Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάμερα

Mp3 player

video player

Wifi

Fm Radio

GPS

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λίγο διαδόσεις και μυθοπλασίες μου φαινονται όλα αυτά.:yahoo::yahoo:
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

1) τηλεόραση

2) GPS

3) κάμερα 5MP με δυνατό flash xenon

4) στερεοφωνικά ηχεία

5) WI-FI

6) 3G

7) κανονικά πλήκτρα

8) κανονικό μέγεθος

9) να παίρνει 2 κάρτες sim

10) οθόνη 2,2 - 2,4 ιντσών

11) νορμάλ τιμή...

 

θα συνφωνισω μαζι σου..;)

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φανταστειτε λιγο το μελλον με την τεχνολογια να μην εξελισσεται αλλα να μενει στεθερη...τα κινητα πλεον να μην εξελισσονται με τοσο ραγδαιους ρυθμους , τα τεχνικα χαρακτηριστικα τους να ειναι τα ιδια πανω κατω για ολες τις εταιριες να μην υπαρχουν διαξηφισμοι τους ειδους "μα τον αλλο μηνα βγαινει το καινουργιο" , οι Η/Υ να εχουν και αυτοι σταθερα χαρακτηριστικα και οχι κοντρες του τυπου " η δικια μ καρτα γραφικων βγηκε χθες ειναι HD κ την αγορασα 1000€". Γενικα οταν ολη η τεχνολογια καποτε θα σταματησει αυτη της την εξελιξη κ ολα θα ειναι ομαλα για ολους τους ανθρωπους του πλανητη κ χωρις διαφορες ( βλ. Κινα, Ιαπωνια σε σχεση με τις υποαναπτυκτες χωρες και τις χωρες τριτου κοσμου). Θα 8ελατε να ζουσατε σε μια τετοια εποχη ?? Πειτε τα δικα σας σχολια...
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα ηθελα να σταματισει να εξελισεται η τεχνολογια τοσο γρηγορα αλλα οχι και καθολου.Μου τη σπαει που σχεδον καθε 2-3 μηνες βγαινει ενα καλυτερο κινητο απο αυτο που εχω ηδη παρει και μετανιωνω που δεν περιμενα λιγο καιρο για να παρω καλυτερο.Επισης μου τη σπαει που σχεδον καθε χρονο(μην πω καθε εξαμηνο) θα πρεπει να αλλαζω καρτα γραφικων για να παιζω τα καινουργια παιχνιδια.Ας εξελισεται η τεχνολογια αλλα με λιγο πιο αργους ρυθμους ωστε να χαιρομαστε λιγο αυτο που περνουμε ειτε ειναι κινητο ειτε υπολογιστης ειτε τηλεοραση και να μην σκεφτομαστε αμεσως την επομενη αγορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

....Ας εξελισεται η τεχνολογια αλλα με λιγο πιο αργους ρυθμους ωστε να χαιρομαστε λιγο αυτο που περνουμε ειτε ειναι κινητο ειτε υπολογιστης ειτε τηλεοραση και να μην σκεφτομαστε αμεσως την επομενη αγορα.

 

βεβαια ολα αυτα ειναι και λιγο στο μυαλο μας αλλα και στον καταναλωτικο τροπο ζωης που μας επιβαλεται...π.χ. τα δικα μου κινητα (+5 χρονων) κανουν μια χαρα την δουλεια τους και δεν θελω κατι παραπανω....ετσι δεν βλεπω κανεναν λογο να αγορασω καινουργιο....ουτε τωρα αλλα ουτε σε 10 χρονια...:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

απλα αυτο ειναι αδυνατο να συμβει!!

δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να σταματησει να εξελισσετε η τεχνολογια οσο θα εξελισσετε ο ανθρωπος!θα μου πεις εως ποτε θα βρισκουν καινουργια πραγματα και καινουργια τεχνολογια για να πλασαρουν?και ομως παντα θα βρισκουν!απλα δεν το χωραει ο νους μας οπως δεν το χωρουσε και ο νους των ανθρωπων πριν απο 100 η 200 χρονια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα αυτο ειναι αδυνατο να συμβει!!

δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να σταματησει να εξελισσετε η τεχνολογια οσο θα εξελισσετε ο ανθρωπος!θα μου πεις εως ποτε θα βρισκουν καινουργια πραγματα και καινουργια τεχνολογια για να πλασαρουν?και ομως παντα θα βρισκουν!απλα δεν το χωραει ο νους μας οπως δεν το χωρουσε και ο νους των ανθρωπων πριν απο 100 η 200 χρονια...

+1000

 

Έχουμε πολλά να δούμε.

Πιστεύω η τεχνολογία, ειδικά στα κινητά βρίσκεται στα σπάργανα ακόμη.

 

Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό?Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια ολα αυτα ειναι και λιγο στο μυαλο μας αλλα και στον καταναλωτικο τροπο ζωης που μας επιβαλεται...π.χ. τα δικα μου κινητα (+5 χρονων) κανουν μια χαρα την δουλεια τους και δεν θελω κατι παραπανω....ετσι δεν βλεπω κανεναν λογο να αγορασω καινουργιο....ουτε τωρα αλλα ουτε σε 10 χρονια...:p

 

+100%

 

Το μυαλό μας έχει πρόβλημα..Η τεχνολογία δεν εξελίσσεται και τόσο.Σχεδόν καθόλου θα έλεγα δεν εξελίσσεται..Απλά γίνονται κάποιες μικρές βελτιώσει που στο μάτι του αρρώστου αγοραστή φαίνονται τεράστιες..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το 3G

Κατ αρχήν ποιές είναι οι θεωρητικές ταχύτητες που δίνουν αυτή τη στιγή οι εταιρείες ? και ποιές οι αληθινές?

 

Αν στην περιοχή μου δεν πιάνω 3G πιάνω συνήθως 2G (τι ταχύτητες έχει?) εάν δεν πιάσω ουτε 2G πάω σε GPRS ? Το GPRS τι ταχύτητες έχω?

 

Μένω στον Νομό Ιωαννίνων στο Ανατολικό Ζαγόρι κ το DSL είναι άπιαστο όνειρο για εμάς. Αν μπορείτε βοηθήστε κάπως.

 

ΑΑΑ και κάτι τελευταίο είναι δυνατόν αν πάρω τηλ στις εταιρείες να μου πούν αν πιάνει 3G στην περιοχή μου ?γιατί απο το χάρτη της Wind δεν βγαινε άκρη (καλλιτερα βέβεα απο τους άλλους που δεν έχουν καθόλου) ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=877664&lngDtrID=252

 

φοβερό :lol:

 

αν το εκαναν να ανοιγει και μονο του, στυλ τρανσφορμερς θα ηταν καραγ***το!!! χαχαχαχα

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το 3G

Κατ αρχήν ποιές είναι οι θεωρητικές ταχύτητες που δίνουν αυτή τη στιγή οι εταιρείες ? και ποιές οι αληθινές?

 

Αν στην περιοχή μου δεν πιάνω 3G πιάνω συνήθως 2G (τι ταχύτητες έχει?) εάν δεν πιάσω ουτε 2G πάω σε GPRS ? Το GPRS τι ταχύτητες έχω?

 

Μένω στον Νομό Ιωαννίνων στο Ανατολικό Ζαγόρι κ το DSL είναι άπιαστο όνειρο για εμάς. Αν μπορείτε βοηθήστε κάπως.

 

ΑΑΑ και κάτι τελευταίο είναι δυνατόν αν πάρω τηλ στις εταιρείες να μου πούν αν πιάνει 3G στην περιοχή μου ?γιατί απο το χάρτη της Wind δεν βγαινε άκρη (καλλιτερα βέβεα απο τους άλλους που δεν έχουν καθόλου) ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Στο 3G η ταχύτητα ξεκινά από 384 kbps και φτάνει τα 3,6 Mbps εάν η συσκευή σου είναι HSDPA (οι κάρτες μεταφοράς δεδομένων των εταιρειών κινητής υποστηρίζουν τη ταχύτητα αυτή) και εάν το δίκτυο 3G στη περιοχή σου έχει αναβαθμιστεί σε HSDPA (cosmote και wind έχουν HSDPA σε όλο το δίκτυο 3G τους, η Vodafone σε συγκεκριμένες περιοχές). Βέβαια οι ταχύτητες αυτές είναι θεωρητικές και εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες (όπως και στις ADSL συνδέσεις).

 

Αν δεν έχεις κάλυψη συνδέεσαι με το δίκτυο 2,5G (ή πιο απλά 2G), δηλαδή το GPRS. Eίναι το ίδιο πράγμα. Εκεί πιάνεις ταχύτητα παρόμοια με PSTN dial up σύνδεση. Δηλαδή τραγική.

 

Για να μάθεις αν έχει κάλυψη στη περιοχή σου (χονδρικά πάντα) λογικά μπορείς να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης της κάθε εταιρείας. Η Vodafone τουλάχιστον σε ενημερώνει, φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και με τις άλλες εταιρείες. Για να είσαι όμως σίγουρος καλύτερα να δοκιμάσεις με κάποιο 3G κινητό αν έχει σήμα στο σπίτι/γραφείο σου κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα ενα νοκια 3100 που εχει 00 γραφει made in germany !
Link to comment
Share on other sites

- άριστη αυτονομία

- πλήρως παραμετροποιήσιμο τηλεφωνικό κατάλογο

- μικρό μέγεθος

- τάχιστη απόκριση του πληκτρολογίου

- άριστη ποιότητα συνομιλίας

- χαμηλό SAR

- δυνατότητα εισαγωγής mp3 ως ήχων κλήσεων

- bluetooth

 

Οτιδήποτε άλλο μου είναι αδιάφορο.

 

και μένα..................

 

Για να μη ξεχνάμε τα βασικά.........

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ πρέπει να είναι τηλέφωνο....

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

εμενα θελω να εχεις blu-ray:D

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

το 6500 slide Μου ειναι κακης ποιοτητας.02

το e65 Μου ειναι κατασκευασμενο στην φιλανδια συμφωνα με το τεστακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντα ολοκληρες και παντα με χρηση t9

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...