Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Marketing είναι. Το κινητό έπρεπε να βγει με oreo.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σίγουρα είναι marketing αλλά τέτοιο marketing καμιά εταιρία δεν προωθεί!! :)

Πολλές εταιρίες με μοντέλα τέλη 2017 ξεκίνησαν με Nougat άλλα ούτε μια θα πάρει Android Q εκεί είναι που ξεχωρίζει η Oneplus!!

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ξανά ρωτήσω μετά από καιρό έχουν λυθεί τα θεματα στην pie; ή μια από τα ίδια; Προτείνετε να την κάνω την αναβάθμιση; Καθώς έχω και μια μικρή φθορά στην μπαταρία λόγο παλαιότητας. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ξανά ρωτήσω μετά από καιρό έχουν λυθεί τα θεματα στην pie; ή μια από τα ίδια; Προτείνετε να την κάνω την αναβάθμιση; Καθώς έχω και μια μικρή φθορά στην μπαταρία λόγο παλαιότητας. Ευχαριστώ

 

Μια χαρά είναι η Pie κάποια lags που ανέφεραν κάποιοι μέχρι να σταθεροποιηθεί η Pie εξαλείφθηκαν με την 9.0.5! Μια ακόμα αναβάθμιση στην 9.0.6 πιστεύω θα είναι σε άριστη κατάσταση! Η μπαταρία σε εξαιρετικά επίπεδα (απο 1 Δεκεμβρίου 2017 στα χέρια μου).

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

OnePlus εξηγησου όμως και στα υπόλοιπα, βγάλε τζαμακι ξανά (και θηκουλα)!

Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσει η νέα εμφάνιση του Gallery;

Σαν να χάλασε λιγάκι...

 

Sent from my One Plus 5T

Όντως. Προτιμώ την παλιά
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει πολλές άλλες δεν με βολεύουν. Είναι και λίγο αργές στο scrolling. Δεν εμφανίζουν άμεσα τις φωτό, όπως η στοκ.

Απλά την έκαναν πιο πολύπλοκη και πλέον δεν μπορείς να ορίσεις ποιοι φάκελοι θα κρύβονται.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποια στιγμή μια σύγκριση μεταξύ beta και stable. Έχει αρχίσει να με κουράζει το bug του bluetooth στην beta κι είναι κάτι που χρησιμοποιώ κάθε μέρα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποια στιγμή μια σύγκριση μεταξύ beta και stable. Έχει αρχίσει να με κουράζει το bug του bluetooth στην beta κι είναι κάτι που χρησιμοποιώ κάθε μέρα.

 

Ποιο είναι αυτό το bug του Bluetooth? Εγώ είμαι σε open beta στο OP5 και δεν έχω αντιληφθεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το bug του Bluetooth? Εγώ είμαι σε open beta στο OP5 και δεν έχω αντιληφθεί κάτι.

 

Οταν συνδεω το Bluetooth οι ηχοι πανε σε αυτό. Στις ειδοποιησεις το τηλεφωνο μονο δονειται, ο ηχος δεν ακουγεται απο το ηχειο παρα μονο απο το bluetooth. Οταν λοιπον παω στις ρυθμισεις του bluetooth ενεργοποιω και απενεργοποιω απο την αρχη τα πολυμεσα/media τοτε επανερχεται ο ηχος των ειδοποιησεων στο ηχειο αλλα χανεται ο ηχος ομιλιας απο το Bluetooth.

 

Ειναι ισως λιγο μπερδεμα οπως το γραφω αλλα δυστυχως ειναι ετσι εδω και λιγο καιρο και μου σπαει τα νευρα. Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να γυρισω σε stable υστερα απο 14-15 μηνες. Στο μεταξυ μολις περασα την τελευταια Beta 31 που βγηκε...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερωτηση μαλλον πιο γενικλη αναφορικά με τα android. Oταν συνδέουμε το oneplus μας σε pc μεσω usb , μπορουμε να βρουμε και τα αρχεια του σημειωματαρίου σε κάποιο φάκελο ; Όπως δηλαδη και τις φωτογραφιες και τους ήχους κλπ ;
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Από την στιγμή που έβαλα την τελευταία beta πάνω χάθηκε το VoLTE. Δεν μπορώ χωρίς αυτό! Το φλάσαρα ξανά, έκανα wipe cache αλλά τίποτα. Δεν επανέρχεται. Καμιά ιδέα;

 

Edit: Εκανα ξανα τη διαδικασια του γερμανικου βιντεο και επανηλθε.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις το link του βίντεο να δοκιμάσω κι εγώ. Παλιότερα είχα βρει ένα στο xda αλλα δεν μπορούσα να ολοκληρώσω την διαδικασία
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να προτείνεται μια καλή και λειτουργική gcam έκδοση για op5t;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς την εφαρμογή της Αlpha Βank https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.alphabank.myAlphaWallet_android&hl=el

για ηλεκτρονικές πληρωμές με NFC? Μετά την αναβάθμιση σε Android Pie 9.0 δεν λειτουργεί σε εμένα ενώ το NFC στέλνει εντολή πληρωμής το POS απορρίπτει την συναλλαγή, με 8.1 Oreo δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Φίλε μου καλησπέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω μετά καιρό αν χρησιμοποιείς τις ανέπαφες πληρωμές με NFC Android pie 9.0 από την συσκευή 5t με την εφαρμογή της Alfa bank; αν ναι έχεις κάποιο θέμα; ή όλα τα παραπάνω που αναφέρες πριν καιρό έχουν λυθεί; Επίσης υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί την εφαρμογή της Alfa bank NFC με pie; Και αντιμετωπίζει κάποιο θέμα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα απανωτά updates δουλεύει άψογα στην Pie η εφαρμογη της Alpha για ανέπαφες πληρωμές με NFC! Την χρησιμοποιώ αρκετά συχνά!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα απανωτά updates δουλεύει άψογα στην Pie η εφαρμογη της Alpha για ανέπαφες πληρωμές με NFC! Την χρησιμοποιώ αρκετά συχνά!
καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση έχω κάνει και εγώ την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία ερώτηση.

Κάποιες φορές όταν βγάζω φωτογραφία και πατάω κάτω δεξιά να τη δω η μόνη επιλογή στο κάτω μέρος της οθόνης είναι η διαγραφή της φωτογραφίας.

Άλλες φορές βγάζει και το share και edit.

Ξέρει κανείς γιατί τη μία φορά είναι έτσι και την άλλη αλλιώς;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις το link του βίντεο να δοκιμάσω κι εγώ. Παλιότερα είχα βρει ένα στο xda αλλα δεν μπορούσα να ολοκληρώσω την διαδικασία

 

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία που είχα αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ.

 

Τελικά μαζί με διάφορα άλλα που ήθελα πήρα και μια μπαταρία απο το Electroholic (στα €17.05) και την άλλαξα μόνος μου. Το αναφέρω γιατί με τις διάφορες τιμές που κυκλοφορούν δεν ξέρω αν μπορεί να βγάλει άκρη κανείς ποια είναι μούφα, σχεδόν μούφα, απλά ΟΚ ή ακόμα και original. Αυτή του electroholic όταν μπήκε στο τηλέφωνο ήταν εντελώς ξεφόρτιστη (κακό αυτό και λογικά της είχε φάει λίγη ωφέλιμη ζωή) αλλά με 2-3 κύκλους έστρωσε και στο AccuBattery την μετράει στα 3200Mah (απο τα 3300mah που ειναι η θεωρητική τιμή). Είμαι καλυμμένος προσωπικά. Από τη μια μέρα με το ζόρι πριν....επανήλθε το κινητό στην αυτονομία που είχε όταν ήταν καινούργιο. Μένει να δω πόση διάρκεια θα έχει όμως μετά από αρκετές φορτίσεις τους επόμενους μήνες.

 

Η διαδικασία να ανοίξεις το καπάκι δεν είναι τραγική. Θέλει λίγο υπομονή να ξεκουμπώσει το πρώτο clip και μετά πάει μόνο του....

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

2200 λίγο δεν είναι; το έχω από Γενάρη του 18 και μόνο 2-3 μήνες τώρα το φορτίζω μέχρι 80% γιατί με βγάζει η μερα.

ClC6ODW.png

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2200 λίγο δεν είναι; το έχω από Γενάρη του 18 και μόνο 2-3 μήνες τώρα το φορτίζω μέχρι 80% γιατί με βγάζει η μερα.

ClC6ODW.png

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σορυ, τυπογραφικο λαθος....3200mah ήθελα να γράψω (το διόρθωσα).

Παρεμπιπτόντως, βλεπω στο screen σου 2700mah, τοσο περιπου ηταν η μαμα οταν την αλλαξα. Δεν ηταν τραγικη κατασταση απλα με αγχωνε λιγο γιατι απο το 100 επεφτε στο <90 αρκετά γρήγορα. Και φυσικα η συνολική αυτονομια εβγαζε μερα (12-14ωρες) με δυσκολία.

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...