Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλε εντελώς την κάρτα από το κινητό. Κατέβασε σε ένα υπολογιστή με card reader το Recuva, βάλε την κάρτα εκεί και με το πρόγραμμα αυτό κάνε scan για σβησμένα αρχεία.

Αν δεν έχεις γράψει κάτι από πάνω του, θα το ξαναβρείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλοι.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Πρόσφατα Αφού μου ζητήθηκε να τσεκάρω γιατί ένα Samsung Grand Neo Δεν αναγνωρίζονταν Από υπολογιστή, το έκανα. Ψάχνοντας τις ρυθμίσεις έπεσα πάνω στο phone administration tab Και είδα ότι το Android device manager Ήταν απενεργοποιημένο. Μιας και το θεώρησα άσκοπο το ενεργοποίησα. Και το τηλέφωνο αμέσως πέταξε το samsung logo Και έπεσε σε bootloop.

Ακόμα και στο recovery που μπαίνω, για να κάνω clear cache μπας, πετάει Error...

 

Θα ήθελα τις συμβουλές σας παρακαλώ γιατί με τρέλανε αυτό το πράγμα....από το ΠΟΥΘΕΝΑ να πέσει μια συσκευή ξένη στα χέρια μου σε bootloop..

 

Σας Ευχαριστώ θερμά για την οποία βοήθεια

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Samsung galaxy core 2. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για αυτό που θέλω να ρωτήσω. Στο Facebook έχει δύο πλαίσια για να βάλεις photo για προφίλ. Ένα μεγάλο και ένα μικρό. Το μεγάλο θέλει οπωσδήποτε κάποιες συγκεκριμένες διαστάσεις (400×

δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς ).Αν η photo είναι μικρότερη από 400, μπορούμε να την τεντώσουμε ή να την ανοίξουμε κάπως για να γίνει 400άρα;Επίσης ,δύο photos μικρότερων διαστάσεων μπορούμε να τις κολλήσουμε μαζί και να τις κάνουμε σαν μία; Σίγουρα υπάρχουν εφαρμογές για τέτοια πράγματα, αλλά θα ήθελα να το κάνω με την εφαρμογή και τις λειτουργίες της συσκευής. Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Γεια σας.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα σε κινητό γνωστού μου έπεσε σαπουνόνερο ενώ το είχε ανοιχτό. Σταμάτησε να το δουλεύει και το άφησε να ξεραθεί μερικές μέρες. Μετά μόλις το άνοιξε δούλευε κανονικά αλλά μετά απο ώρα η οθόνη έγινε μαύρη.

 

Ακόμα και τώρα η οθόνη είναι μαύρη αλλά το κινητό δουλεύει κανονικά (ακούγονται ήχοι κλπ).

 

Βρήκα φθηνό ανταλλακτικό οθόνης αλλά είναι στην οθόνη το πρόβλημα? Μήπως κάηκε κάποια επαφή πάνω στην πλακέτα και δεν θα έχει αποτέλεσμα η αλλαγή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Κακός το άνοιξε πάρα πολύ κακός... Έπρεπε να ανοιχτοί και να γίνει κατάλληλος καθαρισμός με ισοπιρπιλικη κλπ και μετά να μπει on
Link to comment
Share on other sites

Κακός το άνοιξε πάρα πολύ κακός... Έπρεπε να ανοιχτοί και να γίνει κατάλληλος καθαρισμός με ισοπιρπιλικη κλπ και μετά να μπει on

 

Με ρώτησε κατόπιν εορτής :) Το θέμα όμως είναι να προχωρήσω με την αλλαγή οθόνης ή έχει κανένα πρόβλημα η πλακέτα και θα την αλλάξω χωρίς λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησε κατόπιν εορτής :) Το θέμα όμως είναι να προχωρήσω με την αλλαγή οθόνης ή έχει κανένα πρόβλημα η πλακέτα και θα την αλλάξω χωρίς λόγο;

 

αναγκαστικά ανοίγεις καθαρίζεις βλέπεις αν υπάρχουν άλλες ζημίες και μετά προχωράς σε οτιδήποτε..... ετσι χύμα στο κύμα δεν αλλάζουμε οθονη μετα απο water damage

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά ανοίγεις καθαρίζεις βλέπεις αν υπάρχουν άλλες ζημίες και μετά προχωράς σε οτιδήποτε..... ετσι χύμα στο κύμα δεν αλλάζουμε οθονη μετα απο water damage

Το καθάρισα μια χαρά το κινητό. Απλά θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος να δω αν φταίει η οθόνη ή η πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισα μια χαρά το κινητό. Απλά θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος να δω αν φταίει η οθόνη ή η πλακέτα.

 

καπου πρεπει να βρεις μια διαλυμένη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το Vkworld F1.

Άψογο, δεν είχα κανένα πρόβλημα, μέχρι που εδώ και λίγες μέρες η οθόνη μου εμφανίζει κάθετες λευκες γραμμές, σαν θαμπάδα! Το περίεργο είναι ότι αν το χρησιμοποιήσω για αρκετή ώρα, φεύγουν και λειτουργεί κανονικά, όταν όμως σβήσω την οθόνη, μετά από λίγη ώρα επανεμφανίζονται! Έχετε να προτεινετε κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο γιός μου, έξι χρονών, έχει μανία να παίζει παιχνίδια στο κινητό μου. Αυτο όμως με ανησυχεί γιατί μπορεί να πάθει κάτι λόγω ακτινοβολίας. Υπάρχει κάποια έρευνα για την ακτινοβολία των κινητών και πώς επηρεάζει αυτή τη παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και 3-4 χρόνια που χρησιμοποιώ το GPS σε google maps/here maps έχω παρατηρήσει το εξής. Στην Ελλάδα όπου και να βρίσκομαι το GPS δουλεύει μια χαρά, μέχρι και σε οδήγηση σε πόλη κλειδώνει γρήγορα και όλα δουλεύουν ρολόι. Στο εξωτερικό(Βουδαπέστη και Ρώμη συγκεκριμένα) αργεί πολύ περισσότερο να κλειδώσει. Από την προηγούμενη βδομάδα άρχισε να αργεί να κλειδώσει και στην Ελλάδα. Υπάρχει καμιά εξήγηση για αυτό; Γιατί στην Ελλάδα δουλεύει μια χαρά(τουλάχιστον μέχρι πριν 1 βδομάδα) και αλλού όχι; Το έχω παρατηρήσει με 3 διαφορετικά κινητά.
Link to comment
Share on other sites

όταν λες υποβοήθηση; το μόνο που κάνω είναι να ανοίγω τους χάρτες, δεν έχω βάλει κανένα άλλο πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις data του παροχου παραλληλα;

γενικα οταν ανοιγεις το gps και βρισκει αμεσως στιγμα, εισαι συνδεμενος στο νετ;

Link to comment
Share on other sites

τοτε θα επρπε να το εβλεπε αμεαα το στίγμα

 

ποιους χαρτες χρησιμοποιείς?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι πως αν χρησιμοποιείς πχ το Here maps πρέπει να κάνεις χειροκίνητη ενημέρωση των χαρτών της χώρας όπου βρίσκεσαι, ο λόγος είναι ότι πιάνουν τεράστιο χώρο στη μνήμη και πρέπει να κάνεις τις τοπικές ενημερώσεις για να είναι πιο ακριβές το στίγμα του GPS. Τώρα μάλιστα εδώ και λίγες μέρες το Here maps μου ζήτησε να ενημερωθώ για την Ελλάδα, νομίζω περίπου 350mb ενημέρωση του χάρτη... Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Εαν λες ότι το έχεις παρατηρήσει σε τρια κινητά, τι να πω. Ίσως αυτή η ποκεμομανία να εξωθεί να λειτουργούν στα όρια δορυφόροι και σέρβερ, όπως τα λες δεν φταίνε οι δικές σου συσκευές. Γιατί παρατήρησα ότι πχ με το gps του ΟΑΣΑ δεν έχω πρόβλημα αλλά άμα μπω στο Pokemon Go το στίγμα γίνεται ασταθές και πηδάει μερικές φορές. Και χρησιμοποιούν αμφότερα τους χάρτες της Google.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...