Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο βασικό πρόβλημα που διορθώθηκε είναι το latency στην πληκτρολόγηση.....

Επιτέλους έγινε άμεσο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή ρε παιδιά εσείς που πήρατε την αναβάθμιση από ποιο νούμερα αρχίζει το ιμει σας.;;;;;
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Imei 8262210348... Αλλά προσωπικά δεν πιστεύω να παίζει ρόλο το imei. M.

 

Δημήτρη καλημέρα, θα θέλαμε να σε ενημερωσουμε πως η διαθεση της αναβάθμισης εχει ηδη ξεκινησει και διενεμεται βάση ΙΜΕΙ. Εχουμε μεταφερει ηδη τα στοιχεία που μας απεστειλες στο αρμοδιο τμημα. Για να ολοκληρωσουμε όμως το αιτημα σου, παρακαλώ παρεθεσε μας και τον παροχο που εχεις , για να μπορεσουμε να "τρεξουμε" λιγο την αίτηση, και να σου εμφανιστεί η ειδοποίηση στην οθόνη μέσα στο επόμενο χρονικό διάστημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Imei 8262210348... Αλλά προσωπικά δεν πιστεύω να παίζει ρόλο το imei. M.

 

Ποιο από τα 2 IMEI τους έστειλες 1η 2

Εγώ και τα δύο αλλά αυτοί βρήκαν άκρη..

Εγώ δεν βρήκα....

Link to comment
Share on other sites

Βάση το δικό σου IMEI και το δικό μου αν είναι έτσι πρέπει να περιμένω μερικές χιλιάδες στη σειρά αφού έτσι ναι δείχνει

 

Αν αυτό αληθεύει

Με πρόχειρους υπολογισμούς

Θα λάβω την αναβάθμιση

 

Σε 8.5 χρόνια

Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Imei 8262210348... Αλλά προσωπικά δεν πιστεύω να παίζει ρόλο το imei. M.

καλησπερα παιδια ! παντως εγω δεν ειμαι σιγουρος αν παιζει ρολο το ιμει,το δικο μου παραδειγμα ειναι 867973037065... και πηρα το update σχεδον πριν μια εβδομαδα....εκεινη την ωρα πηγαινα για δουλεια,το απογευμα π πηγα να το κανω...το ειχα χασει :P Aκομα περιμενω... Εννοω πως ειναι μεγαλυτερο απο του giocha,oποτε εκεινος θα επρεπε να προηγείται...ετσι δεν παει ή βλακειες λεω?

Edited by darknoto
Link to comment
Share on other sites

Dimis39 και τα δύο μου imei ξεκινούν από τον αριθμό που δημοσίευσα. Δεν έστειλα κανένα μήνυμα στη Huawei. Μόνη της βγήκε η ειδοποίηση αναβάθμισης. Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το θέμα αναβάθμιση εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά μετά την αναβάθμιση σε oreo η ενναλαγη ανάμεσα στις εφαρμογές δεν παρουσιάζει κάποια καθυστέρηση, ενώ πριν είχα κάτι ψιλοκολληματακια. Και το πληκτρολόγιο πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Dimis39 και τα δύο μου imei ξεκινούν από τον αριθμό που δημοσίευσα. Δεν έστειλα κανένα μήνυμα στη Huawei. Μόνη της βγήκε η ειδοποίηση αναβάθμισης. Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το θέμα αναβάθμιση εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά μετά την αναβάθμιση σε oreo η ενναλαγη ανάμεσα στις εφαρμογές δεν παρουσιάζει κάποια καθυστέρηση, ενώ πριν είχα κάτι ψιλοκολληματακια. Και το πληκτρολόγιο πάει σφαίρα.

 

Δλδ δεν είχες το SwiftKey πληκτρολόγιο?

Και αν ναι γιατί να κολάει

Εκτός αν είχες το Μανισιο

Link to comment
Share on other sites

Το SwiftKey είχα και κολλούσε.

 

Μάλιστα εγώ το έχω εδώ και χρόνια και σε αυτό αλλά πάει σφαίρα

Δεν μου κόλλησε ποτέ

 

Ποιος ξέρει γιατί

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, για τον μέσο χρήστη, η αναβάθμιση δεν έχει να προσφέρει κάτι χειροπιαστό.

 

Απλά από καλό κινητό με την αναβάθμιση γι αυτούς που ασχολούνται

Όταν υπάρχει χρόνος

Γίνεται πολύ καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Και η εναλλαγή μεταξυ των αφαρμογων κολλούσε αρκετά. Ευτυχώς πάει καλύτερα. Εύχομαι να έρθει και σε εσάς η αναβάθμιση γρήγορα. Reset δεν έκανα στην εφαρμογή διότι έχω εφαρμογές με τράπεζες κλπ και βαριέμαι να κάνω ξανά από την αρχή bind συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως παίζει ρόλο το ιμει, κάθε μέρα λογικά συγκεκριμένος αριθμός παίρνει την αναβάθμιση.
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Και η εναλλαγή μεταξυ των αφαρμογων κολλούσε αρκετά. Ευτυχώς πάει καλύτερα. Εύχομαι να έρθει και σε εσάς η αναβάθμιση γρήγορα. Reset δεν έκανα στην εφαρμογή διότι έχω εφαρμογές με τράπεζες κλπ και βαριέμαι να κάνω ξανά από την αρχή bind συσκευών.

 

Και εγώ δεν έχω σκοπό να κάνω Hard reset όταν όταν όταν έρθει

Εκτός αν παρουσιάσει κάτι με τον καιρό

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως παίζει ρόλο το ιμει, κάθε μέρα λογικά συγκεκριμένος αριθμός παίρνει την αναβάθμιση.

 

Μήπως βάλανε τα IMEI μας σε κληρωτίδα και περιμένουμε κανένα χταπόδι η καμία τυφλή γάτα να μας επιλέξει?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Μπορεί τεχνικά να υπάρχει περιορισμός. Θέμα bandwidth των servers, κλπ κλπ. Γιαυτό και κάνουν τμηματικά την διάθεση της αναβάθμισης. Επίσης σε μένα ή αναβάθμιση κατέβηκε σε περίπου 40 λεπτά με μεσο όρο download 1,1MB/sec αλλά εντύπωση μου έκανε ότι η εγκατάσταση κράτησε λιγότερο από 10 λεπτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά η συγκεκριμένη αναβάθμιση είναι καθαρά ψυχολογικό θέμα. Αν ήταν να πάμε στην Android 9 θα το καταλάβαινα. Γιαυτό και δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το θέμα αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Ε να περνάει και η ώρα λίγο

 

Απλά όταν γνωρίζεις ότι με την αναβάθμιση έχει άλλες δυνατότητες το κινητό

Απλά την περιμένεις

Εδώ πήραν και τα P8 lite 2017

Θα με δουλεύει μια η γιαγιά η γειτόνισσα στο τέλος που το έχει εκείνο και την έβαλα στο λούκι να περιμένει αναβάθμιση... Lol

Link to comment
Share on other sites

Λέω να ανοίξουμε νέο θέμα με τίτλο

Huawei Mate 10 Lite

Χωρίς OREO....

ΧΑΧΧΑ

 

Χάχαχα και εγώ μέσα!!!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Oreo update κι εδώ....

Πάροχος cosmote, αγορά συσκευής το Μάιο από Κωτσόβολο

 

Μετά το update έγινε και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις

 

Πρώτη εντύπωση...η μπαταρία, με τις ίδιες εφαρμογές κάνει καλύτερη διαχείριση

Επίσης υπάρχει η επιλογή να πέφτει η ανάλυση της οθόνης για καλύτερη εξοικονόμηση ενέργειας (νομίζω δεν υπήρχε).

Η γραμμή πλοήγησης μπορεί να κρυφτεί και να επανέλθει.

..... αυτά για την ώρα.

 

Καλό update σε όλους όσους το αναμένουν

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 ολόκληρες ώρες κατεβάσματος, ο "έλεγχος επαλήθευσης" απέτυχε! Επανήλθα στα παλιά! Να γελάσω;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 ολόκληρες ώρες κατεβάσματος, ο "έλεγχος επαλήθευσης" απέτυχε! Επανήλθα στα παλιά! Να γελάσω;

 

Τι παιχνίδι είναι αυτό Αραγες

Ποιος ξέρει γιατί

 

Σου δίνει ξανά να την κατεβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.

Και δεν μου είχε βγάλει ειδοποίηση για το update στη μπάρα. Εγώ το έψαξα. Απλά το λέω.

Όταν ακούω πως σε άλλους κατέβηκε σε 40 λεπτά και σε μένα σε 6 ώρες, κάτι ψιλιάστηκα μέχρι να κατέβει.

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.

 

Δλδ παραμένεις στην 7

 

Αν ναι θα σου έρθει πάλι το σύστημα εντοπίζει ότι δεν την πήρες

Η πας σε τεχνίτη που επισκευάζει κινητά και σοι την περνάει μου το πρότεινε ένας αν αργήσει σε μένα και είπα θα περιμένω

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από περιέργεια με Vodafone την πήρε κάποιος

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι την πήραν μερικοί από όλους τους παροχους έχουν λάβει την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα απάντηση από φίλο στην Γερμανία που εργάζεται στην εταιρία ότι το IMEI παίζει ρόλο στην αναβάθμιση αλλά όχι τα νούμερα σαν σειρά προτεραιότητας

Κάτι άλλο τέλος πάντων

Επίσης είπε αργεί να έρθει σε όλους προς αποφυγή μπλοκαρισματος και επιπλοκών

Η αποφυγή δημιουργίας προβλημάτων

 

Και εγώ του απάντησα να στέλνει την μέρα μια αναβάθμιση για να μην υπάρξουν προβλήματα και εμείς να την πάρουμε σε εφταμιση χρόνια...

 

Μήπως άνοιξαν την κάνουλα και γι αυτό δημιουργήθηκε πρόβλημα στον φίλο μετά από το κατέβασμα του την εξαφάνισε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...