Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια έκδοση magisk και twrp έχεις βάλει μήπως θυμάσαι;

 

Τελικά μετά από update που έκανα φλάσαρα μόνο το VoEnabler και ενεργοποιήθηκαν. Δε χρειάστηκε όλη η διαδικασία ευτυχώς. Έχω Magisk 18 και twrp-3.2.3-pie-siankatabg-treble

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από update που έκανα φλάσαρα μόνο το VoEnabler και ενεργοποιήθηκαν. Δε χρειάστηκε όλη η διαδικασία ευτυχώς. Έχω Magisk 18 και twrp-3.2.3-pie-siankatabg-treble

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με magisk18!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά θα ήθελα τη βοήθεια σας όσο αναφορά την μπαταρία της συσκευής την έχω από το Μάιο και πάντα όταν την άφηνα το βράδυ με όλα ανοιχτά μερικές φορές μου έκαιγε σε κατάσταση ύπνου 2% πάντα. Τις τελευταίες μέρες με όλα κλειστά τρώει 5%. Έχω κάνει όλο το καθάρισμα που έχω διαβάσει παραπάνω αλλά δεν άλλαξε κάτι, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να δω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία; ή απλά είναι φυσιολογική φθορά του χρόνου;(πολύ λίγος χρόνος για φθορά κατά την γνώμη μου). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με αυτές τιε αποκλίσεις. Μπορεί νσ είναι από εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο να έχει αφαιρεσε4ο παροχος κεραία απο τη γειτονιά σου ακόμα και απο την θερμοκρασία του χώρου
Link to comment
Share on other sites

Με open beta 21 από την πρώτη μέρα ήταν όλα καλά μεχρι που σήμερα μου έκανε 2 reboot. Στο τηλέφωνο μπήκαν όλα τα apps από την αρχή την πρώτη μέρα. Δεν κάνω συνήθως αλλαγές και δοκιμές. Αυτές τις μέρες λόγω άδειας δεν το πολυδούλεψα. Και είχα χαρεί ότι δεν μου έτυχε.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατά την διάρκεια της νύχτας χρησιμοποιώ την κατάσταση : μην ενοχλείτε που ήταν όλα αθόρυβα. Πριν λίγες μέρες τυχεαψαπο μια κλήση ανακάλυψα ότι ο ήχος είναι στο 14% με αποτέλεσμα να ακούγετε ελαφρως ο ήχος γιατί συμβαίνει αυτό ξέρει κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποτέ θα πάρει pie επίσημα από την εταιρία ;;

Και αν κάποιοι έχουν πάρει με το γνωστό πλάγιο τρόπο τι εντυπώσεις έχουν από το νέο λογισμικό.

Ευχαριστω και χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση open beta που γράφουμε δεν είναι πλάγιος τρόπος, είναι επίσημη ρομ του κατασκευαστή. Νομίζω σύντομα θα δωθεί και στην έκδοση stable η αναβάθμιση αφού δοκιμαστηκε σ εμάς τους beta testers
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέει που είναι όμως η αναβάθμιση; Ή όπως λέει και ο Φουσέκης ο γιόκας που είναι ο Γιαννάκης;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα.

Δεν βρήκα κάποιο bug. Δεν είναι όλες οι αλλαγές ευχάριστες.

 

Κατάλαβε κάνεις τι ακριβώς είναι το app preview messages android;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βιάζεστε να την εγκαταστήσετε έχει αναφερθεί στο επίσημο φόρουμ της 1+ ότι μπορείτε εάν θέσετε vpn σε Καναδά ή Γερμανία.

Και πάλι καλά Χριστούγεννα ανυπόμονοι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Στο συρτάρι που κατεβάζουμε από επάνω που είναι ρε παιδιά το κουμπί για τον συγχρονισμό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στο συρτάρι που κατεβάζουμε από επάνω που είναι ρε παιδιά το κουμπί για τον συγχρονισμό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Android 9 με VPN από Καναδά μελλοντικά θα μπορώ να πάρω της επίσημες ενημερώσεις όταν θα έρχονται Ελλάδα Ota;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Android 9 με VPN από Καναδά μελλοντικά θα μπορώ να πάρω της επίσημες ενημερώσεις όταν θα έρχονται Ελλάδα Ota;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε ρωτήσω, magisk και vowifi λειτουργούν;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα το λάθος να την περάσω και την έβγαλα όπως όπως με ταλαιπωρία για να γυρίσω στην 5.1.7!

Πολλά θέματα, εφαρμογές δεν άνοιγαν, το WiFi δούλευε όποτε ήθελε (τις περισσότερες φορές όχι)!

Σίγουρα βιάστηκαν λίγο παραπάνω για να την κάνουν ντε και καλά χριστουγεννιάτικο δώρο, για αυτό όμως έχει και θέματα!

Θέλει αναμονή τουλάχιστον από προσωπική μου άποψη!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Android 9 με VPN από Καναδά μελλοντικά θα μπορώ να πάρω της επίσημες ενημερώσεις όταν θα έρχονται Ελλάδα Ota;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα το λάθος να την περάσω και την έβγαλα όπως όπως με ταλαιπωρία για να γυρίσω στην 5.1.7!

Πολλά θέματα, εφαρμογές δεν άνοιγαν, το WiFi δούλευε όποτε ήθελε (τις περισσότερες φορές όχι)!

Σίγουρα βιάστηκαν λίγο παραπάνω για να την κάνουν ντε και καλά χριστουγεννιάτικο δώρο, για αυτό όμως έχει και θέματα!

Θέλει αναμονή τουλάχιστον από προσωπική μου άποψη!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Πουθενά δεν έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα. Σε εμένα όλα λειτουργούν αψογα. Μήπως δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση /clean install και την πέρασες έτσι χύμα από πάνω?

Σε μεγάλες αναβαθμισεις κάνουμε factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα. Σε εμένα όλα λειτουργούν αψογα. Μήπως δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση /clean install και την πέρασες έτσι χύμα από πάνω?

 

Σε μεγάλες αναβαθμισεις κάνουμε factory reset...

Έκανα και τα δύο φίλε μου, στην αρχή όντως την έκανα dirty flash, γι'αυτό και στηρίχτηκα ότι μπορεί γι'αυτό να μην δουλεύει!

Μετά από clean install πάλι κατά την ώρα του σεταρισματος ενώ άνοιγα το WiFi και συνδεδεοταν κανονικά δεν έβγαινε ίντερνετ και το συγκεκριμένο το διάβασα και σε κάποιους άλλους χρήστες στο community της OnePlus!

Δεν γνωρίζω γιατί συμβαίνει επιλεκτικά αλλά συμβαίνει...και έφαγα έτσι όλη την μέρα μου και ξανά πέρασα clean install την 5.1.7!

Θα περιμένω λίγο όπως κάνω πάντα...δεν υπάρχει λόγος βιασύνης τελικά!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με την Open Beta 22 με καθαρή εγκατάσταση.

Έκανα factory reset και αφού ολοκληρώθηκε το install έκανα και wipe cache & data από το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα. Σε εμένα όλα λειτουργούν αψογα. Μήπως δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση /clean install και την πέρασες έτσι χύμα από πάνω?

Σε μεγάλες αναβαθμισεις κάνουμε factory reset...

Δεν εκανα κανενα factory reset :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...