Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ εγώ ο Τολιος

Και δεν ξέρω Χάθηκε ο Autofocus

Όσοι γράφαμε για την αναβάθμιση

Δεν την πήραμε..

 

Χάχα πλάκα έχει

 

Καλημέρα σε όλους,

κανένα OREO νέο ακόμη από εμένα,

σας παρακολουθώ αλλά τρέχω λίγο με άλλα πράγματα,

μόλις μου έρθει θα σας πω σίγουρα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... Που θα είμαι διακοπές και εκεί που θα πάω δεν θα έχω WiFi. Και να σκεφτεί κανείς πως το δικό μου είναι γερμανικό και στη Γερμανία έχει κυκλοφορήσει εδώ και ένα μήνα. Καλό φθινόπωρο.

Πάντως φίλε επειδή έχεις και εσύ ξένο κινητό, αν δεν κάνω λάθος, ενημέρωσε αν την πάρεις έγκαιρα.

 

Και εγω ισπανικο κινητο...τους εστειλα ενα μην ....μηπως απαντησουν¨

- Ερώτηση Αν ακολουθώ τις ημερομηνίες αναβάθμισης της Ισπανίας ποτέ θα ξεκινήσει η αναβάθμιση στην Ισπανία. Και γιατί δεν αποστέλλεται την αναβάθμιση αφού σας έχω στείλει το imei μου και τον πάροχο μου; Αλλα δεν πηρα καμια απαντηση:lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω ισπανικο κινητο...τους εστειλα ενα μην ....μηπως απαντησουν¨

- Ερώτηση Αν ακολουθώ τις ημερομηνίες αναβάθμισης της Ισπανίας ποτέ θα ξεκινήσει η αναβάθμιση στην Ισπανία. Και γιατί δεν αποστέλλεται την αναβάθμιση αφού σας έχω στείλει το imei μου και τον πάροχο μου; Αλλα δεν πηρα καμια απαντηση:lol::lol::lol::lol:

 

-Καλημέρα Απόστολε, τις ημερομηνίες άλλης χώρας δεν τις γνωρίζουμε. Τα στοιχεία σου τα ζητήσαμε για να προωθήθούν στο αρμόδιο τμήμα πως το συγκεκριμένο ΙΜΕΙ δεν έχει παραλάβει την αναβάθμιση. Οι αναβαθμίσεις παρέχονται αυτομάτως στις συσκευές χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα χειροκίνητης εγκατάστασης.

-Στις αναβαθμισεις παιζει ρολο ο πάροχος?

 

Απόστολε, ο πάροχος χρειάζεται να είναι απο τις 3 μεγάλες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και μας ζητείται απο το αρμόδιο τμήμα μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία. Χρειάζεσαι κάτι άλλο; αρα δεν παίζει ρόλο ο παροχος

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

κανένα OREO νέο ακόμη από εμένα,

σας παρακολουθώ αλλά τρέχω λίγο με άλλα πράγματα,

μόλις μου έρθει θα σας πω σίγουρα! :)

 

Καλώς τον

Νόμιζα πήρες ΟΡΕΑ ΝΈΑ και έφυγες

 

Καλώς ήρθες πάλι στην παρέα

ΚΑΝΈΝΑ ΟΡΕΟ ΝΈΟ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απόστολε μήπως εμένα που μου είπαν ότι το έχουν παραδώσει στο αρμοδιο τμημα

Και να περιμένω την αναβάθμιση τις επόμενες ώρες ημέρες

 

Που είναι.

Και το έχουν προωθήσει είπαν χαχαχ

 

Σταγονόμετρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ακόμα τίποτα και σε μένα για πολωνική έκδοση, να δείτε που στην Ελλάδα είμαστε πολύ μπροστά όλα τα ελληνικά Ιμει πήραν την αναβάθμιση.

Κάποιος που έκανε την εγκατάσταση ας μας πει αν άλλαξε κάτι στη μπαταρία.

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ακόμα τίποτα και σε μένα για πολωνική έκδοση, να δείτε που στην Ελλάδα είμαστε πολύ μπροστά όλα τα ελληνικά Ιμει πήραν την αναβάθμιση.

Κάποιος που έκανε την εγκατάσταση ας μας πει αν άλλαξε κάτι στη μπαταρία.

Και εμένα μου είπαν ότι το δικό μου IMEI είναι για την ελληνική αγορά

Που είναι το ΟΡΕΟ? ΛΟΛ

ΈΧΩ αλλάξει καθημερινά 100 WiFi λόγω της δουλειάς μου

Και ενδιάμεσα δεδομένα

Είμαι κοσμοτε που σε άλλους έδωσε

 

Να σας πω μάλλον μας δουλεύουν

Όσοι κάναμε αίτηση ίσως για σπάσιμο μας έριξαν πίσω αντί για μπροστά

Αλλιώς δεν εξηγείται....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είπαν ότι το δικό μου IMEI είναι για την ελληνική αγορά

Που είναι το ΟΡΕΟ? ΛΟΛ

ΈΧΩ αλλάξει καθημερινά 100 WiFi λόγω της δουλειάς μου

Και ενδιάμεσα δεδομένα

Είμαι κοσμοτε που σε άλλους έδωσε

 

Να σας πω μάλλον μας δουλεύουν

Όσοι κάναμε αίτηση ίσως για σπάσιμο μας έριξαν πίσω αντί για μπροστά

Αλλιώς δεν εξηγείται....

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε το δίνουν σε όλη την αγορά ταυτόχρονα, να μη τους ζαλίζουμε κιόλας . Αν δεν έχει κάποια διαφορά στη μπαταρία εγώ και να μη πάρω την αναβάθμιση δε με απασχολεί.

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Απλά η αναβάθμιση φέρνει στις είδη υπάρχων εφαρμογές τάξη και δεν καταναλώνουν τόσο πολύ ενέργεια

 

Όσο για τα άλλα δεν είναι μόνο η μπαταρία έχει πολλά άλλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε το δίνουν σε όλη την αγορά ταυτόχρονα, να μη τους ζαλίζουμε κιόλας . Αν δεν έχει κάποια διαφορά στη μπαταρία εγώ και να μη πάρω την αναβάθμιση δε με απασχολεί.

 

Αυτό που θα ήθελα να μάθω φυσικά δεν έχει με την αναμονή αυτή η αναβάθμιση θα έρθει έτσι και αλλιώς

 

Όταν λένε οι υπεύθυνοι της Huawei το έχουμε προωθήσει στο αρμοδιο τμημα

Πιο είναι αυτό?

Της εταιρίας?

η του Παροχου?

 

Από περιέργεια θα ήθελα να μάθω γενικά τι είναι αυτό το αρμόδιο τμήμα και πως λειτουργεί

 

Όποιας εταιρίας και να είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμη γιατί στο τηλέφωνο μας έχει και στην συσκευή και στο κουτί και

Αν ψάξεις μέσω *#06#

2 IMEI?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Η αναβάθμιση ήρθε χθες το απόγευμα εμένα (2,97GB). Ελληνικό , δίκαρτο (C432). Οι μεγάλες αλλαγές που έχω δει από χθες είναι στο layout του μενού όπου συμμαζεύτηκε αρκετά,

στην κάμερα όπου έχει νέες λειτουργίες και αρκετά καλύτερο αποτέλεσμα. Η μεγάλη έκπληξη είναι η μπαταρία , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτονομία! Το πάει πολύ καλά από διαχείριση μπαταρίας , από χθες μαζί με κατέβασμα , πέρασμα αναβάθμισης και σκάλισμα αφού και σήμερα με τηλέφωνα στην δουλειά είναι στα 48% όπου σε σχέση με πριν είναι σαφέστατη βελτίωση. Επίσης boot time πολύ πιο μικρός με πριν. Μόνο θετικές οι εντυπώσεις έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα να μάθω φυσικά δεν έχει με την αναμονή αυτή η αναβάθμιση θα έρθει έτσι και αλλιώς

 

Όταν λένε οι υπεύθυνοι της Huawei το έχουμε προωθήσει στο αρμοδιο τμημα

Πιο είναι αυτό?

Της εταιρίας?

η του Παροχου?

 

Από περιέργεια θα ήθελα να μάθω γενικά τι είναι αυτό το αρμόδιο τμήμα και πως λειτουργεί

 

Όποιας εταιρίας και να είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμη γιατί στο τηλέφωνο μας έχει και στην συσκευή και στο κουτί και

Αν ψάξεις μέσω *#06#

2 IMEI?

 

Ο ένας είναι Ευρώπης και ο άλλος η χώρα της Ευρώπης μαλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα .

 

Η αναβάθμιση ήρθε χθες το απόγευμα εμένα (2,97GB). Ελληνικό , δίκαρτο (C432). Οι μεγάλες αλλαγές που έχω δει από χθες είναι στο layout του μενού όπου συμμαζεύτηκε αρκετά,

στην κάμερα όπου έχει νέες λειτουργίες και αρκετά καλύτερο αποτέλεσμα. Η μεγάλη έκπληξη είναι η μπαταρία , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτονομία! Το πάει πολύ καλά από διαχείριση μπαταρίας , από χθες μαζί με κατέβασμα , πέρασμα αναβάθμισης και σκάλισμα αφού και σήμερα με τηλέφωνα στην δουλειά είναι στα 48% όπου σε σχέση με πριν είναι σαφέστατη βελτίωση. Επίσης boot time πολύ πιο μικρός με πριν. Μόνο θετικές οι εντυπώσεις έως τώρα.

 

Μπράβο αυτά είναι καλά νεα

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή της κόρης μου ήρθε η αναβάθμιση, αγορασμένο το Δεκέμβριο με την προσφορά που είχε ο Γερμανός, αλλά έχει χαλάσει η γραμματοσειρά (δείχνει τα π κάπως παράξενα). Δεν βλέπω να έχει αλλαγή font κάπου, έψαξα λίγο δίκτυο και το μόνο που βρήκα είναι η ενεργοποίηση της ρύθμισης μέσω adb. Ξέρει κάποιος κάτι ευκολότερο;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Η αναβάθμιση ήρθε χθες το απόγευμα εμένα (2,97GB). Ελληνικό , δίκαρτο (C432). Οι μεγάλες αλλαγές που έχω δει από χθες είναι στο layout του μενού όπου συμμαζεύτηκε αρκετά,

στην κάμερα όπου έχει νέες λειτουργίες και αρκετά καλύτερο αποτέλεσμα. Η μεγάλη έκπληξη είναι η μπαταρία , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτονομία! Το πάει πολύ καλά από διαχείριση μπαταρίας , από χθες μαζί με κατέβασμα , πέρασμα αναβάθμισης και σκάλισμα αφού και σήμερα με τηλέφωνα στην δουλειά είναι στα 48% όπου σε σχέση με πριν είναι σαφέστατη βελτίωση. Επίσης boot time πολύ πιο μικρός με πριν. Μόνο θετικές οι εντυπώσεις έως τώρα.

 

Ποιες νεες λειτουργίες είδες στην κάμερα φίλε μου,δεν εχω παρατηρήσει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή της κόρης μου ήρθε η αναβάθμιση, αγορασμένο το Δεκέμβριο με την προσφορά που είχε ο Γερμανός, αλλά έχει χαλάσει η γραμματοσειρά (δείχνει τα π κάπως παράξενα). Δεν βλέπω να έχει αλλαγή font κάπου, έψαξα λίγο δίκτυο και το μόνο που βρήκα είναι η ενεργοποίηση της ρύθμισης μέσω adb. Ξέρει κάποιος κάτι ευκολότερο;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε μια επαναφορά εργοστάσιακων ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα να μάθω φυσικά δεν έχει με την αναμονή αυτή η αναβάθμιση θα έρθει έτσι και αλλιώς

 

Όταν λένε οι υπεύθυνοι της Huawei το έχουμε προωθήσει στο αρμοδιο τμημα

Πιο είναι αυτό?

Της εταιρίας?

η του Παροχου?

 

Από περιέργεια θα ήθελα να μάθω γενικά τι είναι αυτό το αρμόδιο τμήμα και πως λειτουργεί

 

Όποιας εταιρίας και να είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμη γιατί στο τηλέφωνο μας έχει και στην συσκευή και στο κουτί και

Αν ψάξεις μέσω *#06#

2 IMEI?

Δε νομίζω να προωθουν τίποτα σε κανένα τμήμα, απλά μας λένε αυτή τη δικαιολογία για να μη στέλνουμε μνμ κάθε μέρα.

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω και εγώ δεν υπάρχει κάποια προώθηση

 

Ερχεται από μόνη της

Και αυτό με το IMEI είναι μπαρουφα

Έχουν λάβει αναβάθμιση διαφορετικοί πάροχοι

Διαφορετικές ημερομηνίες αγοράς

 

Όταν έρθει έρθει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ,εχω περιπου ενα μηνα που πηρα το mate..σημερα μ ηρθε κ μενα η αναβαθμιση οποτε θα ειναι συντομα σε ολους.θα την κανω το βραδακι κ ελπιζω να ειναι καλη κ να μν εχουμε θεματα.καλως σας βρηκα κ παλι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι καλά νέα

Άσε που σκάζουμε εμείς που δεν την πείραμε

Απλά βγάλαμε το συμπέρασμα διανέμετε όπως ότι να ναι

 

Έτσι και αλλιώς θα έρθει και το κινητό πετάει

Ωραία θα τα βρούμε έτοιμα όλα από εσάς που το ψάχνεται κιόλας

 

Καλώς όρισες στην παρέα

Καλά να περάσεις μαζί μας

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει έρθει ακόμα... Ανυπομονώ μόνο και μόνο για τη βελτίωση της μπαταρίας, που αναφέρουν όσοι έχουν λάβει ήδη την ενημέρωση. Όχι ότι με έχει απογοητεύσει, αλλά περίμενα περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στο EMUI 8.0 δεν βλέπω να υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις μαύρο φόντο με λευκά γράμματα. Εννοώ στ ομενού του κινητού. Μήπως αυτή η δυνατότητα δίνεται στο EMUI 8.1;
Link to comment
Share on other sites

Με το Huawei Themes γίνεται αυτό και πολλά άλλα κατέβασε το από το Playstore

Παράδειγμα το βελάκι για πίσω το έκανα γυριστό στην μέση το μενού το σήμα της εταιρείας

Και άλλα πολλά

Link to comment
Share on other sites

Με το Huawei Themes γίνεται αυτό και πολλά άλλα κατέβασε το από το Playstore

Παράδειγμα το βελάκι για πίσω το έκανα γυριστό στην μέση το μενού το σήμα της εταιρείας

Και άλλα πολλά

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κατεβάσεις κατέβασε και το Porsche Themes εκείνο κάνει το μενού μαύρο με άσπρα γράμματα και εικονίδια ότι θέλεις βάζεις η του θέματος η από αλλά θέματα είναι τέλειο πρόγραμμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν το ανοίξεις κοίταξε την μπάρα πως την έκανα

 

https://drive.google.com/file/d/17_YRrOvXfkvcM0yKAuEKCcCJQmMuWzWQ/view?usp=drivesdk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα ξεχάσει να το ανοίξω να είναι δημόσιο σε όποιον έχει τον σύνδεσμο τώρα είναι ελεύθερο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια περασα την αναβαθμιση. Ολα καλα κ ωραια, αυτο που καταρχην βρηκα λιγο αβολο, ειναι τα soft buttons ειναι σε μαυρο πλαισιο μεσα στις εφαρμογες..εχει επιλογη να τα εξαφανισεις κ να τα επαναφερεις βεβαια αλλα αυτο το πλαισιο αν μεινουν σταθερα δε μ αρεσε να πω την αληθεια. Βεβαια γουστα ειναι αυτα. Τωρα οσον αφορα αποδοση και μπαταρια θα δειξει απο αυριο γτ μολις την περασα. Σαν πρωτη εντυπωση ομως νομιζω καλα θα παει.. Σφαιρατο προς το παρον..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...