Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες έχω θέμα με το bluetooth. Κάνω κλήση ή απαντάω και δε με ακούει ο συνομιλητής. Το αποσυνδέω και το επανασυνδέω και τότε ίσως με ακούσει. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν το 1 από τα 2 bluetooth που είχα αλλά το κάνει και με το 2ο. Έχειι κάποιος κάτι αντίστοιχο τελευταία;

Έχεις κάνει αναβάθμιση στην 5,1,6?

Εκεί αναφέρει για βελτίωση του Bluetooth

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει αναβάθμιση στην 5,1,6?

Εκεί αναφέρει για βελτίωση του Bluetooth

 

Είμαι με Beta, δε φοράω stable μήνες τώρα!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους απανταχού φίλους της OnePlus!

Κάτοχος του 5Τ και εγώ εδώ και σχεδόν ένα χρόνο...

Το OnePlus 6T δεν με κάλυψε, θεωρώ πως θέλει βελτίωση και στο in display fingerprint και σε αλλους τομείς!

Γι'αυτό σκέφτομαι έντονα να πουλήσω το 5Τ και να πάω σε 6 από banggood καλυπτωντας απλά την διαφορά στην τιμή χωρίς βέβαια να μου είναι αναγκαία η αναβάθμιση αφού το 5Τ πάει σφαίρα προς το παρών και θα πάρει και Android Pie!

Σκέφτομαι την αναβάθμιση απλά και μόνο για να μην χάσει το 5Τ την μεταπωλητικη του αξία...γιατί αν το αφήσω τώρα και θέλω σε 6 μήνες να πάω στο 7αρακι, πως θα κερδίσω κάτι αξιόλογο από το 5Τ τότε όταν θα θεωρείτε 3 συσκευές παλαιότερο;;

Δεν ξέρω αν μπορείτε να σκεφτείτε τον σύλλογισμο μου και να μου πείτε τις γνώμες σας!

ευχαριστώ!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Αέναο το ζήτημα ,δεν βλέπω να μπορούμε να συμβαδισουμε με την τεχνολογία χωρις να χώνουμε κανα χιλιάρικο το χρόνο, σωστή η σκέψη σου αλλα ανάλογα τον αγοραστή που θα βρεις για το 5τ. Εγω βλεπω η οp βγάζει καθε Απρίλιο-Νοεμβριο νεα συσκευή δεν είναι αναβάθμιση τύπου iph 6,6s k πάει λέγοντας.

 

Η Γνώμη μου σχετικά μετο op6 είναι άκυρο λόγο νοτς κ σναπ 845 για να πας μετά το 5τ , όμορφη η σταγόνα στο 6τ αντι νοτς αλλά παλι 845 κ νέες προσθήκες που βλέπω να στρώνουν στο 7αρι τον Απρίλιο κ αν μπει ο σναπ 855 που είναι σε 7αρα λιθογραφία θα με βάλει σε έξοδα.

 

Σαμπ. ποιο 5τ έχεις;εγω εχω το λευκό κ το γουστάρω απίστευτα ακομα κ να παω στο 7 το βλέπω σα 2 νατοχω, παντος σα μέγεθος το 5τ είναι απο τις ποιο μικρες σε διαστάσεις, με οθονη 6in κ ελαφριές συσκευές . Μετά από 800ωρες!χωρίς επανεκκίνηση πανε τουφέκι έτσι βλέπω στην κατάσταση στις ρυθμίσεις τώρα το δικό μου

 

Φαντάσου έχω τη 2η σιμ σε άλλη συσκευή και σαν μπακαπ αν γίνει κάτι με το κύριο. Ποια λες έχω 2η

Link to comment
Share on other sites

Αέναο το ζήτημα ,δεν βλέπω να μπορούμε να συμβαδισουμε με την τεχνολογία χωρις να χώνουμε κανα χιλιάρικο το χρόνο, σωστή η σκέψη σου αλλα ανάλογα τον αγοραστή που θα βρεις για το 5τ. Εγω βλεπω η οp βγάζει καθε Απρίλιο-Νοεμβριο νεα συσκευή δεν είναι αναβάθμιση τύπου iph 6,6s k πάει λέγοντας.

 

Η Γνώμη μου σχετικά μετο op6 είναι άκυρο λόγο νοτς κ σναπ 845 για να πας μετά το 5τ , όμορφη η σταγόνα στο 6τ αντι νοτς αλλά παλι 845 κ νέες προσθήκες που βλέπω να στρώνουν στο 7αρι τον Απρίλιο κ αν μπει ο σναπ 855 που είναι σε 7αρα λιθογραφία θα με βάλει σε έξοδα.

 

Σαμπ. ποιο 5τ έχεις;εγω εχω το λευκό κ το γουστάρω απίστευτα ακομα κ να παω στο 7 το βλέπω σα 2 νατοχω, παντος σα μέγεθος το 5τ είναι απο τις ποιο μικρες σε διαστάσεις, με οθονη 6in κ ελαφριές συσκευές . Μετά από 800ωρες!χωρίς επανεκκίνηση πανε τουφέκι έτσι βλέπω στην κατάσταση στις ρυθμίσεις τώρα το δικό μου

 

Φαντάσου έχω τη 2η σιμ σε άλλη συσκευή και σαν μπακαπ αν γίνει κάτι με το κύριο. Ποια λες έχω 2η

Ακριβώς εκεί καταλήγω και εγώ, καμία από τις δύο αναβαθμίσεις εμένα δεν με καλύπτει ώστε να αφήσω το 5T!

Περιμένω και εγώ το 7 με τον νέο Snapdragon και σίγουρα βελτίωση των τελευταίων τεχνολογιών που υιοθέτησε η OnePlus!

Αναγκαστικά όμως όπως λες, θα σκάσουμε το 500αρι μας του χρόνου!

Γιατί όταν βγάζει η OnePlus δύο συσκευές τον χρόνο χάνουν γρήγορα την μεταπωλητικη τους αξία!

Θα αρχίσω να ψαχνομαι με Kernels και Custom ROMs τώρα εγώ, κάτι που δεν έκανα ποτέ ακόμα στο 5T μου, για να δω τι γίνεται με άλλα features και SoT

Εγω έχω το Midnight Black σε 8/128. Ποια συσκευή έχεις για δεύτερη;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο φλασαρισματα στο 5τ δεν εκανα ακόμα, βασικά το μοντ που το κάνει ψευτοστέρεο ελεγα να δοκιμάσω. Η καλυτερη επιλογη ειναι λιγο υπομονή για το το 7.

Σα 2ο εχω το 5τ 6-64 σε μαύρο και το καλοκαίρι δούλευα το χζ1 λογο αδιαβροχοποιησης, μεγέθους,φορητοτητας κ επειδή είμαι πανω στο μηχανάκι βολεύει λιγο καλύτερα σε χρήση με το ενα χέρι.

Τωρα που βαλαμε μπουφαν 5τ SandtonWhite

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι είναι πάλι;

 

https://ibb.co/niqLaA

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι είναι πάλι;

 

https://ibb.co/niqLaA

Και εγώ την ίδια απορία είχα πριν μερικές μέρες. Μόλις πέρασα την τελευταία open beta στο 5αρι, μου το εμφάνισε στο google play για ενημέρωση.

 

Στην περιγραφή γράφει κάτι για επαυξημένη πραγματικότητα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία είχα πριν μερικές μέρες. Μόλις πέρασα την τελευταία open beta στο 5αρι, μου το εμφάνισε στο google play για ενημέρωση.

 

Στην περιγραφή γράφει κάτι για επαυξημένη πραγματικότητα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε άλλα κινητά το βγάζει ρε παιδια.

Και σε εμένα με Vivo Nex όπως και το προηγούμενο update απο play store προ μηνός

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλα κινητά το βγάζει ρε παιδια.

Και σε εμένα με Vivo Nex όπως και το προηγούμενο update απο play store προ μηνός

Δηλαδή ότι γουστάρει μας βάζει η google. Μας έχει γεμίσει τα κινητά με άχρηστα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του θεού!

Υποτίθεται ότι θέλουμε συχνές ενημερώσεις λειτουργικού και από την άλλη παραπονιόμαστε όταν τα διάφορα χαρακτηριστικά και features, διακρίνονται από το λειτουργικό και γίνονται addons/modules. Δεν υπάρχει καμία απόδειξη ότι αυτό επιβαρύνει το λειτουργικό και γενικά την ταχύτητα το αποκτήσεις. Το AR είναι ενα ενδιαφέρον μπλιμπλίκι που ήρθε στα κινητά και κανονικά θα έπρεπε να προσμένουμε περισσότερες εφαρμογές που το υλοποιούν.

 

Στη τελικη το 5t είναι τέρας και σηκώνει πολλά... και δεν έχει καμια σημασία οτι υπάρχουν και αλλα τέρατα εκει έξω...

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του θεού!

Υποτίθεται ότι θέλουμε συχνές ενημερώσεις λειτουργικού και από την άλλη παραπονιόμαστε όταν τα διάφορα χαρακτηριστικά και features, διακρίνονται από το λειτουργικό και γίνονται addons/modules. Δεν υπάρχει καμία απόδειξη ότι αυτό επιβαρύνει το λειτουργικό και γενικά την ταχύτητα το αποκτήσεις. Το AR είναι ενα ενδιαφέρον μπλιμπλίκι που ήρθε στα κινητά και κανονικά θα έπρεπε να προσμένουμε περισσότερες εφαρμογές που το υλοποιούν.

 

Στη τελικη το 5t είναι τέρας και σηκώνει πολλά... και δεν έχει καμια σημασία οτι υπάρχουν και αλλα τέρατα εκει έξω...

Εχεις δίκιο φιλε μου στο αν η συσκευή μας το σηκώνει αλλά γιατί να σου το προσθέτει απο την στιγμη που υπάρχει στο playstore. Προσωπικά οτιδήποτε υπαρχει στο playstore και το βρίσκεις προεγκατεστημένο το θεωρώ bloatware. Και στα oneplus δεν είναι τραγικά, μονο κάποιες άχρηστες της google έχει, έπαιζα με ενα s9 και επαθα σοκ με αυτά που βαζουν μεσα

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Εχώ την τελευταία open beta και έχω τέτοια προσθήκη. Νομίζω χρησιμοποιείται από εφαρμογές τρίτων. Δεν υπάρχει στο συρτάρι εφαρμογών. Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..!

 

Ειμαι φουλ στοκ και τρεχω την Oxygen OS 5.1.5. Εχω παρατηρησει στην καμερα ομως πως το HDR τι το ενεργοποιω τι οχι δεν εχει απολυτως καμια διαφορα στις φωτο.. Εκανα καποιες δοκιμες και δεν βλεπω την παραμικη διαφορα.. Εχει κανενας σας παρομοιο θεμα; :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αν το εχεις επιλεγεμενο ενεργοποιείται αυτόματα όταν εχεις κόντρα ήλιο ή κάδρα που έχουν μεγάλες διάφορες σε φως δηλαδή πολύ φωτεινά σημεία και σε άλλο μέρος της φωτο πολύ σκοτεινά.

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Πιο οικονομική λύση?

 

Spiegen Rugged Armor .Την δουλεύω κοντά στο 6μηνο .Και από όσο βλέπω είναι και σε τιμή πάτωμα σε πολλά σάιτ

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Spiegen Rugged Armor .Την δουλεύω κοντά στο 6μηνο .Και από όσο βλέπω είναι και σε τιμή πάτωμα σε πολλά σάιτ

 

Έχεις κανένα λινκ να δώσεις? Η πιο φτηνή που βρίσκω είναι στα 20€...

https://www.ebay.com/itm/Spigen-OnePlus-5T-Rugged-Armor-Funda-SGP-One-Plus-5T-100-Genuine-Original/253937076102?epid=15015258305&hash=item3b1fd44786:g:KuQAAOSwIVhaJx7X:rk:1:pf:1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα λινκ να δώσεις? Η πιο φτηνή που βρίσκω είναι στα 20€...

https://www.ebay.com/itm/Spigen-OnePlus-5T-Rugged-Armor-Funda-SGP-One-Plus-5T-100-Genuine-Original/253937076102?epid=15015258305&hash=item3b1fd44786:g:KuQAAOSwIVhaJx7X:rk:1:pf:1

 

Τσεκαρε spaceboy.io ελληνικό μαγαζί με delivery την επόμενη μέρα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα λινκ να δώσεις? Η πιο φτηνή που βρίσκω είναι στα 20€...

https://www.ebay.com/itm/Spigen-OnePlus-5T-Rugged-Armor-Funda-SGP-One-Plus-5T-100-Genuine-Original/253937076102?epid=15015258305&hash=item3b1fd44786:g:KuQAAOSwIVhaJx7X:rk:1:pf:1

Σε πολλά μαγαζιά στο skroutz παίζει κάτω από 7 ευρώ, χωρίς μεταφορικά

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά μαγαζιά στο skroutz παίζει κάτω από 7 ευρώ, χωρίς μεταφορικά

 

Sent from my One Plus 5T

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θέλω να την παραγγείλω. Έχει δοκιμαστεί σε πτώση? Σώζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι νέος χρήστης oneplus 5t, εγκατέστησα το dolphin browser και κρασαρει μόλις το ανοίξω. Συμβαίνει και σε σας? Να περιμένω επόμενη έκδοση

?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι νέος χρήστης oneplus 5t, εγκατέστησα το dolphin browser και κρασαρει μόλις το ανοίξω. Συμβαίνει και σε σας? Να περιμένω επόμενη έκδοση

?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...