Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την τελευταία αναβάθμιση την κάνατε? έχει προβλήματα η είναι οκ?

Την 10 λες;

Τις βάζω ένα 9 :p

Link to comment
Share on other sites

Την 10 λες;

Τις βάζω ένα 9 :p

 

Ναι την έκανα τελικά μια χαρά μέχρι τώρα δε είδα κάποιο bug.. Πάντως τόσα χρόνια και συνεχίζει και μας υποστηρίζει το κινητό η oneplus, πως να μην ξαναπαρεις κινητό της..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει και σε άλλον η σελίδα στο Play Store με τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις των εγκατεστημένων εφαρμογών;

Τις τελευταίες μέρες θέλει 5-10 λεπτά για να φορτώσει.

Δεν είναι θέμα δικτύου.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει κάποια κολλήματα, όχι τέτοιας διάρκειας όμως.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει κάποια κολλήματα, όχι τέτοιας διάρκειας όμως.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Μετά την αναβάθμιση στο 10, παρατηρω παγωματα λίγης ώρας, κυρίως με χρήση chrome.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα 5Τ που έχει ξεμείνει στην 8.1.0 (μην ρωτάτε γιατί) κ δεν βγάζει διαθέσιμη αναβάθμιση.. Μέχρι πριν λίγο καιρό έβγαζε για την 9.. Αν περάσω κατευθείαν την 10αρα απ το site θα έχω κάποιο θέμα..?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε μάγκες, υπάρχει τρόπος όταν βγάζω screenshot και πατάω επεξεργασία, να βγάζει το κόκκινο σαν default χρώμα στο στυλό;

Ξέρω, χαζομάρα, αλλά είναι λιγάκι σπαστικό.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχώς OxygenOS 11 για το Oneplus 5 και 5t φαίνεται ότι δεν θα υπάρξει.

Link: https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-11-for-the-oneplus-8-pro-and-oneplus-8.1312654/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς OxygenOS 11 για το Oneplus 5 και 5t φαίνεται ότι δεν θα υπάρξει.

Link: https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-11-for-the-oneplus-8-pro-and-oneplus-8.1312654/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να υποσχέθηκαν Android 11 για το 5Τ. Όχι βέβαια ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει το hardware.. Μόνη λύση η custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υποσχέθηκαν Android 11 για το 5Τ. Όχι βέβαια ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει το hardware.. Μόνη λύση η custom rom.
Καλά ναι απλά το oneplus 3t πήρε αρκετές αναβάθμισεις μάλλον η Lineage OS είναι μονόδρομος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υποσχέθηκαν Android 11 για το 5Τ. Όχι βέβαια ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει το hardware.. Μόνη λύση η custom rom.
Το 5t βγήκε Νοέμβριο του 17 με Android 7 ενω ηδη είχε κυκλοφορήσει το Android 8. Ετσι λοιπον χρεώθηκαμε 1 major update παραπανω απλα για να λενε οτι εχετε παρει 3 αναβαθμισεις, αλλαξτε κινητό

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 5t βγήκε Νοέμβριο του 17 με Android 7 ενω ηδη είχε κυκλοφορήσει το Android 8. Ετσι λοιπον χρεώθηκαμε 1 major update παραπανω απλα για να λενε οτι εχετε παρει 3 αναβαθμισεις, αλλαξτε κινητό

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Well that escalated quickly...

Επειδή θα πάρει 3 χρόνια αναβαθμίσεις και όχι παραπάνω, να αλλάξουμε κινητό;;

Μήπως πριν κάνεις μεγάλες δηλώσεις να σκεφτείς το τι συνέβαινε 3 χρόνια πριν με τις εταιρείες και πόσες αναβαθμίσεις έδινε η κάθε εταιρεία στα κινητά της;

My 2 cents...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Well that escalated quickly...

Επειδή θα πάρει 3 χρόνια αναβαθμίσεις και όχι παραπάνω, να αλλάξουμε κινητό;;

Μήπως πριν κάνεις μεγάλες δηλώσεις να σκεφτείς το τι συνέβαινε 3 χρόνια πριν με τις εταιρείες και πόσες αναβαθμίσεις έδινε η κάθε εταιρεία στα κινητά της;

My 2 cents...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

1ον δεν πηρε 3 χρόνια αναβαθμισεις, αλλά 2, 2ον ακομα κ 3 χρόνια πριν ολες οι ναυαρχίδες 2 αναβαθμίσεις έπαιρναν, δεν αλλαξε κατι, 3ον το αλλάξτε κινητό νομιζω ειναι φανερό οτι το ανεφερα σαν προτροπή της OnePlus. Εκτός αν νομίζεις οτι είμαι κανένα στέλεχος της εταιρείας

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλες εταιρείες σαν τη ....Samsung ας πούμε...; Έδιναν 4-5 αναβαθμίσεις στις εκδόσεις του Android;; Χαχαχαχα

Να γίνουμε λίγο ρεαλιστές και ιδιαίτερα με τα κριτήρια του τότε.

Δλδ έλεος.

Μόνο η Google στα pixel και η Apple δίνουν ΠΟΛΛΑ χρόνια αναβαθμίσεις.

Δεν γεννηθήκαμε εχθές.

Καλό θα είναι η οποιαδήποτε κριτική γίνεται να έχει και βάση.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνω disable το gesture για το Google Assistant.. Είμαι ακόμα κολλημένος με την 9 και όποτε κάνω swipe back πετάγεται η ******* του Google.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνω disable το gesture για το Google Assistant.. Είμαι ακόμα κολλημένος με την 9 και όποτε κάνω swipe back πετάγεται η ******* του Google.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Το βρήκα.. Έκανα disable το default app για το App Assistant

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Ναι από άποψη support software κανένα άλλο κινητό που είχα δεν είχε support. Ειδικά κάτι άλλα με επεξεργαστή Mediatek καλά κρασιά. Απλά το παράπονο είναι όταν βγήκε το 6 και το 6t με καλούδια τύπο nightscape για την κάμερα μας έγραψαν κανονικά. Τεσπά είμαι ευχαριστημένος με το κινητό ελπίζω να συνεχίσω να το έχω για αλλά 2 τουλάχιστον χρόνια. Ειδομεν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να φτιάξω ένα backup στο pc ώστε να κάνω hard reset στη συσκευή μου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ότι κ να δοκίμασα περιορισμένες εκδόσεις κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OnePlus 5 / 5T: το νέο OxygenOS 10.0.1 λύνει πολλά προβλήματα

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=auto&tl=el&u=https%3A%2F%2Fgizchina.it%2F2020%2F11%2Foneplus-5-5t-aggiornamento-oxygenos-10-0-1-novita-download%2F

 

Τo κατεβάζουμε από εδώ: https://gizchina.it/2020/11/oxygenos-10-stabile-link-oneplus-download/

 

Πώς να εγκαταστήσετε το OxygenOS 10 Stable μετά τη λήψη

 

Αυτή η διαδικασία εγκατάστασης του OxygenOS 10 ισχύει για όλα τα smartphone OnePlus που αναφέρονται εδώ. Πρώτα απ 'όλα, δημιουργήστε ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων σας, σε περίπτωση που θέλετε να τα διατηρήσετε: η εκτέλεση μιας σταδιακής ενημέρωσης δεν θα τη διαγράψει, αλλά ποτέ δεν γνωρίζετε. Το επόμενο βήμα, φυσικά, είναι να κατεβάσετε το υλικολογισμικό που επηρεάζεται για το μοντέλο σας. Σε αυτό το σημείο συνδέστε το smartphone στον υπολογιστή και αντιγράψτε το ληφθέν αρχείο .zip στον κύριο φάκελο της εσωτερικής μνήμης. Εάν διαθέτετε υπολογιστή macOS, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Android File Transfer για να το κάνετε αυτό.

 

Σε αυτό το σημείο, μεταβείτε στο " Ρυθμίσεις / Ενημέρωση συστήματος ", κάντε κλικ στο εικονίδιο Ρυθμίσεις επάνω δεξιά, κάντε κλικ στο " Τοπική ενημέρωση ", επιλέξτε το αντιγραμμένο αρχείο και επιλέξτε "Εγκατάσταση" . Για να εκτελέσετε την εγκατάσταση διαρκεί περίπου ένα λεπτό, στο τέλος επανεκκινήστε το smartphone και έχετε ολοκληρώσει τη διαδικασία.

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει σε κάποια φάση official η 10.0.1 σωστά;
Δοκιμασε το system updates. Εμενα μου ηρθε απο το Σάββατο

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...