Jump to content

ZTE Blade A610 Plus / ZTE Blade A2 Plus


volleyball
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή, αυτές τις μέρες που τη βρήκα σε προσφορά. Την έχει κάποιος δουλέψει να πει τις εντυπώσεις του για τη συσκευή ;

 

Από ότι κατάλαβα, στην Ελλάδα ήρθε με την ονομασία ZTE Blade A610 Plus, αλλά η επίσημη πρέπει να είναι η ZTE Blade A2 Plus, όπως αναφέρεται και στο gsmarena παρακάτω : https://www.gsmarena.com/zte_blade_a2_plus-8562.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το παρήγγειλε γνωστός μου από e-shop, αν πέσει στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις, πάντως ένα είναι σίγουρο, θήκες book style και προστασία οθόνης (ζελατίνα ή τζαμάκι) είναι σχεδόν άφαντα στην Ελληνική αγορά, τουλάχιστον προς το παρόν (ούτε ως A610 plus ούτε ως A2 plus).
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιάς και το πήρα πρόσφατα θα απαντήσω σε κάποιες από τις ερωτήσεις.

Για notification led χρησιμοποιεί το home button το οποίο είναι ένα δαχτυλίδι που φωτίζεται, δεν αλλάζει χρώμα (από όσο ξέρω) και κατά την διάρκεια της ημέρας δεν είναι και τόσο έντονο.

Η φωτογραφική του την ημέρα είναι σχετικά καλή, για νυχτερινές λήψεις πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις και να έχεις σταθερό χέρι :)

Δεν συγκρίνεται με κινητά που έχουν καλές κάμερες και κοστίζουν 2-4 φορές παραπάνω.

Αν κάποιος ψάχνει καλές επιδόσεις σε κάμερα ας κοιτάξει αλλού.

Η μπαταρία του ανάλογα την χρήση θα σε βγάλει περίπου 2 μέρες μπορεί και περισσότερες αν δεν το χρησιμοποιείς αρκετά.

 

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το πήρα πρόσφατα θα απαντήσω σε κάποιες από τις ερωτήσεις.

Για notification led χρησιμοποιεί το home button το οποίο είναι ένα δαχτυλίδι που φωτίζεται, δεν αλλάζει χρώμα (από όσο ξέρω) και κατά την διάρκεια της ημέρας δεν είναι και τόσο έντονο.

Η φωτογραφική του την ημέρα είναι σχετικά καλή, για νυχτερινές λήψεις πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις και να έχεις σταθερό χέρι :)

Δεν συγκρίνεται με κινητά που έχουν καλές κάμερες και κοστίζουν 2-4 φορές παραπάνω.

Αν κάποιος ψάχνει καλές επιδόσεις σε κάμερα ας κοιτάξει αλλού.

Η μπαταρία του ανάλογα την χρήση θα σε βγάλει περίπου 2 μέρες μπορεί και περισσότερες αν δεν το χρησιμοποιείς αρκετά.

 

Παναγιώτης

Η selfie καμερα ειναι καλη? ειναι 8αρα οπως λεει?

 

Με 160 ευρω σιγουρα δεν περιμενει καποιος θαυματα...το θεμα ειναι να κοντραρει σε καμερες τα ξιαομι αντιστοιχων τιμων..:lol:

 

Αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο απο την πισω καμερα...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο η πίσω όσο και η μπροστά κάμερα είναι καλές αρκεί να υπάρχει καλός φωτισμός.

Δεν μπορώ να την συγκρίνω με τα xiaomi, αλλά το nexus 5x είχε καλύτερη κάμερα όπως επίσης και το lumia 950.

Τα υπέρ του είναι στην μπαταρία όπου πλέων το φορτίζω μετά απο 48 ώρες και έχω ακόμα ένα 30% στην μπαταρία.

Το Nexus 5x με την ίδια χρήση δεν έβγαζε την μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο η πίσω όσο και η μπροστά κάμερα είναι καλές αρκεί να υπάρχει καλός φωτισμός.

Δεν μπορώ να την συγκρίνω με τα xiaomi, αλλά το nexus 5x είχε καλύτερη κάμερα όπως επίσης και το lumia 950.

Τα υπέρ του είναι στην μπαταρία όπου πλέων το φορτίζω μετά απο 48 ώρες και έχω ακόμα ένα 30% στην μπαταρία.

Το Nexus 5x με την ίδια χρήση δεν έβγαζε την μέρα.

Ε τωρα εσυ εκανες συγκριση με ναυαρχιδες καμερων:)...γινεται φιατ να συγκριθει με μερσεντες...σιγουρα οχι..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καποιος που εχει το Α610......η συσκευη συνοδευεται με εργοστασιακη μεμβρανη προστασιας τοποθετημενη η ειναι χωρις μεμβρανη????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή χρονιά! Είναι χωρίς μεμβράνη προστασίας. Έχει την κλασική μεμβράνη με τα χαρακτηριστικά του που όμως πρέπει να αφαιρεθεί για να το δουλέψεις.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνει προστασία οθόνης για το κινητό, tempered glass ALCATEL POP 4S, ταιριάζει απόλυτα.
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Android 6;λογικά εγινε update σε nougat..Αξίζει να αντικαταστήσω το J5 (2016) με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Android 6;λογικά εγινε update σε nougat..Αξίζει να αντικαταστήσω το J5 (2016) με αυτό;

Απ' όσο ξέρω δεν έχει πάρει ακόμη αναβάθμιση σε nougat, το έχει συγγενής μου αγορασμένο από to e-shop.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

παιδια χαλασε το HONOR 8 μου και εμεινα απο κινητο, ψαχνω Τιμια, γρηγορη, καλή φτηνή λύση.....

 

το εχει στα 150 e-shop να το παρω???

Link to comment
Share on other sites

Αν η λήψη φωτογραφιών δεν είναι η πρώτη σου προτεραιότητα, (βγάζει ικανοποιητικές φώτο, όχι super), τότε κινητό με 4GB ram, 32GB αποθηκευτικό χώρο και 5000mAh μπαταρία, με 150€ δεν πρόκειται να βρείς, πάρ' το με κλειστά μάτια. Μόνο θα δυσκολευτείς λίγο να βρείς θήκη και προστασία οθόνης.
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...