Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, χτες έσπασε το τζαμακι που είχα και χρησιμοποίησα κάτι κινέζικα που είχα κ φυσικά δεν κολλάνε στις άκρες. Έχετε να προτείνετε κάτι που να κολλάει στις άκρες; το προηγούμενο ήταν ένα puro με περιμετρική κόλλα, οπότε στη μέση δε κολλουσε. Στην χειρότερη θα βάλω μεμβράνη αν δε βρω κάτι αξιόλογο

 

Μπατονέτα και λαδακι γυρω γυρω. Δες ενα how to στο youtube

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπατονέτα και λαδακι γυρω γυρω. Δες ενα how to στο youtube

 

Γνωρίζω την τεχνική κ δεν είμαι fan. Θα δοκιμάσω ένα άλλο που βρήκα, και αν δεν κάνει, δε θα το πολύ παιδεύω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το mate 10 lite.

Φίλος μου δίνει σε ξεφτυλα τιμή P20 lite.

Έκανα compare στο gsm arena και κατά 80-90% ίδια κινητά.........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κάποιος νεότερο firmware από το c432;;

Κοίταξα στο site της Huawei και υπάρχει νεότερη ενημέρωση ασφαλείας, αλλά έχω κανα δίμηνο να πάρω ενημέρωση....

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κάποιος νεότερο firmware από το c432;;

Κοίταξα στο site της Huawei και υπάρχει νεότερη ενημέρωση ασφαλείας, αλλά έχω κανα δίμηνο να πάρω ενημέρωση....

 

Αυτή φοράω, έχω να πάρω καιρό και γω. Σταμάτησα να ασχολούμαι να σου πω την αλήθεια. Καλό τηλεφωνάκι δε μπορώ να πω, αλλά ελπίζω να πάρω κάτι καλύτερο από το νέο έτος. Επίσης αυτό το μεταβατικό στάδιο που περνάει η Huawei με τη Google δε ξέρω που θα πάει και νομίζω επηρεάζει την κατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το mate 10 lite.

Φίλος μου δίνει σε ξεφτυλα τιμή P20 lite.

Έκανα compare στο gsm arena και κατά 80-90% ίδια κινητά.........

Ότι ήταν σε 'P' δε μου έκανε κλικ εκτός του P30 pro. Αυτά που συγκρίνεις έχουν ελάχιστες διάφορες.Όπως είπα κ παρακάτω, δε ξέρω κατα πόσο επηρεάζει η κατάσταση με τη Google κάποια πράγματα, εγώ αισθάνομαι διαφορά σε ενημερώσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κάποιος νεότερο firmware από το c432;;

Κοίταξα στο site της Huawei και υπάρχει νεότερη ενημέρωση ασφαλείας, αλλά έχω κανα δίμηνο να πάρω ενημέρωση....

 

Η RNE-L21 8.0.0.344(C432) με τις ενημερώσεις ασφάλειας του Ιουλίου 2019 είναι η τελευταία που έχουμε λάβει. Εδώ και καιρό δεν υπάρχει νεώτερη :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

P30 lite από σήμερα...

και καθώς έβγαζα τη SIM μου ράγισε το συρταράκι του Mate :cry:

Edited by autofocus
Link to comment
Share on other sites

P30 lite από σήμερα...

και καθώς έβγαζα τη SIM μου ράγισε το συρταράκι του Mate :cry:

 

Πως το καταφερες;

Link to comment
Share on other sites

Είναι από την πλευρά της SD και θα μπορούσε να έχει σπάσει τελείως αν δεν το πρόσεχα καθώς το έβγαζα! Δεν ξέρω πως ή πότε ράγισε και άντε να το έχω ανοίξει 4 ή 5 φορές το πολύ... Να το κολλήσω ή να πάρω άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Είναι από την πλευρά της SD και θα μπορούσε να έχει σπάσει τελείως αν δεν το πρόσεχα καθώς το έβγαζα! Δεν ξέρω πως ή πότε ράγισε και άντε να το έχω ανοίξει 4 ή 5 φορές το πολύ... Να το κολλήσω ή να πάρω άλλο;

 

Ε πόσο να κοστίζει; δεν νομίζω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Η RNE-L21 8.0.0.344(C432) με τις ενημερώσεις ασφάλειας του Ιουλίου 2019 είναι η τελευταία που έχουμε λάβει. Εδώ και καιρό δεν υπάρχει νεώτερη :(

Από ότι είδα σήμερα στο site της Huawei, το τηλέφωνό μας πέρασε στην λίστα των κινητών που θα παίρνουν ενημερώσεις ασφαλείας κάθε τρίμηνο, αντί μηνιαία που ήταν, οπότε γιαυτό δεν μας έχει έρθει κάτι νεότερο....

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 3 μέρες παρατηρώ μια περίεργη και γρήγορη πτώση της μπαταρίας χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποια καινούργια εφαρμογή στο τηλέφωνο....

Το βράδυ έπεφτε 1-3% τώρα μπορεί και 10....Το φόρτιζα κάθε 3η με 4η μέρα τώρα 1,5 με 2....

Εκανα restart εκκαθάριση στις εφαρμογές, αλλά μία από τα ίδια....

Μήπως έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα για να δω αν προέρχεται από κάποιο update εφαρμογής ή του goggle play?

Επίσης επειδή κοντεύω τα 2 χρόνια που το έχω, έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία; Σε πόσο χρόνο την άλλαξε, τι συμπτώματα είχε;

Μήπως τα 2 χρόνια είναι το "κομβικό" σημείο που τα παίζει η μπαταρία και έχει απότομη πτώση;

Το επόμενο βήμα είναι να κάνω κι ένα factory reset και να δω πως θα πάει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά χαρά. Έχω καιρό να ανοίξω την συσκευή και ενω βάζω τον Κωδικο δεν ανοιγη μου λέει λάθος..... Το είχα και με δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά δεν.... Πως μπορώ να μπω ξέρει κανείς κανένα κόλπο.....?
Link to comment
Share on other sites

RNE-L21 8.0.0.345(C432),

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Android που εκδόθηκαν τον Σεπτέμβριο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/9/.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες αυτή.

Νομίζω ότι ανέβηκε αρκετα η ένταση του ηχείου........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μεταφορά από εσωτερική σε εξωτερική γίνεται?

Δεν με αφήνει........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κυκλοφορεί RNE-L21 8.0.0.346(C432),

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Android που εκδόθηκαν τον Νοέμβριο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/11/

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί RNE-L21 8.0.0.346(C432),

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Android που εκδόθηκαν τον Νοέμβριο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/11/

 

Πως και δώσανε κολλητά κι άλλη ενημέρωση.....

Κάθε τρίμηνο γράφει στο site ότι θα παίρνει ενημερώσεις το mate 10 lite.....

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αλλάξει πλέον συσκευή εξακολουθώ να παρακολουθώ τις εκδόσεις που κυκλοφορούν γι’ αυτή, όπως έκανα και πριν, πρώτα από το διαδίκτυο και έπειτα στη συσκευή. Τώρα έτυχε αυτές τις μέρες να μην την έχω στη διάθεσή μου και δεν ξέρω αν πήρε την αναβάθμιση. Πιστεύω όμως πως μέχρι τη Δευτέρα θα μπορέσω να το μάθω και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στη συσκευή μου έχει ακόμα την RNE-L21 8.0.0.345(C432), δεν έχει γίνει αναβάθμιση σε RNE-L21 8.0.0.346(C432) και δεν νομίζω να γίνει. Θα δούμε στο τρίμηνο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...