Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγγύηση της OnePlus είναι ένα ή δυο χρόνια;
Αν το έχεις πάρει από το επίσημο site 2 χρόνια είναι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο application για clone της συσκευής;

Θα την στείλω για services, αν δεχτούν το αίτημα μου, μου είπατε ότι θέλει reset.

Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω την υπομονή να το σετάρω ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο application για clone της συσκευής;

 

Θα την στείλω για services, αν δεχτούν το αίτημα μου, μου είπατε ότι θέλει reset.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω την υπομονή να το σετάρω ξανά!

Oneplus switch
Link to comment
Share on other sites

Όντως; Πχ περνάει ακόμη και διαφορετικούς launchers κτλ;
Δεν το έχω δοκιμάσει
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση (9.0.9), νιώθω ότι η μπαταρία φεύγει πολύ πιο γρήγορα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι ιδέα μου;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μεσημέρι το πήρε η UPS (Αττική). Τετάρτη email από Πολωνία ότι το λάβαμε και θα το κοιτάξει τεχνικός μέσα σε 24ωρες. Πέμπτη μεσημεράκι έσκασε email ότι το τηλέφωνο επισκευάστηκε και έφυγε. Παρασκευή μεσημέρι ήταν στα χέρια μου. Δεν νομίζω ότι γίνεται πιο γρήγορα.

 

 

 

Επίσης...παρόλο που το έχω μόνο μια μέρα στα χέρια μου. Νιώθω επιτέλους ότι έγινε κανονικό reset στην αυτονομία... κανονικο. 5 ώρες που το έβγαλα από το φορτιστή...έχει δουλέψει αρκετα social και είμαι 86%

 

 

 

Στην εγγύηση ή όχι, οποίος έχει σκοπό να το κρατήσει, αλλαγή μπαταρίας μόνο Πολωνία παιδια....

Το πήγες εσύ στην ups ή τους ειδοποίησες και ήρθαν αυτοί για την παραλαβή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος τα Huawei AM 61 να μου πει γνώμη? Ενώ είναι αρκετά έως πολύ καλός ο ήχος σε μουσική σε κλήσεις είναι απαράδεκτα.. Χαμηλή ένταση ενω τα έχω στο μέγιστο και μηδενικό noise cancelling.. Σε απλό περπάτημα η και ελάχιστο αέρα να έχει ακούγεται σφύριγμα στον συνομιλητή.
Link to comment
Share on other sites

Το πήγες εσύ στην ups ή τους ειδοποίησες και ήρθαν αυτοί για την παραλαβή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη δική μου περίπτωση ήρθαν και το πήραν από το χώρο μου.

Τελικά επειδή δεν με βόλευε, ήρθαν και το πήραν από την εργασία μου.

Το μόνο που πρέπει, είναι να έχεις εκτυπωμένη μια ετικέτα/pdf που σου στέλνουν με email.

Link to comment
Share on other sites

To βαζω και εδω,αν γνωριζει καποιος.

 

Μπορεί κάποιος να βάλει το λινκ της gcam που έχει night vision? Δοκίμασα το 1ο λινκ από εδώ (https://www.celsoazevedo.c...dev-arnova8G2/ ) αλλά λειτουργούσε μόνο το βίντεο και το πανόραμα.

 

Είμαι με την 9.0.9.

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση ήρθαν και το πήραν από το χώρο μου.

Τελικά επειδή δεν με βόλευε, ήρθαν και το πήραν από την εργασία μου.

Το μόνο που πρέπει, είναι να έχεις εκτυπωμένη μια ετικέτα/pdf που σου στέλνουν με email.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έβλεπα OnePlus smartphone σε αμερικάνικη ταινία, δεν το περίμενα. Το γράφω εδώ γιατί εάν δεν απατώμαι ήταν το 5T. Στην καινούρια βλακεία που λέγεται angel has fallen του '19.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενδιαφέρομαι για αγορά του συγκεκριμένου κινητού σε μεταχειρισμένο.Πιστεύετε ότι αξίζει ;

Από θέμα χαρακτηριστικών με καλύπτει στο μέγιστο βαθμό .Οι ενδοιασμοί μου αφορούν την μπαταρία καθώς ένα μεταχειρισμένο θα είναι σίγουρα χρησιμοποιημένο για 1-2 χρόνια.Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία για να αναφέρει πώς λειτουργεί σε διάρκεια με την νέα;Η εμπειρία μου από άλλες συσκευές δείχνει ότι καμία μπαταρία πλην της αρχικής δεν απέδωσε όπως έπρεπε.

 

Επιπρόσθετα,το γεγονός ότι αρκετοί χρήστες κοντά στο χρόνο έχουν δώσει το κινητό τους για service και θέματα πλακέτας ,είναι δεσμευτικός παράγοντας για να μην προχωρήσω σε αγορά μεταχειρισμένου και να προχωρήσω στα ίδια χρήματα σε καινούριο κινητό άλλης εταιρείας ;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά του συγκεκριμένου κινητού σε μεταχειρισμένο.Πιστεύετε ότι αξίζει ;

Από θέμα χαρακτηριστικών με καλύπτει στο μέγιστο βαθμό .Οι ενδοιασμοί μου αφορούν την μπαταρία καθώς ένα μεταχειρισμένο θα είναι σίγουρα χρησιμοποιημένο για 1-2 χρόνια.Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία για να αναφέρει πώς λειτουργεί σε διάρκεια με την νέα;Η εμπειρία μου από άλλες συσκευές δείχνει ότι καμία μπαταρία πλην της αρχικής δεν απέδωσε όπως έπρεπε.

 

Επιπρόσθετα,το γεγονός ότι αρκετοί χρήστες κοντά στο χρόνο έχουν δώσει το κινητό τους για service και θέματα πλακέτας ,είναι δεσμευτικός παράγοντας για να μην προχωρήσω σε αγορά μεταχειρισμένου και να προχωρήσω στα ίδια χρήματα σε καινούριο κινητό άλλης εταιρείας ;

Προσωπικά δεν είχα ποτέ κανένα θέμα με την πλακέτα και η μπαταρία δεν παρουσιάζει σημάδια κόπωσης. Προχώρα άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα ποτέ κανένα θέμα με την πλακέτα και η μπαταρία δεν παρουσιάζει σημάδια κόπωσης. Προχώρα άφοβα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ,

σε ερώτησή μου σε πωλητή για τη μπαταρία του ,μου αναφέρει 6 ώρες διάρκεια σε χρήση (internet,παιχνίδια)

Αρχικά μου φάνηκε πολύ μικρή ωστόσο αναλόγως και του τί τρέχει πιστεύω είναι σχετικά καλά;Σε idle με ελαφρά χρήση πόσο κρατάει σε εσάς ;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερό, GPS άψογο, το έχω ένα χρόνο στα χέρια μου και το πήρα μεταχειρισμένο ενός έτους. Μπαταρία με WiFi/data κρατάει αρκετά, δηλαδή αν το λιώσεις όλο το πρωί το μεσημέρι θα θέλει φόρτιση. Αλλιώς βγάζει μια μέρα με ομιλία και σερφαρισμα, χωρίς GPS.

Η μπαταρία είναι πρόβλημα που δεν έχει βρει ακόμα λύση, αφού κανένας δεν έχει να προτείνει αξιόπιστη πηγή αγοράς καινούργιας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο κινητό που έχω κρατήσει τόσο πολύ. Έχω να το κάνω μήνες restart και δεν έχει το παραμικρό κόλλημα πουθενά! Είναι βούτυρο παντού. Δεν έχω κάνει την τελευταία μεγάλη ενημέρωση καθώς είχα διαβάσει από χρήστες που υπήρχαν θεματακια. Πιο αργό τηλέφωνο κλπ. Έχουν λυθεί αυτά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο κινητό που έχω κρατήσει τόσο πολύ. Έχω να το κάνω μήνες restart και δεν έχει το παραμικρό κόλλημα πουθενά! Είναι βούτυρο παντού. Δεν έχω κάνει την τελευταία μεγάλη ενημέρωση καθώς είχα διαβάσει από χρήστες που υπήρχαν θεματακια. Πιο αργό τηλέφωνο κλπ. Έχουν λυθεί αυτά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο αργό δε θα το έλεγα. Έχουν λυθεί κάποια θεματάκια όμψς. Πχ είχα πάρει έναν warp charger και στις αρχες οταν το φορτιζα, ζεσταινόταν πολύ, ενώ τα κινητά της εταιρείας δε ζεσταίνονται κατά τη φόρτιση.

 

Εγώ το έχω από τη μέρα που βγήκε στην κυκλοφορία, πάνω από 2 χρόνια τώρα και ψάχνομαι συχνά πυκνά να πάρω καινούριο. Αλλά ειλικρινά δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να το κάνω.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το οτι τραβάει τη μπαταρία για πλάκα, όλα καλά. Αν και φρέσκια μέτρηση accubaterry δείχνει 84%, νιώθω ότι η μπαταρία είναι πιο κάτω, αλλά ούτε εμπιστεύομαι μεταφορικές για να το στείλω στην oneplus, ούτε κάνα service εδώ για αυθεντικές.

 

https://i.imgur.com/LwvuQNd.png

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το οτι τραβάει τη μπαταρία για πλάκα,

 

https://i.imgur.com/LwvuQNd.png

Αναφέρεσαι στη γενική χρήση ή μόνο όταν είναι ανοικτό gps/κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το οτι τραβάει τη μπαταρία για πλάκα, όλα καλά. Αν και φρέσκια μέτρηση accubaterry δείχνει 84%, νιώθω ότι η μπαταρία είναι πιο κάτω, αλλά ούτε εμπιστεύομαι μεταφορικές για να το στείλω στην oneplus, ούτε κάνα service εδώ για αυθεντικές.

 

https://i.imgur.com/LwvuQNd.png

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Η OnePlus θα διαλέξει την courier που θα το στείλεις και έρχεται στο χώρο σου Δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...