Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, προχθες 11/11 πήρα σε πολύ χαμηλή τιμή ένα xiaomi mi 8 6/64 από Κίνα.

 

Σκέφτομαι αν αξίζει η μετάβαση από το oneplus 5T στο mi 8. Τι πιστεύετε;

 

Σκεφτόμουν να περιμένω το oneplus 7 ή 7T αλλά μου δόθηκε τώρα κ αυτή η ευκαιρία με το mi 8.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θέλω να την παραγγείλω. Έχει δοκιμαστεί σε πτώση? Σώζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι νέος χρήστης oneplus 5t, εγκατέστησα το dolphin browser και κρασαρει μόλις το ανοίξω. Συμβαίνει και σε σας? Να περιμένω επόμενη έκδοση

?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι νέος χρήστης oneplus 5t, εγκατέστησα το dolphin browser και κρασαρει μόλις το ανοίξω. Συμβαίνει και σε σας? Να περιμένω επόμενη έκδοση

?

 

Έχει κάνει κάτι πτώσεις το κινητό σε νορμάλ ύψος και δεν έπαθε κάτι .Πιστεύω ότι και με ένα τζάμι θα εισαι ασφαλής .Τώρα αν θες να του κάνεις άσχημα πράγματα ...άστο καλύτερα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, προχθες 11/11 πήρα σε πολύ χαμηλή τιμή ένα xiaomi mi 8 6/64 από Κίνα.

 

Σκέφτομαι αν αξίζει η μετάβαση από το oneplus 5T στο mi 8. Τι πιστεύετε;

 

Σκεφτόμουν να περιμένω το oneplus 7 ή 7T αλλά μου δόθηκε τώρα κ αυτή η ευκαιρία με το mi 8.

 

Βασικά εσύ θα μας πεις αν άξιζε η αλλαγή αυτή πλεον σαν κάτοχος κ των 2,αφού δουλέψεις το mi8 για κάνα μηνα+ ασταμάτητα χωρίς επανεκκίνηση.

Δες για διάφορες στις κάμερες μπαταρία κ στην εμπειρία χρήσης ανάμεσα του oxygen k miui, απο επεξεργαστες είναι Γιάννης-γιαννακης ο 835 με τν 845.

Το 5τ μου έγραψε πανω απο 1000 ωρες χωρίς επανεκκίνηση κ δούλευε χωρίς κομπιασματα, παλιότερα με άλλες συσκευές μετα της 600+ ώρες λειτουργίας πάθαιναν διαλείψεις

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εσύ θα μας πεις αν άξιζε η αλλαγή αυτή πλεον σαν κάτοχος κ των 2,αφού δουλέψεις το mi8 για κάνα μηνα+ ασταμάτητα χωρίς επανεκκίνηση.

Δες για διάφορες στις κάμερες μπαταρία κ στην εμπειρία χρήσης ανάμεσα του oxygen k miui, απο επεξεργαστες είναι Γιάννης-γιαννακης ο 835 με τν 845.

Το 5τ μου έγραψε πανω απο 1000 ωρες χωρίς επανεκκίνηση κ δούλευε χωρίς κομπιασματα, παλιότερα με άλλες συσκευές μετα της 600+ ώρες λειτουργίας πάθαιναν διαλείψεις

 

Δεν θέλω να έχω και τα δύο ταυτόχρονα, είναι κρίμα από το θεό να δεσμεύω έτσι λεφτά :p

 

Δεν ήμουν ποτέ χρήστης μόνιμος miui αν και έχουν περάσει πολλές xiaomi συσκευές από τα χέρια μου. Το μόνο που με έχει κουράσει πολύ στο oneplus είναι ότι κάθε 1-2μηνο αρχίζει τα Drains χωρίς λόγο. Όταν το κάνω factory reset έρχεται στα κανονικά του. Αυτό το κάνει έντονα από τον Αύγουστο και μετά.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θέλω να την παραγγείλω. Έχει δοκιμαστεί σε πτώση? Σώζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι νέος χρήστης oneplus 5t, εγκατέστησα το dolphin browser και κρασαρει μόλις το ανοίξω. Συμβαίνει και σε σας? Να περιμένω επόμενη έκδοση

?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι νέος χρήστης oneplus 5t, εγκατέστησα το dolphin browser και κρασαρει μόλις το ανοίξω. Συμβαίνει και σε σας? Να περιμένω επόμενη έκδοση

?

Δεν το έχω αδερφέ. Το σκέφτομαι να το πάρω, αλλά έχω αγοράσει μερικά dbrand και σκέφτομαι να μείνω με αυτά για λίγο καιρό.

Αν το πάρεις, δώσε μας ένα feedback.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει περάσει κανείς την 5.1.7 να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Απολογούμαι για τη χαζή ερώτηση, πρέπει να έχω περάσει όλες τις προηγούμενες ενημερώσεις πριν βάλω την τελευταία; Είμαι με την 5.1.4 και έλεγα να περάσω την 5.1.7 το σ/κ. Θεωρώ πως όχι, αλλά είπα να ρωτήσω.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απολογούμαι για τη χαζή ερώτηση, πρέπει να έχω περάσει όλες τις προηγούμενες ενημερώσεις πριν βάλω την τελευταία; Είμαι με την 5.1.4 και έλεγα να περάσω την 5.1.7 το σ/κ. Θεωρώ πως όχι, αλλά είπα να ρωτήσω.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Νομίζω η 5.1.5 η η 5.1.6 υποστηρίζει treble και έχουν γίνει κάποιες αλλαγές. Οπότε περνά κάποια από αυτές πρώτα και μετά την τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η 5.1.5 η η 5.1.6 υποστηρίζει treble και έχουν γίνει κάποιες αλλαγές. Οπότε περνά κάποια από αυτές πρώτα και μετά την τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks, μάλλον αυτό θα κάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το OnePlus 5T και ακόμα δεν του έχω βάλει κάρτα SIM, γιατί θέλω να του εγκαταστήσω τα προγράμματα που έχω στο προηγούμενο τηλέφωνο. Έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω, δεν έχω ήχο στις εισερχόμενες κλήσεις!

Το τηλέφωνο είναι σε διαρκή σίγαση, το πλαϊνό κουμπί, που κλείνει τους ήχους είναι στην πάνω θέση και όπως φαίνεται στις φωτογραφίες, το συρόμενο πλήκτρο είναι στο μηδέν, αλλά δεν μπορώ να το σύρω αριστερά ή να επιλέξω κάποια άλλη θέση, είναι εντελώς ανενεργό!

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο...

 

(Δεν μπορώ να βάλω συνημμένη εικόνα...Προσπαθώ να φορτώσω φωτογραφία jpg και μου βγάζει μήνυμα : " Exceeds forum quota by 35,1 KB". 35,1Kb είναι το συνολικό μέγεθος της φωτογραφίας...)

 

Τελικά βρήκα ότι το slider button αριστερά, έχει 3 θέσεις και στην κάτω θέση είναι ενεργός ο ήχος των εισερχόμενων κλήσεων!

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το OnePlus 5T και ακόμα δεν του έχω βάλει κάρτα SIM, γιατί θέλω να του εγκαταστήσω τα προγράμματα που έχω στο προηγούμενο τηλέφωνο. Έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω, δεν έχω ήχο στις εισερχόμενες κλήσεις!

Το τηλέφωνο είναι σε διαρκή σίγαση, το πλαϊνό κουμπί, που κλείνει τους ήχους είναι στην πάνω θέση και όπως φαίνεται στις φωτογραφίες, το συρόμενο πλήκτρο είναι στο μηδέν, αλλά δεν μπορώ να το σύρω αριστερά ή να επιλέξω κάποια άλλη θέση, είναι εντελώς ανενεργό!

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο...

 

(Δεν μπορώ να βάλω συνημμένη εικόνα...Προσπαθώ να φορτώσω φωτογραφία jpg και μου βγάζει μήνυμα : " Exceeds forum quota by 35,1 KB". 35,1Kb είναι το συνολικό μέγεθος της φωτογραφίας...)

 

Μήπως θες να πεις ότι ο slider στα αριστερά είναι στην κάτω θέση ; Διότι στην πάνω είναι το mute

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το OnePlus 5T και ακόμα δεν του έχω βάλει κάρτα SIM, γιατί θέλω να του εγκαταστήσω τα προγράμματα που έχω στο προηγούμενο τηλέφωνο. Έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω, δεν έχω ήχο στις εισερχόμενες κλήσεις!

Το τηλέφωνο είναι σε διαρκή σίγαση, το πλαϊνό κουμπί, που κλείνει τους ήχους είναι στην πάνω θέση και όπως φαίνεται στις φωτογραφίες, το συρόμενο πλήκτρο είναι στο μηδέν, αλλά δεν μπορώ να το σύρω αριστερά ή να επιλέξω κάποια άλλη θέση, είναι εντελώς ανενεργό!

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο...

 

(Δεν μπορώ να βάλω συνημμένη εικόνα...Προσπαθώ να φορτώσω φωτογραφία jpg και μου βγάζει μήνυμα : " Exceeds forum quota by 35,1 KB". 35,1Kb είναι το συνολικό μέγεθος της φωτογραφίας...)

 

Τελικά βρήκα ότι το slider button αριστερά, έχει 3 θέσεις και στην κάτω θέση είναι ενεργός ο ήχος των εισερχόμενων κλήσεων!

Η αλήθεια είναι ότι εξαρχής, πολλοί έλεγαν ότι το λογικό θα ήταν ο slider στη πάνω θέση να έχει ήχο και όταν αυτός θα είναι στη τέρμα κάτω θέση να είναι στο mute.

Αλλά η one plus το έχει κάνει ανάποδα και μπερδεύει πολλούς :p

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εξαρχής, πολλοί έλεγαν ότι το λογικό θα ήταν ο slider στη πάνω θέση να έχει ήχο και όταν αυτός θα είναι στη τέρμα κάτω θέση να είναι στο mute.

Αλλά η one plus το έχει κάνει ανάποδα και μπερδεύει πολλούς :p

 

Sent from my One Plus 5T

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Η αλήθεια είναι ότι εξαρχής, πολλοί έλεγαν ότι το λογικό θα ήταν ο slider στη πάνω θέση να έχει ήχο και όταν αυτός θα είναι στη τέρμα κάτω θέση να είναι στο mute.

Αλλά η one plus το έχει κάνει ανάποδα και μπερδεύει πολλούς :p

 

Sent from my One Plus 5T

 

Δεν είχα προσέξει ότι έχει τρεις θέσεις και ότι οι ήχοι είναι ενεργοί στην κάτω θέση, που σε άλλες συσκευές ισχύει το αντίθετο. :lol:

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζετε ενημέρωση συστήματος χάνονται όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου και θέλουν επανεγκατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζετε ενημέρωση συστήματος χάνονται όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου και θέλουν επανεγκατασταση?
Οχι

(10 χαρακτήρες)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας τον Dolphin browser? Μόλις τον ανοίγω κρασάρει και κλείνει.

Επίσης χρησιμοποιούσα στο προηγούμενο κινητό το πρόγραμμα διαχείρισης επαφών της ASUS, το ZENUI, το οποίο με ικανοποιούσε πλήρως και που πλέον δεν υποστηρίζεται μετά από το Android 6. Εσείς ποιο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών χρησιμοποιείτε, που να κάνει extract των επαφών και σε αρχείο .vcf?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας τον Dolphin browser? Μόλις τον ανοίγω κρασάρει και κλείνει.

Επίσης χρησιμοποιούσα στο προηγούμενο κινητό το πρόγραμμα διαχείρισης επαφών της ASUS, το ZENUI, το οποίο με ικανοποιούσε πλήρως και που πλέον δεν υποστηρίζεται μετά από το Android 6. Εσείς ποιο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών χρησιμοποιείτε, που να κάνει extract των επαφών και σε αρχείο .vcf?

Google contacts. Κάνει αυτόματο συγχρονισμό και τελείωσες.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο εργαλειο για android για ανακτηση χαμενων επαφων?

Στο γκουγκλ δεν βρισκω κατι χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Google contacts. Κάνει αυτόματο συγχρονισμό και τελείωσες.

 

Sent from my One Plus 5T

 

Δεν θέλω να κάνει συγχρονισμό με τον λογαριασμό στο Google, θέλω χρήση offline και να κάνω back up μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Δε βάζετε Gmail στο κινητό σας; Αν όχι πως το χρησιμοποιείτε; Αν ναι, τότε τι σας ενοχλεί ακριβώς; Μη δουν τις επαφές σας; Ότι δηλαδή έχετε το Gmail πιστεύετε δεν είναι αρκετό για να σας βλάψουν αν θέλουν;

Επίσης, αν έχεις κοιτάξει στις ρυθμίσεις στις επαφές θα είδες ότι υπάρχει επιλογή για export σε vcf.

Τέλος, συγχρονιζοντας με το Gmail, μπορείτε από τη web έκδοση των Google contacts να κάνετε ανάκτηση των επαφών μέχρι και ένα μήνα πίσω.

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη για το Oneplus 5T έχετε να προτείνετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως θες να πεις ότι ο slider στα αριστερά είναι στην κάτω θέση ; Διότι στην πάνω είναι το mute

 

Για να ακούγεται το κινητό, πρέπει ο slider να είναι στην τέρμα κάτω θέση.

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη για το Oneplus 5T έχετε να προτείνετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για να ακούγεται το κινητό, πρέπει ο slider να είναι στην τέρμα κάτω θέση.

 

Τσεκαρε στο ανάλογο νήμα για τα αξεσουάρ του 5Τ ... Από εκεί βρήκα και εγώ

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε στο ανάλογο νήμα για τα αξεσουάρ του 5Τ ... Από εκεί βρήκα και εγώ

 

Είναι εύκολο να δώσεις το λινκ των αξεσουάρ? Εσύ ποια μεμβράνη πήρες? Σε ικανοποιεί ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, είδα τα reviews του 6t και διαπίστωσα ότι έχουν παραπάνω accent colours. Πχ έχουν ένα ωραίο κόκκινο, το οποίο θα το ήθελα και εγώ.

Εμείς έχουμε 8, αυτοί έχουν αρκετά παραπάνω.

Ξέρουμε αν θα μας τα δώσουν και σε εμάς σε μελλοντική αναβάθμιση ή θα μείνουμε με αυτά που έχουμε;

Ξέρω, ξέρω... firstworldproblems

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...