Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

Το OTG πώς ενεργοποιείται ? Βάζω εξωτερικό φλασακι USB με καλώδιο στη θύρα USB-C και δεν το αναγνωρίζει. Άνοιξα το διακόπτη otg από τις ρυθμίσεις, έκανα επιλογή για μεταφορά δεδομένων, restart και τίποτα.

 

Διαμόρφωσε το φλασάκι σου σε exfat και ξαναδοκίμασε εμένα δουλεύει μια χαρά.

 

Έχεις ιδέα για το factory reset? Κάνουν και για αλλαγή μπαταρίας?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δυστυχώς κάνουν factory ναι.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η Cote μου είπε ότι δεν υποστηρίζεται το κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Cote μου είπε ότι δεν υποστηρίζεται το κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σωστά σου είπε, δεν υποστηρίζεται επίσημα. Ακολούθησε τον οδηγό, όλα τα βήματα, και θα δουλέψει. Φυσικά πρώτα πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία, είτε με τηλέφωνο στην Cosmote είτε σε άλλη συμβατή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Διαμόρφωσε το φλασάκι σου σε exfat και ξαναδοκίμασε εμένα δουλεύει μια χαρά.

 

 

 

δυστυχώς κάνουν factory ναι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Το ίδιο φλασακι το βάζω σε άλλο κινητό λειτουργεί μια χαρά. Αν το κάνω φορματ σε exfat θα λειτουργεί σε άλλες συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Το ίδιο φλασακι το βάζω σε άλλο κινητό λειτουργεί μια χαρά. Αν το κάνω φορματ σε exfat θα λειτουργεί σε άλλες συσκευές?

 

Το έκανα διαμόρφωση σε exfat και πάλι δε δουλεύει. Στο κινητό αλλάζεις κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα διαμόρφωση σε exfat και πάλι δε δουλεύει. Στο κινητό αλλάζεις κάποια ρύθμιση?

 

Καμία ρύθμιση βάζω το USB ενεργοποιώ το OTG και πάω file manager και βλέπω τα αρχεία απο το στικάκι

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καμία ρύθμιση βάζω το USB ενεργοποιώ το OTG και πάω file manager και βλέπω τα αρχεία απο το στικάκι

 

Σε μένα γιατί δεν δουλεύει? Το άλλο το κινητό μου συνεχίζει να το βλέπει το φλασάκι και μετά το φορματ σε exfat, το oneplus τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η 10άρα

 

edit: διαβάζω στο φόρουμ ότι δεν θα έχει OTA για την ώρα

 

Android 10 Open Beta 1 for OnePlus 5 and 5T

 

Details:

• Version: Open Beta_1 (10.0)

• Type: #ota

• Build: #beta

• Devices: #OP5 #OP5T

 

Changelog:

 

System

• Brand new UI design brings light and fluid experience

• Updated to Android 10

 

Full Screen Gesture (OP5T Only)

• Newly added Hidden Bar to allow left-right switches of recent apps

 

Links:

• ROM: OP5 - Official (https://oxygenos.oneplus.net/OnePlus5Oxygen_23_OTA_063_all_2004201835_a1de28fd0bda4c8b.zip) | OP5T - Official

(https://oxygenos.oneplus.net/OnePlus5TOxygen_43_OTA_063_all_2004201837_eca63aa919a1477a.zip) • Thread: Forums (https://forums.oneplus.com/threads/android-10-open-beta-1-for-oneplus-5-5t.1218721/)

Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Open beta είναι. Νωρίς για OTA.

Κάτι τέτοια κάνει και το επόμενο κινητό μου θα είναι OnePlus.

 

Θα γκρινιάξω ξανά για το αγαπημένο μου θέμα. Τα Glass Protection. Είναι η δεύτερη μάρκα που δοκιμάζω και μετά από λίγο καιρό στην γωνία αρχίζει και βάζει αέρα. Θα ήθελα να είχε το θάρρος να πουλάει ανταλλακτικά για παλιά μοντέλα. Ας είχε και πανάκριβες τιμές :(

Link to comment
Share on other sites

Καλό κάψιμο παίδες. Κατεβάζω.

 

Κατέβασα. Το Σ το βγάζει C. Δεν αρχίσαμε καλά!

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Beta είναι ρε παιδιά, προφανώς και δε θα είναι τέλεια και θα έχει bugs. Το θέμα είναι να μην υπάρχουν στην τελική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Την έχει βάλει κανείς την 10ρα να μας πει εντυπώσεις; αυτονομία - χρήση ; Δεν μπαίνω στον κόπο να την βάλω είναι πολύ νωρίς ακόμα. Έχουμε δρόμο ακόμα οι εκτιμήσεις μου για την τελική stable είναι το πρώτο δεκαπενθήμερο Ιουνίου.

 

Εντωμεταξύ πρέπει να αλλάξω μπαταρία οπωσδήποτε έπεσε αρκετά η απόδοση μετράει 2,5 χρόνια η συσκευή.

Βρήκα μια πολύ καλή OEM της Γερμανικής Polarcell αλλα έφαγα όλο το internet δεν μπορώ να βρω διαθεσιμότητα όπου και να έψαξα είναι Sold Out και δεν έχω όρεξη να το στέλνω Πολωνία για αντικατάσταση.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Την blp 637 δεν την έχει ούτε ο Δησιος που ρώτησα , γιατί αυτός φέρνει κάτι πολύ καλές OEM x-longer , είναι καλός κινεζος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν άντεξα να περιμένω, και την πέρασα χθες το βράδυ. Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα εντάξει. Δε βρήκα κάτι που να μη λειτουργεί. Έχουν μπει ωραία καινούρια πράγματα (Digital Wellbeing, Game Space, screen recorder με υποστήριξη εσωτερικού ήχου, περισσότερες δυνατότητες εξατομίκευσης του launcher, πιο σύγχρονα gestures κτλ).

 

Άψογη OnePlus πραγματικά. 3 χρόνια μετά την κυκλοφορία της συσκευής θα δώσει και μεγάλο update και προσθέτει νέα features στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμή θα τα συνηθίσουμε τα νέα gestures που θα πάει! Για όποιον θέλει να ανοίγει τα μενού με swipe δεξιά, μιας και πλέον αυτό είναι το back, μπορεί να κρατάει με ένα δάχτυλο κάπου στην οθόνη και μετά να κάνει swipe.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by mythoc
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10άρα μόλις βγήκε. Την πέρασα σαν αναβάθμιση χωρίς να χάσω κάτι ή να πρέπει να ρυθμίσω. Για μπαταρία δεν μπορώ να μιλήσω γιατί είμαι 8-9 ώρες με bluetooth ακουστικά και συνέχεια 4G και το τηλέφωνο στον υπολογιστή να φορτίζει.

Τα gestures δεν με βολεύεουν και σε κάποιες εφαρμογές μπλέκονται με της εφαρμογής.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κάποιες φορές είμαι για παράδειγμα στον browser ή στο youtube και δεν έχω ειδοποίηση πάνω στο ρολόι για το gmail. Λες και τρέχει η εφαρμογή σε fullscreen και χάνονται όλα. Μόλις βγω από όπου διαβάζω έχω ειδοποίηση στο εικονάκι του gmail που έχω στην επιφάνεια εργασίας. Δεν ασχολήθηκα να το ψάξω πολύ λόγω της δουλειάς. Ίσως το 3ήμερο να του κάνω ένα reset

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες με τη 10άρα ας γράψω κι εγώ κάποιες εντυπώσεις

 

1) Έχω την εντύπωση πως διορθώθηκε το πρόβλημα του bluetooth μετά από 1-2 χρόνια; Ούτε θυμάμαι πόσο με ταλαιπώρησε.

2) Δεν έχω δει σημαντική διαφορά στην μπαταρία για την ώρα. Θα έλεγα ότι κρατά κάπως λιγότερο από την τελευταία 9άρα stable., αλλά ακόμα είναι νωρίς.

3) Πρόβλημα με τον ήχο για όσους χρησιμοποιούν Viber. Ο συνομιλητής με ακούει μόνο όταν φοράω bluetooth ή hands free. Δε με ακούει από το μικροφωνάκι είτε σε ανοιχτή ακρόαση είτε όχι. Επίσης σήμερα παρατήρησα ότι ενώ μιλούσα από hands free, όταν πήγα να ανοίξω google για να ψάξω κάτι δε με άκουγαν. Περίεργα πράγματα.

4) Καλά gestures, τα δοκίμασα 4 μέρες αλλά επέστρεψα στα κουμπάκια + gestures από την εφαρμογή FNG. Όπως βολεύει περισσότερο τον καθένα.

 

Συνολικά θετικό το πρόσημο ως τώρα. Προσδοκώ περαιτέρω βελτιώσεις, αλλά όπως κι αν το κάνουμε, είναι η αρχή του τέλους για τις ενημερώσεις του κινητού μας.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει κάποια βελτίωση στην κάμερα όσοι βάλατε Android 10; Ποια έκδοση της εφαρμογής χρησιμοποιεί για την κάμερα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρω παραπάνω για το Gmail τελικά ήταν πρόβλημα/ρύθμιση της εφαρμογής. Στην νεότερη έκδοση του Gmail app έχει κάποιες επιπλέον επιλογές που δεν έψαξα στην αρχή. Ρύθμισα μέσα από το Gmail app τις ειδοποιήσεις κι όλα λειτουργούν κανονικά πλέον.

Στην επιλογή system update γράφει όπως και πριν 10.0.0 Δεν άλλαξε στην open beta 2. Μόνο από το security patch level (5/4/2020) φαίνεται η έκδοση. Παλιότερα έγραφε open beta και τον αύξοντα αριθμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε δει κάποια βελτίωση στην κάμερα όσοι βάλατε Android 10; Ποια έκδοση της εφαρμογής χρησιμοποιεί για την κάμερα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία διαφορά δεν κατάλαβα. Έκδοση V3.0.63

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη επιλογή στο navigation ( back, home) χάνεται στη 10 ή συνεχίζει να υπάρχει;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Android 10 Open Beta 3 for OnePlus 5 and 5T

 

Details:

• Version: Open Beta_3 (10.0)

• Type: #ota

• Build: #beta

• Devices: #OP5 #OP5T

 

Changelog:

 

System

• Optimized the system icons in UI of call recording, start-up animations, mobile signal, etc.

• Fixed the bug with access to audio tuner after connecting the earphones

• Fixed the issue with unwanted muting of calls in Google Duo

• Fixed the bug with sending and receiving the messages while registering or activating UPI accounts

• Improved system stability and fixed general bugs

 

Camera

• Improved the stability of camera

 

Wi-Fi and Internet

• Optimized Wi-Fi transfer speed display in network details

• Disabled Airtel VoWiFi

 

Links:

• ROM: OP5 - Official (https://oxygenos.oneplus.net/OnePlus5Oxygen_23_OTA_065_all_2005112145_382831d806c14aad.zip) | OP5T - Official

(https://oxygenos.oneplus.net/OnePlus5TOxygen_43_OTA_065_all_2005112152_2e1f1b589c544d2a.zip)• Thread: Forums (https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-android-10-open-beta-3-for-oneplus-5-5t.1228619/)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...