Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα έχω μαμά Ρομ. Πιστεύω είναι θέμα oneplus launcher δεν θα ακουμπήσω ADB κλπ γιατί ακόμα το χω σαν βασικό κινητό. Σε κάνα δυο χρόνια που θα το αλλάξω θα δω.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Επικοινώνησα σήμερα με την υποστήριξη της Oneplus και νόμισα ότι με τρομάζουν. Η επιλογή wipe data and cache δεν είναι ολική διαγραφή των πάντων;7dbd9d83b6d3ed61404312d543f48773.jpg

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο πρώτο μήνυμα σου λέει να κάνεις wipe cache που δε χάνεις τίποτα από το κινητό.

Αλλά μετά στις οδηγίες που δίνει λέει wipe data & cache.
Λογικά μπερδεύτηκε και εννοούσε να κάνεις μόνο την  cache.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημέρα σε όλους. Δεν ξέρω αν είναι σωστά εδώ το θέμα, αν όχι παρακαλώ μετακινείστε το.. 

Το αγαπημένο 5t μετά από γερό κτύπημα μας άφησε χρόνους. Έχει ανοίξει λίγο στο πλάι, η οθόνη είναι μαύρη και δεν καταλαβαίνω με το power αν ανοίγει. Το συνδέω στο laptop και αναγνωρίζει τους drivers αλλά δεν το βλέπει σαν συσκευή. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω σωστά. 

Από τη στιγμή που δεν μπορώ να επιλέξω από την οθόνη του κινητού τη μεταφορά αρχείων, υπάρχεις περίπτωση να πάρω τα αρχειακό μου από μέσα; 

IMG_20220921_101259.jpg

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 8/3/2021 at 11:23 ΜΜ, skoulikomirmigot said:

Η μπαταρία πάει μέχρι το 1% όπως η μαμά . Όταν φορτίσει στο 100 % η τάση κόβει στα 4.29v. Η απόδοση της είναι ακριβώς όπως όταν το πήρα καινούριο ,εξαιρετική. Δεν ξέρω αν αυτό που δείχνει η εφαρμογή το 110% είναι fake ,ίσως, όμως βλέπω στη πράξη ότι αποδίδει σαν τη γνήσια καινούρια και πραγματικά χαίρομαι. Αν θέλετε θα σας δώσω και το μαγαζί που την αγόρασα και κόστισε κάπου 14 ευρώ νομίζω. Δοκιμάστε μόνοι σας.

 

Αλλά φίλε μου μην επιμένεις ότι επειδή έπεσες σε μάπα μπαταρία ,έπεσα και γω στην ίδια. Εγώ το πιστεύω ότι μπορεί να έπεσες σε μαϊμού, το έχω πάθει με άλλα κινητα ουκ ολίγες φορές.

 

Αλλά και εσύ μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχουν κάπου στο εμπόριο γνήσιες και όχι να λες ότι δεν γίνεται αυτό με τίποτα. Μένει να δοκιμάσεις. Δεν μπαίνω στο κόπο να γράψω μπαρουφες εδώ μέσα.

 

Συγκεκριμένα την αγόρασα από αυτό το μαγαζί (magic market) αφού επικοινώνησα και μου είπαν ότι είναι γνήσια με 6 μήνες εγγύηση.

 

https://www.skroutz.gr/mp/59481188/MPATARIA-ONEPLUS-5-5T-BLP637-3300mAh-BULK-OR.html

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έστω καί καθυστερημένα επειδή καί εγώ είχα αγοράσει μπαταρία από το συγκεκριμένο κατάστημα στις 06/11/2021 για νά τήν έχω όταν χρειαστεί έχω νά πω τά εξής 

Τήν άλλαξα πρίν τέσσερις μέρες εννοείται βέβαια ότι ήταν σχεδόν άδεια διότι καί ή ημερομηνία παραγωγής ήταν Δεκέμβριος 2019 έκανα πλήρη φόρτιση έκανα ξανά εγκατάσταση το Accu battery τό άφησα νά πέσει στο 10% καί τήν επόμενη μέρα μού έδειξε υγεία μπαταρίας 108% 😂 καί 3500mAh χωρητικότητα ενώ ή μπαταρία τής συσκευής είναι 3300mAh😲

Λοιπόν για νά μήν τά πολυλογώ ή εφαρμογή τής oneplus (oneplus diagnostic) στον έλεγχο πού κάνει δείχνει υγεία 96%.

Τώρα όσον αφορά τήν συσκευή σύμφωνα μέ τήν χρήση πού κάνω εγώ πάει πάρα πολύ καλά ή αυτονομία βελτιώθηκε κατακόρυφα καί εάν δεν με έτρωγε ή αμφιβολία για το πόσο θά κρατήσει θά έλεγα ότι ή μπαταρία είναι σαν τήν εργοστασιακή. 

Τό αφήνω λοιπόν εδώ καί θά επανέλθω μέ ευχάριστα ή δυσάρεστα νέα σε λίγο καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 9/1/2023 at 1:02 ΜΜ, rimike said:

Έστω καί καθυστερημένα επειδή καί εγώ είχα αγοράσει μπαταρία από το συγκεκριμένο κατάστημα στις 06/11/2021 για νά τήν έχω όταν χρειαστεί έχω νά πω τά εξής 

Τήν άλλαξα πρίν τέσσερις μέρες εννοείται βέβαια ότι ήταν σχεδόν άδεια διότι καί ή ημερομηνία παραγωγής ήταν Δεκέμβριος 2019 έκανα πλήρη φόρτιση έκανα ξανά εγκατάσταση το Accu battery τό άφησα νά πέσει στο 10% καί τήν επόμενη μέρα μού έδειξε υγεία μπαταρίας 108% 😂 καί 3500mAh χωρητικότητα ενώ ή μπαταρία τής συσκευής είναι 3300mAh😲

Λοιπόν για νά μήν τά πολυλογώ ή εφαρμογή τής oneplus (oneplus diagnostic) στον έλεγχο πού κάνει δείχνει υγεία 96%.

Τώρα όσον αφορά τήν συσκευή σύμφωνα μέ τήν χρήση πού κάνω εγώ πάει πάρα πολύ καλά ή αυτονομία βελτιώθηκε κατακόρυφα καί εάν δεν με έτρωγε ή αμφιβολία για το πόσο θά κρατήσει θά έλεγα ότι ή μπαταρία είναι σαν τήν εργοστασιακή. 

Τό αφήνω λοιπόν εδώ καί θά επανέλθω μέ ευχάριστα ή δυσάρεστα νέα σε λίγο καιρό. 

Τό τηλέφωνο είναι παλιό καί δεν ασχολούνται πλέον πολλοί αλλά έτσι για την ιστορία τελικά ήμουν από τούς τυχερούς καί ή μπαταρία 🔋 λειτουργεί όπως καί ή εργοστασιακή

Τρίτη 25/07/2023 😍

Πλησιάζουμε τά 6 χρόνια συμβίωσης καί πραγματικά δεν θέλω νά τό αποχωριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Είναι η πιο "σκυλί" συσκευή που είχα ποτέ μου. Αγορά το 17 καθημερινή χρήση μέχρι και σήμερα, με αρκετές βούτες και ακόμα πάει σφαίρα και η μαμά μπαταρία του ακόμα βγάζει άνετα τη μέρα με μέτρια χρήση. Ότι πιο vfm είχα ως τώρα 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gsir said:

Είναι η πιο "σκυλί" συσκευή που είχα ποτέ μου. Αγορά το 17 καθημερινή χρήση μέχρι και σήμερα, με αρκετές βούτες και ακόμα πάει σφαίρα και η μαμά μπαταρία του ακόμα βγάζει άνετα τη μέρα με μέτρια χρήση. Ότι πιο vfm είχα ως τώρα 

Μια από τα ίδια και 'γω! Όλο "παίρνω" φόρα για νέο κινητό και πάλι το μετανιώνω όταν το βλέπω να δουλεύει τόσο απροβλημάτιστα!! 

Μόνο η μπαταρία του έπεσε αρκετά! Πολλά απογεύματα το κουμπώνω κανένα τεταρτάκι για να βγει η μέρα! 

Περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου για τη μετάβαση στο 12αρι γιατί ακόμη δεν πήρα την απόφαση!! 😃

Link to comment
Share on other sites

όπως και να χει μετά από 5 χρόνια θα είναι κάτι αρκετά βελτιωμένο και φρέσκο. αλλά δεν μπορώ να μην αποδώσω φόρο τιμής στο 5T. Αυτό και το Htc one M7 σε μαύρο που το είχα είναι ότι καλύτερο πέρασε από τα χέρια μου σε κινητά με το HTC να είναι και το ομορφότερο όλων μέχρι και σήμερα.

πάντως η συγκεκριμένη στιγμή που μ έπιασε η όρεξη για κάτι καινούριο φαίνεται να είναι καλή, καθώς αν επαληθευτούν οι πρώτες εντυπώσεις για το 12, φαίνεται να είναι μια από τις επιτυχημένες και πιο ολοκληρωμένες σειρές της oneplus, μιας και δεν είχε επιτυχία σε όλα της τα τηλέφωνα ως τώρα. θα φανεί

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...