Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ξεχνάμε βέβαια πως οι εταιρείες έχουν σαν ζητούμενο το κέρδος και δεν κάνουν οτι κάνουν για την "ψυχή της μάνας τους". Αλλά όποιος αγοράζει ένα νέο κινητό όχι γιατί το χρειάζεται αλλά για να ικανοποιήσει τη ματαιοδοξία του (σε όλους μας αρέσει να είμαστε μοδάτοι, άλλοι λίγο άλλοι πολύ) τότε δεν θα πρέπει να κατηγορήσουμε την εταιρεία. Επηρεαζόμαστε όλοι απο τη "διαφήμιση".
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ξεχνάμε βέβαια πως οι εταιρείες έχουν σαν ζητούμενο το κέρδος και δεν κάνουν οτι κάνουν για την "ψυχή της μάνας τους". Αλλά όποιος αγοράζει ένα νέο κινητό όχι γιατί το χρειάζεται αλλά για να ικανοποιήσει τη ματαιοδοξία του (σε όλους μας αρέσει να είμαστε μοδάτοι, άλλοι λίγο άλλοι πολύ) τότε δεν θα πρέπει να κατηγορήσουμε την εταιρεία. Επηρεαζόμαστε όλοι απο τη "διαφήμιση".
μην ξεχνας οτι η s.e. βρισκεται στην 3-4 θεση των πωλησεων λανσαροντας 5-6 μοντελα τον χρονο :!: απλα το μυστικο του μαρκετινγκ της ηταν στην ποιοτητα την αξιοπιστια και στην πορωση μεσω αναμονης σε αναμονη για τα μοντελα της που πλασαρε στους καταναλωτες fun και μη της εταιριας :!: αλλα τωρα βλεπω να αλλαζει στυλακι και να αρχιζει να πλασαρει μοντελακια :!: :worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας οτι η s.e. βρισκεται στην 3-4 θεση των πωλησεων λανσαροντας 5-6 μοντελα τον χρονο :!: απλα το μυστικο του μαρκετινγκ της ηταν στην ποιοτητα την αξιοπιστια και στην πορωση μεσω αναμονης σε αναμονη για τα μοντελα της που πλασαρε στους καταναλωτες fun και μη της εταιριας :!: αλλα τωρα βλεπω να αλλαζει στυλακι και να αρχιζει να πλασαρει μοντελακια :!: :worry:

 

ΑΝ θυμάμαι καλά, η SE είναι 5η ή 6η.

Link to comment
Share on other sites

ολοι οι κατασκευαστες βγαζουν το ενα μοντελο μετα το αλλο με ολο και περισσοτερες δυνατοτητες :!: [και καλα κανουν ;) ]αλλα εχουν αμελησει-παρακαμψει το πιο σημαντικο τμημα την μπαταρια που δινει ζωη και κανει χρηστικο το δημιουργημα τους :worry: η καταναλωση ενεργειας απο τις συγχρονες συσκευες εχει δεκαπλασιαστει λογω εγχρωμων οθονων κ.λ.π. αλλα αυτοι εχουν παραμεινει στις λιθιου ιοντων-πολυμερων μπαταριες που δεν μπορουν να ανταπεξελθουν με τιποτα :worry: λιγα ειναι τα τηλεφωνα που αντεχουν πανω απο 2-3 μερες το πολυ :!: :D

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ θυμάμαι καλά, η SE είναι 5η ή 6η.

τυπικα ειπα στο περιπου την θεση της :!: και μην ξεχναμε οτι η ericsson εχει ριξει πια το βαρος της στα στησιματα δικτυων και τις νεες τεχνολογιες αλλιως η πιατσα θα ηταν πολυ διαφορετικη ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

επαθα πλακα με το θεμα που πρωτοειδα απο τον xrc!ειναι και ο λογος που εκανα το προφιλ μου.υπαρχουν πολλα που μπορουν να ειπωθουν.αυτο που θελω εγω να τονισω ειναι οτι αν γινει κατι τετοιο τοτε υπαρχει θεος!δε ξερω ποια μορφη εχει αλλα οταν καποιος λεει τετοια πραγματα 2000 χρονια πριν τοτε αυτο κατι σημαινει.αρνουμαι και μονο να διανοηθω τετοιο μελλον.ευτυχως μαλλον μεχρι τοτε θα εχω πεθανει.welcome to the matrix world.ευτυχως παντα θα υπαρχει ενας nio,ειναι φυσικη νομοτελεια.
ΧΑΡΙΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα και εγώ να πω ότι ή είσαι το αντίθετο του υπερβολικού και δεν παρακολουθείς καθόλου ταινίες

Οι ταινίες καμμιά φορά καθρεφτίζουν την πραγματικότητα

 

Στα 20 μου πίστευα ότι μπορώ να αλλάξω τα πάντα. Στα 14 νόμιζα πως ήμουν ο Σούπερμαν.

 

Λυπάμαι που θα σου χαλάσω την φαντασίωση αλλά δεν είσαι ο Superman. Ο Κλαρκ Κεντ είναι ο Σούπερμαν. Καλά, δεν βλέπεις καθόλου ταινίες; Εντελως αποκομμένος από την πραγματικότητα είσαι;

 

 

welcome to the matrix world.ευτυχως παντα θα υπαρχει ενας nio,ειναι φυσικη νομοτελεια.

 

O "nio" γράφεται "neo" αφού είναι αναγραμματισμός του "One" (όχι του γνωστού συγκροτήματος).

 

Πάντως εγώ που βλέπω ταινίες και δεν έχω χάσει την επαφή με την πραγματικότητα, έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στην Trinity. (όχι στην ταινία). :p

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κατά καιρούς διάφορα περιστατικά αλλά τις τελευταίες μέρες έχω ακούσει ο ίδιος τόσα που αναρατιέμαι :"Μα που ζω; Στην Ουγκάντα;" (αν και έτσι μάλλον προσβάλω την Ουγκάντα :O )

 

Τις τελευταίες μέρες ψάχνομαι για ADSL. Καλά ως εδώ. Θέλω μια αορίστου χρόνου, για να μπορώ να την κόψω όποτε θέλω, ή να την αναβαθμίσω αν χρειαστεί. Η πρώτη κουβέντα που ακούω όπου κι αν πάω :"Έχουμε αυτό το πακέτο που σε συμφέρει γιατί δίνει modem/splitter/πάγια/κάρτες ομιλίας/web domain/κτλ...." μάλλον είναι η εύκολη λύση για αυτούς να πουλάνε τα κουτια. Δε μπορώ να το εξηγήσω.

Σχετικά με την ενημέρωση: Η otenet έχει ένα πακέτο (γραμμή + internet) το οποίο το δίνει μόνο σε otenet shops και στους αντιπροσώπους (Πλαίσιο/Γερμανός). Οι αντιπρόσωποι όμως ούτε που γνωρίζουν κάτι και φυσικά...προτείνουν να πάρω το πακετάκι (ondsl kit). Εδώ να αναγνωρίσω ότι στο Πλαίσιο τουλάχιστον το έψαξαν μέσω τηλ. και μετά από ώρα έμαθαν ότι όντως υπάρχει. Ο Γερμανός (όλα τα καταστήματα που επισκέφτηκα), μαύρα μεσάνυχτα. Είσαι σίγουρος μου λέγαν έκπληκτοι; Αφού δεν το έχουμε στους καταλόγους μας... :blink:

 

Άλλο θέμα: Η αναζήτηση modem/router. Τοποθεσία : Multirama. Μου δείχνουν (μετά από πολύ ψάξιμο στα ράφια) τι έχουν. Βλέπω 2 κουτιά ίδια αλλά με διαφορετική τιμή.

-Ποιά η διαφορά τους ρωτάω;

-Μμμμ. (ψάχνει να δει τι γράφει το κουτί). Μάλλον καμιά μικρή λεπτομέρεια θα είναι που δε νομίζω να σε ενδιαφέρει.

-Καλά. Και αφού μένω μόνος να δω τι στο καλό τα έκανε να έχουν διαφορετική τιμή, διάβασα πάνω στο κουτί ότι η μικρή αυτή διαφορά τους ήταν ότι το ένα ήταν για ADSL over PSTN ενώ το άλλο over ISDN... :blink:

 

Στον Γερμανό, μου λέει (κλασικά)

-Αν πάρεις το ondsl kit θα έχεις και modem!!

-Έχει θύρα ethernet;

-Δεν γράφει τίποτα. Μια στιγμή να ρωτήσω..... Όχι δεν έχει.

-Θέλω να συνδέω τουλάχιστον 2 Η/Υ.

-Μπορείς με το splitter που σου δίνει δωρεάν το...ondsl kit. :!: :blink: :shock:

-Αφού προσπάθησα να τον πείσω ότι έτσι δε γίνεται, μου απαντάει: Έχεις δει αυτό που έχουμε εμείς; Είναι ασύρματο και κάνει 130.00. Που να αγοράζεις από Αθήνα (του είχα πει ότι μάλλον θα πάρω το 9105).

 

Κατέληξα ότι στο Πλαίσιο μπορεί να μην είναι πλήρως ενημερωμένοι, αλλά αυτά που θα σου πουν, θα είναι σε μεγάλο βαθμό σωστά και όχι άσχετα. Επίσης, αν δεν ξέρεις τι ακριβώς θέλεις, την πάτησες! Θα βρεθείς πιθανότατα με κάτι που δε θα το χρειάζεσαι/θέλεις. Βέβαια ακόμα και αν ξέρεις τι θέλεις, είναι πιθανόν να μη ξέρεις που/πως να το βρείς. (βλ πακέτο γραμμή + internet από otenet)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

kala les file mou.......ego tha apofugo na po prosopikes empeiries gia tha frukarete.pantos analogistite ti tha ginei se ayta ta stores otan tha skasoun oloi oi foitites na valoun dsl apo septemvri.kaneis den tha xerei tipota................... :hunter: :rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως το θέμα για τους άσχετους πωλητές υπάρχει από πάντα!

 

Απλά είδα την κατάληξή σου και θέλω να συμπληρώσω ότι το σωστότερο όλων δεν είναι να συμβιβαστείς με την ημιμάθεια των πωλητών του πλαισίου.

Είναι να μάθεις εσύ ο ίδιος από έγκυρα forums όπως είναι το myphone, για κάθε θέμα που σε απασχολεί και όταν βρεθείς αντιμέτωπος με την ασχετοσύνη , να είσαι 100% σίγουρος τι θέλεις.

Θα ταλαιπωρηθείς και θα διαβάσεις λίγο παραπάνω, αλλά αν θέλεις η δουλειά σου να γίνει σωστά, πρέπει να το κάνεις.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σου χαλάσω την φαντασίωση αλλά δεν είσαι ο Superman. Ο Κλαρκ Κεντ είναι ο Σούπερμαν. Καλά, δεν βλέπεις καθόλου ταινίες; Εντελως αποκομμένος από την πραγματικότητα είσαι;

 

 

 

O "nio" γράφεται "neo" αφού είναι αναγραμματισμός του "One" (όχι του γνωστού συγκροτήματος).

 

Πάντως εγώ που βλέπω ταινίες και δεν έχω χάσει την επαφή με την πραγματικότητα, έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στην Trinity. (όχι στην ταινία). :p

 

Καλύτερα να μην το παίζουμε "ξερόλες" με οτιδήποτε λέει οποιοσδήποτε και ας μείνουμε στην ουσία αυτών που ήθελαν να πουν τα δύο παιδιά παραπάνω!

 

Το να λες ότι δεν έχεις χάσει την επαφή σου με την πραγματικότητα, δεν μου λέει τίποτα, μιας και ούτε σε ξέρω ούτε μπορώ να υποθέσω! :)

Link to comment
Share on other sites

Η Νοοτροπία "δεν έχω τίποτα να κρύψω" είναι μεγάλη παγίδα

 

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην το παίζουμε "ξερόλες" με οτιδήποτε λέει οποιοσδήποτε και ας μείνουμε στην ουσία αυτών που ήθελαν να πουν τα δύο παιδιά παραπάνω!

 

Το να λες ότι δεν έχεις χάσει την επαφή σου με την πραγματικότητα, δεν μου λέει τίποτα, μιας και ούτε σε ξέρω ούτε μπορώ να υποθέσω! :)

 

 

Δεν έχω την πρόθεση να το παίξω ξερόλας. Απλά όταν διαβάζω κάτι που το θεωρώ υπερβολικο σε βαθμό .... το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το αντιμετωπίσω με χιούμορ. Όταν ο μπλουμπόυ συνιστά να δούμε ταινίες, ως μέτρο σύγκρισης της πραγματικότητας, εεεε.... σόρυ αλλά απλά δεν μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά, παρόλη την καλή μου διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως το θέμα για τους άσχετους πωλητές υπάρχει από πάντα!

 

Απλά είδα την κατάληξή σου και θέλω να συμπληρώσω ότι το σωστότερο όλων δεν είναι να συμβιβαστείς με την ημιμάθεια των πωλητών του πλαισίου.

Είναι να μάθεις εσύ ο ίδιος από έγκυρα forums όπως είναι το myphone, για κάθε θέμα που σε απασχολεί και όταν βρεθείς αντιμέτωπος με την ασχετοσύνη , να είσαι 100% σίγουρος τι θέλεις.

Θα ταλαιπωρηθείς και θα διαβάσεις λίγο παραπάνω, αλλά αν θέλεις η δουλειά σου να γίνει σωστά, πρέπει να το κάνεις.

 

Δυστυχώς κάποιες φορές ούτε αυτό βοηθάει όπως αναφέρω παραπάνω με το παράδειγμα της otenet. Ξέρω ότι θέλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και ενώ η otenet μου λέει ότι οι αντιπρώσωποί της στην Πάτρα είναι ο Γερμανός και το Πλαίσιο (όχι ΟΤΕ/ΟΤΕshop) αυτοί δεν γνωρίζουν τίποτα. :mad:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές στο παρελθόν και πάντα καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα. Οι περισσότεροι πωλητές είναι όντως άσχετοι, αλλά με τα 600 ευρω το πολύ που παίρνουν συν το γεγονός ότι στις μεγάλες αλυσίδες τουλάχιστον αλλάζουν συνέχεια κάτι τέτοιο είναι λίγο-πολύ αναμενόμενο....

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πολύ ενδιαφέρον και διαφωτιστικό άρθρο γιά τις συνέπειες της χρήσης των κινητών, το οποίο δημοσιεύτηκε στις 27 Μαρτίου 2005 στον Αγγελιοφόρο της Κυριακής και το οποίο μου φάνηκε αρκετά σοβαρό.

Το είχε πρωτοσέλιδο και το ίδιο το άρθρο καλύπτει δύο σελίδες ολόκληρες.

Από τότε που το διάβασα χρησιμοποιώ το κινητό ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ μόνο με handsfree με καλώδιο. Κι όταν στέλνω sms πατάω "αποστολή" και αφήνω το τηλ. στο τραπέζι.

 

Το περιεχόμενο αυτού του άρθρου αυτό θα έπρεπε να είχε γίνει θέμα σε διάφορες εκπομπες αλλά δεν είδα τίποτα.(βέβαια δεν βλέπω και πολύ πολύ τηλεόραση αλλά τουλάχιστον ακούω ραδιόφωνο)

 

Προσπάθησα να το ανεβάσω εδώ στο myphone αλλά το αρχείο είναι jpeg 427kb και δεν μου επιτρέπεται... Μικρότερο δεν γίνεται. Δεν διαβάζεται.

 

Νομίζω καλά θα ήταν να βρισκόταν κάποιος τρόπος να το δουν όλοι.

κάποτε σκότωσα ένα μυρμήγκι γιά πλάκα

κι αυτό πέθανε στ' αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Προηγουμένως είχε ποστάρει εδώ ο φίλος t300. Το μήνυμά του αφαιρέθηκε και σε PM που του έστειλα του εξήγησα τον λόγο, ο οποίος έχει να κάνει με το ότι το παρόν θέμα είναι 2 ετών.

 

Από τότε έχουν ανοιχτεί και άλλα θέματα που πραγματεύονται το ίδιο, πάνω-κάτω, θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41572

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=36252

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41424

 

...τα οποία είναι νεώτερα.

 

ΕΠΙΣΗΣ, για όσους ενδιαφέρονται, στο mylibrary υπάρχει άρθρο σχετικά με το κατά πόσο είναι επικίνδυνα τα κινητά για την υγεία μας, το οποίο μπορείτε να βρείτε εδώ:

 

http://www.myphone.gr/library/article-8.html

 

Τέλος, φίλε kostependrhs, όπως και ο t300, αν θες μπορείς να ποστάρεις σε κάποιο από τα παραπάνω links ή να δημιουργήσεις εντελώς νέο θέμα, αρκεί να μην έχει την ίδια θεματολογία. Παράλληλα, το αρχείο που λες μπορείς να το ανεβάσεις σε κάποιο briefcase και να μας δώσεις το link.

 

Thanks a lot και συγγνώμη για την ταλαιπωρία. :)

Link to comment
Share on other sites

ασχημα τα πραγματα το 3g παει φουλ για πατο οπως δειχνει αν δεν κανουν ολοι τους κατι :!: :worry: προσεξτε τους λογους{κακο μαρκετινγκ,χαλια καλυψη,ακριβες χρεωσεις και παγια ειδικα η ΤΙΜ :!: ,ελειψη μεγαλης ποικιλιας συσκευων και τελος ελειψη ενημερωσης για τα ωφελη στην πελατιακη βαση :!: :worry: καντε κατι γιατι το 3g φυτοζωει και θα πεθανει η θα τρεξει οπως πρεπει 30-2-2006 :!: :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

t300 σε καταλαβαινω απολυτα...κι εγω τις τελευταιες 2 βδομαδες ασχοληθηκα με την υποθεση "adsl"-ευτυχως ολα τελειωσαν τωρα-και κοντεψα να τρελαθω... :wacko: τι να λεμε τωρα,εδω δεν ξερουν να μας που για ενα απλο κινητο,θα ξερουν για...ευρυζωνικα δικτυα που εχουν ενα καρο ρυθμισεις?Δες σε μενα τι εγινε:

 

Καταρχην πηγα στο Μουλτιραμα για μια αοριστου Φορθνετ,αυτη που σου χαριζουν το τελος ενεργοποιησης & σου δινουν δωρο ενα ρουτερ...ενω ηταν 5-6 υπαλληλοι στο μαγαζι & κανεις αλλος πελατης,ΚΑΝΕΙΣ δεν ηξερε την τυφλα του! :mad: Στην αρχη,προσπαθησαν & μενα να μου πλασαρουν τα "κουτια"-μαλλον ετσι τους εχουν πει για να μην κανουν οι πελατες πολλες ερωτησεις & να ξεμπερδευουν γρηγορα... :rolleyes: -κι οταν ζητησα κατι συγκεκριμενο,αφου μου ειπαν οτι "δεν δινει η φορθνετ αοριστου χρονου" & "τελικα δινει,αλλα πληρωνεις μονο με πιστωτικη",μου ειπαν πως κανει...22 ευρω το μηνα!!! :blink: Τους ρωταω αν βαλανε & το χαρατσι στον ποτε καθε μηνα & μου λενε βεβαια,ολα μεσα ειναι!Επεμεινα ευγενικα λεγοντας πως αποκλειεται να ειναι τοσο φτηνο,αλλα αυτοι το χαβα τους!Ε καπου εκει τα πηρα & εφυγα,πηγαινοντας στο Πλαισιο...

 

Αλλοι ασχετοι... :mad: βεβαια,σε σχεση με τους προηγουμενους ηταν...φωστηρες :lol: αφου μου εδωσαν να συμπληρωσω την αιτηση,αλλα επεμεναν πως δωρεαν ρουτερ & σπλιτερ δινουν μονο στα "κουτια" -τι μανια κι αυτη... :rolleyes: Τελικα,συμπληρωσα την αιτηση & περιμενα να τη στειλουν στην εταιρια για τα περαιτερω...ΟΜΩΣ ,ενω ειχαν περασει 2 μερες δεν ειχαν λαβει τιποτα στη φορθνετ & ετσι πηρα στο πλαισιο να τους ρωτησω τι γινεται..."Χαλασε το φαξ",μου λενε & μετα απο απειλες & βρισιδια εφτιαξε στο...επομενο πενταλεπτο! :mad: Δηλαδη ελεος!Για τοσο ζω μας περνανε?! :mad:

 

Γι'αυτο,για το συγκεκριμενο-οπως & γι'αλλα θεματα-μια ειναι η λυση...υποβολη αιτησης μεσω ιντερνετ ή φαξ μονος σου χωρις τους αχρηστους να μπλεκονται στα ποδια σου... :mad:

Link to comment
Share on other sites

τι να πουν κι οι φουκαραδες οι ψευτο-hitech Αμερικανοι :lol: που ουτε sms δεν στελνουν :D :
Αν το λες για πλακα ενταξει...διαφορετικα... :X τα αμερικανακια δεν εχουν ιδεα απο μηνυματακια για τον απλουστατο λογο οτι μιλανε με τις ωρες πραγματικα δωρεαν στο κινητο,εχουν τσαμπα εμαιλ μεσω ppc,απιστευτο ιντερνετ με ταχυτητες το λιγοτερο 8Μbps :cry: & αλλα πολλα που καθιστουν περιττα τα χαζομηνυματα,τα λαιβ κλπ... :rolleyes:

 

Οσο για το 3g,δεν εχει κανενα απολυτως μελλον στη χωρα μας...θα καταντησει οπως το wap...αντε να παιρνουν οι επειδειξιες τη γκομενα τους για βιντεοκληση στην καφετερια,μετα τι?Α ναι,θα κατεβασουν & τα καινουρια τραγουδια του Ρουβα μεσω του λαιβ... :lol: :rolleyes: παντως ελαχιστοι θα χρησιμοποιησουν το 3g για τον πραγματικο λογο που δημιουργηθηκε,δηλ.την γρηγορη,ασυρματη πλοηγηση στο ιντερνετ...χωρια οι χρεωσεις,που δεν τολμω καν να τις σκεφτω... :X

Link to comment
Share on other sites

...οταν ζητησα κατι συγκεκριμενο,αφου μου ειπαν οτι "δεν δινει η φορθνετ αοριστου χρονου" & "τελικα δινει,αλλα πληρωνεις μονο με πιστωτικη",μου ειπαν πως κανει...22 ευρω το μηνα!!! :blink: Τους ρωταω αν βαλανε & το χαρατσι στον ποτε καθε μηνα & μου λενε βεβαια,ολα μεσα ειναι!

Έπρεπε να τους πεις να σου κάνουν την αίτηση και εφόσον ήταν τόσο σίγουροι, να σου πλήρωναν την διαφορά όταν θα έρχονταν ο λογαριασμός :p :p :p

 

αφου μου εδωσαν να συμπληρωσω την αιτηση,αλλα επεμεναν πως δωρεαν ρουτερ & σπλιτερ δινουν μονο στα "κουτια"

Σε βρήκα!!! Όταν έχεις εξελίξεις, ενημέρωσέ με για το αν τελικά πήρες δωρεάν modem/ενεργοποίηση. Πόσο σκοπεύεις να διατηρήσεις τη σύνδεση; Ισχύει τελικά το ότι με την αορίστου αν πάρεις modem δωρεάν, σε δεσμεύουν για 12 μήνες;

μια ειναι η λυση...υποβολη αιτησης μεσω ιντερνετ ή φαξ μονος σου χωρις τους αχρηστους να μπλεκονται στα ποδια σου... :mad:

 

Δυο λέξεις: Σοφή συμβουλή! :)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σε βρήκα!!! Όταν έχεις εξελίξεις, ενημέρωσέ με για το αν τελικά πήρες δωρεάν modem/ενεργοποίηση. Πόσο σκοπεύεις να διατηρήσεις τη σύνδεση; Ισχύει τελικά το ότι με την αορίστου αν πάρεις modem δωρεάν, σε δεσμεύουν για 12 μήνες;

Ναι & ειναι υποχρεωτικο να παρεις μοντεμ,αλλιως δε σου χαριζουν ουτε το τελος ενεργοποιησης! :mad: Εμενα,αν & μου ενεργοποιησαν τη γραμμη την Παρασκευη & μπαινω κανονικα τωρα(εχω δικο μου μοντεμ,το usr 9105 που ειναι πολυ καλο,καμια σχεση με τις μαπες τους),περιμενω μεσα στη βδομαδα να μου το στειλουν με κουριερ... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν το λες για πλακα ενταξει...διαφορετικα... :X τα αμερικανακια δεν εχουν ιδεα απο μηνυματακια για τον απλουστατο λογο οτι μιλανε με τις ωρες πραγματικα δωρεαν στο κινητο,εχουν τσαμπα εμαιλ μεσω ppc,απιστευτο ιντερνετ με ταχυτητες το λιγοτερο 8Μbps :cry: & αλλα πολλα που καθιστουν περιττα τα χαζομηνυματα,τα λαιβ κλπ... :rolleyes:

 

Οσο για το 3g,δεν εχει κανενα απολυτως μελλον στη χωρα μας...θα καταντησει οπως το wap...αντε να παιρνουν οι επειδειξιες τη γκομενα τους για βιντεοκληση στην καφετερια,μετα τι?Α ναι,θα κατεβασουν & τα καινουρια τραγουδια του Ρουβα μεσω του λαιβ... :lol: :rolleyes: παντως ελαχιστοι θα χρησιμοποιησουν το 3g για τον πραγματικο λογο που δημιουργηθηκε,δηλ.την γρηγορη,ασυρματη πλοηγηση στο ιντερνετ...χωρια οι χρεωσεις,που δεν τολμω καν να τις σκεφτω... :X

ετσι ειναι οπως τα λες οντως :!: ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

εχω μια αναπαντητη μεγαλη απορια :worry: γιατι εριξαν τοσα εκατομυρια ευρω ολοι τους να παρουν τις αδειες για μια φαση που την ειχαν ηδη καταδικασει ειτε γιατι με τρελες χρεωσεις προσπαθουν να κανουν ακαριαιες αποσβεσεις[χωρις να προσφερουν καλες υπηρεσιες,καλυψη κ.λ.π.]ειτε με γελοια οργανωση και marketing προωθησης? :!: :worry: :confused:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...