Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχονται τα ευχάριστα....https://gizchina.it/2020/03/oneplus-5-oneplus-5t-oxygenos-9-0-11-aggiornamento/

 

Τι άλλο θα δουν τα μάτια μας άραγε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει και η Samsung :)
Δε νομίζω ότι το έγραψε ειρωνικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι έχω πολύ χρόνο να ασχοληθώ με το κινητό, 2 μέρες μετά την αναβάθμιση μου φαίνεται καλύτερο. Το προηγούμενο update το θεωρώ από τα χειρότερα που δόθηκαν ποτέ. Αυτό ενδεχομένως να είναι το τελευταίο πριν την 10άρα. Η μπαταρία είναι νωρίς για να κριθεί. Η RAM σα να κάνει καλύτερη διαχείριση και το bluetooth έχω την εντύπωση πως δεν τρώει τόσες φρίκες. Σε 1-2 βδομάδες θα έχουμε πιο ασφαλείς παρατηρήσεις.

 

Μένουμε σπίτι, τεστάρουμε το κινητό μας!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το Bluetooth παραμένει ως είχε. Με έχει κουράσει αφάνταστα. Για κάποιο λόγο οι ήχοι πηγαίνουν στο ακουστικό του αυτιού αντί για το ηχείο. Είναι σα να μπερδεύεται το κινητό κάθε φορά που πας να ανοίξεις ή να κλείσεις τον ήχο όταν έχεις το Bluetooth. Ένα bug που ποτέ δε λύθηκε και το έχουν παρατηρήσει μόνο όσοι χρησιμοποιούν Bluetooth. Και δυστυχώς ο μόνος τρόπος που δουλεύει για επιστροφή του ήχου στα κανονικά του, είναι να το κάνω restart. Με κούρασε γιατί χρησιμοποιώ Bluetooth πολύ ειδικά τώρα με τον εγκλεισμό στο σπίτι είναι πολύ ενοχλητικό
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τον αριθμό της τελευταίας αναβάθμισης και αν διορθώθηκαν τα προβλήματα από την τελευταία?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τον αριθμό της τελευταίας αναβάθμισης και αν διορθώθηκαν τα προβλήματα από την τελευταία?

Καλημέρα η αναβάθμιση 9.0.10 είχε θέματα με ποιο φανερω τις κλήσης. Τώρα ήρθε η 9.0.11 και φαίνεται να έχει στρώσει το κινητό, σίγουρα έχει λυθεί το θέμα με τις κλήσης. Για την μπαταρία δεν έχω ολοκληρώμενει αποψη γιατί το δικό μου είναι δύο χρόνων και όσο να την έχεις προσέξεις υπάρχει μια άλφα παλαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα σύνδεσης στο WiFi με την τελευταια stable κανεις;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από 27 μήνες πού το έχω δεν μπόρεσε ποτέ νά αντικαταστήσει επάξια το παλιό μου Galaxy s7

Οχι βέβαια στην ταχύτητα για όσους βιαστούν νά με κρίνουν αλλά σε άλλα χρηστικά μικροπράγματα πού έχουν σχέση με τήν καθημερινότητα, κάθε φορά πού αποφάσιζα νά το πάρω μαζί μου το πρωί ώστε νά το χρησιμοποιήσω για τίς ανάγκες τής καθημερινότητας μου μετά από λίγες ώρες το έκλεινα και άνοιγα ξανά το s7.

Πάντα έπιανα τόν εαυτό μού νά μονολογεί (γιατί αυτό δεν το κάνει όπως το s7; - γιατί το πανάκριβο μου bluetooth Plantronics ακούγεται καλύτερα στο s7; γιατί; γιατι; γιατι;..... ΒΑΡΕΘΗΚΑ)

Έτσι λοιπόν μετά από 27 μήνες έχω ένα φανταστικό καί ολοκαίνουριο τηλέφωνο που με έχει γεμίσει ερωτήματα.

Ξέρω ότι λίγοι θά μέ καταλάβετε καί οι περισσότεροι θα με κοροιδέψετε πού παράτησα τήν τηλεφωνάρα καί ασχολούμαι μέ το παλιό S7.

Νά είστε σίγουροι όμως ότι αυτό πού μένει στο τέλος είναι ο απροβλημάτιστος χρόνος πού πέρασες μέ τήν συσκευή σου καί βέβαια το αντίκτυπο που έχει αυτό στην διάρκεια τής ημέρας.

Είναι όμορφο νά γυρίζεις σπίτι καί απλά νά το βάζεις στην φόρτιση χωρίς νά σκέπτεσαι τά προβλήματα πού έχεις νά λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά δεν λες τίποτα συγκεκριμένο, εκτός από το ότι το bt ακουστικό σου ακούγεται καλύτερα στο S7.

Τι άλλα "προβλήματα" αντιμετώπισες;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω πλέον νά ασχοληθώ ούτε νά μπω σε λεπτομέρειες πού πιθανόν κανείς δεν θά καταλάβει απλά έγραψα τόν καϋμό μου.

Ούτως ή άλλως έχω πάρει πλέον το s10e καί πίστεψε με δεν έχω καμία μα καμία όρεξη νά ασχοληθώ μέ το 5T

Απλά εμένα δεν μού έκατσε καλά.

Έχω καί ένα θέμα με τίς μεγάλες οθόνες και γενικά μέ τά μεγάλα κινητά άστο γιατί θά πάει μακρυά ή κουβέντα καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να πάρει κάποιος σοβαρά το σχόλιο σου, πρέπει να εξηγήσεις τι εννοείς. Σίγουρα κάποιο κινητό μπορεί να μην σε βολέψει σε σχέση με κάποιο άλλο, αιτιολόγησε όμως την άποψή σου.
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε δεν έχουμε όλοι τα ίδια "θέλω", αλλιώς θα είχαμε όλοι ίδια συσκευή!

Και εγώ 27 μήνες με το 5Τ, μετά από S7 edge. Τα είχα μάλιστα ταυτόχρονα για 2 εβδομάδες για να δω ποιο θα κρατήσω και τελικά πούλησα το S7 edge. Το μόνο που μου "λείπει" απ' το Samsung είναι η καλύτερη κάμερα του, χωρίς να λέω βέβαια πως το 5Τ είναι για πέταμα! Με τα τότε πάντα δεδομένα!!

Γλύτωσα όμως τα μικροlag που μου την έσπαγαν και απ' τις άπειρες αστοχίες του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων που επίσης μου έσπασαν τα νεύρα!

Συν βέβαια και όλα τα οφέλη που έχω τώρα σε μια root συσκευή με custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε δεν έχουμε όλοι τα ίδια "θέλω", αλλιώς θα είχαμε όλοι ίδια συσκευή!

Και εγώ 27 μήνες με το 5Τ, μετά από S7 edge. Τα είχα μάλιστα ταυτόχρονα για 2 εβδομάδες για να δω ποιο θα κρατήσω και τελικά πούλησα το S7 edge. Το μόνο που μου "λείπει" απ' το Samsung είναι η καλύτερη κάμερα του, χωρίς να λέω βέβαια πως το 5Τ είναι για πέταμα! Με τα τότε πάντα δεδομένα!!

Γλύτωσα όμως τα μικροlag που μου την έσπαγαν και απ' τις άπειρες αστοχίες του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων που επίσης μου έσπασαν τα νεύρα!

Συν βέβαια και όλα τα οφέλη που έχω τώρα σε μια root συσκευή με custom recovery.

 

Επειδή είχα το s10e αυτό με τον αισθητήρα συνεχίζει να υπάρχει, είναι θαύμα το ότι γλύτωσε το τετ α τετ με τον τοίχο. Ευτυχώς το ξεφορτωθηκα και γλυτωσα τουλάχιστον από το 10e, βέβαια έχω ακόμη το tab s5e που είναι το ίδιο, είναι απίστευτη η ανικανότητα της Samsung σε αυτόν τον τομέα

Link to comment
Share on other sites

Από τη μια καταλαβαίνω το φίλο γιατί λόγω bluetooth κανω επανεκκίνηση το κινητό μέσο όρο 2 φορές τη μέρα. Επίσης τελευταία κάνει μέχρι και μισή ώρα να συνδεθεί το wifi κάποιες φορές. Αυτά είναι τα 2 προβλήματα που έχω, αλλά δε θα γύριζα στο S6 που είχα πριν το 5Τ. Την ταχύτητα του 1+ δεν την αλλάζω με τίποτα. Σίγουρα θα ήθελα να λυθούν τα προβλήματα που ανάφερα πριν αλλά να τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με πείτε "άνθρωπο των σπηλαίων" και δεν ξέρω τι επιπτώσεις μπορεί να έχει στην ασφάλεια, αλλά εγώ συνειδητά έχω μείνει στην 8.1!

Σταθερότατη, γρήγορη, όλα δουλεύουν ρολόι!

Με root, custom recovery, περασμένο Dolby Atmos από recovery, περνάω το safety net και δουλεύει όποια εφαρμογή μπορεί να έχει πρόβλημα (όπως το Nova Go).

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Safety ευτυχώς περνάμε ακόμα.

 

https://i.imgur.com/quIeESC.jpg

 

https://i.imgur.com/wY3JPV7.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Πόσο εμπιστεύεσαι μια custom ROM, να δίνεις access στους τραπεζικους λογαριασμους, google κλπ κλπ;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Eστειλα το κινητο την προηγουμενη Δευτερα για να αλλαξουν μπαταρια(να προλαβω την εγυηση που εληγε Σαββατο) και μου το φερανε πισω επισκευασμενο προχθες Πεμπτη.

Το χαρτι εγραφε οτι εντοπισανε προβλημα στο standby και εγινε αντικατασταση μπαταριας. Πλεον το κινητο ειναι οπως το αγορασα πριν 2 χρονια. Το φορτισα χθες κατα τις 21,00 και σημερα ειναι στο 93%. Που κανονικα θα ηταν <=80%.

Δεν βρισκω λογο να το αλλαξω σε διαστημα 1-2 ετων αφου συνεχιζει και παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Eστειλα το κινητο την προηγουμενη Δευτερα για να αλλαξουν μπαταρια(να προλαβω την εγυηση που εληγε Σαββατο) και μου το φερανε πισω επισκευασμενο προχθες Πεμπτη.

Το χαρτι εγραφε οτι εντοπισανε προβλημα στο standby και εγινε αντικατασταση μπαταριας. Πλεον το κινητο ειναι οπως το αγορασα πριν 2 χρονια. Το φορτισα χθες κατα τις 21,00 και σημερα ειναι στο 93%. Που κανονικα θα ηταν <=80%.

Δεν βρισκω λογο να το αλλαξω σε διαστημα 1-2 ετων αφου συνεχιζει και παει σφαιρα.

Τι ανέφερες εσύ ως πρόβλημα και αν κατάλαβα καλά δεν πλήρωσες κάτι?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...