Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές οι περίφημες ρυθμίσεις δεν υπάρχουν κάπου να τις περάσουμε χειροκίνητα;

Η εφαρμογή τρέχει συνεχώς στο παρασκήνιο και καταναλώνει μπαταρία.

Επίσης δεν θα έπρεπε να έρθει και κάποιο μήνυμα με ρυθμίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το βάζεις σε λειτουργία πτήσης ανοιγεις wifi και δουλεύει?

Νομίζω πως σε λειτουργία πτησης δεν δουλεύει...Δεν εχω δοκιμασει...Παντως στο σπίτι που εχω wifi και δεν εχω καθόλου σημα δουλευει πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi mi8 βαζοντας την εφαρμογή δουλεύει τέλεια...Και κανει κλησεις και στα τετραψηφια πχ 1252.

 

Για ποια εφαρμογή λες; της Vodafone? Από που την κατεβάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία πτήσης η εφαρμογή της vodafone δεν δουλεύει (προφανώς υλοποιήθηκε με την φιλοσοφία ότι σε λειτουργία πτήσης δεν πρέπει να υπάρχει σύνδεση σε οποιοδήποτε δίκτυο ).

Προσωπική μου γνώμη είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογή λες; της Vodafone? Από που την κατεβάζουμε;

Η εφαρμογή ειναι αυτή...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.gr.vowifi.production

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα την κατέβασα και παίζει άψογα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με αυτό το μήνυμα που μου βγάζει το playstore όταν πάω να κατεβάσω την εφαρμογή;

db84f3635e11e072ba71785a1e912323.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ από browser : https://play.google.com/settings

Θα δεις την κάθε συσκευή σου με ποια εταιρεία κινητής είναι καταχωρημένη. Πιθανώς δεν θα είναι με Vodafone, για αυτό σου βγάζει το μήνυμα αυτό. Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει έτσι ή απαιτείται reset και να έχεις Vodafone κάρτα μέσα μετά.

 

Edit: νομίζω πως βρήκα πατέντα να παίξει. Σε συσκευή που έβγαζε το ίδιο μήνυμα με το δικό σου, έβαλα την κάρτα Vodafone, πήγα στις ιδιότητες της εφαρμογής του play store, έκανα εκκαθάριση cache και δεδομένων, και στη συνέχεια ανοίγοντας το link μου έχει πλέον πλήκτρο εγκατάσταση.

 

Sent from my SM-G970F

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Έχω το galaxy s10e και έχω παρατηρήσει πως όταν είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, δουλεύει πολύ σπάνια παρότι το έχω ενεργοποιημενο. Επίσης έχει τύχει να ξεκινάω κλήση και να κλείνει μόνο του την ώρα που μιλάω. Χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη ρύθμιση για να δουλεύει μόνιμα και σωστά όταν είμαι συνδεδεμένος;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει λογικά μόνο όταν το επίπεδο σήματος κινητής είναι τόσο χαμηλό που είναι καλύτερα να προτιμήσει το WiFi.

Επειδή η Vodafone δεν έχει δώσει την δυνατότητα επιλογής ακόμα και στις συσκευές που το υποστηρίζουν επίσημα το WiFi calling, για το αν θα γίνονται μόνιμα οι κλήσεις από WiFi ή θα προτιμάει δίκτυο κινητής, έχεις 2 επιλογές. Είτε βάζεις flight mode και ανοίγεις WiFi, είτε μέσω εφαρμογής όπως αυτή εδώ το ρυθμίζεις να παίζει με WiFi : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikimediacom.wifi.calling

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει λογικά μόνο όταν το επίπεδο σήματος κινητής είναι τόσο χαμηλό που είναι καλύτερα να προτιμήσει το WiFi.

Επειδή η Vodafone δεν έχει δώσει την δυνατότητα επιλογής ακόμα και στις συσκευές που το υποστηρίζουν επίσημα το WiFi calling, για το αν θα γίνονται μόνιμα οι κλήσεις από WiFi ή θα προτιμάει δίκτυο κινητής, έχεις 2 επιλογές. Είτε βάζεις flight mode και ανοίγεις WiFi, είτε μέσω εφαρμογής όπως αυτή εδώ το ρυθμίζεις να παίζει με WiFi : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikimediacom.wifi.calling

 

Σ'εμενα και φουλ σημα που εχω, αν ειναι συνδεδεμενο με wifi, μου την στελνει την κληση μεσω wifi και οχι μεσω σηματος. Τραγικο.

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα και φουλ σημα που εχω, αν ειναι συνδεδεμενο με wifi, μου την στελνει την κληση μεσω wifi και οχι μεσω σηματος. Τραγικο.
Εγώ καλό το βλέπω αυτό, εφόσον το έχεις ενεργοποιημενο και είσαι συνδεδεμένος, θα ήθελα κι εγώ να απαντάω μέσω WiFi

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα και φουλ σημα που εχω, αν ειναι συνδεδεμενο με wifi, μου την στελνει την κληση μεσω wifi και οχι μεσω σηματος. Τραγικο.
Μιλάς για κινητό που υποστηρίζεται κανονικά ή μέσω της εφαρμογής;

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για κινητό που υποστηρίζεται κανονικά ή μέσω της εφαρμογής;

 

Sent from my SM-G970F

 

Μεσω εφαρμογης. Λογικα, με google carrier η με την εκδοση, θα μπει και σαν κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ καλό το βλέπω αυτό, εφόσον το έχεις ενεργοποιημενο και είσαι συνδεδεμένος, θα ήθελα κι εγώ να απαντάω μέσω WiFi

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο χασιμο εχω στην καταναλωση μπαταριας, παρα κερδος. Αφου εχω μια χαρα σημα, ποιος ο λογος να την απαντησω μεσω wifi?

Υποτιθεται ο ρολος της εφαρμογης ειναι οταν δεν εχεις καλη καλυψη δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που ξεκινάει την κληση με WiFi και ξαφνικά κάποια στιγμή μου κλείνει την κλήση επειδή αλλάζει; Είναι φυσιολογικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ από browser : https://play.google.com/settings

Θα δεις την κάθε συσκευή σου με ποια εταιρεία κινητής είναι καταχωρημένη. Πιθανώς δεν θα είναι με Vodafone, για αυτό σου βγάζει το μήνυμα αυτό. Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει έτσι ή απαιτείται reset και να έχεις Vodafone κάρτα μέσα μετά.

 

Edit: νομίζω πως βρήκα πατέντα να παίξει. Σε συσκευή που έβγαζε το ίδιο μήνυμα με το δικό σου, έβαλα την κάρτα Vodafone, πήγα στις ιδιότητες της εφαρμογής του play store, έκανα εκκαθάριση cache και δεδομένων, και στη συνέχεια ανοίγοντας το link μου έχει πλέον πλήκτρο εγκατάσταση.

 

Sent from my SM-G970F

Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται...

Συνδεομαι στη σελίδα που προτείνεις με browser, και για το κινητό μου βλέπω 2 καταχωρήσεις: 1 για την κάθε κάρτα που έχω.

 

Βρίσκω την εφαρμογή (πάντα από browser) και η εφαρμογή δείχνει συμβατή με "κάποια από τις συσκευές μου" και συγκεκριμένα με την έκδοση vodafone του κινητου μου.

Αλλά όταν πατάω εγκατάσταση, δεν μπορώ να επιλέξω συσκευή , γιατί καμιά συσκευή μου δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή...

 

Τρέλα. Το αφήνω, και αν κάποια στιγμή αποκτήσει συμβατότητα το mi mix 2s χωρίς εφαρμογή θα το δοκιμάσουμε...

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ το πρωί σε 3 συσκευές έβλεπα να λέει πάροχος info quest(επειδή όταν τα είχα ενεργοποιήσει είχα κάρτα Q μέσα), και στη συνέχεια με την πατέντα που αναφέρω (σβήσιμο cache και εκκαθάριση δεδομένων με κάρτα cu πλέον τοποθετημένη) στην ίδια σελίδα πλέον γράφει Vodafone. Και μάλιστα εγκατέστησε την εφαρμογή και στα τρία. Το ένα ήταν αυτό που είχα μεταφέρει το apk γιατί δεν το έβρισκε. Όταν έχει καταχωρηθεί σαν πάροχος η Vodafone εμφανίζεται πλέον και στην αναζήτηση η εφαρμογή στο playstore.

 

Sent from my SM-G970F

099f9cd25c82afd0d4b4aa3f6263c743.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Πολυ τραγικη η εφαρμογη που δουλευει ενω εχεις σημα κανονικο! Ημουν για καφε και ειχα συνδεθει στο wifi. Με πηραν τηλ και εκανε διακοπες συνεχεια η κληση μεχρι που τερματιστηκε λογω κακου ιντερνετ, ενω σαν σημα ειχα φουλ 4G. Ετσι, εκλεισα το wifi, πηρα πισω να μιλησω και το ανοιξα ξανα. Πολυ λαθος τροπος λειτουργιας. Αν ειναι να μιλαμε μεσω wifi ενω εχουμε ικανοποιητικοτατο σημα για κλησεις, δεν εχει νοημα. Οποτε, την εκλεισα απο τις ρυθμισεις και οταν θα βρισκομαι πουθενα που οντως δεν θα εχει σημα για κληση, θα την ενεργοποιω. Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μα η εφαρμογή σε ρωτάει ποιά wifi θες να χρεισιμοποιεί...Ποιος ο λόγος να βαλεις της καφετέριας;Εγω πχ το μονο που εχω βάλει ειναι του σπιτιου και της δουλειας που δεν εχω καλό σήμα και δουλευει άψογα...Οκ θελει ψιλό βελτιωσεις αλλα νομιζω ειναι σε πολυ καλό δρόμο....
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει σε περιαγωγή.

Και δεν έχει καμία σχέση με τη χρέωση. Και εντός Ελλάδος κανονικά χρεώνει την κάθε κλήση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

σε pocophone το εχει ενεργοποιησει κανεις να δουλευει ?

εμενα με πηραν χθες μου το ενεργοποιησαν αλλα δε δουλευει παρα μονο με το app της vodadone

ενω στο whats δουλευει κανονικα εδω και πολυ καιρο

τι παιζει και στο ιδιο κινητο στη voda δεν ενω στη comote κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...