Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα και πήρα το Siemens M65 με την επιδότηση που μου έδωσε η Cosmote, μόνο που δεν ήταν τελικά ούτε καν 80€. :blink:

Ήταν 71,40€ + 58,43€ μετρητά για την συγκεκριμένη συσκευή. :w00t: :X

 

:w00t: :w00t: :shock: :sorry: :vava: :hunter:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ντροπη τους,τιποτα αλλο δεν εχω να πω για την υποτιθεμενες επιδοτησεις.

 

Nrg,εχω το ειχα βρει αρχες καλοκαιριου με Virgin,18 μηνες συμβολαιο (2 ωρες με 30λιρες/μηνα) αλλα οι 11 πρωτοι μηνες δωρεαν,χωρις να πληρωσεις τιποτα!

Δηλαδη με 7 μηνες ειχα δωρεαν κινητο και μηνιαιως δωρεαν χρονο ομιλιας.Kαλοριζικο :cool: (και μια 2gb msduo from ebay,ερχεται κουτι!)

Τι να συγκρινουμε τωρα...

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

31mp??? Γαμάτο!!! Θα βγάζουμε φωτό το χέρι μας, θα την περνάμε στον υπολογιστή, λίγο ζουμ και θα έχουμε μια πρώτης τάξης μικροβιολογική εξέταση!!! Πάνε τα μικροσκόπια

Βλεπω εχεις φαντασια και τρελοεπιστημονικες τασεις :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

loipon eida stis eidisis kati trelo! enas eixe to 6680,kai dopla enas allos eixe ena allo kinito kai me kapoio programa mpike kapou sto internet apo to kinito kai ekane mia klisi ston allo kai o allos eblepe enan allo arithmo na emfanizete sto kinito tou! hksera oti mporeis na to kaneis sto pc an ksereis to site,alla oxi kai apo to kinito! koufathika entelws otan to eida :wacko:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο κακογραμμένο και ανορθόγραφο που μόνο σαν joke θα μπορούσε να το πάρει κανείς. Όχι να το πιστέψει και να πάει να δώσει και τα στοιχεία του! Απορώ που λένε ότι βρέθηκαν μερικοί που το έκαναν. Υπερβολικός ο ντόρος που έγινε. Και μάλιστα αρχικά είδα να λένε (Αντ1) "σταματήστε να χρησιμοποιείτε το web banking και πάρτε τηλέφωνο την Alpha"!! Για όνομα!
KCB
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mign7, το σωστό forum για απορίες σχετικά με τα κινητά της Sony Ericsson, θα το βρεις εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=20

 

Καλή συνέχεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τις λίγες φορές που έχω κρατήσει 2 κινητά τόσο καιρο (SE P910 & SE K750). Και τα δύο διαμαντάκια και δεν πρόκειται να τα αλλάξω στο εγγύς μέλλον.

Πριν από την τωρινή κατάσταση...άστα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον ακούγετε...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

opws einai to voipbuster gia to pc,kati tetoio fantazomai mporei na einai gia to kinito.bebaia treles xrewseis tha xei an xrisimopoiei igprs,alla einai mia arxh gia fthna calls!

ante giati poli mas <<kleboun>> oi etairies kiniths kai o ote! pou ksereis mporei sto mellon na ginei kati paromoio me thn peiratia twn cd-dvd aytes tis meres.dhladh na brethei kapoios tropos h na efebrethoun kinita me super wifi h nea texnologia bluetooth(pou na pianei ta 2 xiliometra lol :lol: + to katallhlo symbian programa)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν μορεί να μου πεί κάποιος που θα μπορέσω να βρώ πληροφορίες για κινητά 4G και για την τεχνολογία του 4G γενικότερα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!
aek
Link to comment
Share on other sites

παντως τωρα τελευταια εχω αρχισει να κραταω περισσοτερο καιρο τα κινητα μου,παραξενο ε?απλα δεν κυκλοφορει τωρα κατι καλυτερο απο το n-70 που εχω στα χερια μου και με υπερ-καλυπτει οποτε και μενω με αυτο ωσπου να ερθει κανενα νεο κινητο που να αξιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λένε οτι θα κλείσει η ΤΙΜ, δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Το οτι έχει χαμηλότερο μερίδιο από τους άλλους δύο νταβάδες, δεν πάει να πει τίποτα.

 

Το χαμηλότερο μερίδιο από τους άλλους δύο, δε λέει τίποτα! Η πτωτική πορεία όμως λέει! Οπότε ας προσδεθούνε γιατί πέφτουνεεεεεε.....

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ 6170 ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ, (VODAFONE GR)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

damianos, δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ ξέρεις που είναι το σωστό forum για series 40 συσκευές και μάλιστα έχεις ποστάρει και στο επισημασμένο θέμα για το κινητό σου (πχ εδώ), έρχεσαι να ρωτήσεις στους Τεχν. Προβληματισμούς.
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι μπορεί να χρησιμευει το wifi σε ενα κινητό :(

Ας πούμε παίρνω το qtek 8310 και βρίσκω ενα hotspot, τι μπορώ να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες αποριες οσον αφορα την τηλεοραση στο κινητο.

καταρχας ποιες εταιριες διαθετουν αυτη την δυνατοτητα?

τι πρεπει να διαθετεις?πρεπει να βρισκεσαι σε συγκεκριμενα μερη?

μπορεις να δεις καλα ή?κανει χιονια και ολα αυτα?πρεπει να εισαι σταθερος σε ενα σημειο?

οι τιμες για να δεις τηλεοραση ποσο ειναι?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο και βασικότερο να μπεις στο ίντερνετ ασύρματα.

Κατά δεύτερον,ανταλλαγή αρχείων.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ωραια η συνδεση που θα μπαινω πια θα ειναι.

πχ εγω εχω 55k/b.αρα το κινητο μου θα συνδεεται με αυτην την ταχυτητα?

μπορω να δημιουργησω στο σπιτι μου δικτυο εστι?θα μου στοιχισει ακριβα?

για να μπω στο internet θα πρεπει να ειναι ανοικτος ο υ/η μου?

μεταξυ 2 κινητων που εχουν wi-fi μπορει να γινει ανταλλαγη αρχειων?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλείς οι κεραίες ραδιοτηλεοπτικών σταθμών και κινητής τηλεφωνίας

 

Οι κάτοικοι του Χορτιάτη διαμαρτύρονται εδώ και μήνες για το πάρκο κεραιών

Θεσσαλονίκη

 

Τα επίπεδα της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας σε περιοχές της Βόρειας Ελλάδας όπου λειτουργούν κεραίες ραδιοτηλεοπτικών σταθμών και σταθμοί βάσης κινητής τηλεφωνίας είναι εκατοντάδες φορές χαμηλότερες από τα όρια ασφαλούς έκθεσης, έδειξε έρευνα του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου σε συνεργασία με την TIM. Οι ερευνητές, πάντως, πρότειναν τον επανασχεδιασμό του πάρκου κεραιών στο Χορτιάτη Θεσσαλονίκης.

 

Ο καθηγητής και επικεφαλής του Εργαστηρίου Ραδιοεπικοινωνιών του ΑΠΘ Ιωάννης Σάχαλος παρουσιάζοντας τις μετρήσεις που έχει πραγματοποιήσει το εργαστήρι σε διάφορες πόλεις στη Βόρεια Ελλάδα την τελευταία τριετία, διεκρίνισε ότι αφορούν θέσεις κοντά σε σταθμούς βάσης κινητής τηλεφωνίας (50 - 250 μέτρα), σε σημεία εξωτερικών χώρων όπου έχει ελεύθερη πρόσβαση ο πληθυσμός (πχ. δρόμοι παιδικές χαρές, σχολεία, πλατείες, κλπ).

 

Σύμφωνα με τον κ.Σάχαλο, το σύνολο της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας ανά θέση βρέθηκε δεκάδες φορές χαμηλότερο από τα θεσπισμένα όρια.

 

Τα όρια είναι ιδιαίτερα χαμηλά και στην περιοχή που βρίσκεται το πάρκο κεραιών του Χορτιάτη ωστόσο, όπως διευκρίνισε ο καθηγητής, είναι πολύ πιο πάνω από τις χαμηλότερες τιμές που μετρήθηκαν στην Θεσσαλονίκη. Αναφερόμενος στους φόβους των κατοίκων για επιπλοκές από την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία στην υγεία τους, ξεκαθάρισε ότι δεν είναι θέμα αποστάσεως αλλά ισχύος και πρότεινε τον επανασχεδιασμο του πάρκου κεραιών.

 

Αλλωστε, σύμφωνα με τον κ.Σάχαλο, η ακτινοβολία που εκπέμπει στον χρήστη το κινητό τηλέφωνο όταν βρίσκεται μακριά από τον σταθμό βάσης είναι πολύ μεγαλύτερη από το αν η κεραία βρισκόταν σε κοντινότερη απόσταση.

 

Οι μετρήσεις έγιναν στο πλαίσιο του προγράμματος «ΦΑΣΜΑ» που ξεκίνησε το 2003 στη Βόρεια Ελλάδα με πρωτοβουλία της ΤΙΜ Ελλάς και σε συνεργασία με το Εργαστήριο Ραδιοεπικοινωνιών του ΑΠΘ ενώ το 2005 το πρόγραμμα επεκτάθηκε στην Αθήνα συμπεριλαμβάνοντας μετρήσεις σε διάφορα σημεία της πρωτεύουσας από το Εργαστήριο Ασυρμάτου & Επικοινωνίας Μεγάλων Αποστάσεων του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου.

 

news.in.gr, με πληροφορίες από ΑΠΕ

Link to comment
Share on other sites

Τα προηγουμενα μου κινιτα μια φορα τον χρονο περιπου, το 3660 που εχω τωρα μαλλον θα το κρατισω διετια η και περισσοτερο. Δεν ασχολουμε πια και κινιτα τετιας ταξης ειναι υπεραρκετα, περισευουν οι λοιτουργιες τους για την χρηση που κανω τωρα. Θα το αλλαξω μονο οταν χαλασει :D
Link to comment
Share on other sites

Μηπος επειδη ανηκει στον ομιλο πΟ.Τ.Ε.; Μηπος ολες αυτες οι εταιριες τα εχουν κανει πλακακια και μας τρωνε τα λευτα; Μηπος τα εχουμε χιλιοναφερει και αδικα τα σσυζιταμε μια και δεν μπορουμε να κανουμε τπτ; Μας εχουν σκλαβωσει.... Και να θελουεμ τι να κανουμε; Αποχη απο τα κινιτα; Δυστιχος δεν μπορουμε, ειναι πλεων μια αναγκη...
Link to comment
Share on other sites

Μηπος επειδη ανηκει στον ομιλο πΟ.Τ.Ε.; Μηπος ολες αυτες οι εταιριες τα εχουν κανει πλακακια και μας τρωνε τα λευτα; Μηπος τα εχουμε χιλιοναφερει και αδικα τα σσυζιταμε μια και δεν μπορουμε να κανουμε τπτ; Μας εχουν σκλαβωσει.... Και να θελουεμ τι να κανουμε; Αποχη απο τα κινιτα; Δυστιχος δεν μπορουμε, ειναι πλεων μια αναγκη...

 

Πω πω ρε φιλε!! Με εστειλες τωρα :X Καλα λενε οτι απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια. Ευγε νεε μου, εχεις μπει στο πνευμα :up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...