Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πλάκα είναι πως για λίγο καιρό έπαιζε κανονικά με VoLTE μέχρι που το έκοψαν. Αλλά σίγουρα δεν δούλευε όπως πρέπει. Πχ δεν έκανε εναλλαγή από WiFi σε 4G κατά την κλήση, και το αντίθετο, και έκλεινε η γραμμή σε τέτοια περίπτωση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μίλησα με το τσατ, σε εταιρικά ακόμα η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη, πολύ σύντομα όμως θα ενεργοποιηθεί χωρίς όμως να καθορίζουν ημερομηνία

 

sent from my 1+3T

 

Ενω στα λιανικης, πετανε οι ενεργοποιησεις, τι να σου πω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi εχει καταφέρει κανενας να φτιαξει το vowifi; Θεωρητικά εχει ενεργοποιηθεί από την vodafone,στο τηλ εχω ενεργοποιήσει κλήσεις μέσω wifi αλλα δεν δουλεύει με τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το τσατ, σε εταιρικά ακόμα η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη, πολύ σύντομα όμως θα ενεργοποιηθεί χωρίς όμως να καθορίζουν ημερομηνία

 

sent from my 1+3T

Το έχω ενεργοποιήσει σε εταιρικό εδώ και ένα μήνα. Με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο προκειμένου να μου το ενεργοποιήσουν μετα την επικοινωνία μου μαζί τους στο live chat.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιήσει σε εταιρικό εδώ και ένα μήνα. Με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο προκειμένου να μου το ενεργοποιήσουν μετα την επικοινωνία μου μαζί τους στο live chat.

 

τι να πω ??? Πάντως στο ΑΦΜ της εταιρίας υπάρχουν android και ios συσκευές, για όλες έχουμε κάνει αίτηση και σε καμία ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi εχει καταφέρει κανενας να φτιαξει το vowifi; Θεωρητικά εχει ενεργοποιηθεί από την vodafone,στο τηλ εχω ενεργοποιήσει κλήσεις μέσω wifi αλλα δεν δουλεύει με τιποτα...

 

διάβασε μερικά μνμ ποιο πίσω αν εχεις qualcomm επεξεργαστή στο xiaomi σου

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/guide-activate-vowifi-wlan-call-t3871263

στο link εχει οτι χρειάζεσαι για να ενεργοποιησεις το volte/vowifi σε κινητο με qualcomm

για προφίλ προς το παρόν διαλέγεις vodafone uk

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλος ο κόσμος rooted και αν ήταν δεν θα ρωτούσε εδώ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά το άκουγαν στην voda...

 

"H υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε όλους τους συνδρομητές μας, ακόμα και όταν η συσκευή δεν υποστηρίζει τη λειτουργία, μέσω της πρωτοποριακής μας εφαρμογής Vodafone WiFi Calling....

 

Aν έχεις συσκευή που δεν υποστηρίζει την λειτουργία Wifi Calling

 

Ενεργοποίησε την υπηρεσία μέσω My CU app & εγκατέστησε τo Vodafone Wifi Calling App για να πραγματοποιείς κλήσεις με Wifi Calling

 

1. Μπες στο My CU app

2. Στη μπάρα περιήγησης πάτα Μενού (μοιάζει με 3 κάθετες γραμμές κάνω δεξιά)

3. Επίλεξε την κατηγορία Υπηρεσίες και στη συνέχεια την WiFi Calling

4. Ενεργοποίησε το WiFi Calling

5. Εγκατέστησε τo Vodafone WiFi Calling App

6. Άνοιξε το app και είσαι έτοιμος! Μπορείς να πραγματοποιείς κλήσεις μέσω του WiFi Calling "

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

 

δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο cu app και μια στα γρήγορα που κοίταξα δεν βρήκα κάτι στο εξωτερικό.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά το άκουγαν στην voda...

 

"H υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε όλους τους συνδρομητές μας, ακόμα και όταν η συσκευή δεν υποστηρίζει τη λειτουργία, μέσω της πρωτοποριακής μας εφαρμογής Vodafone WiFi Calling....

 

Aν έχεις συσκευή που δεν υποστηρίζει την λειτουργία Wifi Calling

 

Ενεργοποίησε την υπηρεσία μέσω My CU app & εγκατέστησε τo Vodafone Wifi Calling App για να πραγματοποιείς κλήσεις με Wifi Calling

 

1. Μπες στο My CU app

2. Στη μπάρα περιήγησης πάτα Μενού (μοιάζει με 3 κάθετες γραμμές κάνω δεξιά)

3. Επίλεξε την κατηγορία Υπηρεσίες και στη συνέχεια την WiFi Calling

4. Ενεργοποίησε το WiFi Calling

5. Εγκατέστησε τo Vodafone WiFi Calling App

6. Άνοιξε το app και είσαι έτοιμος! Μπορείς να πραγματοποιείς κλήσεις μέσω του WiFi Calling "

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

 

δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο cu app και μια στα γρήγορα που κοίταξα δεν βρήκα κάτι στο εξωτερικό.

Βασικά δεν υπάρχει η σελίδα που γράφεις. Δεν υπάρχει στο sitemap επομένως ορθά δεν το γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε καταφέρει να ενεργοποιήσετε WiFi calling/VoLte @Xiaomi μιλάτε για official ROM και χωρίς mods?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε καταφέρει να ενεργοποιήσετε WiFi calling/VoLte @Xiaomi μιλάτε για official ROM και χωρίς mods?

 

global stable η dev αλλα με root μονο

χωρίς root δεν γινεται αν δεν βαλει η xiaomi στο firmware της τις ρυθμίσεις vodafone gr

Link to comment
Share on other sites

global stable η dev αλλα με root μονο

χωρίς root δεν γινεται αν δεν βαλει η xiaomi στο firmware της τις ρυθμίσεις vodafone gr

 

Ok, δουλεύει μόνο με mod προς το παρόν σε Xiaomi. Να μη μπερδεύουμε τον κόσμο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok, δουλεύει μόνο με mod προς το παρόν σε Xiaomi. Να μη μπερδεύουμε τον κόσμο.
Άμα βγάλει και το VoLTE, παίζει να λειτουργήσει σε Xiaomi...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ok, δουλεύει μόνο με mod προς το παρόν σε Xiaomi. Να μη μπερδεύουμε τον κόσμο.

 

Εμένα κατάφερε να δουλέψει σε xiaomi mix 2s αλλά μόνο παροδικά (σκάρτη μέρα) και μετά εξαφανίστηκε. Δεν έχω root και είμαι σε global stable.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατάφερε να δουλέψει σε xiaomi mix 2s αλλά μόνο παροδικά (σκάρτη μέρα) και μετά εξαφανίστηκε. Δεν έχω root και είμαι σε global stable.
To VoLTE;; Αν είναι αυτό, είναι επειδή ήταν ενεργό για λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Xθες μου ήρθε ενημέρωση για carrier update στο iPhone...

Ξέρει κανείς αν έχει να κάνει κάτι με VoLTE/voWiFi ?

 

Ναι, ενεργοποιεί VoLTE. Δεν έχει ανοίξει από πλευράς VF όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενεργοποιεί VoLTE. Δεν έχει ανοίξει από πλευράς VF όμως.

Μας βλέπω πάλι τηλέφωνα και chat για να βγει άκρη

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ενεργοποιήσεις στην γραμμή σου το VoWifi ενεργοποιείται και το Volte. Το VoWifi θεωρητικά παίζει κανονικά, το Volte ακόμα δοκιμάζεται εσωτερικά.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε rooted Galaxy S8 αγορασμένο από Cosmote, τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιηθεί,

 

Μίλησα με την Vodafone, ήρθε το sms και έκανα επανεκκίνηση το κινητό.

 

Το *#*#4636#*#* δεν κάνει κάτι και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν υπάρχει επιλογή για το wifi calling.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σε rooted Galaxy S8 αγορασμένο από Cosmote, τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιηθεί,

 

Μίλησα με την Vodafone, ήρθε το sms και έκανα επανεκκίνηση το κινητό.

 

Το *#*#4636#*#* δεν κάνει κάτι και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν υπάρχει επιλογή για το wifi calling.

 

Πρέπει να περάσεις firmware με VGR CSC.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την αναβάθμιση του Ιουνίου για s9 plus eur. Πλέον έβγαλε και επιλογή για κλήσεις wifi και volte. Λέτε να μας το δώσουν και από τη Vodafone πλέον;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...