Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι κοινό bug. Λογικά θα έρθει μια ενημέρωση για διόρθωση. Τα υπόλοιπα φαίνεται να λειτουργούν μια χαρά, νομίζω καλύτερα σε γενικές γραμμές από την προηγούμενη ενημέρωση. Π.χ. η αναγνώριση προσώπου έγινε θεωρώ πιο γρήγορη. Γενικά δεν έχει τα κολλήματα της προηγούμενης. Μέχρι και στην μπαταρία δε διαπιστώνω τρομερές διαφορές.

 

Θέμα μπαταρία, σκέφτομαι να πάρω από ebay και να περάσω μία. Υπάρχει κανένας που να έχει πάρει κάποια συγκεκριμένη και να είναι ευχαριστημένος μέχρι τώρα; Παραγγελία από Αμερική κατά προτίμηση!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Και ποια είναι η λύση; περιμένουμε να διορθωθεί;

Λογικά ναι. Και μένεις σιωπηλός για 3-5 δευτερόλεπτα μετά το τέλος της κλήσης, να μην γίνει καμία παρεξήγηση αν πεις κάτι και το ακούσει ο άλλος χαχα

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι. Και μένεις σιωπηλός για 3-5 δευτερόλεπτα μετά το τέλος της κλήσης, να μην γίνει καμία παρεξήγηση αν πεις κάτι και το ακούσει ο άλλος χαχα

 

Sent from my One Plus 5T

Καλημέρα φίλε μου, επειδή το εχω διπλό τσεκαρει δεν είναι ενεργή η κλήση. Ελπίζω να το διορθώσουν γρήγορα, γιατί εμένα μου σπάει τα νεύρα. Αν και μέσα από φόρουμ, καταλαβαίνω οτι δεν φαίνεται γρήγορη λύση από την πλευρά της one plus.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξενερώσει άσχημα με την 9.0.10, έστω με τα notifications (αν και νιώθω και μείωση στην απόδοση αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω).

Το πρόβλημα με τα notifications δεν είναι μόνο με τα calls. Πλέον μου το κάνει π.χ. και με το Messenger.

 

Πόσο εύκολο είναι να γυρίσω σε 9.0.9 plz;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξενερώσει άσχημα με την 9.0.10, έστω με τα notifications (αν και νιώθω και μείωση στην απόδοση αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω).

Το πρόβλημα με τα notifications δεν είναι μόνο με τα calls. Πλέον μου το κάνει π.χ. και με το Messenger.

 

Πόσο εύκολο είναι να γυρίσω σε 9.0.9 plz;

καλησπέρα και εγώ έχω θέμα με το Messenger . Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έγραψα και ποιο πάνω είναι ότι δεν φαίνεται αμεση λύση από την πλευρά της one plus. Δεν γνωρίζω καθόλου την διαδικασία 9.0.9 και δεν σκοπεύω να την κάνω,προς το παρόν μόνο υπομονή
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εγώ έχω θέμα με το Messenger . Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έγραψα και ποιο πάνω είναι ότι δεν φαίνεται αμεση λύση από την πλευρά της one plus. Δεν γνωρίζω καθόλου την διαδικασία 9.0.9 και δεν σκοπεύω να την κάνω,προς το παρόν μόνο υπομονή

 

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα Notifications; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι τώρα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα Notifications; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι τώρα.

Καλησπέρα έχεις κάνει την αναβάθμιση 9.0.10 ; Αν ναι τότε το πιο πιθανό όταν τερματιζεις μια κληση αυτή φεύγει από την οθόνη (σηματακι του ακουστικού) σε περίπου 5-6 δευτερόλεπτα. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει με το σηματακι του messager

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχεις κάνει την αναβάθμιση 9.0.10 ; Αν ναι τότε το πιο πιθανό όταν τερματιζεις μια κληση αυτή φεύγει από την οθόνη (σηματακι του ακουστικού) σε περίπου 5-6 δευτερόλεπτα. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει με το σηματακι του messager

 

Για τις κλησεις εχω παρατηρησει οτι φευγει σε 1-2 δευτερολεπτα ναι.

 

Για το messenger οχι, αλλα εχω προβλημα με τις κλησεις γενικως. Δηλαδη με παιρνουν καποιες φορες και δε χτυπαει η κληση, μου ερχεται μονο σαν ειδοποιηση χαμενης κλησης. Αλλα γι'αυτο ίσως να ευθυνεται το WiFi μου κι όχι η εφαρμογη ή η αναβαθμιση.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για τις κλησεις εχω παρατηρησει οτι φευγει σε 1-2 δευτερολεπτα ναι.

 

Για το messenger οχι, αλλα εχω προβλημα με τις κλησεις γενικως. Δηλαδη με παιρνουν καποιες φορες και δε χτυπαει η κληση, μου ερχεται μονο σαν ειδοποιηση χαμενης κλησης. Αλλα γι'αυτο ίσως να ευθυνεται το WiFi μου κι όχι η εφαρμογη ή η αναβαθμιση.

Τι να σου πω για το WiFi φίλε μου δεν γνωρίζω τι και να πω θα είναι άσχετο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν ανεπίσημα έχουμε κάποια αδιαβροχοποίηση.

Δλδ θέλω να βάλω το κινητό για GPS πάνω σε ένα δίκυκλο. Αν τυχόν βρέξει θα το κλάψω; Σκέφτομαι να πάρω μία αδιάβροχη θήκη, αυτές τις παραλίας, αλλά δεν θα βλέπω και πολλά γιατί το πλαστικό τους είναι λίγο χάλια.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πέσει τηλέφωνο παλιότερα από το ποδήλατο σε λακουβάρα που κόντεψα να πέσω κι εγώ. Αν κάνεις πολλά χλμ πάρε μια καλή θήκη και δέσε και την θήκη μ' ένα lanyard στο τιμόνι ώστε ακόμη κι αν ξεκουμπώσει η θήκη να μείνει δεμένη.

Στην ερώτησή σου τώρα το τηλέφωνο δεν είναι αδιάβροχο επίσημα. Αλλά δες και το παρακάτω βίντεο και αποφάσισε μόνος σου:

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πέσει τηλέφωνο παλιότερα από το ποδήλατο σε λακουβάρα που κόντεψα να πέσω κι εγώ. Αν κάνεις πολλά χλμ πάρε μια καλή θήκη και δέσε και την θήκη μ' ένα lanyard στο τιμόνι ώστε ακόμη κι αν ξεκουμπώσει η θήκη να μείνει δεμένη.

 

Στην ερώτησή σου τώρα το τηλέφωνο δεν είναι αδιάβροχο επίσημα. Αλλά δες και το παρακάτω βίντεο και αποφάσισε μόνος σου:

Θήκη λοιπόν. Σε ευχαριστώ!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις κλησεις εχω παρατηρησει οτι φευγει σε 1-2 δευτερολεπτα ναι.

 

Για το messenger οχι, αλλα εχω προβλημα με τις κλησεις γενικως. Δηλαδη με παιρνουν καποιες φορες και δε χτυπαει η κληση, μου ερχεται μονο σαν ειδοποιηση χαμενης κλησης. Αλλα γι'αυτο ίσως να ευθυνεται το WiFi μου κι όχι η εφαρμογη ή η αναβαθμιση.

 

Ωχ, έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με χαμένες κλήσεις. Δεν χτυπάει το τηλ και έρχεται απλά ειδοποίηση για "missed call". Πολύ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά από μια εβδομάδα ακριβώς επέστρεψε η συσκευή μου από Πολωνία (χωρίς ένα ευρώ δαπάνης - ήταν μέσα στην εγγύηση) με νέα μπαταρία και "Android 10" !!

Τι όχι ?? (Η δουλειά τους στην αλλαγή μπαταρίας ήταν άριστη!)

Έτσι θα έχουμε στα χέρια μας, για τα επόμενα 2-3 χρόνια ζωής του, μια Red κινητάρα, μειώνοντας όλο και περισσότερο το κόστος της αγοράς του!

Έφυγα από την τελευταία BETA που είχα και επανήλθα στην stable!

Έκανα το ίδιο. Πλήρωσα 23.19€ για μια γρατζουνιά και δεν έκαναν τίποτα άλλο, ούτε το γυροσκόπιο κοίταξαν ούτε τίποτα από ότι έγραψαν. Μόνο έφτιαξαν την γρατζουνιά για την οποία πλήρωσα 23.19€ και μου έστειλαν πίσω το κινητό. Τους έκραξα στο live chat και μου είπαν να ξαναστειλω την συσκευή. Δεν ξέρω αν θα την ξαναστειλω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου ήρθε κάποια αναβάθμιση, σαν να έφτιαξε το bug με τις κλήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου ήρθε κάποια αναβάθμιση, σαν να έφτιαξε το bug με τις κλήσεις.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Δε νομίζω, εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορά προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορά προς το καλύτερο.

 

Η αλήθεια είναι ότι η τελευταία αναβάθμιση μόνο καλό δεν έχει κάνει στο τηλέφωνο. Προσωπικά το πρόβλημα με την κλήση που αργεί να κλείσει δε με πειράζει. Το μεγάλο πρόβλημα το εντοπίζω στο θέμα διαχείρησης μνήμης. Δεν μπορεί να μην κρατάει ανοιχτές εφαρμογές και να κολλάνε μετά από 5 λεπτά που έχεις αφήσει το κινητό στην άκρη. Απαράδεκτο όταν έχεις 8 GB RAM. Κάνω cast στην TV και επιστρέφω μετά από λίγο στην εφαρμογή, ούτε να την κλείσω μπορώ ούτε παύση να πατήσω. Ραδιόφωνο βάζω και είναι σα να πηγαίνει στον αυτόματο, δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή! Είναι τραγικό update και μάλλον δε θα διορθωθεί σύντομα. Πιστεύω ότι θα πάω σε custom ROM μέσα στις επόμενες εβδομάδες.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα περα απο αυτο με την κληση, μου κανει που και που μια δονηση σαν να ηρθε καποιο μηνυμα. Κοιταω αν αναβοσβηνει το LED για να δω αν οντως εχει ερθει κατι.

Εκνευριστικο update

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το κινητό όλα αλλαχθηκαν. Όμως γύρισε χωρίς το προστατευτικό κουτί που το στειλα με αποτέλεσμα το κουτί του να χτυπηθεί από παντού. Το κυριότερο το κινητό γύρισε τυλιγμένο με διάφανη ταινία ακόμα και στην οθόνη και στρογγυλές γρατσουνιές στην οθόνη. Μου έσπασαν τα νεύρα και με βάλανε να το ξαναστειλω Πολωνία. Το service τους είναι ακόμα gtpk μάλλον θα ναι η πρώτη και τελευταία φορά 1+.-

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με την αναβάθμιση 9.0.10 εκτός από το πρόβλημα με τις κλήσεις και messenger, έχω διαπιστώσει ότι έχει θέμα tap n pay στην Alfa bank ( και μετά την ενημέρωση τις εφαρμογής my wellet) δεν δουλεύει καθόλου. Υπάρχει κάποιος να έχει το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για την αναβάθμιση 9.0.10 που έχει αρκετά θέματα(κλήση , messenger κ.τ.λ.) μίλησα με το chat της one plus και μου είπαν να ξανά κατεβάσω την αναβάθμιση και να την ξανά εγκαταστήσω. Πιστεύετε ότι θα βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το κινητό όλα αλλαχθηκαν. Όμως γύρισε χωρίς το προστατευτικό κουτί που το στειλα με αποτέλεσμα το κουτί του να χτυπηθεί από παντού. Το κυριότερο το κινητό γύρισε τυλιγμένο με διάφανη ταινία ακόμα και στην οθόνη και στρογγυλές γρατσουνιές στην οθόνη. Μου έσπασαν τα νεύρα και με βάλανε να το ξαναστειλω Πολωνία. Το service τους είναι ακόμα gtpk μάλλον θα ναι η πρώτη και τελευταία φορά 1+.-

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Όλοι λέμε ότι το service τους είναι πολύ καλό, είσαι ίσως ο πρώτος που βλέπω να παραπονιέται. Στατιστικά θα γίνει και κάποιο λάθος, απλά έκατσε σε εσένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα για την αναβάθμιση 9.0.10 που έχει αρκετά θέματα(κλήση , messenger κ.τ.λ.) μίλησα με το chat της one plus και μου είπαν να ξανά κατεβάσω την αναβάθμιση και να την ξανά εγκαταστήσω. Πιστεύετε ότι θα βοηθήσει; Ευχαριστώ

 

Σου είπαν για clean install ή απλά φλασάρισμα από πάνω; Κάνε μια δοκιμή αν είναι το 2ο δε χάνεις τίποτα άλλο πέρα από 5 λεπτά.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με την αναβάθμιση 9.0.10 εκτός από το πρόβλημα με τις κλήσεις και messenger, έχω διαπιστώσει ότι έχει θέμα tap n pay στην Alfa bank ( και μετά την ενημέρωση τις εφαρμογής my wellet) δεν δουλεύει καθόλου. Υπάρχει κάποιος να έχει το ίδιο πρόβλημα;
Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα, μετά τη τελευταία αναβάθμιση μου έκανε κάποια νερά για κάποιες μέρες, δεν μπορούσε να επικοινωνήσει το pos. Στη 2η και 3η προσπάθεια ήταν μια χαρά.

Τις επόμενες μέρες έφτιαξε.

Πλέον λειτουργεί άψογα.

(Έκδοση 2.9.5)

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα, μετά τη τελευταία αναβάθμιση μου έκανε κάποια νερά για κάποιες μέρες, δεν μπορούσε να επικοινωνήσει το pos. Στη 2η και 3η προσπάθεια ήταν μια χαρά.

Τις επόμενες μέρες έφτιαξε.

Πλέον λειτουργεί άψογα.

(Έκδοση 2.9.5)

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Καλησπέρα, έκανα ότι έκανες και εσύ και φαίνεται ότι έστρωσε. Ευχαριστώ για την βοήθεια. (Εγώ βέβαια δεν το χρησιμοποιώ κάθε μέρα, ευτυχώς δηλαδή να πληρώνω κάθε μέρα!!! Αμάν αμάν, χαχαχα) και πάλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιο tempered glass θα προτείνατε για την οθόνη του? Να μην είναι σκέτη μεμβράνη, να έχει λίγο πάχος. Παράγγειλα ένα Nillkin, το περίμενα ένα μήνα να έρθει από Κίνα + και τελικά ήρθε σπασμένο στη γωνία...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...