμένα,υπαρχουν παρα πολλές επιλογές και η xiaomi δεν είναι μονόδρομος.Μπορεί να είναι καλά τηλεφωνα υπαρχουν όμως και καλυτερα.Σε αυτά τα λεφτά εγώ θεωρώ top επιλογές το samsung a3 2016, το επισης samsung j3,αλλά και το nokia 5.ενώ υπαρχουν και τα lg,sony που έχουν αξιόλογες προτάσεις σε αυτή τη τιμή.Οποτε κατα τη δική μου γνώμη τα κινέζικα έρχονται μετα......

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ειναι γρηγορο πολυ μπαταρια μνημη αποθηκευσης. Η καμερα δεν με νοιαζει τοσο . δλδ ενα κινητο των 600 ευρω περιπου τα εχει ενα xiaomi με 200 250 περιπου..... Για αυτο σκεφτηκα την εταιρια αυτη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηθείτε ποια ενότητα είστε πριν ποσταρετε. Αν έχετε κάποια συσκευή πρόταση βάσει των απαιτήσεων του topic starter, κάντε το. Όλα τα υπόλοιπα είναι off topic. Αν θέλετε ανοίξτε thread στους τεχνολόγους διαξιφισμούς. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας ξανά το τίτλο και δεδομένου ότι δεν έχουν γραφτεί απαιτήσεις, μεταφέρθηκε στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς.

 

Παρακαλώ συνεχίστε :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχουν την αντοχή των υπόλοιπων.Και να ξέρεις.....νομος..... παντα παίρνεις οτι πληρώσεις......

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

 

Στα lg πιο ποιοτικά έχουν βγει τα φθηνά της από τα ακριβά για παράδειγμα.

 

Τέλος υπάρχει το "κινέζικο" και το κινέζικο.

 

Τα xiaomi και ιδίως τα huawei δεν ανήκουν στην πρώτη κατηγορία. Ιδίως σε θέμα αξιοπιστίας είναι πολύ υψηλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...